Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Πρόβλημα με την αποδοχή πνευματικών δικαιωμάτων
Quote05.08.2014 13:030 people like thisLike

Καλησπέρα, είχα ξαναγράψει σ' αυτό το σάιτ και υπήρξε ανταπόκριση και άμεση μάλιστα. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και αυτή τη φορά.

Εδώ και αρκετό καιρό ανεβάζω βίντεο στο youtube (τα έχω βέβαια εκτός λίστας ώστε να μη φαίνονται ώσπου να τα φτιάξω), και δεν τα δέχεται για τη δημιουργία εσόδων. Δοκίμασα και ανέβασα το ίδιο βίντεο σε λογαριασμό άλλου και το δέχτηκε. Ανέβασα στο δικό μου ένα βίντεο που τράβηξα εκείνη τη στιγμή και πάλι δεν το δέχεται. Τι φταέι; Αρχικά μου βγάζει ερωτηματικό στη θέση του δολαρίου, μετά θαυμαστικό.... και αν μαρκάρω το κουτάκι και πατήσω δημιουργία εσόδων, μετά την επεξεργασία μου βγάζει "Έχουν ενημερωθεί επιτυχώς 0 βίντεο. Δεν έχει ενημερωθεί 1 βίντεο. Προβολή αναφοράς". Πατάω στο προβολή αναφοράς και.... κάποτε φόρτωνε, τώρα πια δε φορτώνει ώστε να μου πει τι θέλει... Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Quote06.08.2014 14:290 people like thisLike

Φίλε μας, μπορείς να μας στείλεις ένα screenshot?

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote07.08.2014 21:230 people like thisLike

πατώ δημιουργία εσόδων και μου βγάζει ότι βλέπετε στην πρώτη φωτογραφία, ύστερα πατάω στο "προβολή αναφοράς" και βγάζει τη δεύτερη εικόνα....

Χωρίς τίτλο.png • 296.2K • 10 downloads

Χωρίς τίτλο1.png • 205K • 6 downloads

Quote08.08.2014 08:280 people like thisLike

Για τη μουσική η οποία ανεβαίνει, έχεις πνευματικά δικαιώματα; Παρατηρώ ότι ανεβάζεις κάποια live κτλ....

Εδώ και video που έχουν απλά μουσικό backround που δεν στηρίζεται σε free music, έχουν θέμα....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote08.08.2014 15:370 people like thisLike

Μα τα ίδια βίντεο σε λογαριασμό άλλου, βγάζουν το σύμβολο δημιουργίας εσόδων... Κάποια από αυτά, είναι τραγούδια ενός ξαδέρφου μου από ένα λάιβ πχ, και ανέβασε άλλα 15 στον δικό του λογαριασμό και τα δέχονταν για δημιουργία εσόδων. στον δικό μου γιατί; τι σημαίνει αυτό το μήνυμα;

Quote08.08.2014 17:300 people like thisLike

Αν στο λογαριασμό του ξαδέρφου σου δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αυτό που σκέφτομαι πως, είτε έχει προχωρήσει στις απαραίτητες διαδικασίες για να δηλώσει τα πνευματικά δικαιώματα, είτε με κάποιο τρόπο ο λογαριασμός σου θεωρείται πλέον ότι παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα. ???

Αν κάποιος από εδώ έχει ασχοληθεί περισσότερο με το youtube το ανέβασμα δικής του μουσικής και τα πνευματικά δικαιώματα, ας μας βοηθήσει....

Αυτό που ξέρω από φιλικό πρόσωπο είναι πως υπάρχει πρόβλημα ακόμα και με τη μουσική που χρησιμοποιείται σαν χαλί.... Μπορεί για τα πρώτα εκατοντάδες views δεν είχε θέμα, αλλά έπειτα το video διαγράφηκε.... Αν πριν μας βοηθήσει κάποιος βρεις λύση, κάνε το κόπο να μας γράψεις για τη λύση που βρήκες ή το πρόβλημα που τελικά υπήρχε... Τουλάχιστον, η πληροφορία να μείνει για τους υπόλοιπους.

Quote08.08.2014 21:040 people like thisLike

Mε μια γρήγορη ματιά, βλέπω οτι το θαυμαστικό μπορείς να το πατήσεις για να δώσεις τις απαραίτητες πληροφορίες.

Αν δεν παίζει κάποιο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις, τότε ενδέχεται να υπάρχει όντως θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα. Εξάλλου η πολιτική δημιουργίας εσόδων αφορά και αυτό.

Quote08.08.2014 23:540 people like thisLike

Σε λογαριασμο τριτου δεχτηκε τα βιντεο για εσοδα. κ οχι μονο τραγουδια του ξαδερφου. ανεβασα ενα βιντεο που τραβηξα εκεινη τη στιγμη κ παλι δεν το δεχτηκε... κ δε βρισκω στις ρυθμισεις κατι αλλο για ν αλλαξω κ να φτιαξει η κατασταση.

Quote08.08.2014 23:570 people like thisLike

με το θαυμαστικο, ποτε δεν εχω δωσει πληροφοριες και ν αλλαξει κατι....

Quote11.08.2014 12:240 people like thisLike

κανένας δεν ξέρει;

Quote11.08.2014 19:220 people like thisLike

https://productforums.google.com/forum/#!forum/youtube

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις να αποτανθείς στο fοrum βοήθειας για τους youtube partners...  Απλά αν βρεις τελικα τη λύση, μη ξεχάσεις να μας την αναφέρεις και εδώ......Καλή τύχη...