Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote25.11.2011 13:390 people like thisLike

δειτε το  video  http://teamsystemonline.com/online-presentations/greece/

πληροφοριες jimmny01@gmail.com

Quote27.11.2011 15:400 people like thisLike

αν οντως ισχύουν οι τιμές για τα ταξίδια πελάτης σας θα γίνω με 1000...βέβαια ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό το όλο project..

Quote27.11.2011 17:290 people like thisLike

testudo θα στεναχωρέσω πολύ το φίλο jimmy... αλλά είναι MLM

Quote27.11.2011 18:580 people like thisLike

οπότε καλύτερα μακριά....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote28.11.2011 01:160 people like thisLike

....και αγαπημένοι

Quote30.11.2011 11:120 people like thisLike

den leei kaneis oti tha kathese spiti kai tha plironese.ego asxoloume para polu ligo ta apogeymata 2-3 fores ti vdomada.an thelete kapoies plirofories mporeite na epoikinonisete mazi mou sto jimmny01@gmail.com kai tha sas luso oles tiw apories.

Quote30.11.2011 12:150 people like thisLike

παρακαλώ μόνο να μη γράφουμε greeklish

jimmy, υπάρχει κάτι που είναι μυστικό;;; Γιατί να μη γίνονται οι ερωτήσεις εδώ στο forum για να μαθαίνουμε όλοι;;;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote30.11.2011 15:260 people like thisLike

Δεν ειναι μυστικο.απλα δεν ειναι ο καταλληλος τροπος να σας παρουσιασω ενα προιον.βασικα οποιος θελει να παμε για καφε και να τα πουμε απο κοντα.αυτο ειναι το καλυτερο νομιζω.οποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει  email  με το τηλ του να τον ενημερωσο.οπως καταλαβαινετε δεν μπορω να αφησω το τηλ μου κοινο εδω μεσα. jimmny01@gmail.com

Quote30.11.2011 17:330 people like thisLike

Εγώ πάλι αυτό που κατάλαβα είναι πως τα δίχτυα που έριξες στο Getpaid δεν πιάνουν και πως μάλλον θες να "αποπλανήσεις" κόσμο χωρίς να λαμβάνεις αρνητικά σχόλια από εμάς. Αυτός που είναι καθαρός δεν φοβάται να αναπτύξει τις απόψεις του στο κοινό....

Quote01.12.2011 01:190 people like thisLike

αν βαλετε στο youtube worldventures greece θα ακούσετε ότι θέλει να σας πει ο φίλος στον καφέ...

Jimmny   επειδή το άκουσα πρώτα σε καφέ και μετά είδα το video με τον νάκη??? αν θυμάμαι καλά...άσε καλύτερα...

μετά από μήνες που θα έχεις φάει φόλα έλα ξανά εδώ μήπως πάρεις καμιά ιδέα...

Φιλικά...

Quote01.12.2011 09:400 people like thisLike

εγω πάλι δεν πείθομαι από τον τρόπο που η φιλενάδα μας τα λέει στο βίντεο... στα 10 πρωτα δευτερόλεπτα το έκλεισα και σταμάτησα να το παρακολουθώ.... δεν κατάλαβα περι τινος πρόκειται φυσικά... αλλά όπως είπα "η φιλενάδα με δουλεύει" και είναι ΟΛΟΦΑΝΕΡΟ από το στυλ που τα λέει.... (20 χρόνια στην πώληση και την προώθηση κάτι έμαθα...)

Quote01.12.2011 11:350 people like thisLike

Το ότι μιλάμε για καραμπινάτη περίπτωση δεν το συζητώ... Στις περισσότερες περιπτώσεις ο Θύτης (O jimmy στην περίπτωσή μας) είναι θύμα.

Το ερώτημα είναι το εξής; Είναι θύμα που έχασε και πάει να βγάλει τα σπασμένα ή είναι θύμα που πιστεύει ακόμα πως έχει βρει τον εύκολο τρόπο να κάνει ζωή χαρισάμενη.

Αν είναι το πρώτο, ότι και να του λέμε, από το ένα αυτί θα μπαίνουν και από το άλλο θα βγαίνουν. Αν είναι το δεύτερο, και έχει γενναιότητα ας καταλάβει και παραδεχτεί το λάθος του όσο είναι νωρίς.

Σε κάθε περίπτωση ο κόσμος που μπαίνει εδώ ενημερώνεται για να μην πέσει στα δίχτυα...

Quote01.12.2011 17:460 people like thisLike

Θα κάνω δικία μου εταιρια.θα προσφέρω ένα πλήρες γεύμα στα καλύτερα φαγάδικα για 4 άτομα με 1 εύρω!!Καλά ακούσατε!!!με 1 ευρώ δλδ 0,25 λεπτά το άτομο.Βέβαια αυτό θα γίνει με μια εγγραφή του ποσού των 999 ευρώ και με μία συνδρομή των 99 ευρώ το μήνα..(στο πλήρες γεύμα δεν περιλαμβάνονται τα ποτά,τα γλυκά,το κυρίως μενού αυτά τα πλήρωνετε εσείς!!)τρέχτε να προλάβετε και γράψτε και φίλους σας..τα φαγάδικα χωρανε πολλά κορόιδα..whos next??

Quote01.12.2011 20:440 people like thisLike

εγω παλι προτεινω...

εγγραφη στο φορουμ με 1000 ευρω...

καθε μηνα συνδρομη 50 ευρω...

αλλα λαθε ποστ που θα κανεις 1 cent κερδος...

και το κυριοτερο τη δυνατοτητα απο κατω να χτισεις το δικο σου δικτυο 17 επιπεδων....

βγαλε εκατομμυρια με ποστς στο φορουμ

Quote01.12.2011 22:470 people like thisLike

ξεφύγαμε!!! πραγματικά έχι γεμίσει το ιντερνετ με κάτι τέτοια κολπάκια που σε βάζουν στο τρυπάκι και για να βγεις θα πρέπει να παρασύρεις άλλους στη τρύπα...

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote02.12.2011 01:420 people like thisLike

χαχαχαχα!!! είσαστε απίστευτοι!

Να γραφτείτε στο δικό μου που ζητάει μόνο 500€ συνδρομή και δίνει προμήθειες 25 επιπέδων. Αυτό σημαίνει πολλά λεφτά, πολλά λεφτα!!!!!

χαχαχαχα!

Quote02.12.2011 10:481 people like thisLike

laughing.gif

Quote02.12.2011 11:030 people like thisLike

Δεν ειμαι θυμα.απλα με λιγα λεφτα εγινα συνεργατης σε μια επιχειρηση.ημουνα και εγω το ιδιο διστακτικος με εσας στην αρχη,και ημουν σιγουρος για τις αντιδρασεις σας.φυσικα δεν εχετε καταλαβει περι τινος προκειτε.εγω δεν εχω προβλημα αν δεν με ακολουθησει κανεις σας.εχω αρκετους φιλους που θελουν να γραφτουν μελοι.απλα μην κριτικαρετε κατι που δεν το ξερετε αφου δεν το εχετε δει.εγω σας προκαλω να ερθετε σε μια παρουσιαση του προιοντος,χωρις καμμια δεσμευση βεβαια,και ο καθενας ειναι ελευθερος να αποφασισει τι θελει να κανει.

Quote02.12.2011 12:380 people like thisLike

@jimmy

Φτάνει φίλε μας. Δεν το καταλαβαίνεις ότι κάποια πράγματα τα ξέρουμε. Λοιπόν, εμένα μόνο να γελάσω μου έρχεται με το "υφάκι αθώας περιστεράς"."Κανένας δεν με πιστεύει", "το περίμενα ότι θα είσαστε διστακτικοί"

Quote02.12.2011 13:180 people like thisLike

καταλαβαινω τη νευρικοτητα που εχεις αλλα δυστυχως θα σε απογοητευσω.ειμαι αρκετα μεγαλος για να γνωριζω πολλα πραγματα.εχω ζησει να καταλαβεις και την περιοδο της αλβανικης πυραμιδας,τα autoserf sites, και αλλα πολλα.επισης οσο και να ψαχνεις δυστυχως δεν θα βρεις καμμια (δουλεια)  η οποια να σου προσφερει λεφτα και να εισαι σπιτι σου.ειναι απλο το πραγμα.οποιος θελει να δουλεψει θα βγαλει και λεφτα.αλλα μαθε πρωτα για το προιον και μετα μην γινεις μελος.δεν σε αναγκαζει κανεις.μην κατηγορεις κατι που δεν ξερεις. ειναι σαν να λεμε να γινεις ιατρικος επισκεπτης.(οχι πλεον τωρα γιατι βγαζουν μεροκαματο) δηλαδη να μιλαγες μονο στους γιατρους,αν σου λεγανε οτι θα βγαζεις μεσο ορο με τα  bonus  μεχρι και 3000 ευρω,φανταζομαι θα τους ελεγες απατεωνες εσυ.εμεις δεν πουλαμε ουτε ταξιδια ουτε τιποτα.απλα ερχεσε να δεις το  event  και αποφασιζεις μονος σου.δες το και μετα πες μου οτι απορια εχεις.στο ασχετο τι να σου πω?

Quote02.12.2011 16:080 people like thisLike

Το ζήτημα δεν είναι στο ποσό... Είναι στον τρόπο... Και από ένα eshop ή ένα επιτυχημένο blog μπορείς να βγάλεις κανονικά λεφτά.

Το ότι θέλει κόπο θα συμφωνήσουμε. Και ληστείες να θες να κάνεις χρειάζεται δουλειά.

Απλά, όταν κάνουμε κάτι θα πρέπει να έχουμε κοινωνική συνείδηση, γιατί στο τέλος γυρνάει σε εμάς μπούμερανγ. Οι ληστές και κλέφτες κάποια στιγμή καταλήγουν στη φυλακή(εκτός αν τους λένε πολιτικούς, αλλά και αυτό μπορεί να αλλάξει), οι φούσκες σκάνε, για τα χρέη έρχεται ο χρόνος της αποπληρωμής, τα σχήματα ponzi καταρρέουν.

Το θέμα είναι να υπάρχει διατηρησιμότητα και το κέρδος σου να προκύπτει από το καλό που κάνεις και όχι βλάπτοντας τους άλλους. Έτσι αυτό που πρέπει να κάνεις για να αναλύσεις κάτι τέτοιο είναι να πάρεις την αλυσίδα σαν σύνολο. Να δεις τι πληρώνουν τα μέλη και τι λαμβάνουν συνολικά.

Αυτό πέρα από τη διατηρισιμότητα έχει και τρελή επίπτωση στη πιθανόητα που έχεις να είσαι με τους κερδισμένους. Αν πας στο ποκερ που είναι ένα zero sum game(που δεν είναι αν βάλουμε μέσα και τις προμήθειες), έχει 1/10 κερδισμένους και άμα.

Στα MLM πάλι οι κάτω πληρώνουν τους πάνω. Στα σοβαρά και γνωστά τουλάχιστον έχεις μια ιδέα τι είναι και έχουν κάπως σουλουπωθεί στις προσδοκίες και σε αυτά που σου λένε, που πάλι φούμαρα....Εκεί ούτε ένας στους 10 δεν βγαίνει κερδισμένος

Τώρα τα noname σχήματα που έρχεσαι και μας παρουσιάζεις όχι 1/100, όποιος μπαίνει μέσα είναι απλά για να χάσει τα λεφτουδάκια του...

Αν ήταν κάτι σοβαρό θα μας έλεγες 2 πραγματα για το πως λειτουργεί. Αν είχα απεριόριστο χρόνο θα ερχόμουν να δω τη παρουσίαση, αλλά δεν έχω και ξέρω κατά 99,99999 πως το μόνο που θα μάθω είναι πως λειτουργεί άλλο ένα ponzi σχήμα.

Λογικά θα έρθουν άτομα απελπισμένα ή που λένε αυτή τη στιγμή "ρε λες;;;". Αν τώρα είναι τόσο αφελείς, όταν έρθουν εκεί τους έχετε βάλει στο κόλπο για τα καλά.

Λοιπόν, φίλε μας δεν περίμενα να μου πεις ότι είσαι θύμα ή θύτης. Συνήθως, για να έχεις τη γενναιότητα να το παραδεχτείς θα πρέπει να έχει περάσει καιρός και να πάψεις να "ντρέπεσαι" για αυτό που έπαθες. Συνήθως, ο εγωισμός του ανθρώπου δεν το σηκώνει και είναι ικανός να ζει με ιδεοληψίες για καιρό. Όταν περνάνε τα χρόνια και έχεις γενναιότητα μέσα σου, αυτά είναι τα "γαλόνια" της ζωής που κουβαλάς....Τότε ξέρεις να μοιράζεσαι τα λάθη σου.

Αν τώρα έχεις κάποια σχέση με το σχήμα(αυτό θα μπορούσες να μας το εξακριβώσεις) και είσαι στους 1/1000 κερδισμένους, σαφώς για να το κατάφερες ξέρεις πολύ καλύτερα και από εμάς πως δουλεύει το κόλπο. Οπότε έρχεσαι εδώ  απλα για να μας δουλεύεις. Βασικά, δεν δουλεύεις εμάς και το ξέρεις, γιατί ξέρεις ότι γνωρίζουμε. Ξέρεις τον τρόπο να πιάσεις τον "αδαή" και τάχα μιλάς σε εμάς.....

Quote02.12.2011 16:340 people like thisLike

και επειδή δεν θες να εκτεθείς δίνοντας μας στοιχεία.... βρήκα μια ανάλυση για την πυραμίδα σου...

http://masterdebater.fortunecity.com/Rants/World%20Ventures%20Analysis.htm

Για να δει ο κόσμος τι παίρνεις και τι δίνεις...

Quote03.12.2011 02:210 people like thisLike

1ον)αυτο που καταλαβα ειναι οτι αν κανεις μια αναζητηση στο  google  θα σου βγαλει οποσδηποτε  scam εστω μια αναζητηση,σε οτιδηποτε βαλεις.

2ον. ειδα οτι πουθενα δεν λεει οτι αν βρεις τους 4 φιλους που θα γινουν μελοι οτι δεν ξαναπληρωνεις τη συνδρομη

3ον  πουθενα δεν λεει οτι αν βρεις τους 6 φιλους σου (σε ενα μηνα) περνεις τα λεφτα που εδωσες συνολικα + ακομα περιπου 100$.εσυ στο μεταξυ συνεχιζεις να πληρωνεσε οσο γινοντε 6 εγγραφες (δηλαδη κυκλος) 100$.

4ον πουθενα δεν ειδα να λεει για το 30χ30 δηλαδη αν εχεις απο αριστερα 30 ενεργα μελοι (οχι απαραιτητα δικα σου αλλα απο την ομαδα σου) και 30 δεξια,τοτε ξεκιναει το παθητικο εισοδημα.δηλαδη παιρνεις καθε μηνα στανταρ ποσο.και παει λεγοντας.90χ90 κλπ. συνεχιζεις ομως, εκτος απο το παθητικο εισοδημα να παιρνεις χρηματα απο εγγραφες που κανουν οι φιλοι σου.θα σας δωσω  link  να δειτε για το παθητικο εισοδημα. οσον αφορα τα ταξιδια,αυτα ειναι προαιρετικα.εμενα προσωπικα δεν με αφορουν.οποιος ειναι μελος μπορει να παει.οσον αφορα αν θα κλεισει,ειναι φουσκα,θα χασεις τα λεφτα σου,κλπ,ειναι αυτο που ανεφερα σε προηγουμενο post.αν καθεσε σπιτι σου δεν προκειται να γραψεις ποτε κανεναν.αυτο αφορα αυτους που το πιστευουν.και εννοειτε οτι θα κλεισει μια εταιρια αν δεν εχει πελατες.(δηλαδη για εμας, νεα μελοι) το προφανες φανταζομαι το καταλαβαινετε.δεν θελω να πεισω κανεναν.εγω μερα παρα μερα παω φιλους μου στις παρουσιασεις.οπως ανεφερα ασχολουμε καιρο και εγω για να βρω εναν τροπο να βγαλω λεφτα.θυμαμε παταγα τον μεξικανο για τα  clik  στα autosurf sites, ειχα ασχοληθει να διαβαζω  email  για 1 cent,  και διαφορες αλλες μπουρδες με αποτελεσμα να βγαζω 5$ το μηνα και να ασχολουμε ατελειωτες ωρες.πολλες εταιριες θελουν να μεγαλωσουν οχι με τη διαφημηση αλλα απο στομα σε στομα και βρηκαν εναν καλο τροπο.μην μου πειτε δηλαδη οτι και η  herbalife ειναι  scam επειδη λειτουργει περιπου ετσι? πολλοι πωλητες της βγαζουν καλα λεφτα αλλα παρακαλανε τον κοσμο να αγορασουν προιοντα η τα παιρνουν οι ιδιοι για να εχουν δικαιωμα να περνουν τα ποσοστα τους.αλλα οπως ειπαμε το τρεχουν.εγω επειδη δεν μου αρεσει να πουλαω ουτε ταξιδια,ουτε αρωματα ουτε τιποτα νομιζω οτι αυτη η εταιρια μου δινει τη δυνατοτητα ,να μην πουλαω κατι και απλα να πηγαινω τους φιλους μου να βλεπουν την παρουσιαση.και επειδη το πιστευω αυτο που κανω,εγω δεν θα σταματησω στους 6.η εταιρεια δεν εγγυατε χρηματα.εξαρτατε ποσο θα το δουλεψει ο καθενας.δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα απο εδω.οποιος ενδιαφερετε πραγματικα να δουλεψει (να πινει καφε δηλαδη με τους φιλους του στις παρουσιασεις)  αν θελει μπορει να μου στειλει ενα  email με το τηλ του να τα πουμε. ενοειτε αν γινει καποιος μελος εχει πληρη υποστηριξη οχι μονο απο μενα αλλα απο ολη την ομαδα.μαζι στις παρουσιασεις ,συνεχεια για να σας στηριζουμε σε καποιον φιλο που θα φερνετε.αυτα τα ολιγα.

http://www.tradecenterclub.com/page39.php

http://www.whynowisthetime.com/part3.html

http://dimdim.worldventures.biz/   η  σελιδα μου

http://backoffice.worldventures.biz/content/pdfs/gr/incomedisclosure_gr_gr.pdf         το παθητικο εισοδημα

http://www.evolutionoftravel.com/index.php?option=com_eventlist&view=categories&Itemid=54      τα   event  που γινοντε

http://www.youtube.com/watch?v=NvA0FXsAkVg

οποιος θελει να αλλαξει τη ζωη του και πιστευει οτι μπορει να το κανει ας μου στειλει  email to  τηλ του.

ευχαριστω

jimmny01@gmail.com   και facebook

Quote03.12.2011 10:100 people like thisLike

παραδέχεσαι με τον πιο σαφή τρόπο ότι σαν καταναλωτής σε μια τέτοια αλυσίδα χάνεις, εκτός αν βρεις άλλους από κάτω να πληρώσουν τις ζημιές σου. Μας περιγράφεις ένα κλασσικό σχήμα Ponzi.

Στην πιο απλή μορφή είναι δώσε μου 5€ για να μπορείς να ζητάς από άλλους και εσύ 5€. Το ντύνεις με μερικά ταξίδια και ορίστε...κινείσαι στα όρια της νομιμότητας και δεν πας φυλακή. Αλλά η ουσία είναι η ίδια... ένα σχήμα Ponzi!!!

Quote03.12.2011 10:251 people like thisLike

Στου κουφού την πόρτα...πάρε την πόρτα και φύγε...

Επειδή λοιπόν την παρουσίαση την έκανε φίλος και σε μένα , φίλε jimmny και είδες ότι σ έστειλα εγώ link...

σε μένα δεν απάντησες κάτι...

btw...ο φίλος έπιασε και πάλι δουλειά βράδυ...δεν του έφτασαν τα άπειρα λεφτά της worldventures...

Εγώ ένα θέλω μόνο να μου πεις...πως νιώθεις στις παρουσιάσεις να πηγαίνεις να βλέπεις τους ΙΔΙΟΥΣ ΟΜΙΛΗΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ  ΡΟΥΧΑ κι εσύ να χειροκροτάς από κάτω σαν να είναι αίρεση ότι κι αν λένε...

Φίλε εδώ είμαστε....μακάρι να πιάσει αλλα ΔΕΝ ...εκτός αν είσαι ο μέγας ΠΑΠΑΤΖΗΣ και με ΣΚΛΗΡΟ ΣΤΟΜΑΧΙ και σου πηγαίνει η καρδιά να ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ και οχι μόνο...

Quote03.12.2011 12:130 people like thisLike

εσυ δεν μου απαντησες ομως αν ολες οι εταιρειες που γνωριζουμε ειναι απατεωνες.herbalife  κλπ.αυτο ειναι το συστημα τους.και οποιος θελει το δεχετε.δεν μου απαντησες πχ για τους ιατρικους επισκεπτες και για ολους τους πωλητες που προσπαθουν να τους πεισουν να αγορασουν βιβλια,προφυλακτικα,η δεν ξερω εγω τι αλλο.δεν κοροιδευω κανεναν.ειναι συστημα Ponzi αλλα δεν με απασχολει καθολου.θεωρω τι δουλεια ευκολη και οποιος θελει την κανει. θα μπορουσε ενας φιλος σου να σε συστησει σε μια δουλεια,να δουλευες ενα μηνα,και να σου ελεγε το αφεντικο οτι δεν σε πληρωνω,και να σε εδιωχνε.θα εχανες 1000 ευρω.με ποιον θα τα εβαζες?με τον φιλο σου? δεν νομιζω.αγορασα κατι που στοιχειζει λιγα λεφτα (μικρο το ρισκο)  δειχνω το προιον και ο καθενας ειναι ενηλικας να αποφασισει αν θελει να το κανει η οχι. οσον αφορα τα ταξιδια επειδη ειχα και εγω τις αμφιβολιες μου,ειδα τις τιμες απο ενα  hotel που συγκεκριμενα αυτο το  hotel  το ξερω  επειδη ειναι στο  χωριο μου, και ειχα εκπτωση σαν μελος 193 ευρω. πηρα και τηλεφωνο στο  hotel  για να το εξακριβωσω. το  hotel λεγετε  mouzaki pallas. αυτος βασικα ηταν και για μενα ενας απο τους λογους που εγινα μελος γιατι ειδα οτι ολα ηταν αληθεια.

Quote03.12.2011 17:030 people like thisLike

Τουλάχιστον παραδέχτηκες επιτέλους το αυτονόητο. Ότι μιλάμε για ένα σχήμα ponzι!

Νομίζω πως από εδώ και πέρα είναι θέμα επιλογής. Εγώ ούτε συμφέρον το θεωρώ, ούτε ηθικό και στη θέση σου θα ένιωθα σαν κλέφτης. Τι να κάνουμε υπάρχουν και οι σκληρόπετσοι......Απλά, όποιος πάει για μαλλί στο τέλος βγαίνει κουρεμένος....

Quote03.12.2011 19:410 people like thisLike

Κατά τη γνώμη μου ας σταματήσει εδώ η κουβέντα.δεν βγάζει σε κάτι.ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κρίνεται από τις πράξεις του.Κατ εμέ τα σχήματα ponzi είναι ανήθικα.Ή βγαίνεις χαμένος από αυτά ή κερδίζεις εις βάρος πολλών άλλων.Είναι σημεία των καιρών μας.

Quote03.12.2011 20:270 people like thisLike

καλη επιτυχια στον καθεναν.

Quote03.12.2011 20:420 people like thisLike

Κατά τη γνώμη μου ας σταματήσει εδώ η κουβέντα.δεν βγάζει σε κάτι.ο καθένας κάνει τις επιλογές του και κρίνεται από τις πράξεις του.Κατ εμέ τα σχήματα ponzi είναι ανήθικα.Ή βγαίνεις χαμένος από αυτά ή κερδίζεις εις βάρος πολλών άλλων.Είναι σημεία των καιρών μας.

o testudo τα είπε όλα....

Quote03.12.2011 21:011 people like thisLike

Εύκολα χρήματα υπάρχουν στης απάτες, αν θέλεις όμως να κοιμάσαι ήσυχος μάθε να δουλεύεις

Quote12.07.2012 19:520 people like thisLike

Η βασικη διαφορα μεταξυ ενος mlm και του affiliate marketing ειναι πως στη δευτερη περιπτωση δεν χρειαζεται να βαλεις κεφαλαιο για να κερδισεις χρηματα. Και φυσικα σε εκεινη την περιπτωση οι αμοιβες δεν ειναι πυραμιδικες απλα υπαρχει ενας δικαιος τροπος για να πληρωθει περισσοτερο οποιος εκανε περισσοτερη δουλεια και εφερε περισσοτερο τζιρο στην εταιρια.

Quote27.07.2012 20:190 people like thisLike

παλι μπερδεμα με το ΜLM και τις πυραμιδες, το WV ειναι ΜLM οπως ειναι οι 9 στις 10 εταιρειες στο εξωτερικο σημερα αυτο δεν ειναι προβλημα οταν οπως ειπα και σε αλλο topic το MLM ΣΥΝΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΙΟΝ που πωλειται απο καθε μελλος, υπαρχει σχετικη νομοθεσια γιαυτο στις ΗΠΑ οπου το ΜΛΜ ευδοκιμει νομιμα εδω και δεκαετιες, οι πυραμιδες και ολα τα σχετικα ειναι αλλο πραγμα.Στο WV  που προτεινε ο Jimmy τα μελη πληρωνουν μια μικρη συνδρομη για δυο λογους:να εχουν μεγαλες εκπτωσεις σε ταξιδιωτικα πακετα και να μπορουν να μεταπωλουν το προιον, αυτο λοιπον το κανει μια καθολα νομιμη δραστηριοτητα, εξαλου η εταιρεια δεν σε πληρωνει αν δεν εχεις δωσει ΑΦΜ,Τραπεζικο λογαριασμο και αλλα στοιχεια.Ειναι κριμα αυτη η παραπληροφορηση στην Ελλαδα να μας αφηνει μακρυα απο δυνατοτητες εισοδηματος σε μια τοσο δυσκολη εποχη οπως η σημερινη.

Quote27.07.2012 20:210 people like thisLike

το affiliate marketing μπορει να ειναι ΜΛΜ, εχω δει και δουλεψει πολλα τετοια και λειτουργουν μια χαρα

Quote28.07.2012 17:190 people like thisLike

To προβλημα ειναι οτι σχεδον σε ολα τα mlm πρεπει να πουλας προιον. Ευτυχως υπαρχουν και ορισμενα που μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου οπου δε χρειαζεται να πουλησεις τιποτα. Απλα κερδιζεις νομιμο χρημα μονο και μονο επειδη υπαρχει παγκοσμια καταναλωση ολων των προιοντων.  Αυτα τα προγραμματα ειναι και το μελλον του MLM.