Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Καλη χρονια και απο εμένα!
Quote19.01.2012 13:020 people like thisLike

Γεία σας παιδιά είμαι νέος στην παρέα αλλα σας παρακολουθω 2 μηνες τωρα.Εχω μια απορια που μου δημιουργηθηκε καθως προσπαθουσα να εφαρμοσω τις ιδεες σας.Λοιπον, υπαρχει τροπος να βρεις ενα PTC site σαν το Neobux (για το συγκεκριμενο 10000 κλικ για να διαφιμιστεις σου ζητουν 16 Ε) και ενα Site / banner που οταν καποιος μπαινει απο το username σου (πχ www.xxxx.com/ref-fad0mgr ) και εσυ για αυτα τα κλικ να πληρωνεσε?Αυτη ηταν η απορια μου που μου δημιουργηθηκε χθες κανοντας την χαζομαρα να παταω διαφημισεις στο Νeobux.

Σας ευχαριστω πολυ για το χρόνο σας. ( Δημήτρη ειναι πολυ δυσκολο τελικα να γραφεις κανονικα και οχι greeklish ) :D

Quote19.01.2012 18:300 people like thisLike

Γεια σου φίλε μας καλή χρονιά!

Όσο για τα greeklish υπάρχουν προγράμματα στο νετ που κάνουν αυτόματα τη μετατροπή.... Κάνε μια γρηγορη αναζήτηση στο google και θα βρεις...

Βασικά, από ότι έχω καταλάβει, το να πληρώνεις διαφημίσεις στο Neobux δεν αξίζει καθώς αρκετοί χρήστες δεν κλικάρουν κανονικά γιατί είναι cheaters ή τα ίδια τα ptc έχουν ψεύτικους χρήστες. Έχω ένα άρθρο στο Getpaid.gr που μιλά για τα surveys και πως είναι μια καλή εναλλακτική των ptc. Όταν έκανα διαφήμιση μέσω Neobux δοκιμαστικά, από τη στιγμή που σε  αυτούς θα ήθελα να απευθυνθώ, τα αποτελέσματα ήταν τραγικά και για το πόσες σελίδες είδαν και πως κινήθηκαν. Κοινώς, φαντάζομαι πως ήταν εικονικοί χρήστες............Όταν διαφημίστικα μέσω adwords και facebook τα αποτελέματα ήταν πολύ θετικά.

Κάτι αντίστοιχο θα μπορούσες να κάνεις μέσα από το Affiliate marketing. Αν θες δες αυτό το άρθρο...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote20.01.2012 13:040 people like thisLike

Μια απορία βρε παιδιά,σε τεχνικό-δημιουργικό θέμα.Πώς βάζεις τη διαφήμιση στο blog και πως μετά ο υποψήφιος αγοραστής παραγγέλνει το προϊόν;

Quote25.01.2012 18:390 people like thisLike

Αν αναφέρεσαι στο affiliate marketing, κοίτα πως συμβαίνει. Στο eshop που έχει τέτοιο πρόγραμμα υπάρχει κώδικας που καταγράφει τις πωλήσεις. Παράλληλα, όταν κάποιος πάει στο μαγαζί αυτό μέσω του δικού σου μαγαζιού αυτό καταγράφεται από το url.

Κοινώς, ο blogger το μόνο που έχει να κάνει είναι να βάλει το banner, link, image με τον κώδικά του. Από εκεί και πέρα οι πωλήσεις που γίνονται μέσα από αυτόν καταγράφονται και έτσι λαμβάνει τις σχετικές προμήθειες. Ελπίζω να σου έλυσα την απορία

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...