Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

λεφτα στο ιντερνετ ευκολα
Quote25.04.2012 18:410 people like thisLike

Διαβασα ολα αυτά που γράφεται για το πως μπορείς να βγάλεις λεφτά στο ίντερνετ. Σίγουρα πρέπει να έχεις υπομονή για να βγάλεις χρήματα extra απο το διαδίκτυο. Αυτό είναι το πρώτο που κατάλαβα. Το δεύτερο που διαπίστωσα ειναι πως τα λεφτα απο το ιντερνετ ειναι λιγα. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να βγάλεις περισσότερα χρήματα απο το ίντερνετ (οπως πχ ένα ποσό 150,00 με 200,00 ευρώ το μήνα).

Συγνώμη ίσως να ρωτάω δύσκολα, ίσως και η ερώτηση μου να είναι λίγο χαζούλικη. Σας ρωτάω όμως γιατί ενδιαφέρομαι και έχω μεγάλη ανάγκη χρήματα για αυτό και ψάχνω να βρώ τρόπο να κερδισω χρήματα μέσω του ίντερνετ. Αν υπάρχει τρόπος.

Κλείνωντας θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρώ εργασία μεσω ίντερνετ, όπως το να αρθρογραφώ σε ιστοσελίδες και να πληρώνομαι. Σας

έγραψα όλες μου τις ερωτήσεις μαζεμένες και ίσως να σας μπέρδεψα και λίγο. Συγχωρήστε με.

Σας ευχαριστώ που διαβάσατε τα ερωτήματα μου. Να είστε καλάSmile

Quote27.04.2012 16:420 people like thisLike

Τάνια, χρήματα από το διαδίκτυο μπορούν να προκύψουν. Ένα χαρτζιλίκι πιο εύκολα, ένα συμπληρωματικό εισόδημα πιο δύσκολα, ένα μηνιάτικο ακόμα πιο δύσκολα, ενώ το να γίνεις πλούσιος, είναι κάτι που λίγοι τελικά το καταφέρνουν.

Τελευταία διάβαζα ένα βιβλίο για την στρατηγική των επιχειρήσεων και είδα ότι μπορεί να έχει φοβερή εφαρμογή στους ανθρώπους. Σημαντικό είναι βρεις πρώτα ποιά είναι τα δυνατά και ποια τα αδύνατα σημεία σου, και έπειτα πιο κόμμάτι της "αγοράς" θα μπορούσες να καλύψεις με βάση αυτά.

Στο Internet ισχύει ότι και στη ζωή. Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν. Όταν δουλεύεις, σου αρέσει αυτό που κάνεις και ξέρεις να σκέφτεσαι, είναι εφικτό το διαδικτυακό εισόδημα

Γενικά, μπορείς να πάριες βασικές ιδέες και κατευθύνσεις από τα άρθρα του Getpaid.gr για τις δυνατότητες που υπάρχουν.

Επειδή θα μπορούσα να γράφω σελίδες ολόκληρες, θα ήθελα να μου πεις μερικά από αυτά που σκέφτεσαι, καθώς και τα δυνατά σου σημεία.....(αν και κάποια από αυτά  φαίνονται.....Tongue out)

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote27.04.2012 22:190 people like thisLike

Τάνια, χρήματα από το διαδίκτυο μπορούν να προκύψουν. Ένα χαρτζιλίκι πιο εύκολα, ένα συμπληρωματικό εισόδημα πιο δύσκολα, ένα μηνιάτικο ακόμα πιο δύσκολα, ενώ το να γίνεις πλούσιος, είναι κάτι που λίγοι τελικά το καταφέρνουν.

Τελευταία διάβαζα ένα βιβλίο για την στρατηγική των επιχειρήσεων και είδα ότι μπορεί να έχει φοβερή εφαρμογή στους ανθρώπους. Σημαντικό είναι βρεις πρώτα ποιά είναι τα δυνατά και ποια τα αδύνατα σημεία σου, και έπειτα πιο κόμμάτι της "αγοράς" θα μπορούσες να καλύψεις με βάση αυτά.

Στο Internet ισχύει ότι και στη ζωή. Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν. Όταν δουλεύεις, σου αρέσει αυτό που κάνεις και ξέρεις να σκέφτεσαι, είναι εφικτό το διαδικτυακό εισόδημα

Γενικά, μπορείς να πάριες βασικές ιδέες και κατευθύνσεις από τα άρθρα του Getpaid.gr για τις δυνατότητες που υπάρχουν.

Επειδή θα μπορούσα να γράφω σελίδες ολόκληρες, θα ήθελα να μου πεις μερικά από αυτά που σκέφτεσαι, καθώς και τα δυνατά σου σημεία.....(αν και κάποια από αυτά  φαίνονται.....Tongue out)

paidia to moirazomai kai me sas! idi polloi apo dw exoun parei to dromo tous!etsi k alliws eimaste polles wres sto pc kai sas parousiazw ena egxeirima!i domi autou tou enxeirimatos dn einai na kaneis kati monos sou kathws stin arxi opws kai egw eisai "noikiasmenos" apo ena xristi kai pairnei autos me ta klik sou xrimata xwris na xaneis esi kati! Kai sighronos pairneis esi auta pou prepei.. m auta ta xrimata meta opws k egw twra noikiazw allous xristes pou kanoun klik gia mena kai alloi allous kai etsi siga siga ftaneis psila!
to mono pou kaneis einai apla na vlepeis diafimiseis(4 deuterolepta peripou i mia, dn tin vlepeis apla tin anoigeis) kai siga siga ftaneis se simeio na pairneis ena sevasto poso kathe mina!!dn milame gia ekatomiria fisika oute gia thaumata alla kati extra ektos apo ti douleia poion ton xalaei me kopo mono klik ;) opoios thelei edw gia plirofories! Sas perimenw palious kai neous opws kai tous allous pou epikoinwnisan mazi mou!! :D -------- - > http://www.youtube.com/watch?v=WxgsNolfI9Y

To Getpaid.gr προειδοποιεί πως τα PTC μπορεί να αποβούν επικίνδυνα για τους χρήστες. Στην κοινότητά μας δεν προωθούμε το "εύκολο" χρήμα και πλουτισμό! Από εκεί και πέρα οι χρήστες μπορούν να γράφουν την άποψή τους με δική τους ευθύνη!

Quote27.04.2012 22:440 people like thisLike

Διαβασα ολα αυτά που γράφεται για το πως μπορείς να βγάλεις λεφτά στο ίντερνετ. Σίγουρα πρέπει να έχεις υπομονή για να βγάλεις χρήματα extra απο το διαδίκτυο. Αυτό είναι το πρώτο που κατάλαβα. Το δεύτερο που διαπίστωσα ειναι πως τα λεφτα απο το ιντερνετ ειναι λιγα. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να βγάλεις περισσότερα χρήματα απο το ίντερνετ (οπως πχ ένα ποσό 150,00 με 200,00 ευρώ το μήνα).

Συγνώμη ίσως να ρωτάω δύσκολα, ίσως και η ερώτηση μου να είναι λίγο χαζούλικη. Σας ρωτάω όμως γιατί ενδιαφέρομαι και έχω μεγάλη ανάγκη χρήματα για αυτό και ψάχνω να βρώ τρόπο να κερδισω χρήματα μέσω του ίντερνετ. Αν υπάρχει τρόπος.

Κλείνωντας θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρώ εργασία μεσω ίντερνετ, όπως το να αρθρογραφώ σε ιστοσελίδες και να πληρώνομαι. Σας

έγραψα όλες μου τις ερωτήσεις μαζεμένες και ίσως να σας μπέρδεψα και λίγο. Συγχωρήστε με.

Σας ευχαριστώ που διαβάσατε τα ερωτήματα μου. Να είστε καλάSmile

Καλησπέρα σε όλους!Χτες έκανα την πρώτη μου ανάληψη στα 360$ :))))))))) απο ένα εγχείρημα που ξεκίνησα στο ιντερνετ πριν 4 μήνες! Ενάντια σε γνωστούς που σνομπαραν την προσπαθεια μου και με τη συνεχή αμφισβίτηση οτι στο ιντερνετ δνε βγάζεις λεφτά είμαι εδώ να το μοιραστώ στο site και να σας δώσω κ εσάς το πάτημα να το κάνετε!!Γι αυτό το λόγο έκανα ένα βίντεο για το site.To site είναι το neobux!

http://www.youtube.com/watch?v=WxgsNolfI9Y   H λογική είναι όλη στο βίντεο! Στηρίζεται εν μέρη στη πυραμίδα καθώς κανείς κλικ σε διαφημίσεις και πιστώνεσαι τα κλικ!!Αν κάποιος ενδιαφερθεί να γραφτεί αν θέλει στο όνομα του referrer οταν συμπληρώνει τη φόρμα να βάλει το δικό μου δηλαδή το: bbillpao

Έτσι θα πιστώνεται ο καθένας τα κλικ του αλλα και εγώ παράλληλα!Ετσι εφόσον το κάνετε αυτό θα μπορείται κ εσεις μετα να έχετε άλλους να κάνουν κλικ για εσάς!!! Δείτε το βιντέο και για όποιες ερωτήσεις σας περιμένω :D

http://www.youtube.com/watch?v=WxgsNolfI9Y

Και αν τυχόν γραφτείτε μη ξεχάσετε στη φόρμα referrer :(------------)για ptc και άλλα επικίνδυνα σχήματα απαγορεύεται η ανάρτηση affiliate links

To Getpaid.gr προειδοποιεί πως τα PTC μπορεί να αποβούν επικίνδυνα για τους χρήστες. Στην κοινότητά μας δεν προωθούμε το "εύκολο" χρήμα και πλουτισμό! Από εκεί και πέρα οι χρήστες μπορούν να γράφουν την άποψή τους με δική τους ευθύνη!

Quote28.04.2012 13:140 people like thisLike

@billpao

Σου έχω απαντήσει στο θέμα που άνοιξες

http://www.getpaid.gr/forum/#topic/-360-.htm

Δεν νομίζω πως η Τάνια έχει ανάγκη από περίεργα σχήματα και μαγικές λύσεις που θα την κάνουν μάλλον να χάσει παρά να κερδίσει. Στο Internet και τον κόσμο έχει πολλά περισσότερα  να προσφέρει και να λάβει....    Αυτή είναι η άποψη μου.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote09.05.2012 23:060 people like thisLike

Αρχικά θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για όλα αυτά που μου έγραψες .... σε όλα τα θέματα που άνοιξα εδώ στο φόρουμ ... σε ευχαριστώ.  Όλα τα λόγια σου .... όλα όσα μου έγραψες με άγγιξαν και μου έκαναν μεγάλη εντύπωση γιατί ήταν λόγια που δεν έχω ξανά ακούσει , που δεν έχω ξανά διαβάσει. Ιδιαίτερα αυτό που έγραψες Στο Internet ισχύει ότι και στη ζωή. Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν. Όταν δουλεύεις, σου αρέσει αυτό που κάνεις και ξέρεις να σκέφτεσαι, είναι εφικτό το διαδικτυακό εισόδημα μου '΄κέντρισε'' το μυαλό ... μου έδωσε θάρρος ... όλα όσα μου έγραψες μου έδωσαν θάρρος και δύναμη πολύ να συνεχίσω την προσπάθεια με το blog μου γιατί δεν σου κρύβω πως είχα αποθαρρυνθεί ... καθώς είναι ελάχιστα αυτά που ξέρω από τους υπολογιστές, το διαδίκτυο και την δημιουργία μπλόγκ και αυτή η άγνοια και η έλλειψη γνώσης με κάνει να αποθαρρύνομαι Frown ..... να φοβάμαι πως ίσως κάτι δεν κάνω σωστά .... σε ευχαριστώ πολύ πολύ Δημήτρη EmbarassedLaughing

Νομίζω ένα κομμάτι της αγοράς που θα μπορούσα να καλύψω έχει να κάνει με τον ιατρικό τομέα ... καθώς και με συλλόγους και φορείς που εμπλέκονται με την ιατρική .... άρα και με ανθρώπους που διαβάζουν άρθρα για την ιατρική για αυτό και με βάση αυτά νομίζω οτι τα δυνατά σημεία μου είναι οι γνώσεις και τα βιώματα που έχω σχετικά με την σπάνια αυτή πάθηση απο την οποία υποφέρω όλα αυτά τα χρόνια ... βιώματα και γνώσεις που απέκτησα απο την στιγμή που άρχισα να αναζητώ και να μαθαίνω για το πρόβλημα υγείας μου  ... απο την στιγμή που άρχισα να υποφέρω σαν ασθενής .... όντας ακόμα παιδί.  Αυτά νομίζω είναι τα δυνατά μου σημεία και με αυτά τα στοιχεία προσπαθώ να κάνω δυνατό και το μπλόγκ μου και να ''μιλήσω'' με αυτό σε όσο το δυνατό γίνεται περισσότερο κόσμο .... και κόσμο που υποφέρει απο παρόμοιες παθήσεις.

Ένα ακόμα δυνατό μου σημείο είναι οτι και το γεγονός οτι ίσως γράφω και λίγο καλά .. και μιλάω λιγουλάκι στην ψυχή των ανθρώπων, μέσα απο τα όσα έχω ζήσει

Quote09.05.2012 23:090 people like thisLike

καθώς και τα δυνατά σου σημεία.....(αν και κάποια από αυτά  φαίνονται.....Tongue out)

thaaank you

μμμμμ Δημητρη σου εγραψα κάτι απο αυτά που σκέφτομαι .... που σκέφτηκα. Μπορείς να μου πεις και εσύ τις σκέψεις σου ... μπορείς να με βοηθήσεις να με κατευθύνεις λιγουλάκι πως να κινηθώ για να βγάλω ένα εισόδημα ή ένα συμπληρωματικό εισόδημα ή έστω ένα χαρτζηλίκι ?

Please βοήθαμε ... οι γνώσεις σου μου είναι πολύτιμες

Quote11.05.2012 20:030 people like thisLike

Εγώ΄θα σου έλεγα να μη βιαστείς κάνοντας κάτι πολύ δυναμικό!

π.χ. μη δώσεις αύριο 1000 ευρώ το μήνα για να διαφημίσεις την σελίδα σου

Αλλά δοκίμασε να κάνεις έρευνα αγοράς. Πολλές πληροφορίες θα βρεις και στα άρθρα του Getpaid, αλλά και αλλού στο Internet...

Ψαξε για εργαλεία, όπως αυτά του Αdwords, που σου δείχνουν πόσες αναζητήσεις γίνονται μηνιαίως σε διάφορες λέξεις κλειδιά.

Μάθε πόσοι έχουν την ασθένεια σου ή παρεμφερείς ασθένειες, στην Ελλάδα και τον κόσμο

Μάθε πόσα sites υπάρχουν στην Ελλάδα(που από ότι κατάλαβα δεν υπάρχουν) και τον κόσμο και πως τα ίδια κινούνται

Μέσα από αυτά την ανάλυση θα αποφασίσεις αν θα πας σε κάτι που είναι πολύ targeted(γεωγραφικά ή θεματολογικά) ή θα πας σε κάτι πιο ευρύ.

Όσο πιο ευρύ, περισσότερος κόσμος, περισσότερος ανταγωνσιμός, περισσότερες προκλήσεις, περισσότερη δυσκολία, περισσότερες ευκαιρίες...

Όσο πιο στενό, λιγότερος κόσμος, λιγότερος ανταγωνισμός. Αλλά τι να το κάνεις να είσια "βασιλιάς στην Πέρα Ραχούλα";

Οπότε όλο αυτό το διάστημα δούλεψε το blog σου και παραλληλα κοίτα να αντιληφθείς το περιβάλλον σου. Παράλληλα, θα προπονήσαι στη γνώση, στα τεχνικά...

Ψάξε για affiliate προγράμματα κατάλληλα, με λίγη κίνηση παραπάνω δοκίμασε το  Adsense και τι  θα σου έδινε.

Στην πορεία θα μπορούσες να ανεβάζεις βιντεάκια στο youtube, δραστηριότητα στο facebook, να γράφεις σε ιατρικά forum διαφημίζοντας την προσπάθειά σου(πρόσεχε να μην παραβιαζεις του όρους χρήσης)...

Οταν θα γίνει πιο σημαντική η σελίδα μπορείς απευθείας να έρθεις σε επαφή με γιατρούς που θα τους διαφημίζεις(θα δεις αν υπάρχει ανταπόκριση) ήνα τους παίρνεις συνεντεύξεις.

Σε μικρή κλίμακα δεν είναι κακό να δώσεις λίγα χρήματα σε διαφημίσεις, ή το να δοκιμάσεις κάποια πράγματα

Σκέψου αν θα πρέπει να πας σε συνεργασία. Περισσότερα άτομα= το ένα χέρι νίβει το άλλο, αλλά πολύ μεγάλο ρίσκο τσακωμού αν στην μεση είναι τα χρήματα. Και επίσης τα χρήματα/ τα άτομα.

Είναι τόσα πολλά..... που νομίζω πως όλα δεν μπορείς να τα αφομοιώσεις άμεσα, αλλά συνέχισε αυτό που κάνεις με΄ορεξη.

Εγώ θα σου έλεγα σε πρώτη φάση να δεις τι γίνεται και αν η "ελληνική αγορά" είναι μεγάλη ή μικρή.

Οπότε συνέχισε να γράφεις και όταν κάνεις εκτιμήσιες για το μέγεθος της αγοράς μπορούμε να ξανασυζητήσουμε

Είναι απαραίτητο να μάθεις για adwords, adsense και analytics

Σε περιμένω να ξανασυζητήσουμε.........

Quote11.05.2012 20:300 people like thisLike

Εγώ΄θα σου έλεγα να μη βιαστείς κάνοντας κάτι πολύ δυναμικό!

π.χ. μη δώσεις αύριο 1000 ευρώ το μήνα για να διαφημίσεις την σελίδα σου

Ψάξε για affiliate προγράμματα κατάλληλα, με λίγη κίνηση παραπάνω δοκίμασε το  Adsense και τι  θα σου έδινε.

Σε μικρή κλίμακα δεν είναι κακό να δώσεις λίγα χρήματα σε διαφημίσεις, ή το να δοκιμάσεις κάποια πράγματα

Εγώ θα σου έλεγα σε πρώτη φάση να δεις τι γίνεται και αν η "ελληνική αγορά" είναι μεγάλη ή μικρή.

Οπότε συνέχισε να γράφεις και όταν κάνεις εκτιμήσιες για το μέγεθος της αγοράς μπορούμε να ξανασυζητήσουμε

Είναι απαραίτητο να μάθεις για adwords, adsense και analytics

Σε περιμένω να ξανασυζητήσουμε.........

αγχωθηκα λίγο με αυτά και με όσα μου έγραψες στην αρχή της τελευταίας απάντησης σου ... αυτό που έχω καταλάβει με σιγουριά είναι πως η δημιουργάι και η προώθηση ενός μπλόγκ θέλει δουλίτσα και προσπάθεια

Quote10.06.2012 16:390 people like thisLike

Ρίξτε μια ματιά σ' αυτό εδώ το πρόγραμμα!! Φαίνεται να δουλεύει και έχει ημερήσια απόδοση 2%.

Για πληροφορίες και λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε το παρακάτω άρθρο:...........

logo Αφαιρέσαμε το affiliate link και το link της σελίδας, μιας και πρόκειται για πυραμίδα. Για το Justbeenpaid έχει ανοίξει θέμα από άλλο μέλος. Οποιαδήποτε συζήτηση μπορεί να γίνει εκεί: http://www.getpaid.gr/forum/?action=goto&topic_id=--2012-05-10

Quote10.06.2012 19:380 people like thisLike

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας