Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Φόρουμ που συμμετέχεις και πληρώνεσαι!
Quote06.11.2012 08:390 people like thisLike

Κάτι που ανακάλυψα εγώ προσωπικά τυχαία και από ότι έψαξα δεν είναι scam (checked).

Υπάρχει το myLot που είναι ένα forum στο οποίο συμμετέχεις, ποστάρεις, συζητάς και κερδίζεις χρήματα.

Τα χρήματα το τονίζω είναι λίγα από 2-5 cents για κάθε post.

Το περιεχόμενο πρέπει να είναι περιεκτικό (δλδ όχι μονολεκτικές απαντήσεις). Ο τρόπος αμοιβής βασίζεται σε ένα αλγόριθμο τον οποίο ΔΕΝ παρουσιάζουν.

Πάντως όντως πληρώνει τσεκαρισμένο από "έγκυρα" sites.

Οπότε όποιος γουστάρει δοκιμάζει το myLot

Υ.Γ. Δημήτρη πότε θα πηγαίνει τόσο καλά το getpaid για να μας πληρώνεις? :P

Quote09.11.2012 11:440 people like thisLike

Ευχαριστούμε για την αναφορά.... Είναι κάτι που αναφέρεται και στις σελίδες του Getpaid.gr εδώ.

Τα ποσά είναι όντως πολύ μικρά. Εγώ δεν ασχολήθηκα ποτέ με κάτι τέτοιο γιατί προτιμώ να μιλάω για τα θέματα που με ενδιαφέρουν στα εξειδικευμένα forum. Κατά βάση, καταλαβαίνουμε πως στο Mylot, οι περισσότεροι θα είναι τρελλαμένοι να κάνουν posts. Οπότε οι ποιότητα πάει παπαλα.... Ενώ αντίθετα σε ένα τυπικό forum μπορείς να κερδίζεις περισσότερα από την υπογραφή σου, από αυτά που μαθαίνεις, από τις γνωριμίες που κάνεις και από την  υπογραφή σου.

Ειδικότερα εδώ στο Getpaid, για τα μέλη που έχουν δείξει ότι συμμετέχουν εποικοδομητικά σε διάφορες συζητήσεις και όχι "σπαμάροντας" μόνο, επιτρέπονται τα affiliate links. Άρα, αν είναι ενεργά και χρήσιμα μέλη για τους άλλους, μπορούν και οι ίδιοι να αποκτήσουν όφελος.

Επομένως, δε σκέφτομαι να ακολουθήσω το μοντέλο του Mylot. Πάντα, πάντως, έχω στο μυαλό μου το θέμα της ανταπόδοσης. Απλά ποτέ δεν θέλω αυτό να γίνει εις βάρος της ποιότητας. Μέλη τα οποία συμμετέχουν σε όλες τις συζητήσεις, βοηθούν τους άλλους και συζητούν, μπορούν να βγουν κερδισμένοι ποικιλοτρόπως.

Αρκεί να μην έχουμε τη μανία : "θα γράψω τώρα αυτό και θα βγάλω X €!!!"

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...