Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

την γνωμη σας για το μπλοκ μου
Quote11.11.2012 18:370 people like thisLike

οπω σας ειπα και στην αλλη αναρτηση εχω ενα μπλοκ τωρα και 3 μερες.το μπλοκ μου ειναι www.nicolasbet.blogspot.gr.θα σας παρακαλουσα να το δειτε και να μου πειτε την γνωμη σας και αν πρεπει να αλαξω κατι ή να προσθεσω κατι.σας ευχαριστω!!!!!!

Quote11.11.2012 19:170 people like thisLike

λοιπόν,

την ποιότητα του περιεχομένου δεν μπορώ να την κρίνω γιατί δεν είμαι και τόσο σχετικός με το στοίχημα...

Εμφάνιση: Αν το έκρινα με επαγγελματικά κριτήρια, θα ήθελα κάτι καλύτερο. Γνωρίζοντας πως έχει κατασκευαστεί ερασιτεχνικά θα έλεγα ότι δεν έχεις υποπέσει σε τόσο μεγάλο βαθμό σε αυτό που κάνουν συνήθως οι πρωτάρηδες. Δηλαδή, το ότι γεμίζουν τις σελίδες τους με ό,τι βρουν μπροστά τους θεωρόντας, πως ότι περισσότερο , τόσο καλύτερα. Επίσης, πειράζουν έτοιμα όμορφα templates με αποτέλεσμα αυτό που προκύπτει να είναι εντελώς κουραστικό και αταίριαστο...     Κοίτα λίγο να μαζέψεις τα χώματα. Έχεις πορτοκαλί, κόκκινο.....  Επίσης σαν λογότυπο  θα προτιμούσα κάτι πιο Web...

Τέλος, το περιεχόμενο είναι αρκετά σκόρπιο από κάτω, ενώ το πλάι δεν το εκμεταλλεύεσαι....

Πρόσεχε επίσης τα κεφαλαία, τα οποία είδα ότι τα χρησιμοποιείς σε κείμενα. Χαλούν την εικόνα και δεν είναι λειτουργικά.

Γράψε κάπου αν θες κάποιο "Σχετικά με εμάς". Και ανέφερε τι κάνεις με το Blog σου και ποιος είναι ο σκοπός σου...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.11.2012 20:570 people like thisLike

Συμφωνώ με τον Dimitrios.

Genuine στοιχηματικό content δεν έχεις, εννοώ δηλαδή κείμενο...

Αν αποφασίσεις να ασχοληθείς συστηματικά, θα πρέπει να ρίξεις βάρος στο content του blog. Υφος γραφής, ποιότητα στο κείμενο, και φυσικά αρκετή τύχη, καθώς για να έχεις followers, θα πρέπει να έχεις και καλά tips.

Από κει και πέρα, αν έχεις απαντήσει στο παραπάνω, ότι θέλεις να γράφεις content, τότε, μπες στη διαδικασία να επενδύσεις και σε ένα template, που θα σου επιτρέψει να κάνεις καλύτερα και πιο δομημένα τη δουλειά σου.

Quote11.11.2012 21:111 people like thisLike

@PearlJamGr

Αυτό ήταν ακριβώς το επόμενο που ήθελα να πω... Δεν θέλω, όμως, να απογοητεύσω το φίλο μας που είναι ακόμα στην αρχή. Επίσης, διέκρινα ότι ίσως ο γραπτός λόγος δεν είναι το φόρτε του....Undecided Αλλά, ο καθένας έχει τα όπλα του.

Ίσως, σκεφτόταν να κάνει κάποια βιντεάκια, αν θεωρεί ότι έτσι μπορεί να έχει καλύτερη παρουσιά. Πάντως, το κείμενο πάντα χρειάζεται. Και εκεί ο φίλος μας, με πολύ προσπάθεια αν αγαπάει αυτό που κάνει θα τα καταφέρει...

Επίσης, το να αναλύεις στρατηγικές κτλ. έχει μεγάλη σημασία. Εκτός αν στις προβλέψεις είσαι τόσο τρομερός, ώστε να γίνει famous. Οπότε ούτε video, ούτε κείμενα θα μετράνε. Όλοι θα τρέχουν να σε ακούσουν. Ποιός μπορεί να είναι αυτό;;;

Ο φίλος μας θα μπορούσε να συνεργαστεί με φίλους και άτομα που θα τους άρεσε το γράψιμο. Πάντως έχει επιλογές και καθώς προχωράει πιστεύω πως θα βελτιώνεται....

Επίσης, όντως, καλύερα ένα έτοιμο όμορφο template που δεν θα το πειράξεις καθόλου, είναι η πιο απλή και πετυχημένη συνταγή.... Συμφωνώ με τον PearlJamGr

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...