Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ BLOG ΜΟΥ
Quote13.12.2011 17:330 people like thisLike

Καλησπέρα και από μένα.Το δικό μoυ blog  δημιουργήθηκε το καλοκαίρι,είναι ακόμα στην αρχή με λίγα μέλη.Ονομάζεται MAKEUP4YOU MAKEUP4YOU ασχολείται, προφανώς απο τον τίτλο, με το μακιγιάζ.Θα βρείτε όλα τα μυστικά μακιγιάζ και ομορφιάς..Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας για το blog μου,απο πλευράς σχεδιασμού και δομής,αρνητικά και θετικά..θα με βοηθήσετε πολύ να γίνει καλύτερο...

Quote14.12.2011 05:220 people like thisLike

Γεια σου,

καλώς ήρθες στο Getpaid και συγχαρητήρια για τη προσπάθειά σου.

Το θέμα μου αρέσει γιατί είναι πολύ συγκεκριμένο και έτσι ενώ μπορεί να αναφέρεσαι σε κάτι στενότερο και μικρότερο μπορείς να γίνεσαι περισσότερο ανταγωνιστική και τελικά να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Να κρίνω τα γραφόμενα δεν μπορώ, γιατί δεν ξέρω  τίποτα για το μαγιζιάζ, αλλά έχω να παρατηρήσω κάποια πράγματα στο blog. Θα πρέπει να προσέξεις την εμφάνιση του. Θέλει αρκετές αλλαγές για να γίνει πιο ξεκούραστο για τον αναγνώστη.

Πριν από όλα αυτά, και πρώτα από όλα, καλό είναι να φύγουν οι τόσες πολλές διαφημίσεις. Αυτό έχει να κάνει τόσο με την ευκολία της πλοήγησης(τρόμαξα να βρω που είναι τα παλαιότερα posts), με την εμφάνιση αλλά και αυτό που περνάς στον αναγνώστη.

Γιατί τόσες διαφημίσεις;;;  Νομίζεις ότι θα κερδίζεις περισσότερα;;;

Ας υποθέσουμε ότι έχεις 1000 αναγνώστες την ημέρα. Με 2-3 διαφημίσεις λίγο affiliate marketing και με προσεκτική δουλειά το μήνα μπορεί να βγει ένα εκατοσταρικάκι ας πούμε. Με τόσες πολλές διαφημίσεις, που καταντούν ενοχλητικές για τον αναγνώστη, θα βγουν ακόμα λιγότερα. Αυτό σε απόλυτα βραχυπρόθεσμο επίπεδο. Αν πάμε ένα βήμα πιο μπροστά, ο αναγνώστης σου θα δει και λιγότερες σελίδες αφού θα κουραστεί, άρα η ζημιά θα είναι ακόμα μεγαλύτερη. Πάμε τώρα 2 βήματα πιο μπροστά.....που είναι το σημαντικότερο...

Ο αναγνώστης δεν εμπιστεύται εύκολα τη σελίδα, πιο δύσκολα θα επιστρέψει και θα την προτείνει στους φίλους του. Πράγμα που σημαίνει πως χάνεις τη δυνατότητα να έχεις άνοδο της επισκεψιμότητας σου. Και αν μέχρι στιγμής είχες άνοδο, σκέψου που θα είχες φτάσει χωρίς τις διαφημίσεις.

Αν τώρα έχεις κάτω από 100 αναγνώστες, πραγματικά η παρουσία τόσων διαφημίσεων είναι "έγκλημα" για τη σελίδα σου. Για λίγα ευρώ, που τελικά δεν έρχονται, υποθηκεύεις τη σελίδα σου. Νούμερο 1 στόχος σου θα πρέπει να είναι το ανέβασμα της επισκεψιμότητας. Όταν αυτό έρθει, θα βρεις πολλούς τρόπους να το αξιοποιήσεις οικονομικά.

Πιστεύω στο blog σου, ότι μπορείς να πας καλά, έχεις διαλέξει ωραίο θέμα, αλλά πρόσεξε κάποια πραγματάκια.

Η κοινότητα του Getpaid είναι δίπλα σου!!!!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote14.12.2011 11:500 people like thisLike

Καλωσόρισες και από εμένα τόσο στο getpaid όσο και στον χώρο του "γυναικείου διαδικτύου".

Μπήκα και είδα και εγω το blog σου... Θα είμαι ειλικρινής μαζί σου, γιατί πιστεύω πραγματικά πως αν προσέξεις κάποια πράγματα θα μπορέσεις να κερδίσεις από αυτό. Δεν θέλω λοιπόν να δεις αρνητικά τα σχόλιά μου...

Η πρώτη μου εντύπωση. Είναι απίστευτα κουραστικό. Το "σώμα" του blog σε σχέση με τις "στήλες" αριστερά και δεξιά είναι πολύ μικρό, με αποτέλεσμα το μάτι να μην μπορεί να εστιάσει στο κείμενο. Αυτό δυσχεραίνει ακόμα περισσότερο με την παρουσία υπερβολικά πολλών διαφημίσεων, όπως πολύ σωστά επισημαίνει ο Δημήτρης.

Το marquee στην κορυφή "τρέχει" απίστευτα γρήγορα... δεν ειναι δυνατό να διαβαστεί...

Αφαίρεσε την υπερβολική "κίνηση"... κουράζει αφάνταστα

Ο Δημήτρης έγραψε ότι κουράστηκε να βρει τις παλαιότερες αναρτήσεις.... εγώ δεν τις βρήκα καθόλου....

Με δυό κουβέντες συνοψίζω: ΑΔΕΙΑΣΕ το, πλάτυνε το κεντρικό "σώμα" ή αφαίρεσε τελείως την μία πλαινή στήλη, πέτα στα σκουπίδια τα glitter και τις "γατούλες" που το κάνουν να μοιάζει ερασιτεχνικό και εφηβικό.

Αντικατέστησε την γραμματοσειρά σου με verdana, ή κάποια άλλη sanserif

Το θέμα σου είναι "πιασαρικο" και τα άρθρα σου (όσα καταφερα να διαβασω) καλά. Είναι κρίμα να πάει χαμένη η προσπάθειά σου και ο κόπος σου...

Διάβασε το άρθρο σου "Λάθη μακιγιάζ προς αποφυγήν" και εφάρμοσέ το στο Blog σου.... απλά είναι κάτι αντίστοιχο....

Quote21.12.2011 00:430 people like thisLike

Πρώτα απο όλα ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...Δεύτερον δεν υπάρχει περίπτωση να εκλάβω αρνητικά όσα μου είπατε και γιατί έγω σας ζήτησα την γνώμη σας και γιάτι μέσα απο την σωστή κριτική θα γίνω καλύτερη και θα βγώ και περισσότερο κερδισμένη..

Αρχικά θα ήθελα να πω για το  backround που έχω διαλέξει οτί ενώ έβλεπα οτί μου μικραίνει το ''σώμα'' του blog μου,μου άρεσε τόσο πολύ που δεν ήθελα να το αλλάξω...Τώρα μάλλον άλλαξα γνώμη.

Δεύτερον εγώ χρησιμοποιώ Mozilla.Το marquee τρέχει κανονικά,επιχείρισα να ανοίξω το internet explorer και πραγματικά έχεις δίκιο τρέχει απίστευτα γρήγορα,δεν το είχα πάρει είδηση.Επομένως πολύ άσχημο να το κρατήσω.

Τρίτον όσον αφορά για τις παλαιότερες αναρτήσεις έχω την αρχειοθήκη, απο εκεί θα μπορούσατε να τις δείτε,μπορεί να ήταν λάθος η τοποθέτηση του gadget ή οτι ο αναγνώστης πρέπει να κατέβει πολύ κάτω μετά απο τόσες διαφημίσεις''σπόντα για να απαντήσω αμέσως μετά και σ'αυτό''

Αυτό με τις διαφημίσεις είναι λίγο παγίδα,έχετε δίκιο!!Δεν ξέρεις πιά να πρωτοβάλεις,σίγουρα θές να κερδίσεις χρήματα απο το blog σου...και αυτο το γνώριζα οτι είναι υπερβολή γιατί το διάβασα και σε πολλά άλλα site...αλλά μάλλον έπρεπε να μου το πεί κάποιος προσωπικά που γνωρίζει πολλά περισσότερα απο μένα για να το παρατηρήσω και εγώ καλύτερα.

Και τέλος τι έχει η γατούλα?ε?Αυτη λέω να την κρατησώ...Κατα την γνώμη μου δεν φαίνεται πιο ερασιτεχνικό με την γατούλα..άσε που καλωσορίζει και τους επισκέπτες και τους παροτρύνει να γίνουν μέλη...Κατα την γνώμη μου είναι κάτι το πρωτότυπο...και είναι και κοριτσίστικο blog!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ...!!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...

Quote21.12.2011 08:290 people like thisLike

Διόρθωσε τα υπόλοιπα και κράτησε την γατούλα σου... Smile Θα χαρώ να δω το Blog σου λειτουργικότερο. Πραγματικά αξίζει τον κόπο μιας και το θέμα σου είναι από αυτά που έλκουν αναγνώστριες...

Quote21.12.2011 23:110 people like thisLike

Είδα τις αλλαγές, και λέω "όπα, αλλαγή!!", πραγματικά φαινόταν πολύ λειτουργικό, μέχρι που ξαφνικά πάγωσε ο browser και φόρτωσε το backround το οποίο εκτός από υπερβολικό, κάνει εντελώς αδύνατη την ανάγνωση...

Μην προσπαθείς να φτιάξεις κάτι το εντυπωσιακό, το παραφορτωμένο....   Μοιάζει με το 14χρονο που πασαλείβεται με μακιγιάζ γιατί θεωρεί πως το περισσότερο είναι και καλύτερο...  Σε πρώτη φάση δώσε σημασία στη λειτουργικότητα και το περιεχόμενο και δεν θα βγεις χαμένη.

Με τον καιρό θα βρεις τρόπους να το ομορφύνεις, αλλά με πινελίες και όχι υπερβολές... φιλικά!!!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...