Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Τι ξέρετε για το DFP Μικρών επιχειρήσεων
Quote05.05.2012 18:050 people like thisLike

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω τι ξέρετε για το DFP Μικρών επιχειρήσεων της google.

Πως λειτουργεί και πως βοηθάει για καλύτερα αποτελέσματα....

Quote08.05.2012 12:130 people like thisLike

Γεια σου colorman.

Το έχω ξανακούσει το "dfp μικρών επιχειρήσεων" της google, αλλά πραγματικά δεν έχω ασχοληθεί με το τι ακριβώς είναι. Εριξα μια ματιά στο site. Καλό θα ήταν να μας μιλήσει για αυτό κάποιος που το έχει δουλέψει. Αν και εσύ έχεις να μας πεις 2 λόγια από αυτό που έχει καταλάβει....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote08.05.2012 23:270 people like thisLike

Δημήτρη δυστυχώς δεν ξέρω και εγώ κάτι παραπάνω γιαυτό και ρωτάω εδώ μήπως και κάποιος ξέρει να μας πει κάτι παραπάνω.

Quote09.05.2012 20:310 people like thisLike

Εάν κάποιος στη ιστοσελίδα του θέλει να βάλει διαφημίσεις και από άλλα δίκτυα, ήτοι πέραν του adsense, ακόμα και απ' ευθείας διαφημιζόμενους, μπορεί να βάλει τα script να περνάνε μέσω του dfp. Κατ΄ αυτόν τον τρόπο το dfp σε κάθε προβολή θα επιλέγει από τα adsense/δίκτυα/διαφημιζόμενους την καταλληλότερη / πιο προσοδοφόρα (για τον ιδιοκτήτη της σελίδας) διαφήμιση, προκειμένου να μεγιστοποιήσει τα συνολικά του κέρδη από τις διαφημίσεις.

Quote10.05.2012 17:440 people like thisLike

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες...αν κατάλλαβα καλά η google adsense σου δίνει την δινατότητα να διαλλέξεις ποιες διαφημήσεις θα παρουσιάζονται στο σίτε σου...έτσι δεν είναι?

Το έχει δοκιμάσει κανείς έτσι αν αποδίδει;

Quote11.05.2012 20:090 people like thisLike

Να είσαι καλά gpap για την βοήθεια σουSmile

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...