Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Βγάζετε χρήματα από το Facebook;
Quote28.08.2013 18:010 people like thisLike

Αυτό απευθύνεται κυρίως σε αυτούς που ασχολούνται με το Facebook marketing. Πιστεύετε ότι αξίζει η ενασχόληση; Κερδίζετε ικανοποιητικά χρήματα από αυτό και σε τι κλάδους παίζετε;

http://www.enterlogic.gr/ - κατασκευή ιστοσελίδων
Quote29.08.2013 12:230 people like thisLike

Μέχρι στιγμής δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το facebook για να βγάλω χρήματα απ' ευθείας. Το χρησιμοποιώ ως υποστηρικτικό εργαλείο για τα site που έχω. Δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να επενδύσω τόσο σοβαρά για να φτιάξω κάτι που να μη μπορώ να το ορίσω όπως θέλω.

Γενικότερα, νομίζω, ότι ο κόσμος του facebook χαζεύει όταν μπαίνει και δεν έχει το προφίλ του αγοραστή. Συγκρίνοντας πάντα με τον κόσμο που έρχεται από google. Κάπως καλύτερα είναι τα πράγματα, όταν μιλάς για ομορφιά, μόδα, κουτσομπολιά κτλ.

Βέβαια, αν κανείς έχει σελίδα με χιλιάδες fun, ή ο ίδιος έχει χιλιάδες φίλους, πραγματικά έχει μεγάλη δύναμη. Είτε άμεσα με aff.links, είτε υποστηρίζοντας τα site του εκτός fb.

Άμεσα, άμεσα πως αλλιώς να βγάλεις, πέρα από το aff.marketing? Κατασευάζοντας εφαρμογές;;;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote23.12.2013 01:440 people like thisLike

Μου θυμίζει την περίπτωση που κάθεσαι σε μία καφετέρια με φίλους και έχετε ένας μικροπωλητής να σου πουλήσει κάτι. Εν ολίγοις, δεν είναι καθόλου στοχευμένη κίνηση για aff. marketing. Τώρα αν έχεις adsense ή άλλες ppc διαφημίσεις όπως είπε και ο Δημήτρης και έχεις χιλιάδες funs, αλλάζουν τα πράγματα.

Quote04.07.2014 03:130 people like thisLike

Δηλαδή μπορεί να θεωρηθεί καλός ένας συνδυασμός μεταξύ facebook ads, και μιας σχετικά επιτυχημένης fan page;

Η μήπως και ο συνδυασμός μεταξύ fan page και adsense;

Quote04.07.2014 08:260 people like thisLike

Τώρα μπερδεύτηκα. Μπορείς να το κάνεις πιο λιανά;

Fan page στο FB και adsense πως? Ή εννοείς εξωτερική fan page?

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote10.07.2014 04:360 people like thisLike

Μπα, εγώ τα χω μπερδέψει λίγο...

Ειχα την εντύπωση οτι το adsense μπορεί να σου βγάλει διαφημήσεις και στο fb.

Μη ρωτάς γιατί, λίγο άκυρο το σχολιο μου ομολογουμένως. :P