Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ GOOGLE ANALYTICS!
Quote18.02.2011 20:470 people like thisLike

Επιτέλους κατάφερα να γραφτώ στο analytics..πολύ δυνατό πρόγραμμα όντως και δωρεάν!

εκεί που κόλλησα είναι που επικολλώ τον κώδικα..αναφέρει το analytics σε κάθε σελίδα..τι θέλει να πει ο ποιητής?σε κάθε ποστ?πειραματικά έβαλα σε 2 post που είχα τον κώδικα..λέτε να μετράει διπλά την επισκεψιμότητα?θέλω απλά να βλέπω πόσοι διαβάζουν το blog μου και αν γίνεται χώρις τις επισκέψεις που κάνω εγώ.

Quote18.02.2011 21:430 people like thisLike

Ο κωδικας του adsense πρεπει να ει βρισκεται μεσα στα head tags και οχι μεσα στα ποστς. Αν θελεις να σου πω πως ακριβως θα των προσθεσεις πρεπει να μου πεις ποια πλατφορμα χρηστιμοποιεις....

πχ στο blogspot νομιζω πως υπαρχει ηδη ετοιμη επιλογη στα settings.

Quote18.02.2011 22:500 people like thisLike

χρησιμοποιω το blogspot.  to blog μου ειναι το www.eleftherosxronos.blogspot.com  ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!

Quote18.02.2011 22:590 people like thisLike

Πανε στις ρυθμισεις του blog σου, πατα στην καρτελα design και μετα στο edit HTML. Βρες το σημειο που τελειωνει το </head> ακριβως πριν απο αυτο προσθεσαι τον κωδικα που σου δινει το analitycs.

Δλδ θα πρεπει να ειναι καπως ετσι:

......

(κωδικας analytics)

</head>

......

Εχε υποψιν πως οι γραμμες δεν εχουν σημασια οποτε μπορεις να πατας enter για να να κανεις πιο εμφανισιμο για σενα χωρς να επιρρεαστει τπτ στην σελιδα σου.

Αφου το κανεις αυτο περιμενε κανενα 15 λεπτο και μετα κανε update στο analytics να δεις αν σε κανει track.

Quote19.02.2011 01:540 people like thisLike

http://www.andywibbels.com/how-to-add-google-analytics-to-your-blogger-blog/

Στο λινκ από πάνω δίνονται ακριβείς οδηγίες για το πως θα το κάνεις σωστά. Σωστά σου λέει zapatista πως έτσι όπως το έκανες δεν είναι σωστό. Δεν χρειάζεται να πας να το επικολλάς σε κάθε post. Θα εκπλαγείς με τις δυνατότητες που έχει το analytics. Ειδικά με τις προσαρμοσμένες αναφορές βλέπεις παπάδες...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...