Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Μπορώ να βγάλω λεφτά από το Internet? Δείτε τον τρ
Quote17.01.2012 22:440 people like thisLike

Καλησπέρα φίλοι μου. Στην δύσκολη εποχή που ζούμε, με την οικονομική κρίση να μας ταλανίζει και το πορτοφόλι μας να είναι όλο και πιο άδειο, το ένστικτο της επιβίωσης αρχίζει να λειτουργεί όλο και περισσότερο. Επειδή λοιπόν έψαχνα και εγώ πριν πολλούς μήνες έναν τρόπο να μετατρέψω τις ώρες που περνάω στο Internet σε εισόδημα, και μετά από πολλές άστοχες και ψιλοαδιάφορες προσπάθειες, κατέληξα σε ένα σύστημα δίκαιο και σε ένα site έμπιστο για να κάνω τη δουλειά μου.
Ο τρόπος για να αυξήσω το εισόδημά μου? Απλά διαβάστε τα άρθρα που έχω ανεβάσει στο blog μου πριν αρκετούς μήνες, να σας αναλύσω τις απορίες σας και να κάνω οτιδήποτε άλλο για να μπορέσω να σας δώσω και εσάς την ευκαιρία να μπείτε στο μαγικό κόσμο που ζω.
Όποιος θέλει πάντως, να ξέρει ότι αυτές τις μέρες ο admin του site που ασχολούμαι ετοιμάζει μία ακόμα μεγάλη έκπληξη και υπόσχεται πολλά περισσότερα κέρδη.
Εδώ είναι το blog μου...
http://dimmisel.blogspot.com/
Και εδώ είναι τα άρθρα μου που αναλύω τι πρέπει να κάνει κάποιος για να αρχίσει να κερδίζει χρήματα μέσω Internetbiggrin.png
http://dimmisel.blogspot.com/2011/07...0000000-3.html
http://dimmisel.blogspot.com/2011/07/o-ptc-2.html
http://dimmisel.blogspot.com/2011/07/o-ptc-3.html
http://dimmisel.blogspot.com/2011/07/o-ptc-4.html

Δημήτρης

Υ.Γ. Ξέχασα να σας ανεβάσω το πιο σημαντικό! Πειστήρια πληρωμής!

http://www.neobux.com/forum/?frmid=6...696D6D6973656C

2zf5qmu.jpg

http://www.3bet.gr
Quote19.01.2012 10:461 people like thisLike

Μέσω των ενοικιάσεων, ένας από τους 2 κερδίζει. Αν αυτά που δίνει ο ref είναι περισσότερα από το ενοίκιο, μέσα από τη διαδικασία χάνει το ptc. Αν o ref δίνει λιγότερα, χάνεις εσύ. Αν συμβαίνει το πρώτο, κάποια στιγμή θα έχει ημερομηνία λήξης ή το κάνει για να σε φεσώσει κάποια στιγμή. Αν συμβαίνει, το δεύτερο, απλά χάνεις τα χρήματά σου.

Είχα καταλήξει να λέω πως τα PTC είναι μια πυραμίδα, που το μόνο που μπορεί να αξίζει να κάνεις είναι να κλικάρεις για ένα χαρτζιλίκι και να γράφεις direct και όχι να νοικιάζεις.

Το Neobux που θεωρούταν το καλύτερο και το παρουσιάζεις ως ευκαιρία μετά από ένα σημείο και αφού είχα γράψει δεκάδες direct, μείωσε αν θυμάμαι καλά στο 1/10 τις απολαβές από αυτούς. Κοινώς κορόιδεψε τον κόσμο. Ρωτώντας και άλλους θα δεις ότι είναι απίθανο να βγεις κερδισμένος από τέτοια απατεωνίστικα σχήματα. Μπορεί να μην έχασα χρήματα, αλλά έχασα χρόνο και παρουσιάσα μέσα από το Getpaid μια υπηρεσία που δεν αξίζει τελικά ούτε για κλικάρισμα, αλλά ούτε και για εγγραφή refs.

Κοινώς φίλοι μου μην εγγράφεστε σε PTC

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote19.01.2012 20:060 people like thisLike

Και ως απάντηση σε αυτά που παραθέτεις σου δείχνω το παρακάτω άρθρο, κάτι που εγκαινίασε και πάλι το Neobux ! Δώρα για όλους χωρίς να ρισκάρεις τίποτα! Ξεχνάς ένα βασικό πράγμα στα έμπιστα PTC. Τα λεφτά που πληρώνουν οι διαφημιστές!!! Και εξηγώντας γιατί έγινε αυτό με τους direct refferals σου παραθέτω το κομμάτι από το άρθρο του Admin.

"Why aren't referrals given as a prize?
When we held the rented referrals jackpot years ago things were different because availability met demand and a portion could in fact be offered. Although we currently still have referrals available to satisfy most of our users, getting direct referrals is an extremely expensive and exhaustive thing for us. Not only due to the fact that we purchase users' direct referrals but also due to all the advertising campaigns we need to do to get new unreferred members and then select them according to past activity which reduces the amount of users gathered. We prefer to meet demand with what we have right now than to offer a percentage of them as a prize."

Εξελίξεις για περισσότερα κέρδη!

Μόλις πριν λίγες ημέρες ο administrator του Neobux έβγαλε ένα καινούριο ποστ στο φόρουμ μας στο οποίο αναφέρει τον καινούριο τρόπο με τον οποίο μοιράζει χρήματα ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ. Σας παρέχω αυτόνομο το σύνολο των επάθλων που θα δίνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΔΩΡΕΑΝ.

"Daily there will be around 1907 prizes worth approximately $1820. This value can deviate a bit being higher or lower due to odds and daily activity fluctuation. The first 72 hours will be used to fine tune everything so expect a larger difference in this initial period. Every day we'll give you the same odds according to the last day's activity so that the prizes can be always the same every day, forever. Currently that's the amount we can offer daily but it can increase in the future."

Δηλαδή κάθε μέρα, εκτός από όλα τα άλλα θα δίνει και βραβεία αξίας 1820$ έξτρα χωρίς να χρειάζεται να χρεωθείς τίποτα παραπάνω! Εγώ έχω ήδη κερδίσει 2 φορές από δύο μικρά βραβεία. Μπείτε στο παρακάτω link για να δείτε όλο το άρθρο του admin μας για να δείτε για τι ακριβώς μιλάει...
http://www.neobux.com/forum/?frmid=3...696D6D6973656C

Μου άρεσει να το συζητάμε...Περιμένω τις απόψεις...Καλά δε τα λέω φίλε mdim???

Quote20.01.2012 10:271 people like thisLike

Αγαπητέ φίλε, προτιμούν να θολώνουν τα νερά. Όπως και να το κάνεις η κίνηση τους να αλλάξουν την πληρωμή στους direct είναι απατεωνίστικη και πραγματικά, όπως σου εξήγησα και στο προηγούμενο post πλέον δεν σε συμφέρει καν να ασχοληθείς. Τα δωρά 2000€ έχεις υπολογίσει τη σημαίνουν για κάθε από τους χιλιάδες χρήστες...   Λεφτά δεν χαρίζονται στο Internet......Πρέπει να δουλέψεις. Κλικάροντας και πληρώνοντας νοικιασμένους και αναβαθμίσεις, απλά κάποια στιγμή θα χάσεις τα λεφτά σου και θα το καταλάβεις μια μέρα, όπως το κατάλαβαν όσοι ασχολήθηκαν. Ελπίζω να μην έχεις χάσει πολλά ως τότε....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote20.01.2012 18:510 people like thisLike

Εγώ πάντως ξεχωρίζω το Neobux γιατί είναι το μόνο σάιτ που είναι μεταφρασμένο σε τόσες πολλές γλώσσες. Πολύ βασικό για τη λειτουργία ενός χρήστη. Επίσης έχει ένα forum που σου απαντάνε πάντα άτομα όταν χρειάζεσαι κάτι. Για παράδειγμα ο mdim. Είναι συνέχεια στο forum και βοηθάει τους νέους χρήστες. Ότι υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου είναι βέβαιο. Το θέμα είναι όμως ότι ο κίνδυνος δεν υπάρχει κάθε φορά που μπορείς να βγάλεις κάποια χρήματα? Όπως σωστά λες χρειάζεται κόπος .Εγώ δεν το κάνω στην τύχη. Έχω επενδύσει πολύ χρόνο σε αυτό το πράγμα. Το αποτέλεσμα? Σε ένα χρόνο θα έχω κέρδος περίπου 80% από το αρχικό μου ποσό.Και αν θες με πιστεύεις,αν δε θες είναι δικό σου θέμα.

Quote22.01.2012 20:140 people like thisLike

υπαρχει κατι καλητερο

δες και αυτο

https://www.twickerz.com/?ref=smaragda
τα παντα ειναι μαθηματικα
Quote25.01.2012 18:430 people like thisLike

@dimmisel

Σου εύχομαι το καλύτερο και φυσικά κέρδη. Απλά δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε πάντα εδώ μέσα και ούτε όταν αυτό συμβαίνει σημαίνει πως είμαστε εχθροί. Επειδή, μιλάμε για PTC, για σένα και για τον καθένα θεωρώ απίθανο να βγάλει χρήματα με αυτό τον τρόπο. Περιμένω, μετά από ένα χρόνο να τα ξαναπούμε.... Αυτό που θα ήθελα να σκεφτείς, είναι από που λαμβάνεις αυτά τα χρήματα...Αν είναι μέσα από τις ενοικιάσεις ή τις αναβαθμίσεις, θα πει ότι στα χαρίζει το Neobux, πράγμα που θα πρέπει να σε προβληματίσει...

Μπορεί τη στιγμή που στα λέω να θυμώνεις, αλλά εύχομαι να μη με θυμηθείς.......

φιλικα

Quote29.01.2012 22:210 people like thisLike

Φίλε μου δε θυμώνω. Μου αρέσει να συζητάμε. Απλά ο καθένας έχει την άποψή του.

Μιλάμε για ένα σάιτ που έχει πληρώσει 63.000.000 δολάρια μέσα σε λίγα χρόνια με άμεσες πληρωμές. Δεν υπάρχουν καθυστερήσεις και τίποτα άλλο. Εννοείται ότι τα χρήματα δε στα χαρίζει το Neobux και ούτε ξαφνικά έγινα πλούσιος σε μία μέρα. Αλλά όπως λες στο logo σου, χρειάζεται προσπάθεια. Εγώ μάλιστα έχω επενδύσει και κάποια χρήματα και βλέπω ότι μέσα σε κάποιους μήνες έχω βγάλει ήδη τα χρήματά μου και περιμένω πλέον πόσα κέρδη θα έχω. Δεν αναγκάζουμε κανέναν να ακολουθήσει στο Neobux.

Όποιος θέλει μπαίνει, μαθαίνει τον τρόπο, διαλέγει πως θέλει να κινηθεί(χωρίς ή με επένδυση) και κινείται ανάλογα.

Μάλιστα, δείτε εδώ και εδώ τα άρθρα του χρήστη ivanlevente που έχει βγάλει χρήματα χωρίς να επενδύσει ούτε cent!!

Quote30.01.2012 09:030 people like thisLike

η ενοικίαση refs και οι αναβαθμίσεις δεν είναι επένδυση.....και δεν είναι προσπάθεια.....

Και προσπάθεια να ήταν, χρειάζονται προϋποθέσεις. Αν ήταν έτσι, θα κάναμε προσπάθεια, θα πέρναμε φτυάρια όλοι και θα κατεβάζαμε το βουνό. Αυτό τι σημαίνει θα γινόμασταν πλούσιοι;;;;

Ναι, για να βγάλεις χρήματα χρειάζεται απαραίτητα προσπάθεια και χρόνο, όπως συχνά λέω....Η προσπάθεια δεν σημαίνει απαραίτητα και χρήματα, αν δεν μπορείς να κάνεις το αυτονόητο....Τι προσφέρεις σε αυτόν που σου δίνει περισσότερα χρήματα πίσω όταν νοικιάζεις και όταν κάνεις αναβαθμίσεις; μάλλον απέφυγες να απαντήσεις σε αυτό.....

Quote30.01.2012 10:390 people like thisLike

Του δίνω ένα ακόμα μέλος που του προσφέρει χρήματα, θα το κάνει για καιρό ακόμα αφού διασφαλίζει ότι θα είμαι χρήστης του για πολύ ακόμη και επίσης βλέπω τις διαφημίσεις των διαφημιστών του και θα τις βλέπω για πολύ καιρό ακόμα. Από ότι είδα έψαξες και διαφημίστηκες σε ένα PTC. Πόσο ήταν η τιμή που πλήρωνες τη μία διαφήμιση? Εγώ μπορώ να σου πω ότι ήταν πάνω από 1,5 φορά από ότι παίρνουν τα μέλη του Neobux. Αυτά τα λεφτά σου λέω ότι είναι τα έσοδα τους και τα κέρδη τους.

Quote02.02.2012 01:250 people like thisLike

Αυτό το 1,5 που λες είναι φούμαρα.... Το έκανα δοκιμαστικά και η κίνηση standard ήταν από robots. Υπάρχουν καταγγελίες ότι οι περισσότεροι χρήστες είναι τέτοιοι. Έτσι οι περισσότερες διαφημίσεις δεν είναι από τρίτους αλλά από τα ίδια τα ptc. Με αυτό το δεδομένο τα έσοδα δεν έρχονται από τρίτους, αλλά από τα ίδια τα ίδια τα μέλη.

Αν ήταν έτσι το μοντέλο θα ήταν βιώσιμο χωρίς να έχει πυραμιδοειδή στοιχεία, αναβαθμίσεις, ενοικιάσεις κτλ.

θα είχε μόνο direct refs, ενα ποσο το κλικ και τέλος......

Quote06.02.2012 03:070 people like thisLike

Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα.

Σήμερα, γράφτηκα και εγώ στο neobux για να δω τι παίζει.

Δεν έχω κάτι κατά των PTC γενικότερα, πέραν του πολύ χρόνου/χρήματος που πρέπει να αφιερώσεις για να βγάλεις κάτι, πέραν του γεγονότος ότι τα περισσότερα δεν έχουν business plan που να στοχεύει σε πολλούς, καλούς και ποιοτικούς διαφημιζόμενους, και πέραν του γεγονότος ότι όταν έρχεται η ώρα να πιστοποιήσουν τον paypal λογαριασμό τους, δεν τα καταφέρνουν με αποτέλεσμα να κλείνουν.

Όσον αφορά το neobux στους παραπάνω τομείς... στο πρώτο κλασικό ptc, στο δεύτερο δε μπορώ να ξέρω, στο τρίτο με βάση τα payment proofs, δεν πρέπει να αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα. Επίσης από υλοποίηση / στήσιμο του site, έχει γίνει αρκετά καλή δουλειά.

Και μιας και μιλάμε για payment proofs, το κρίσιμο ερώτημα όταν ασχολείσαι με τέτοια site δεν είναι αν όντως έχουν πληρωθεί κάποιοι μεγάλα ποσά, αλλά "από που προέρχονται αυτά τα χρήματα"? Λογικά από τους διαφημιζόμενους ε? Μας πληρώνουν για να κάνουμε κλικ άλλωστε! Το λέει και το site...

Έχω έναν τρόπο για να καταλαβαίνω αν ένα site είναι πυραμίδα, ή όχι. Απλά, βλέπω πόσο πουλάει και πόσο αγοράζει.

Το neobux πουλάει κλίκ στους διαφημιζόμενους και αγοράζει κλικ από τα μέλη του. Σε μια τέτοια μελέτη, παίρνουμε ένα οποιοδήποτε τύπο προϊόντος (κλικ) και κοιτάμε τα χειρότερα σενάρια πώλησης / αγοράς (για την επιχείρηση). Ας πάρουμε τα κλικ της κανονικής προβολής.

Ας δούμε πρώτα πόσο αγοράζει τα κλικ. Έστω sponsor και referral, και οι δύο με golden membership (χειρότερο σενάριο για το neobux για χρήμα που θα δώσει). Αν κάνει ένα κλικ ο referral, τότε το neobux το αγοράζει προς 0,01$ στον referral και 0,01$ στον sponsor. Με απλά μαθηματικά, συνολικά στοίχισε 0,02$.

Ας πάμε στην πώληση τώρα. Είπαμε, είμαστε στην "κανονική προβολή", και το χειρότερο σενάριο για το neobux για χρήμα που θα πάρει, είναι το πακέτο το πακέτο των 50.000 κλικ το οποίο στοιχίζει 680$, δηλαδή 0,0136$ ανά κλικ.

Συμπέρασμα: Το neobux είναι διατεθειμένο να αγοράσει προς 0,02$ και να πουλήσει προς 0,0136$ ανα κλικ, με άλλο λόγια είναι διατεθειμένο να μπει μέσα κατά 0,0064$ ανά κλικ! Γιατί όμως? Και πως μπορεί να πληρώνει αν το κάνει αυτό? Αφού υπάρχουν payout proofs! Και όμως, είναι πολύ απλό...

Κανείς δεν αμφισβήτησε τα payout που έχουν γίνει ως τώρα, αλλά θα πρέπει να κατανοήσουν όλοι οι εμπλεκόμενοι πως αυτά είναι χρήματα που προέρχονται κυρίως και από τα memberships / rentals! Και αυτό δε σημαίνει τίποτα άλλο παρά μια καλοστημένη πυραμίδα. Η ποσότητα των κλικ και ο χρόνος που απαιτείται για αυτά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας τρόπος μέτρησης της παλαιότητας των ανώτερων κλιμακίων και διαχωρισμού του παλαιότερου έναντι του νεότερου - ορίζουν ποιος δικαιούται τα περισσότερα έσοδα από τα memberships και από τα πακέτα, και ποιος τα λιγότερα. Όταν ανεβαίνεις level, δεν πληρώνεσαι αμέσως, παίρνουν άλλοι τα χρήματα σου, (εφόσον αποδείξαμε ότι τα χρήματα από τις πωλήσεις κλικ δεν φτάνουν), και εφόσον περάσει κάποιος χρόνος και αγοραστούν κι άλλες συνδρομές από άλλα μέλη (="γίνουν κλικ από τους referrals σου - είσαι παλιός και καλός" αν το προτιμάτε έτσι), τότε θα πάρεις και εσύ από τα χρήματα αυτών των συνδρομών.

Εξ ου και το μεγάλο κόστος των τελευταίων, δεν πάνε για να καλύψουν (μόνο) τα λειτουργικά έξοδα του site, αλλά κυρίως για να γίνεται το payout. Τη στιγμή που τα ανώτερα επίπεδα θα κορεστούν και δεν θα υπάρχουν διαθέσιμα referrals προς ενοικίαση, ή ακόμα και αν αυτά τα referrals είναι εικονικά*, (άρα και αρκετά για όλους), τη στιγμή που θα σταματήσουν να μπαίνουν νέα μέλη που θα είναι διατεθειμένοι να αγοράσουν συνδρομή με τον σημερινό ρυθμό, θα ακριβύνουν (κι άλλο) οι συνδρομές, θα μειωθούν (κι άλλο) οι επιστροφές από κλικ, θα μειωθούν τα κλικ που κάνουν τα εικονικά referral (είπαμε, αν υπάρχουν τέτοια), και μετά από λίγο καιρό η πυραμίδα / φούσκα του neobux θα σκάσει, λόγω έλλειψης ρευστότητας.

Το έχουμε ξαναδεί το παραμύθι. Είμαι ανοιχτός σε συζήτηση, το μόνο ερώτημα που δε μπορώ να απαντήσω είναι το κλασικό... "Προλαβαίνω να μπω στην πυραμίδα αυτή τη στιγμή? Θα βγω κερδισμένος ή χαμένος?". Λυπάμαι, αλλά αν θέλετε απάντηση μιας λέξης, στηριχτείτε στα λεγόμενα αυτών που το προωθούν, και σας εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη :)

* Αλήθεια, σκεφτείτε και κάτι άλλο... πως γίνεται να υπάρχουν τόσα πολλά referrals, χωρίς sponsor, προς ενοικίαση? Αυτό θα σήμαινε πως το ίδιο το neobux θα έπρεπε να ακολουθεί ισχυρή πολιτική marketing για προσέλκυση νέων πελατών που δεν θα έχουν sponsor. Με βάση τον τρόπο που έχετε δει μέχρι τώρα να προωθείται το neobux, θα συμφωνούσατε πως όντως ακολουθεί έναν τέτοιο τρόπο προώθησης? Μήπως τα εικονικά referrals, και τα εικονικά κλικ σε εικονικούς διαφημιζόμενους (=μηδαμινά έσοδα από κλικ) είναι μια πιθανότητα, αν θέλει το site να κερδίσει χρόνο ζωής?

Quote10.02.2012 16:050 people like thisLike

@grap21

Μου αρέσει γιατί μιλάς με στοιχεία και όλος σου ο συλλογισμός είναι ρεαλιστικότατος. Αυτό δείχνει ότι μπορεί να είσαι από το 1% αυτών που μπορεί κάτι να βγάλουν από τα ptc.

Σε αυτό που θα διαφωνήσω μαζί σου είναι στο συμπέρασμα. Από θέμα χαρακτήρα, δεν μου αρέσει να κάνω κάτι και το κέρδος μου να προέρχεται από τη ζημιά κάποιου άλλου, και χωρίς να γίνεται κάτι το παραγωγικό. Οπότε ένα ptc θα το απορρίψω για 2 λόγους. Γιατί είναι "πυραμίδα"-απατεωνιά, αλλά και γιατί οι πιθανότητες κέρδους δεν είναι με το μέρος μου.

Quote21.02.2012 02:540 people like thisLike

Σύντομα θα μπορέσω να ξανασυμμετέχω στη συζήτησή μας. Απλά τώρα δεν προλαβαίνω να κάνω την ανάλυση που θέλω να κάνω! Απλά μια ανακοίνωση του Admin! 50% περισσότερα δώρα και περισσότερες ευκαιρίες να τα κερδίσεις! Διαβάστε παρακάτω το πλήρες άρθρο του. Πλέον έχουμε φτάσει στις 9.000$ τη μέρα!!!! Για όσους φαίνονται λίγες οι πιθανότητες να κερδίσεις, σκέψου ότι εγώ έχω κερδίσει κοντά στα 3$ από μικρά ποσά! Γίνεται πουθενά αλλού αυτό? Μόνο στο Neobux!

http://www.neobux.com/forum/?frmid=3&tpcid=254917&rh=64696D6D6973656C

Quote21.02.2012 22:320 people like thisLike

Σύντομα θα μπορέσω να ξανασυμμετέχω στη συζήτησή μας. Απλά τώρα δεν προλαβαίνω να κάνω την ανάλυση που θέλω να κάνω! Απλά μια ανακοίνωση του Admin! 50% περισσότερα δώρα και περισσότερες ευκαιρίες να τα κερδίσεις! Διαβάστε παρακάτω το πλήρες άρθρο του. Πλέον έχουμε φτάσει στις 9.000$ τη μέρα!!!! Για όσους φαίνονται λίγες οι πιθανότητες να κερδίσεις, σκέψου ότι εγώ έχω κερδίσει κοντά στα 3$ από μικρά ποσά! Γίνεται πουθενά αλλού αυτό? Μόνο στο Neobux!

Μόνο σήμερα κέρδισα άλλο 1$! Δώρο από το Neobux!   Και φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά. Γίνεται πουθενά αλλού αυτό? Μόνο στο Neobux!!!

Παρακάτω βλέπετε την εικόνα που έβγαλα από το λογαριασμό μου!

jzb3hi.jpg

Quote22.02.2012 03:320 people like thisLike

Μόνο σήμερα κέρδισα άλλο 1$! Δώρο από το Neobux!   Και φυσικά δεν είναι η πρώτη φορά. Γίνεται πουθενά αλλού αυτό? Μόνο στο Neobux!!!

Παρακάτω βλέπετε την εικόνα που έβγαλα από το λογαριασμό μου!

jzb3hi.jpg

Προλαβαίνεις μήπως να ρίξεις μια ματία εδώ?

Quote22.02.2012 12:060 people like thisLike

μμμμμμ!!! Κανονικά θα έπρεπε να αρχίσω να αφαιρώ όλα τα affiliate links από ponzi schemes. Τα ptc ακροβατούν και ίσα που ξεγλιστρούν....

Quote25.02.2012 22:110 people like thisLike

Είναι πολύ εύκολο να γίνει διάκριση: όταν τα χρήματα αλλάζουν χέρια είναι επειδή υπάρχει βλέψη για κέρδος ή γιατί υπάρχει κάποιο προϊόν/υπηρεσία που είναι σε λογική τιμή;

εκεί παίζεται το παιχνίδι.

Αλλά και πάλι, ότι και να λέμε για όσους δεν ενδιαφέρονται για κάτι τίμιο, αυτά είναι ψιλά γράμματα. Έχουν πάρει την απόφασή τους και δεν μετράει ότι και να πει κάποιος

μμμμμμ!!! Κανονικά θα έπρεπε να αρχίσω να αφαιρώ όλα τα affiliate links από ponzi schemes. Τα ptc ακροβατούν και ίσα που ξεγλιστρούν....

Quote28.02.2012 13:280 people like thisLike

Αν όλοι περιμένουμε μέσα απ’ ένα blog να βγάλουμε χρήματα μάλλον κάτι δε πάει καλά και το λέω αυτό διότι αυτοί που θα σε δουν και θα σε προσέξουν είναι τόσο λίγοι που τελικά γίνεται ανούσιο και κουραστικό να προσπαθείς.

Εγώ πιστεύω πως για να πάρεις λεφτά πρέπει να βάλεις πρώτα, τώρα ποιος έχει αρκετά για να τα ρισκάρει είναι ένα άλλο ερώτημα. Ακούω για κάτι  Neobux κι άλλες τέτοιου είδους site αλλά το θα βγάλεις με 0.001 $ ανά click;

Quote02.03.2012 11:460 people like thisLike

Αν όλοι περιμένουμε μέσα απ’ ένα blog να βγάλουμε χρήματα μάλλον κάτι δε πάει καλά και το λέω αυτό διότι αυτοί που θα σε δουν και θα σε προσέξουν είναι τόσο λίγοι που τελικά γίνεται ανούσιο και κουραστικό να προσπαθείς.

Εγώ πιστεύω πως για να πάρεις λεφτά πρέπει να βάλεις πρώτα, τώρα ποιος έχει αρκετά για να τα ρισκάρει είναι ένα άλλο ερώτημα. Ακούω για κάτι  Neobux κι άλλες τέτοιου είδους site αλλά το θα βγάλεις με 0.001 $ ανά click;

Φίλε Τάσο, αν διάβαζες προσεκτικά το blog μου, θα καταλάβαινες ότι δε μιλάω για κλικ με κέρδος 0,001$ αλλά για ενοικίαση refferals. Και φυσικά και οι direct refferals μπορούν να φέρουν χρήματα όπως έχει κάνει ο ivanlevente στο παρακάτω link:

http://www.neobux.com/forum/?/5/198568/Can-Success-be-achieved-on-neobux/

Κάποιοι θα πουν ότι δε θέλουν και δεν έχουν αν βάλουν χρήματα στο Neobux όπως έκανα εγώ. Εγώ τα είχα το καλοκαίρι, τα έβαλα, και τώρα παίρνω τα ποσοστά κερδοφορίας μου(κοντά στο 20% σε ένα χρόνο σχεδόν)  αντί να τα έχω κλεισμένα σε μία τράπεζα με επιτόκιο(???) κοντά στο 1%. Βέβαια έχω κάνει δουλειά και ασχολούμαι πολύ, προσέχω τους refferals μου, βλέπω ποιους θα ανακυκλώσω κτλ. Όλα αυτά τα αναλύω λίγο εγώ στο blog μου(που το έφτιαξα για ενημερώσω κι άλλους για τον τρόπο που εγώ βγάζω χρήματα, κι όχι για να βγάλω!) και περισσότερο με τα παιδιά στο forum μας.

Πολλά παιδιά από εδώ θα πουν και θα λένε για τα PTC που δεν είναι καλά και τέτοια, αλλά είναι δύο τρία από αυτά, όπως το Neobux και το ClixSense που είναι αξιόπιστα και πληρώνουν τόσα χρόνια, αλλά με διαφορετική φιλοσοφία το ένα από το άλλο.

Όποιος δε θέλει να δοκιμάσει, δεν ασχολείται και απλά έχασε μερικά λεπτά να διαβάσει αυτό το ποστ. Όποιος πιστεύει ότι μπορεί να πετύχει, μπορεί να ακολουθήσει.

Υ.Γ. Ένας φίλος μου γράφτηκε στο Neobux και έχουμε "μαλώσει" πολλές φορές γιατί αυτός δε θέλει να βάλει χρήματα ενώ εγώ πιστεύω ότι θα τον "επιταχύνει" στην κερδοφορία του. Παρόλα αυτά, ομολογώ ότι πλέον πάρα πολύ καλά και βγάζει κοντά στα 10$ το μήνα χωρίς μάλιστα να έχει επενδύσει ούτε ένα cent. Πολλά έχει κερδίσει βέβαια από το AdPrize, τη μεγάλη καινοτομία του Neobux!

Quote18.11.2012 19:450 people like thisLike

Παιδιά μην ταλαιπωρήστε με PTC sites που πληρώνουν 0.001 για κάθε διαφήμιση. Μπείτε στο http://www.clixgrand.com/. Είναι το καλύτερο PTC site που δίνει 0.050 για κάθε κλικ. Μην το χάσετε μπείτε και δοκιμάστε και αν δεν σας ενδιαφέρει δεν έγινε και τίποτα. Δεν είναι απάτη να το ξέρετε!!!

τα ref links στα ptc σύμφωνα με τη νέα πολιτική αφαιρούνται - Getpaid.gr

Quote18.11.2012 21:370 people like thisLike

Παιδιά μην ταλαιπωρήστε με PTC sites που πληρώνουν 0.001 για κάθε διαφήμιση. Μπείτε στο http://www.clixgrand.com. Είναι το καλύτερο PTC site που δίνει 0.050 για κάθε κλικ. Μην το χάσετε μπείτε και δοκιμάστε και αν δεν σας ενδιαφέρει δεν έγινε και τίποτα. Δεν είναι απάτη να το ξέρετε!!!

Δεν ξέρω αν διάβασες τα TOS αλλά τα Payout fees είναι 70- 75 %..Money mouth