Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Πάρτε επιστροφή χρημάτων από τις Online αγορές σας
Quote19.11.2012 16:070 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, είμαι καινούργιος στο Forum. Καλώς σας βρήκα Laughing

Ήθελα να σας παρουσιάσω ένα άρθρο, στο οποίο δείχνει πώς να κάνετε Online αγορές και να να παίρνετε κάποιο ποσοστό των χρημάτων σας πίσω. Καλά διαβάσατε!

Περιμένω τις γνώμες σας.

Διαβάστε εδώ.

Quote20.11.2012 09:310 people like thisLike

Γεια σου Βασίλη,

σε ευχαριστούμε για την πληροφορία, αν και για να είμαι ειλικρινής λόγω έλλειψης χρόνου δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το να δω τι ακριβώς είναι η υπηρεσία που μας παρουσιάζεις. Το θέμα, όμως, δεν έχει καμιά σχέση με το Afiiliate Marketing, οπότε και μεταφέρεται στην ενότητα "Μπλά Μπλά".

Θα σου μιλήσω στα ίσια για κάτι. Η όλη στάση -ένα και μόνο post- που αναφέρεται σε affiliate link και η παρουσιάση στον τομέα affiliate marketing(δείχνει τι έχεις στο πίσω μέρος του μυαλού σου) μου δείχνει μια περίεργη νοοτροπία για τη χρήση του Affiliate Marketing ως μέσο κέρδους, που τελικά δεν προσφέρει κέρδος.

Αν θες άκουσε με. Θα μπορούσες να βγάλεις πολλά περισσότερα αν ξέφευγες από αυτό. Αν κάνεις αυτό το λάθος σε ένα Forum που είσαι φιλοξενούμενος, θα το κάνεις το ίδιο και στα site σου σε πολλάπλάσιο βαθμό.

Μη σκέφτεσαι πως θα βρεις links να προωθήσεις. Σκέψου πως θα ανεβάζεις χρήσιμο περιεχόμενο... Σκέψου τους αναγνωστες σου...Διαφορετικά δεν θα καταφέρεις να προωθείς επικερδή  προϊόντα για αυτούς και για σένα.

Δες για παράδειγμα εδώ στο Getpaid:   Το πρώτο σου post σε μια κοινότητα που έχει να κάνει με την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου αναφέρει κάτι που "ξόφαλτσα" πιάνει αυτό που ψάχνουν τα μέλη. Αν για να βγάλω 5€ έχω ξοδέψει πρώτα 100, τι να το κάνω;;;Αμέσως ακολουθεί link!

Δείχνεις δηλαδή ότι μπαίνεις σε ένα χώρο και ψάχνεις να τον καταχραστείς, ανεξάρτητα από το αν αυτό τελικά έχεις στο μυαλό σου. Το ίδιο μπορεί να νιώσουν και οι αναγνωστες σου... Το post αυτό άνετα θα έπαιζε σε ένα blog γενικού περιεχομένου ή με θεματολογία την οικονομία.

Η ανάρτησή σου θα είχε διαγραφεί από οποιοδήποτε άλλο forum. Αν θες δοκίμασε το!

Υπάρχουν μέλη που έρχονται να δώσουν περιεχόμενο και συμμετέχουν πραγματικά σε συζητήσεις. Δίνουν πραγματικά στην κοινότητα και παίρνουν....Από το πρώτο τους post συνήθως φαίνεται αν ήρθαν για να μάθουν, να συζητήσουν και να μείνουν

Υπάρχουν και άλλα που θεωρούν το Getpaid.gr διαφημιστικό  τους χώρο. Λειτουργούν καταχρηστικά και το μόνο που κάνουν είναι να spammarουν την κοινότητα.

Συνήθως δεν θα επανέλθουν ποτέ, ενώ αν το κανούν θα έρθουν απλά να αφήσουν πάλι ένα link τους.

Είναι τόσο απορροφημένοι και "τρελαμένοι" με την προμήθεια , που τελικά, ούτε οι ίδιοι κερδίζουν, ούτε η κοινότητα....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote20.11.2012 10:480 people like thisLike

Καταρχήν το έβαλα στην κατηγορία affiliate επειδή έτσι δουλέυει το site, άσχετα με το τι κάνει ο χρήστης.

Το affiliate link το ανέφερα επειδή θέλω να έιμαι ειλικρινής και επο εκεί και πέρα, αν θέλει ο χρήστης σου λέει ευχαριστώ που μου παρουσίασες το site. Επίσης, αυτό είναι και χρήσιμο για τον κόσμο, επειδή μπορούν να ψωνίζουν φθηνότερα, όχι μόνο για έμενα.Δέν ξέρω τι κατλάβες εσύ.

Σκοπός δεν είναι να ξοδέψεις λεφτά για να τα πάρεις πίσω, αλλα όπως είπα να αγοράζεις και να πέρνεις κάποιο ποσό πίσω.

Τώρα αν διαφωνείς διέγραψε το. Δέν χρειάζεται να συνεχίσουμε.

Φιλικά.

Quote20.11.2012 20:110 people like thisLike

Βασίλη, αν ήταν να το διαγράψω, θα το είχα κάνει ήδη...

Απλά στην ενότητα Affiliate, συζητάμε για affiliate προγράμματα και το  affiiate marketing, από την πλευρά του affiliate ή του publisher.

Εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τι σκέφτεσαι... Εγώ δεν είμαι δικαστής...

Και εγώ λέω αυτά που σκέφτομαι και κρίνομαι για αυτά, όπως και εσύ.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote20.11.2012 20:210 people like thisLike

Ξέρω πως χρειάζεται κόπο και χρόνο. Το ίντερνετ δεν έχει καμία διαφορά από την δουλειά μας.

Απλός, καμιά φορά με τον γραπτό λόγω δεν μπορείς να πεις αυτό θέλεις.