Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote31.01.2012 13:150 people like thisLike

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση.Εχω ένα blog και ειπα σε εναν φιλο πως λειτουργουν οι διαφημισεις,και ο εξυπνος εκανε 1000 κλικ σε 2 μερες απο την ιδια ip.Λετε να εχω πρόβλημα? :D (Υπαρχει και το ενδεχόμενο να συνδεθηκε απο την ιδια ip και στο blogspot,παρόλα αυτα το adsense ειναι σε αλλο λογαριασμο)

Ευχαριστω!

Quote31.01.2012 14:250 people like thisLike

απλά....την πάτησες...

Quote02.02.2012 01:140 people like thisLike

ρε παιδιά αυτό που έχω σαν απορία είναι πως εξασφαλίζεις πως κάποιος δεν μπορεί να σου κάνει σαμποτάζ με αυτό τον τρόπο στο adsense?????

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.02.2012 08:580 people like thisLike

μονο το οτι μπορεις να το αναφερεις στη google αν δεις ξαφνικα ασυνηθιστη συμπεριφορα στο adsense σου

Quote02.02.2012 12:000 people like thisLike

Θα περιμένω μεχρι να δω τι θα κανουν.

Quote03.02.2012 15:520 people like thisLike

Μην περιμένεις να δεις τι ΘΑ κάνουν, είσαι ήδη banned απλά δε το ξέρεις ακόμη ;)

Λόγω του ότι είναι καινούργιος ο λογαριασμός σου το βρίσκω απίθανο να το γλυτώσεις αλλά ο μόνος τρόπος για το πετύχεις αυτό συμπληρώνεις αυτή την φόρμα:

Φόρμα επικοινωνίας σχετικά με μη έγκυρα κλικ

@Δημήτρης: Αυτό κάνεις αν σου συμβεί, μου έχει τύχει στο παρελθόν και όλα (ευτυχώς) πήγαν καλά.

Quote06.02.2012 08:330 people like thisLike

Φίλε μου σου εύχομαι ...καλά ξεμπερδέματα.... Frown

Πες μας όμως τι έγινε τελικά...?

Quote07.02.2012 19:000 people like thisLike

Παίδες ειστε πολύ μπροστά :D που το μαντέψατε?

Με εκαναν ban και τωρα πρεπει να συμπληρώσω τη φόρμα,εχετε καμία ιδέα πως μπορεί να ειναι πιστικη :).Ειμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει περιπτωση αλλα λεεεω μηπως.Τα πραγματα εχουν ως εξης.Ενας φιλος εκανε 1000 κλικ (αν ειναι δυνατον) σε 1 ωρα,δώρο ειπε.Δυο αλλοι εμπαιναν καθε μερα και εκαναν απο 2-3 κλικ.Εγω ομως τους ελεγα να σταματήσουν και αυτοι δεν με ακουγαν γιατι νομιζαν οτι ειναι ποιο εξυπνoi απο την google,τους το ειπα 1000 φορες σας παρακαλω σταματήστε.Επίσης υπαρχει περιπτωση να εκαναν και log in στο blogspot (οχι στο adsense σιγουρα) δεν ξέρω αν επηρεάζει.Καμια ιδέα....? :S

Quote10.02.2012 15:490 people like thisLike

Έγω αν είχε γίνει τέτοιο λάθος, θα προσπαθούσα να είμαι όσο πιο ειλικρινής γίνεται απέναντι στη google. Αυτό, τίποτα άλλο δεν μπορείς να κάνεις.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote10.02.2012 20:130 people like thisLike

Στο έκαναν το ban? Αν ναι... σόρρυ που στο λέω αλλά ξέχνα το. Μόλις έχασες την ευκαιρία σου στο μοναδικό σοβαρό CPC δίκτυο :)

Αυτό που λέει ο Δημήτρης είναι σωστό, αλλά επειδή η Adsense είναι πολύ αυστηρή στο θέμα σου λέει "είχες τόσο καιρό να κάνεις ρεπόρτ και εσύ απλά περίμενες αν δεις αν θα σε μπανάρουμε" οπότε τρως το μπαν και είναι μόνιμο πίστεψέ με. Το θέμα είναι να κάνεις τις όποιες ενέργειες πριν σε σβήσουν, όπως οφείλεις σαν σωστό επαγγελματίας.

Quote20.02.2012 02:210 people like thisLike

Sorry φιλε,αλλα εγω δεν θα εμπαινα καν στον κοπο να συμπληρωσω την φορμα,φυσικα δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

Ειναι εξαιρετικα αυστηροι και ειδικα σε καινουργιους λογαριασμους και σπανιοτατα,σχεδον ποτε , δεν δινουν δευτερη ευκαιρια (γιαυτο και θεωρουνται αξιοπιστοι απο τους διαφημιζομενους).

Βεβαια,υπαρχει ενας τροπος(κλεισιμο ματιου).

Μπορει συγγενικο η πολυ φιλικο σου προσωπο της απολυτου εμπιστοσυνης σου με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ( e mail,ονομα διευθυνση,λογαριασμο τραπεζας κλπ) να ανοιξει νεο λογαριασμο  και να συνδεσει με αυτον το μπλογκ σου η το σαιτ σου.

Φυσικα εξυπακουεται οτι εσυ δεν θα μπαινεις απο την δικη σου IP στον λογαριασμο αυτον,για να τον διαχειριζεσαι,(να βαζεις διαφημισεις κλπ) θα πρεπει να το κανεις απο αλλου(απο αλλον υπολογιστη,σε αλλο μερος),γιατι η IP σου ειναι σταμπαρισμενη.

Φυσικα για το σαιτ σου και την δημοσιευση αρθρων κλπ,θα μπαινεις κανονικα,στον διαφημιστικο λογαριασμο δεν θα μπαινεις απο την IP σου..)

Μεχρι προσφατα τουλαχιστον,το μπαν αφορουσε ΠΡΟΣΩΠΑ (λογαριασμο δηλαδη) και οχι τα σαιτ αυτα καθαυτα.

Αν τωρα εχουν κανει αυτη την συσχετιση πολυ προσφατα,δεν το ξερω,αλλα δεν χανεις και τιποτα να δοκιμασεις..)

(ενοειται οτι οι πληρωμες και τα παντα θα γινονται στο προσωπο που θα εχει τον νεο λογαριασμο,θα πρεπει να ειναι εμπιστος)

Δημητρη,αυτο που λες για κινδυνο σαμποταζ με εχει προβληματισει και εμενα,ισως αν ΕΓΚΑΙΡΑ στειλεις ρηπορτ ασυνηθιστης δραστηριοτητας στα κλικ ,ΜΠΟΡΕΙ να την γλυτωσεις,αλλα αν καποιος εχθρος,ανταγωνιστης κλπ επιμενει και το κανει συστηματικα,μαλλον δεν την γλυτωνει το θυμα,δεν θα κατσουν να κανουν εισαγγελικη ερευνα,θα μπαναρουν και τελος.. 

Quote22.02.2012 11:590 people like thisLike

Αυτό που λέει ο Haros είναι μια λύση... Επίσης συμφωνώ μαζί του, πως θα έπρεπε από την αρχή να γίνει κάτι...Τώρα κλάφτα!!!Cry