Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote20.02.2011 14:340 people like thisLike

Γεια σας!

Ασχολούμαι 1 μήνα παρά κάτι και με ptc sites εντελώς σαν hobby..Θα ήθελα να ρωτήσω, κάνοντας ένα ΓΚΑΛΟΠ σε όποιον ασχολείται με αυτά τα site.

1) Σε πόαα και ποία site είναι γραμμένος?

2) Πόσο χρόνο αφιερώνει την ημέρα σε αυτά.

3)Έχει χώσει και αν  ναι πόσα χρήματα?

4)Έχει κέρδη ή όχι μέχρι στιγμής?

5) πόσους refferals εχετε?

6)Πόσο καιρό ασχολείστε?

Πιστεύω πώς με τις απαντήσεις σας θα βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα για το αν αξίζει ή όχι.Θα παρακαλούσα να μή δημοσιεύσει ΚΑΝΕΙΣ στο post μου refferal links άλλωστε επικοινωνεί όποιος θέλει με pm για ενδεχόμενη ανταλλαγή refferal link.Ας κρατήσουμε τη συζήτηση σε ενημερωτικό και όχι διαφημιστικό πλαίσιο..

Ξεκινάω για εμένα.

1)neobux,onbux,vcbux,buxera.com,aobux. Στα 3 πρώτα κλικάρω καθημερινά.στα άλλα όποτε θυμηθώ.

2)10 λεπτά

3)δεν έχω δώσει χρήματα,είμαι στάνταρτ μέλος.

4)αγοράζω referals οπότε δεν έχω βγάλει πραγματικό κέρδος ακόμα.

5)neobux 6 νοικιασμενους

onbux  6 νοικιασμένους

vcbux  6 νοικιασμένους  1 direct

στα άλλα 0

6)Ασχολούμαι 1 μήνα περιπου

Quote20.02.2011 23:240 people like thisLike

ωραίο το θεματάκι που άνοιξες για όσους ασχολούνται με τα ptc.

Εγώ θα δηλώσω την άποψή μου γιατί δεν ασχολούμαι σοβαρά με αυτά και ούτε θα ασχοληθώ ποτέ. Δεν νομίζω πως κανείς μπορεί να βγάλει σοβαρά ποσά και νομίζω ότι αυτό θα φανεί και στο θέμα που άνοιξες. Ειδικά αν μπει στη διαδικασία να κάνει αναβαθμίσεις ή να νοικιάζει refs, μπορεί να βγει και χαμένος.

Αυτού του είδους τα site απλά τα έχω αναφέρει σε ένα άρθρο και μάλιστα ήμουν από επιφυλακτικός έως κατακριτικός. Βέβαια από αυτό το άρθρο, λόγω της μεγάλης επισκεψιμότητας γράφω συνεχώς refs στο Neobux που οι περισσότεροι μετά από λίγο καιρό σταματούν να κάνουν κλικ. Βέβαια μου έχουν παραμείνει καμια 15αρια που κάνουν κλικ καθημερινά. Έχω βγάλει μόνο ένα 20€ γιατί βαριέμαι να κλικάρω κάθε μέρα οπότε χάνω και τα κλικς των refs. Το ποσό το θεωρώ αστείο...

Αυτό που έχω να δώσω για άλλη μια φορά σαν συμβουλή, και με συγχωρείς αν ξεφεύγω λίγο από το θέμα σου, είναι πως μόνο σαν παιχνίδι μπορεί να δει κανείς τα PTC. Για να βγάλεις πραγματικά ποσά στο ιντερνετ θέλει άλλη νοοτροπία..... Θα έλεγα επιχειρηματική. Και το να κάθεσαι να κλικάρεις μάλλον δεν έχει καμία σχέση με αυτό.

Αυτά..... Κατά τα άλλα περιμένω και εγώ με ενδιαφέρον να ακούσω τι κάνετε στα ptc....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote21.02.2011 02:000 people like thisLike

Θα συμφωνησω κι εγω πως τα PTC δε προσφερουν αυτα που αναζητα καποιος που θελει να συμπληρωσει το εισοδημα του η να το κανει μοναδικο εισοδημα. Γενικως πρεπει να καταλαβουμε πως το ιντερνετ δεν ειναι "καθομαι και βγαζω λεφτα", αυτα ειναι καθαρα απατες του μαρκετινγκ. Οποιος θελει να βγαλει σοβαρα χρηματα πρεπει να ασχοληθει και σοβαρα. Αν ειναι να πληρωνεσαι 0.1$ per click γιατι να μη ξοδεψεις αυτον τον χρονο στο να χτησεις ενα niche site και να πληρωνεσαι απο τις διαφημισεις που βγαζεις?

Quote21.02.2011 06:420 people like thisLike

Ασχολουμαι από τις 16 Απριλίου του 2010. Παλιότερα 2 ώρες τη μέρα τώρα μία. Εχω δοκιμάσει γύρω στα 30 ptc site.  Δεν έχω επενδύσει ούτε cent. Αποδείχτηκαν scam(λόγω του ότι δεν εμφανίζονται πλέον στον browser): οι Bux6.com,Bux.ee, JMgold.com, o Omnibux.com, www.mycubienet.com (ενώ είχα πληρωθεί $1 ). Oi taketheglobebux.com και globalinvestmentbux.com έχουν σύστημα πληρωμής οτι πρέπει να επενδύσεις για να μπορέσεις να πληρωθείς και σε ενημερώνουν στα 3 και στα 4 δολάρια λίγο πριν πληρωθείς. ! Ελλεεινό. Ο gagabux.com επίσης, πρέπει να κάνεις upgrade $9 και δεν είναι και σίγουρο οτι θα σε πληρώσει. ucbux.com και mysteryclickers.com δίνουν πολύ ελάχιστα ώστε να έχεις το κουράγιο να κάνεις κλικ στις διαφημίσεις τους. Πλησιάζω όμως, έχω φτάσει τόσο κοντά για να εγκαταλείψω... Ο htbux.com τι ιστορία είναι ... έχει ξεμείνει εγκαταλελειμένο? .. τι να πω. Μακριά πάντως είναι scam! Εχω πληρωθεί από τον neobux 7$ και από τον onbux $4. (μοιάζουν αρκετά αυτά τα 2 site). Εχω 3 rented referrals Frown. Κρίμα να μη βάζουμε τα referral link μας.

Με έκπληξη πληρώθηκα από το mattrixmails.com 2$. Εχω πληρωθεί και από το clixsense.com 10$(μετά από 10 μήνες).

Εχω πληρωθεί από το incentria.com και από το clicksia.com 2$ και 4$. Εχω πληρωθεί και από το clickmonster.com. (το οποίο το πρότεινε κάποιο μέλος του getpaid.gr και υποστήριζε ότι βγάζεις αμέσως $25 - 65 εγώ πήρα 1$ εδώ και μήνες. Μαλλον εννοούσε αν επενδύσεις Anyway.Αλλα... πληρώνει!

Μέσω του incentria και του clicksia έχω εγγραφεί σε "paid to sign up". σε καμμια εικοσαριά μη πω και παραπάνω με τα οποία δεν έχω ασχοληθεί. Εννοείται. Εχουμε και ζωή. Εχει εκατοντάδες μη πω χιλιάδες ptc sites τα οποία ήταν είναι και θα είναι. Μπορεί όχι τα ίδια. O clickmonster σου στέλνει με email ptc site να τα αγοράσεις και να τα δουλέυεις εσύ. Οκ αν μείνουμε ποτέ από δουλειά...

Οι διαφημίσεις που μας πληρώνουνε να βλέπουμε είναι από μέλη άλλων ptc site που θέλουν να βρίσκουν referrals ή από προγράμματα και προιόντα γενικά (κυρίως ψηφιακά) από το clickbank.com ένα από τα μεγαλύτερα από τα εκατοντάδες μη πω χιλιάδες affiliate networks. Τώρα τελευταία δοκίμασα κι εγώ στο clickmonster, στο incentria.com και στο clicksia.com να προωθήσω pay per lead καμπάνια (δηλαδή καμπάνια από διαφημιζόμενο στο affiliate network Commission Junction που σε πληρώνει $1,5 για να φέρεις απλώς εγγραφές. Για να κάνεις καμπάνια "pay to sign up" δηλαδή εσύ να πληρώνεις τον άλλον να δει και να γραφτεί στη διαφήμισή σου δίνεις 0,25$ (0,10$ παίρνει αυτός που θα συμπληρώσει την εγγραφή στην ιστοσελίδα και 0,15 κρατάει το site. πχ το clicksia. Δίνεις δηλαδή 0,25$ και παίρνεις 1,5$ για τον κάθε ένα που θα γραφτεί. Απίστευτο! Εγινε το θαύμα! Εδωσα 5$ μέσω paypal που τα μάζευα κλικ- κλικ και πήρα 20 credits. Μέσα σε λίγες ώρες διπλασιάστηκαν τα χρήματά μου έτσι απλά!!!!! Περιμένω βέβαια να εγκριθούνε οι εγγραφές από το commision junction οι οποίες έχω δει στην αναφορά ότι έχουν καταγραφεί σαν lead. Πάντα όμως μπορείς να αρνηθείς την εγγραφή κάποιου αν καταλάβεις ότι κάτι πήγε στραβά και σου επιστρέφονται τα credits.

Η γνώμη μου είναι να βρεις 5 με το πολύ 10 ptc site που να ξέρεις ότι πληρώνουνε(μακάρι κι εγώ να ήξερα από την αρχή ποια είναι) Σίγουρα έχει και άλλα όποιος ξέρει να μας πει. Ελπίζω να βοήθησα. Εννοείται οτι χρειάζεσαι και έναν extra σκληρο δίσκο γιατί με τόσα cookies και pop ups είναι να τον λυπάσαι τον υπολογιστή. Τουλάχιστον άμα έχεις κάνει back up δε μασάς και τίποτα! Sorry για το μεγάλο post. Μήπως να το βάλω στο blog μου για να έχω και μοναδικό περιεχόμενο; Δεν είναι κακή ιδέα.

Τουλάχιστον στον υπολογιστή σου δίνουνε και μερικά cents για τις διαφημίσεις στην τηλεόραση με το κουτάλι τις βλέπουμε και τα παίρνουνε όλα οι διαφημιστές και οι καναλάρχες. πάντως αν σκοπεύετε να εγγραφείτε σε κάποιο από τα ptc που ανέφερα στο blog μου έχω τα referral links. Είναι πολύ μοναχικό να βλέπει κανείς μόνος του διαφημίσεις. LaughingMy blog:e-business

Quote21.02.2011 12:370 people like thisLike

γεια σας. εγω ασχολουμαι περιπου 4 μηνες με τα ptc sites, εχω πληρωσει καποια λεφτα για αναβαθμισεις(155.00$) τα οποια  τα χω κανει αποσβεση (. δε θα γινει κανεις πλουσιος απ αυτες τις σελιδες αλα αν ασχοληθει ενα καλο χαρτζηλικι βγαζει. εγω ασχολουμαι με 17 site  περιπου 1 με 1.30 ωρα τη μερα. Ως τωρα εχω κερδισει απ το

ONBUX 100,31 , 11 refferals

BUXMATRIX 25,46  41 ref

BUXP 8,03,  38 ref

CLIXSENSE 15,72,18 ref

NEOBUX 4,02,   7 refs

MATRIXMAILS 2,78  14refs

CASHNHITS 2,13 ,   3 refs

CLICKSIA 3,65,    5 refs

INCENTRIA 2,05,  7 refs

MYBUX 2,02,    6refs

123BUX 1,56  2 refs

για το πως λει τουργει το καθε site μπορειτε να διαβασετε λεπτομερειες στο blog μου. . πλεον οτι βγαλει κανεις καλο ειναι οποτε κανενα κερδος δεν ειναι ευκαταφρονητο.

http://kerdos-skopos.blogspot.com/ Ο ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
Quote21.02.2011 13:020 people like thisLike

@dimitrios.zapatistadj  συμφωνώ μαζί σας οτι σοβαρά χρήματα απο ptc δεν κάνει κανείς..επίσης για εμένα όλα τα site αυτά είναι επίφοβα.Οτι πληρώσαν μέχρι σήμερα δεν σημαίνει πώς θα πληρώνουν και αύριο..οπότε το να επενδύεις χρήματα είναι κατά τη γνώμη μου βλακεία!Προσωπικά συνεχίζω σαν hobby.δεν θέλω να ασχολούμαι συνειδητά πάνω απο 20 λεπτά τη μέρα με αυτά και για να λέμε πως έχω ένα στόχο και σε αυτό,θέλω να βγάζω 20 ευρώ το μήνα μέχρι τον Ιούνιο.

@ritsa.Ζήτησα να μη βάλουμε refferal links γιατί θα βλέπαμε πολλά post του στιλ"ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΧΧΧΧΒUX ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΒΓΑΖΩ ΠΟΛΛΑ KAI REFFERAL LINK" Πράγμα παραπλανητικό.Σκοπός είναι να μαζέψουμε εμπειρίες,απόψεις και να βγάλουμε και κάποιο συμπέρασμα στο τέλος..

Από όσα ptc αναφέρεις το onbux,neobux γνωρίζω πώς είναι αξιόπιστα (μέχρι σήμερα) και είναι και παλιότερα.Από γνωστό έχω βρει ένα site αρκετά ενημερωμένο για το αν ένα ptc είναι scam η όχι.Πριν γραφτείς οπουδήποτε..γιατί είδα πως έχεις ασχοληθεί αρκετά και τις περισσότερες φορές δεν πληρώθηκες γι αυτό.Το site ειναι το http://ptc-investigation.com/Paid.aspx οτι είναι εκτός λίστας καλό είναι να το αποφύγεις!Οπότε θα κερδίσεις χρόνο και μπορείς να κάνεις κάτι πιο εποικοδομητικό..κάποιο niche  blog ας πούμε.Mε ενδιαφέρει να γραφτώ clicksia αφου το aobux το παράτησα..δώσε μου με pm το refferal link σου!

Quote21.02.2011 13:440 people like thisLike

@mitsosapollon

θα πρέπει όμως να υπολογίσεις την 1,30 ώρα που σπαταλάς κάθε μέρα. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι μαζί με το ψάξιμο μπορεί να έχει αφιερώσει 200 ώρες. Ακόμα και με 3 ευρώ/ώρα το υπολογίζεις θα έπρεπε να εμφανίζεις κέρδος 600ευρώ. Θα μου πεις, ένα μπλόγκ ή κάτι άλλο αν είχα κάνει θα έβγαζα από την αρχή λεφτά. Απλά θα πρέπει να ξέρεις όπως λέει ο testudo, πως οποιαδήποτε στιγμή κινδυνεύεις να μη πληρωθείς ακόμα και από τα πιο αξιόπιστα sites. Αυτό συμβαίνει γιατί η δομή τους είναι πυραμιδοειδής, άσχετα αν δεν έχουν πολλά επίπεδα.

Μπορώ να πω πως μου φαίνεται περίεργο στα PTC να μιλάει κανείς για επένδυση και απόσβεση...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote21.02.2011 13:450 people like thisLike

ritsa το matirxmails που σε παραξενεψε π[ου πληρωθηκες ειναι το πιο παλιο εν ενεργεια ptc site  αρα και το πιο αξιοπιστο και εχει παρει 2 βραβεια καλυτερο paying site. το δευτερο περσι. απλα πληροφοριακα το λεω

Quote21.02.2011 13:530 people like thisLike

@mitsosapollon

θα πρέπει όμως να υπολογίσεις την 1,30 ώρα που σπαταλάς κάθε μέρα. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι μαζί με το ψάξιμο μπορεί να έχει αφιερώσει 200 ώρες. Ακόμα και με 3 ευρώ/ώρα το υπολογίζεις θα έπρεπε να εμφανίζεις κέρδος 600ευρώ. Θα μου πεις, ένα μπλόγκ ή κάτι άλλο αν είχα κάνει θα έβγαζα από την αρχή λεφτά. Απλά θα πρέπει να ξέρεις όπως λέει ο testudo, πως οποιαδήποτε στιγμή κινδυνεύεις να μη πληρωθείς ακόμα και από τα πιο αξιόπιστα sites. Αυτό συμβαίνει γιατί η δομή τους είναι πυραμιδοειδής, άσχετα αν δεν έχουν πολλά επίπεδα.

Μπορώ να πω πως μου φαίνεται περίεργο στα PTC να μιλάει κανείς για επένδυση και απόσβεση...

ισως η λεξη αποσβεση να μην ειναι η καταλληλη αλλα αρχισα εντελως τυχαια να ασχοολουμαι μ αυτες τις σελιδες και μεχρι στιγμης δε νιωθω οτι εχασα ουτε χρονο ουτε χρημα το αντιθετο κερδισα κατι.οντως τα πιο πολλα site kata ληγον scam στο βαθος του χρονουκαι σιγουρα θελει προσοχη αμα θες να βαλεις καποια χρηματα. αλλα δε μετραω την ενασχοληση μου μ αυτα σε εργατοωρες, στην τελικη εχει και την πλακα του και το ενδιαφερον του εκτος απο καποιο κερδος που μπορεις να αποκομισεις

Quote21.02.2011 14:020 people like thisLike

@mitsosapollon

Νομίζω πως οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε και καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως από τα ptc δεν βγαίνει σοβαρό χρήμα και περισσότερο ως παιχνίδι μπορεί να το λάβει κανείς. Παιχνίδι που μπορεί να αποβεί πολύ επικίνδυνο αν δεν προσέχει κανείς. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί κανείς να συγκρίνει τα ptc με πραγματικές "επιχειρηματικές"ιντερνετικές κινήσεις, όπως μπορεί να είναι ένα eshop ή ένα site.

Αν είσαι συνειδητοποιημένος τουλάχιστον μπορείς να προστατευτείς καλύτερα και να μην κάνεις όνειρα θερινή νυκτός.

Μπράβο πάντως στον testudo για το θέμα που άνόιξε, είναι ωραίο να ακούμε σκέψεις απόψεις και εμπειρίες διαφορετικών ανθρώπων...

Quote21.02.2011 14:180 people like thisLike

@mitsosapollon

Νομίζω πως οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε και καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως από τα ptc δεν βγαίνει σοβαρό χρήμα και περισσότερο ως παιχνίδι μπορεί να το λάβει κανείς. Παιχνίδι που μπορεί να αποβεί πολύ επικίνδυνο αν δεν προσέχει κανείς. Σε καμιά περίπτωση δεν μπορεί κανείς να συγκρίνει τα ptc με πραγματικές "επιχειρηματικές"ιντερνετικές κινήσεις, όπως μπορεί να είναι ένα eshop ή ένα site.

Αν είσαι συνειδητοποιημένος τουλάχιστον μπορείς να προστατευτείς καλύτερα και να μην κάνεις όνειρα θερινή νυκτός.

Μπράβο πάντως στον testudo για το θέμα που άνόιξε, είναι ωραίο να ακούμε σκέψεις απόψεις και εμπειρίες διαφορετικών ανθρώπων...

απλα μια διορθωση ειμαι μιλτος οχι μητσος χαχα. να σαι καλα

Quote21.02.2011 14:210 people like thisLike

ωχ!!!ναι!χαχα!

Quote21.02.2011 19:490 people like thisLike

Γεια σας,

Μιας κι ανοιξατε αυτη τη κουβεντα σκεφτηκα κι εγω να γραψω την αποψη μου. Ειμαι στα PTC απο το 2008, πρωτο μου site to Neobux κι οχι ευτυχως το τρεισκαταρατο bux.to που ειχε ανοιξει πιο πριν απο το neo και ειναι μια απο τις μεγαλυτερες φουσκες του ptc και ειδικοτερα του bux model.

Τελως παντων, για να μην μακρυγορω δεν υπαρχει καποια standard απαντηση στο αν τελικα τα ptc's αξιζουν ή οχι. Δεν καταλαβαινω δε γιατι πρεπει να τα συγκρινουμε με αλλους τροπους εξασφαλισης επιπλεον εισοδηματος (γιατι στην ουσια περι αυτου προκειται) αφου μπορουμε να τα συνδυασουμε ολα.

Δεν εχει σημασια να δημοσιευσω τα στατιστικα μου, μιας και αυτο δεν εχει σχεση ουτε προκειται να βοηθησει την αποδοση του εγχειρηματος καποιου αλλου χρηστη, απλα να πω οτι ειμαι κερδισμενος απο αυτη την ιστορια χαρις κυριως στο neo (ναι ετσι το λενε οσοι νιωθουν οτι ειανι διαφορετικο) που ειναι πραγματικα μακραν το ισχυροτερο PTC που εχει βγει ποτε και ηταν αυτο που εφερε ολες τις καινοτομιες που υποσχεθηκε το slogan του και συνεχιζει απτοητο.

Δυστυχως αυτη η αγορα ειναι σκαρτη γενικα για τον απλουστατο λογο οτι δεν υπαρχει καποια ελεγκτικη αρχη που να βαζει καποιυς περιορισμους στο τι πρεπει να πληρει ενα site αυτου του ειδους. Ετσι λοιπον ο καθε ανιδεος ή ο καθε κατα συρροϋν απατεωνας μπορει να ανοιξει ενα site οποτε θελει. Παρολ' αυτα υπαρχουν καποια site που εχουν κρατησει και αξιζουν να ασχοληθεις μαζι τους και επισης κατα καιρους βγαινουν καποια site οπως π.χ το onbux που τηρουν καποιες προδιαγραφες ποιοτητας κι ακομα κι αν ξερεις οτι θα κλεισουν σε μερικες μηνες, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα ευκαιριακου κερδους.

Τωρα για να τα διακρινεις ολα αυτα χρειαζεται καποια εμπειρια οπωσδηποτε που σε μερικες περιπτωσεις δεν ειναι αρκετη γιατι απλα συμβαινουν πολλα απροβλεπτα και μενεις τελικα στον ασσο. Tongue out

Quote21.02.2011 21:070 people like thisLike

Θα συμφωνήσω με τον notjim στα περισσότερα από αυτά που λέει.Κάποιες σκέψεις που κάνω είναι πώς με τα ptc βλέπεις από την πρώτη μέρα κάποια έστω και λογιστικά,έστω και πενιχρά κέρδη ενώ με τα blog χρειάζεται καιρός.Άλλη σκέψη είναι πως θεωρητικά.μπορεί και τα σοβαρά ptc sites να γίνουν scam αλλά και εταιρίες όπως για παράδειγμα h linkwise ή άλλες με διαφημίσεις μπορεί να γίνουν αφερέγγυες ή να κλείσουν.Σε ελεύθερη αγορά ζούμε!Το καλό με τα blog είναι όμως πώς  είναι ο δικός σου χώρος,με τα δικά σου κείμενα και το δικό σου κοινό..Εγώ λέω ναι στα ptc απλά να τους δώσουμε τη βαρύτητα που αξίζουν και πριν γραφτούμε  ας ρωτήσουμε κάποιον που ασχολείται καιρό.ας ψάξουμε κανένα ξένο forum,ας κάνουμε μια αναζήτηση στο google του στυλ xxxxbux scam or legit?Μία τελευταία σκέψη που κάνω είναι πως ΚΑΙ τα ptc ΚΑΙ οι διαφημιστικές στα blog ΠΑΝΤΑ κερδίζουν όταν κάποιος δεν συμπληρώνει το ελάχιστο ποσό για να πληρωθεί και διστυχώς οι περισσότεροι τα παρατάνε πριν συμπληρωθεί το ποσό αυτό..γι αυτό πριν ξεκινήσουμε ptc ή blog ή οτιδήποτε με σκοπό να βγάλουμε κάτι,καλό είναι να ρωτήσουμε τον εαυτό μας αν είμαστε διατεθημένοι να παραμείνουμε σε αυτό μέχρι να κερδίσουμε.Αυτά!!!!

Quote22.02.2011 11:030 people like thisLike

@notjim  @testudo

Θα μπορούσαμε να μιλάμε για το θέμα για ώρες. Κάθε τρόπος είναι διαφορετικός και δεν αποκλείεται όπως λες πολύ σωστά να συνδυάζει κανείς αρκετά πράγματα. Απλά για μένα τα ptc έχουν στοιχεία πυραμίδας και οι περισσότεροι είναι καταδικασμένοι να χάνουν. Αυτό δεν είναι καθόλου περίεργο από τη στιγμή που σαν δραστηριότητα δεν περιλαμβάνει κάτι εποικοδομητικό που να δημιουργεί αξία. Και στο πόκερ μπορεί κανείς να βγάλει χρήματα, αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να το συγκρίνει κανείς με το άνοιγμα ενός μαγαζιού ή μιας πραγματικής επιχείρησης. Για αυτό και τα διαχωρίζω. Δεν μπορώ να βάλω στο ίδιο τσουβάλι το aff. marketing οι τις πωλήσεις ενός eshop με σχήματα τα οποία είναι στηριγμένα σε απατεωνίστικους τρόπους.

Το να κλείσει μια μέρα το neobux μην σας φαίνεται καθόλου περίεργο. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την πιθανότητα να μη πληρώσει το adsense ή η Linkwise σε σχέση με ενα ptc. Εγώ θα έλεγα πως ένα ptc είναι καταδικασμένο να καταρρεύσει από τη στιγμή που είναι μια καλυμμένη πυραμίδα. Αν υπήρχε ρύθμιση για τα ptc μάλλον θα τα είχαν απαγορεύσει.

Αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί για τα Ptc για να κάνει την πλάκα του οκ. Εδώ άλλοι ξοδεύουν λεφτά και λεφτά στα rpg παιχνίδια για νιώσουν πως καταφέρνουν κάτι. Απλά θα πρέπει να ξέρει περί τίνος πρόκειται.... Είναι ένα παιχνίδι και ούτε καν συμπληρωματικό εισόδημα δεν μπορεί να δώσει 99 στις 100 περιπτώσεις.

Δεν συγκρίνω τα ptc με τρόπους κέρδους στο Internet, λέω πως κατά την άποψή μου τα ptc δεν αποτελούν πραγματικό τρόπο κέρδους.

Απλά να ζητήσω συγνώμη και από τον testudo που με όλες αυτές τις θεωρίες μπορεί να του χαλάω το θέμα κάπως.... που είναι ο καθένας α γράψει τη κερδίζει ή τι χάνει από τα  ptc...

Quote29.06.2011 21:300 people like thisLike

Με πολύ δουλειά μπορείς να φτάσεις σε επίπεδο εξαιρετικών απολαβών. Αρκεί να φροντίσεις να χτίσεις μια ισχυρή downline. To να είσαι σε μια καλή ομάδα και να λαμβάνεις τη βοήθεια ενός καλού σπόνσορα είναι εξίσου σημαντικό. Προσωπικά ασχολούμαι με 6 ptc. Ωστόσο έχω επικεντρωθεί σε δύο όπου και εστιάζω το σύνολο των προσπαθειών μου. Το όπλο είναι ένα.. PROMOTE. Για όποιον ενδιαφέρεται ας επισκεφθεί το blog μου. Καλύπτω δωρεάν την premium membership για Clixsense και μοιράζομαι με τους referrals μου το 50% των κερδών μου στο Neobux. Με σωστή στρατηγική και επιμονή θα εκπλαγείτε από το αποτέλεσμα! http://getfreeclixsensepremiummembership.blogspot.com/

Quote09.07.2011 00:170 people like thisLike

έχω γράψει ένα σχετικό άρθρο εδώ :

http://beta-win.blogspot.com/2010/11/make-money-online-part-i.html

κάποια από αυτά τα site τα παραδεχομαι , κάποια άλλα τα θεωρώ απάτη

Quote17.07.2011 10:000 people like thisLike

Ενδιαφέρον το άρθρο σου και το blog σου.

Απλά ξέρεις τι συμβαίνει με τα ptc... Το ότι πληρώνει κάποιο σήμερα καλά και έχει καλή φήμη δεν σημάινει πως δεν θα καταρρεύσει ακόμα και αύρο...

Quote17.03.2012 20:490 people like thisLike

Geia se olous!!!

Thelw na mou peite ti gnwmh exete gia ta ptc pou dinoun megala kerdh opws 5000$ h 7000$ molis ftaseis omws se ayta ta lefta kaneis cashout

kai sou pernei peripou 5 mhnes.to exei doulepsei kaneis asxoleitai kanennas na mas pei????

Quote24.03.2012 12:590 people like thisLike

Μαράκι, καλώς ήρθες.

Πρώτα να σου υπενθυμίσω ότι δεν γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες για να μπορούν τα post να είναι ευανάγνωστα...

Τώρα, όσον αφορά τα ptc, εχω πει πολλές φορές την άποψή μου μέσα από το Getpaid.gr. Μακριά από αυτά τα σχήματα. Πιο πιθανό είναι να χάσεις παρά να βγάλεις 7000, αν αυτός είναι ο σκοπός σου. Αν, όμως θες να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αυτό μπορεί να γίνει σε βάθος χρόνου, αν δουλέψεις, βρεις μια όμορφη ιδέα στην οποία να εκμεταλλεύεσαι το συγκριτικό σου πλεονέκτημα....