Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

ΨΑΧΝΩ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ SITE
Quote12.08.2010 17:470 people like thisLike

ΚΑΛΗΣΜΕΡΑ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ

ΘΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΣΜΑΘΗΣΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ <<ΤΕΧΝΙΚΕΣ>>

ΚΕΡΔΩΝ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Quote12.08.2010 19:380 people like thisLike

θες να φτιάξεις κάτι σαν και αυτό που έκανε ο Θωμάς  στο webnode δηλαδή;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote13.09.2010 19:510 people like thisLike

Αγαπητέ Δήμητρη. ( με συγχωρείς για το αγαπητε - δεν σε γνωριζω αλλα ειμαστε συμφωρουμιτες!)

Χαιρετίζω και εγω με την σειρα μου ,με το πρώτο μου post, την προσπάθεια που κανεις με το getpaid.

Σε επομενες δημοσιευσεις μου παράλληλα και με αυτά που θα διαβάζω θα σου πώ τις σκέψεις μου για καποια ζητήματα.

Στο getpaid βρίσκομαι οχι απλα για να μαθω και να περάσω την ωρα μου αλλα για να βοηθηθώ για καποιες κινήσεις που θέλω να κάνω το επόμενο διάστημα.

στο θέμα μας τωρα,

χαζεψα το webnod. Ουσιαστικα με μια μικρή μηνιαία χρέωση (οκ γίνεται και δωρεαν αλλα με λιγότερες δυνατότητες) μπορούμε να στήσουμε ενα site και να πουλήσουμε η να δημιουργήσουμε μία κοινότητα, φορουμ κλπ χωρις να αναγκαστούμε να χτυπήσουμε την πόρτα καποιας εταιρίας αναπτυξης ιστοσελίδων.

Λογω του οτι εχω εμπειρία μια μικρή και απλή ιστοσελίδα κοστίζει min 400 με 600€ και κατι αμεσως επόμενο ποιο επαγγελματικο (οχι κάτι το φοβερό..) κοστίζει απο 1.200€ και πάνω..

Σαν αρνητικο της πρώτης περίπτωσης εβαλα αρχικα την υποστήριξη...αλλα και αυτή την παρεχουν απο οτι είδα αργότερα...

και μάλιστα, νομίζω πως οι σελίδες που μπορείς να φτιάξεις με sites σαν το webnod ειναι και φαίνονται επαγγελματικες και οχι ερασιτεχνικες... Αλήθεια, γνωρίζεις αλλα παρόμοια site για να χαζέψω? (ελληνικά παντα....γιατι εχω θέμα με τα αγγλικα..)

Απο ότι εχω δεί και εσύ εχεις κανει κάτι παρόμοιο με το boonex Dolphin

Αυτα για αρχή! καλή δύναμη γιατι φαντάζομαι πως ασχολείσαι πολλές ωρες..!

φιλικά,

Αρης

Quote13.09.2010 23:130 people like thisLike

γεια σου συμφορουμίτη,

Μου αρέσει που όλο και περισσότεροι συμμετέχετε και ζωντανεύετε την κοινότητα. Είναι ακόμα πιο ευχάριστο το ότι έχεις τη διάθεση να γράψεις για νέα πράγματα εδώ μέσα.

Η λύση του webnode είναι φανταστική, ειδικά για κάποιον αρχάριο. Υπάρχουν κάποιοι που βρίσκουν μειονεκτήματα, αλλά οι περισσότεροι που το κατακρίνουν είναι αυτοί που κατασκευάζουν σελίδες και το βλέπουν ως κάτι ανταγωνιστικό. Δεν θέλω να πω πως οι  webdesigners ειναι άχρηστοι πλέόν, αλλά για κάποια project δεν είσαι  αναγκασμένος να απευθύνεσαι αποκλειστικά σε αυτούς.

Ίσως αν κατέβαζαν κάπως τις παράλλογές τιμές τους, να ήταν περισσότερο προσιτοί. Σίγουρα θα υπάρχουν και εξαιρέσεις, δεν θελω να γίνω ισοπεδωτικός.

Ασχολούμαι ώρες για να βρίσκω ιδέες και να γράφω άρθρα. Σήμερα πήγα μια βόλτα για ψώνια και χαλάρωσα λίγο.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote13.09.2010 23:240 people like thisLike

of topic...

βρεθηκα στο Ναυπλιο πριν μερικα χρόνια και πραγματικα εμεινα εκπληκτος απο την ομορφια του. Νομιζα πως βρισκόμουν σε κάποια χώρα του εξωτερικού...

Θεωρω πως ειναι απο τις ομορφότετες πόλεις της Ελλάδας...με αψογους μεζεδες...! (εφαγα καλα σε κάτι ταβερνακια μεσα σε κάτι στενακια...)

Πεινασα νυχτιάτικα..

σορρυ για το οφ τοπικ..

Quote13.09.2010 23:330 people like thisLike

ωραίο το ναυπλιάκι, αλλά και η θεσσαλονίκη έχει την γοητεία της.

Quote14.09.2010 09:020 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, δείτε επίσης εδώ wix.com είναι με αγγλικά αλλά μπορείς να κάνεις την σελίδα σου όπως θέλεις και μετά πέρνεις το template και το φορτώνεις

Quote14.09.2010 10:000 people like thisLike

φιγουράτο φαίνεται. Είναι το ίδιο λειτουργικό με το webnode; Γιατί καμιά φορά έχεις να κάνεις με πράγματα που μοιάζουν με τα ιταλικά αυτοκίνητα. Απ' έξω κούκλα και από μέσα πανούκλα. Μια ερώτηση κάνω. Δεν το έχω δικιμάσει για να μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Quote14.09.2010 13:190 people like thisLike

Δεν είναι ίδιο με το webnode εκεί μπορείς να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις, ενώ στο webnode είσαι πολύ περιορισμένος με τα template που έχει ήδη, και εγώ δεν το πολυέψαξα αλλά μου φάνηκε αρκετά καλό με τα όσα είδα και απλούτσικο :)

Quote14.09.2010 13:330 people like thisLike

θα το δοκιμάσω να δω και εγώ πως είναι...

Quote14.09.2010 16:560 people like thisLike

Καλησπερα,

Ειναι πολυ ποιο καλο και ευχρηστο θα έλεγα απο το γουεμπνοντ ειδικα για αρχάριους, και εχει ποιο επαγγελματικα τεμπλειτς. Στα αρνητικα του η αγγλική γλώσσα και η μή υπαρξη δυνατοτητα εγγραφης ελληνικών στο σαιτ.  (συγνωμη για την ελληνική απόδοση αλλα κατι επαθε το πληκτρολογιο μου..)

Quote14.09.2010 17:130 people like thisLike

δεν μπορείς να γράψεις ελληνικά;;; Τι να τα κάνεις τότε τα καλά του;

Quote14.09.2010 17:460 people like thisLike

ναι, οσο το χαζεψα για καμια ωρίτσα ετσι καταλαβα,

ο φιλος wormed ισως το εχει δεί περισσότερο και εχει κατι περισσότερο να μας πει..

Quote14.09.2010 18:140 people like thisLike

Και εγώ δεν το είδα πολύ ρε παιδιά αλλά είδα οτι λέει οτι μπορεις να κάνεις δικό σου template τουλάχιστον έτσι κατάλαβα, άρα κάνε το template στα αγγλικά και μετά φόρτωσε το όπου θες και βάλε ελληνικά μέσα για τίτλους κτλ, τα περισσότερα flash δεν υποστηρίζουν ελληνικά, το webnode υποστηρίζει ευτυχώς!!

Quote16.09.2010 09:300 people like thisLike

Το είδα καλύτερα το wix. Είναι πολύ καλό εργαλείο για να δημιουργήσει κανείς ένα πολύ ωραίο, αλλά απλό στη δομή του site

Δηλαδή να παρουσιάσει τη δουλειά του, το μαγαζί του κτλ. Δεν κάνει για κάποιον που θέλει μια ιστοσελιδα με νέα και ανανεούμενο περιεχόμενο.

Δυστυχώς για τους Έλληνες είναι σχεδόν άχρηστο αν δεν αρχίσει να υποστηρίζει την ελληνική γραφή

Quote16.09.2010 14:250 people like thisLike

Η αληθεια ειναι πως το wix φαίνεται πολύ ποιο εντυπωσιακό απο το webmode.

Παρολα αυτα το webnode περα της ελληνικής, ειναι ποιο χρηστικο και ευκολο.

Συμφωνεις Δημήτρη?

Quote16.09.2010 15:000 people like thisLike

συμφωνώ, αν υποστήριζε ελληνικά θα ήταν ενδιαφέρουσα επιλογή για κάποιες περιπτώσεις, ενώ για κάποιες άλλες το webnode.

Από τη στιγμή που δεν υποστηρίζει ελληνικά νομίζω πως δεν αξίζει ούτε να το συζητάμε

Quote21.11.2011 20:500 people like thisLike

παιδια,ξερω οτι θα με θεωρησετε χαζο!αλλα εκανα ενα website απο το webnode που ειδα στα σχολια σας και προσπαθουσα να φτιαξω την ιστοσελιδα και καποια στιγμη κολαει.Κλεινω το google chrome μετα το ανοιγω ξανα και παω στην ιστοσελιδα αλλα δεν ξερω πως να κανω log in για να την συνεχισω...Cry

Quote25.11.2011 13:520 people like thisLike

Εσύ προφανώς πας στη διεύθυσνη του δικού σου site. Εκεί λογικό είναι να μην εμφανίζεται κάπου το login, γιατί αυτό το βλέπουν όλοι. Άρα θα πρέπει να πας στην κεντρική σελίδα του webnode και να κάνεις εκεί login. Εκεί στα μενού που θα εμφανιστούν θα βρεις και τη σελίδα σου. Αν κολλήσεις πάλι εδώ είμσαστε. Ελπίζω να κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου...

Quote30.11.2011 15:000 people like thisLike

Αφού θέλεις τζάμπα γιατί δεν χρησιμοποιείς το blogger.com η το wordpress.com? Είναι πολύ καλύτερα από webnode, wix κτλ

Quote30.11.2011 17:280 people like thisLike

το webnode, wix θα έλεγα πως είναι αρκετά πιο εύχρηστα και εύκολα ακόμα και για τον πιο άσχετο...