Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Ποιά είναι η άποψη σας για το Smowtion;
Quote27.07.2010 19:320 people like thisLike

Αλήθεια ποιά είναι η άποψη σας για το Smowtion;; Το χρησιμοποίησατε ποτέ;; νομίζω ότι αποδίδει πολύ καλά.... Διαβάστε αυτό το άρθρο...

Quote31.07.2010 10:570 people like thisLike

αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η μεγάλη αστάθεια στα κέρδη. Μια μέρα μπορεί να δίνει ένα απίστευτα υψηλό eCPM και την άλλη κάτι cents.

Και κλικ να πεις πως δεν υπάρχουν υψηλά σε σταθερή βάση. Το CTR είναι απίστευτα υψηλό. Συνολικά για μένα σαν αποτέλεσμα λειτουργεί καλύτερα από το Adsense

Με προβληματίζει που  υπάρχουν μέρες με πολλά κλικ και καθόλου έσοδα και έρχεται μια μέρα ή 2 με πολύ υψηλά κέρδη...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.08.2010 16:590 people like thisLike

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΣΤΟ adsense

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

ΓΙΝΕΤΑΙ???

Quote02.08.2010 17:450 people like thisLike

άνοιξε καινούριο θέμα εδώ . Αυτό που ρωτάς είναι άσχετο με το θέμα

φιλικά

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote12.10.2010 15:040 people like thisLike

Δημήτριε, εξακολουθείς να είσαι στην υπηρεσία της smowtion? Ποιες ειναι οι μέχρι τώρα εντυπώσεις σου κι αν πληρώθηκες...

Quote12.10.2010 23:590 people like thisLike

Κατερίνα, αν το προσέξεις το site εξακολουθεί να έχει smowtion μαζί με adsense. Για μένα η απόδοσή του είναι συγκρίσιμη με του adsense, αλλά όπως έχω πει άτσαλη. Οι διαφημίσεις είναι περίεργες και ο κόσμος κλικάρει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό, όμως τελικά τα κέρδη δεν είναι πιο ψηλά από το adsense.

Σύντομα αναμένω την πρώτη μου πληρωμή . Δεν πάει πολύ καιρός από τοτε που το έβαλα. Πληρώνει μετα τα πρώτα 100€. Δεν έχω ακούσει τίποτα αρνητικό για τις πληρωμές του και το θεωρώ αξιόπιστο.. Αν θες θα σε ενημερώσω όταν τη λάβω για να ξέρεις

Quote13.10.2010 01:240 people like thisLike

Ναι το έχω προσέξει ότι έχεις ακόμα την smowtion...ας περίμενω τις δυο πρώτες βδομάδες  για να δω αν θα στρώσει...! :)

Εννοείται οτι μας ενδιαφέρει ολους φαντάζομαι να μας ενημερώνεις για την υπηρεσία.
Δυο μέρες την έχω και παρατηρω την κίνηση για να καταλάβω πως λειτουργουν.

Απαντούν άμεσα σε ολα τα ερωτήματα και θα αλλάξουν την time zone μου για να μπορω να ελέγχω καλύτερα τις εμφανίσεις της σελίδας και να τις συγκρίνω με το g.analytics.

Quote13.10.2010 09:330 people like thisLike

Απλά να σου πω πως για μένα καλυτερη απόδοση έχουν τα 460*60 banners. Αν έχεις πολλές σελιδοπροβολές θα δεις κάποια στιγμή κέρδη. Ενημέρωσε μας και εσύ για τις εξελίξεις που θα έχει. Εν τω μεταξυ αν θες γράψε δύο λόγια στο τομέα του φορουμ, δικές σας σελίδες και προσπάθεις, για τη σελίδα που έχεις. Εκτός αν είναι απόρρητο, κάτι που είναι σεβαστό.

Quote13.10.2010 11:560 people like thisLike

Είχα την εντύπωση οτι και τα μεγάλα banners δινουν κέρδη οπως το 728x90 και το 160x600.

Θα σας γράψω για την σελίδα μου στην αντίστοιχη ενότητα ... ειμαι της άποψεως να εχεις μια καλή σελίδα παρα 100 blogs!!

Quote13.10.2010 13:340 people like thisLike

Κοίτα μπορεί να αποδίδουν καλύτερα αυτά σε εμένα, επειδή τα έχω ακριβώς κάτω και πάνω από τα άρθρα. Τα τετραγωνα τα έχω στη κεντρική μεν, αλλά είναι κατω κάτω. Εγώ σου λεω σε εμένα τι λειτουργησε καλύτερα.

Τώρα αυτό που λες με τα μπλογκς είναι σχετικό. Σίγουρα μια σελίδα προσφέρει περισσότερα, αλλά είναι πιο δύσκολη. Αν κανείς μπορεί να στηρίξει καλά μια σελίδα, ναι σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Απο το να υπάρχει μια ξεχασμένη σελίδα, που το βλέπεις και αυτό, καλύτερα είναι προσεγμένο μπλογκ.

Παίζει παντα ρόλο αντικείμενο για το οποίο ασχολείσαι, ο ανταγωνσιμός κτλ. Για παράδειγμα εγω διατηρώ ένα χρηματιστηριακό μπολογκ. Υπάρχουν ανεπτυγμένα πορταλ και φόρουμ για αυτό με εργαλεία και ανθρώπους να προσφέρουν συνεχή ενημέρωση, σε σημείο που να είναι μεγάλες επιχειρήσεις με δημοσιογράφους, προσωπικό κτλ.

Για να τους ανταγωνιστώ θα πρέπει να κάνω βαρία επένδυση και έχω μεγάλο κόστος λειτουργείας. Για να βγάλω τα έξοδα μου θα πρέπει να έχω πολλές χιλιάδες επισκεπτών. Αφου αυτό που μου αρέσει είναι να γραφω την άποψή μου και αυτό είναι τελικά που μπορώ να στηρίξω, θα κάνω απλά ένα μπλογκ.

Εσύ διέκρινες ένα κενό στη πόλη σου και έσπευσες να το καλύψεις. Καλά έκανες που έφτιαξες μια σελίδα και όχι ένα απλό μπλογκ. Στη περίπτωσή σου έχεις δίκιο, αλλά είναι πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο γενικότερα.

Quote13.10.2010 14:110 people like thisLike

Αγαπη γι αυτο που κάνεις, υπομονη, και δουλεια (συνεχη ενημερωση) αυτο ειναι το μυστικό της επιτυχιας είτε ειναι ενα είτε 100! Wink

Quote13.10.2010 19:000 people like thisLike

Το adsense στους ορους του δεν επιτρέπει να κάνεις κλικ στις διαφημίσεις. Στους ορους ομως της smowtion αλλα και της creafi δεν διάβασα να μην επιτρέπουν κάτι τέτοιο εκτός αν δεν εχω προσέξει εγω κάτι...! Εννοειται πως δεν κάνω κλικ στις διαφημίσεις γιατι μετά την εμπειρία με το adsense ουτε να αναπνεω κοντα σε διαφημίσεις δεν μπορω...Tongue out

Quote13.10.2010 21:210 people like thisLike

για το creafi δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά για το smowtion φανταζομαι πως επειδή λειτουργεί με μετάτροπες δεν έχεις σαν publisher να κερδίσεις κάτι κλικάροντας.

Γενικότερα, ομως, αυτό που λέει η λογική είναι αυτό. Αν δεν έχεις να κερδίσεις κάτι, γιατί να το κάνεις;;;

Αν έχεις να κερδίσεις κάτι, σίγουρα αυτό θα απαγορεύεται δια ροπάλου και θα κινδυνεύεις να χάσεις το λογαριασμό σου.

Είτε ισχύει το ένα, είτε ισχύει το άλλο δεν θα έμπαινα ποτέ στη διαδικασία να σκεφτώ να κλικάρω τις διαφημίσεις μου, και έτσι νομίζω πως θα έπρεπε να σκέφτεται ο καθένας μας.

Quote13.10.2010 21:500 people like thisLike

Σ'ευχαριστω!

Quote14.10.2010 10:240 people like thisLike

Δημήτριε, έκανα λογαριασμό στην smowtion απο δικό σου refferent link αλλα μου δινει μονο 60% αντι για 80%.

Λεει βέβαια οτι ακομα και αν εχεις 60% βλέποντας την αποδοση της σελίδας μπορουν στην πορεία να το ανεβάσουν.

Quote14.10.2010 10:360 people like thisLike

Κι όμως από τη στιγμή που λένε 80 θα έπρεπε να είναι από την αρχή 80.

Ένα καλό που έχει το Smowtion είναι η πολύ καλή υποστήριξη. Σε σχέση με το Adsense που δεν θα βρεις εύκολα άκρη.

Επικοινώνησε αν θες μαζί τους, για να σου διευκρινίσουν γιατί και πως εγινε αυτό.

Ευχαριστώ που πήγες από το δικό μου λινκTongue out

Quote14.10.2010 10:540 people like thisLike

Θα επικοινωνήσω μαζι τους. Εσυ ειδες κάμια κινητικότητα στον λογ/μο σου; Οτι κάποιος έγινε μέλος απο δικο σου Link?

Και ναι εχεις δικιο...εφοσον λενε 80 θα επρεπε να ειναι 80 απο την αρχη για ολους!

Quote14.10.2010 11:240 people like thisLike

δεν είδα κάτι. Αλλα, προφανώς ίσως να χρειάζεται κάποιος χρόνος από την εγγραφή σου για να εμφανιστεί σε εμένα. Πάντως εγγραφές από εμένα γίνονται κανονικά. Καμια 80 έχουν γραφτεί μέχρι στιγμής. Για να δούμε τι θα σου απαντήσουν;

Quote14.10.2010 20:340 people like thisLike

Τελικά Δημήτριε, παίρνεις 80% μονο οταν κάνεις κλικ σε banner της smowtion και οχι σε link. (You need to know that to become an affiliate you need to register through an affiliate banner, we don`t work with affiliate links) Αυτη ηταν η απάντηση τους.

Αυτο που δεν καταλαβαίνω ειναι αφου banner και link παραπέμπουν στην ίδια σελίδα γιατι δεν μετράει οταν κάνεις εγγραφή απο link.  Δεν μπορω να καταλάβω την λογική τους...! Και τα δυο κάνουν την ίδια δουλεια αλλα το αποτέλεσμα ειναι διαφορετικό; Ε τοτε γιατι δίνουν κώδικα για προώθηση με text link?

Γνωρίζεις αν αυτό συμβαίνει και σε αλλα affialite programs π.χ. στην linkwise; Γιατι στον κώδικα της προβολής ενος banner εχουν μεσα το affiliate link Κάτι σαν αυτό: http://affiliate.linkwise.gr/z/5068/CD728/ Οποτε σκέφτηκα οτι θα μπορουσα να το χρησιμοποιήσω και να δημιουργήσω text link.

Quote14.10.2010 21:020 people like thisLike

αυτό δεν το έχω ξανα ακούσει. Δεν μου άρεσε και δεν το ήξερα. Όχι πως είναι το καθοριστικό κομμάτι για τη κερδοφορία σου. Οι πρώτοι μήνες κάποια στιγμή θα περάσουν, αλλά δε μου αρέσει σαν αντιμετώπιση από την πλευρά τους.

Κάποια στιγμή παιδιά, επειδή αυτή τη στιγμή έχω μια δουλίτσα, θα αλλάξω και το άρθρο προειδοποιόντας τα μέλη για αυτό που συμβαίνει. Τουλάχιστον να ξέρουν να πατάνε στα banner αν θελουν να γραφτούν και όχι στα λινκ.

Ευτυχώς που το ρώτησες και το έμαθα και εγώ από εσένα....

Quote15.10.2010 12:310 people like thisLike

στο άρθρο για το smowtion, πρόσθεσα από κάτω 2 γραμμες για να ξέρουν τα μέλη αν πρόκειται να γραφούν, να προτιμούν τα μπάνερ.

Τελειώς κουλό όλο το σκηνικό, δεν το έχω ξαναδεί αυτό και καλά θα κάνει το smowtion να το διορθώσει. Τι έχει να κερδίσει από αυτή τη π.......α και τι έχει να χάσει από φήμη και δυσαρεστημένόυς πελάτες.

Anyway, σε ευχαριστούμε κατερίνα που τα ψάχνεις και το ξετρύπωσες...