Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Πως μπορείς να βγάλεις χρήματα από ένα Social Net.
Quote26.04.2012 00:390 people like thisLike

Ας πούμε πέρνεις την μεγάλη απόφαση να ανοίξεις ένα Social Network. Από εκεί και πέρα πως βγάζεις χρήματα από αυτό αν εξαιρέσουμε το Adsense?

Quote26.04.2012 15:370 people like thisLike

Είναι τόσο εύκολο αυτό Τάνια????

Quote27.04.2012 16:540 people like thisLike

Το να δημιουργήσεις ένα social network είναι ένα από τα πιο δύσκολα εγχειρήματα στο internet. Δεν ξέρω Τάνια αν έχεις διαβάσει αυτό: Online Communities: Δύσκολη η αρχή, προσοδοφόρα η συνέχεια…

Αν ένα blog είναι μια φορά δύσκολο να "πιάσει", η κοινότητα είναι ακόμα μεγαλύτερη πρόκληση. Σύμμαχος σου μπορεί να είναι μια εκπληκτική ιδέα, αρκετό χρήμα για προώθηση, υπάρχον κοινό(π.χ. από facebook), γνωστοί κ.α και συνδυασμοί των παραπάνω.

Αν μιλάμε για κοινότητα για μια πόλη, ίσως το adsense να μην είναι η καλύτερη επιλογή μέχρι στιγμής. Πολλές φορές λειτουργεί το κλασσικό, ένα τοπικό μαγαζί σου δίνει κάτι για να διαφημιστεί, αλλά και αυτό θα αλλάξει.

Γενικότερα, πάντως εγώ πιστεύω πολύ περισσότερο στο "Affiliate Marketing". Διάβασε αν θες το "Affiliate marketing ή Ad serving;"

Να μαντέψω;;;; Πιστεύω πως κάτι για την Angelina σκέφτεσαι....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.05.2012 13:400 people like thisLike

Χαχα, όχι για την Angelina.. είχα κάτι άλλο στο μυαλό μου..

Και δεν σκέφτομαι κάτι τύπου ''facebook'' κάτι πολύ απλότερο..

Quote04.05.2012 16:070 people like thisLike

Το πόσα χρήματα και πως αυτά προκύπτουν, εξαρτάται από τον τύπο της σελίδας. Θα πρέπει να κάνεις mini έρευνα...

Πόσο κόσμο αφορά, πόσος θα συγκινηθεί από το site σου, τι θα μπορούσε να "αγοράζει" κτλ. κτλ.....

Αλλά επίσης: Ποιά είναι τα δικά μου δυνατά σημεία για να φτιάξω ένα τέτοιο site: Γνώσεις στο αντικείμενο; γνωριμίες;; κτλ..

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...