Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Κερδίζοντας ανεβάζοντας Videos....
Quote20.07.2010 19:411 people like thisLike

Σήμερα είχαμε την ανάρτηση ενός νέου θέματος στο getpaid.gr για το κέρδος μέσω video uploading. Αν έχετε ήδη δοκιμάσει τις υπηρεσίες που παρουσιάζονται ωραίο θα ήταν να μας πείτε την άποψη σας. Επίσης σίγουρα θα υπάρχουν ενδιαφέροντα sites τα οποία θα μας ξέφυγαν και είναι ικανά να προσφέρυν κέρδος.

Περιμένουμε με ενδιαφέρον τις παρατηρήσεις σας...

Quote21.07.2010 19:150 people like thisLike

καλησπερα εγω σημερα εκανα account στο longtailvideo.com και εκανα βημα προς βημα αυτα που μου ελεγε αλλα δεν βλεπω να εμφανιζει ads http://www.todaynews.gr/index.php/video/

Quote21.07.2010 20:010 people like thisLike

Πάντως το longtailvideo αρκετά άγνωστο. Από ότι κατάλαβα κάνει ότι και το Ad Hoc και πρόκειται για κάτι πολύ φοβερό.

Οι διαφημίσεις είναι δικές του, από αdsense;; Μήπως πρέπει να περιμένεις λίγο διάστημα για να παίξει. Νομίζω πως και το adsense δεν σου πετάει από τη πρώτη στιγμή διαδημίσεις όταν το πρωτοβάζεις σε ένα site.

Αν λειτουργήσει θα ανανεωθεί το άρθρο για να περιλαμβάνει και αυτό.

Πολύ πρώτο! έχεις τα βιντεάκια σου sto youtube που μαζεύουν κόσμο , και όταν παίζουν στη σελίδα σου έχουν διαφημίσεις. Μακάρι να πετύχει...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote21.07.2010 20:160 people like thisLike

έκανες signup στο αdsolution που έχει σίγουρα;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote21.07.2010 20:210 people like thisLike

ναι σιγουρα αφου μου εδωσε και το channel αλλα δεν βαζω δικα μου βιντεο λες να παιζει ρολο

Quote21.07.2010 21:230 people like thisLike

διάβασες τους όρους; Μήπως δεν επιτρέπεται; Θα εγγραφώ και εγώ για να το δοκιμάσω

Quote21.07.2010 21:330 people like thisLike

μα το λινκ για βιντεο το βαζεις στο wordpress και οχι οταν γραφομαι στο longtailvideo

Quote21.07.2010 21:530 people like thisLike

Τι να πω; δεν ξέρω. Αν κάποια video θεωρούνται προστατευμένα;

Μηπως σε κάποιο σημείο στην εγγραφή ζητά στοιχεία για να κάνει validate πως τα video είναι δικά σου; P.x. σου ζητάει το link ενος δικού σου video;;

Υπαρχει forum εκεί, θα το διαβάσω μήπως βγάλω καμια άκρη...

Quote21.07.2010 23:000 people like thisLike

λοιπον δες τι παρατηρησα μπες στη σελιδα μου todaynews.gr και δες αριστερα κατω απο τις εφημεριδες εβαλα και εκει τα βιντεο και εκει βγαζει διαφιμησεις

Quote21.07.2010 23:170 people like thisLike

γαμάτο;;;;; τι μαγικό έκανες;;;

Απλά η διαφήμιση που είδα εγώ είναι για το ίδιο το πρόγραμμα. Απο αυτή δίνει έσοδα; Εμφανίζονται και άλλες διαφημίζεις; για να δούμε;

Αν αυτό λειτουργεί δημιουργούνται πιστεύω μεγάλες δυνατότητες για κερδη....Για να δουμε πως θα πάει...

Quote22.07.2010 00:180 people like thisLike

το θεμα ειναι να δουλεψει στα μεγαλα βιντεο μην παει τζαμπα Laughing θα σας ενημερωσω οταν δω κινηση στα στατιστικα

Quote22.07.2010 01:110 people like thisLike

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ

ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΣΤΟ FLIXYA

ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ VIEWS ?

'Η ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΝΑ ' ΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ

Quote22.07.2010 01:240 people like thisLike

@surgeon

και πολύ καλά έκανες...εντός θέματος είσαι

Το Flixya συνδέεται με το λογαριασμό σου στο adsense και σου δίνει το 100% των κερδών. Δεν έχεις ξανα δουλέψει με adsense;;Αν όχι να σου πούμε και για αυτό 2 πράγματα

Το κακό είναι πως τα βιντεο δεν ενσωματόνονται και οι διαφημίσεις τοποθετούνται στις σελίδες της Flixya γύρω από το Video. Τώρα το Flixya δεν έχει και τον κόσμο που έχει το youtube, έχει μικρή κίνηση και δεν ξέρω πόσο θα σου αποδόσει. Εξαρτάται σίγουυρα από το περιεχόμενο που ανεβάζεις.

Αν το προσπαθήσεις ωραίο θα είναι να μας πεις τις εντυπώσεις σου.

Quote22.07.2010 01:290 people like thisLike

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ adsense

Quote22.07.2010 01:450 people like thisLike

Θα πρέπει να διαβάσεις πρώτα αυτό το άρθρο για το Ad serving και το adsense

Λογικά το Flixya θα πρέπει να σε ρώτησε για τον λογαριασμό σου στο Adsense. Αν δεν έβαλες τίποτα δεν θα πάρεις φράγκο. Άρα πρώτα πήγαινε και άνοιξε ένα λογαριασμό στο Adsense. Δεν ξέρω αν σε έβαλε σε αυτή τη διαδικασία το Flixya.

Απλά γρήγορα θα σου πω πως οι περισσότερες διαφημίσεις που παίζουν στα site είναι από adsense. θα δεις να γράφουν διαφημίσεις Google

Quote22.07.2010 02:230 people like thisLike

ΑΝ ΤΟ FLIXYA ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΜΕ VIEWS , ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΟΛΠΟ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ VIEWS ΒΑΖΩ OPERA KAI ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΑΝ 5 ΔΕΥΤΕΡΑ

ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟ.....

Quote22.07.2010 09:380 people like thisLike

Φιλε μου, αν ήταν έτσι τα πράγματα θα ήμασταν όλοι πλούσιοι. Λες να είσαι ο πρώτος που το σκέφτηκε;

Κατ' αρχήν το Adsense σου δίνει χρήματα ανάλογα με αυτά που κερδίζει από τα κλικ. Τα λεφτά τα δίνουν οι χρηστες του Adwords. Απλά υπολογίζεται περίπου πως με τον αριθμό των κλικ που γίνονται(παίζουν πολλά πράγματα ρόλο αν διαβασες προσεκτικά το άρθρο) μπορεί να κερδίζεις από 1 μέχρι κάποια ευρώ στα χίλια paggeviews.

Στο flixya επειδή οι διαφημίσεις γλυρω-γυρω και όχι μέσα στο video, φαντάζομαι πως το ποσο ανα χίλια pageviews θα είναι αρκετά μικρό. Ξέχνα τα ψευτικα pageviews. Μέσα από το adsense κινούνται δισσεκατομύρια. Έτσι, φυσικά το google έχει τους μηχανσμούς, ελέγχει την κίνηση όλου του internet, αν οι εμφανίσεις και τα κλικ είναι έγκυρα. Ειδικά για αυτό που λες ακόμα και το πιο αστείο πρόγραμμα μέτρησης της επισκεψιμότητας δεν υπολογίζει τις ανανεώσεις σελίδων.

Αν προσπαθήσεις να κάνεις μαμουνιές, απλά θα καταλήξις να σου κλείσουν το λογαριασμό και να χάσεις την ευκαιρία ακόμα και μελλοντικά να έχεις ένα. Πράγμα που αποτελεί μεγάλο πλήγμα για ότι θες να κάνεις στο νετ.

Μην το σκέφτεσαι καν!

όλο στη μαμουνια το έχετε το μυαλό σας...θέλει άλλη αντιμετώπιση τπ πράγμα...Cool

Quote22.07.2010 09:540 people like thisLike

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ

ΘΕΛΩ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 100 - 200 ΕΥΡΩ

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ?

ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ?

Quote22.07.2010 10:300 people like thisLike

Φίλε SURGEON για τον καθένα συμφέρει διαφορετικό πράγμα.

Αν εσύ δεν έχει κάποιο blog ή παρουσία στο Internet, θα πρέπει να έχεις πολύ τραβηχτικά βίντεο για να καταφέρεις κάτι. Για παράδειγμα, έχεις τέτοια video που να έχουν πολλά views στο Youtube;; Θα μπορούσες να ανοίξεις κάποιο Blog το οποίο να διαφημίζεται μέσα στα video, και στο οποίο να πετάς posts με βιντεακια. Γύρω γύρω θα μπορούσες να έχεις διαφημίσεις. Αλλιώς το Flixya είναι μια καλή λύση.

Αν έχεις δική σου ιστοσελίδα μπορεί να υπάρχουν και άλλες επιλογές

Από την άλλη τι βιντεο θες να ανεβάζεις, αστεία;; Υπάρχουν κανα δύο που δίνουν βραβεία.... Εξαρτάται από το τι θες να κάνεις. Αυτό που ρωτάς είναι πολύ σχετικό..

Θα πρέπει να καταλάβεις πως μπορεί να χρειάζονται 100000 views για να πάρεις το ποσό που λες. Θα πρέπει να μάθετε να σκέφτεστε διαφορετικά. Όσο και περίεργο να σου φαίνεται, αν έχεις στο μυαλό σου πως να δημιουργήσεις περιεχόμενο χρήσιμο και ελκυστικό, αν το καταφέρεις, θα δεις πως θα έχεις μεγάλη κίνηση και θα μπορείς να το εκμεταλλευτείς με πολλούς τρόπους. Δες για παράδειγμα το φίλο cyberfreak που έχει το todaynews.gr, έχει δημιουργήσει κίνηση και μπορεί να εκματαλλευτεί όλα αυτά.

Εσύ πιστεύεις πως μπορείς να δημιουργήσεις περιεχόμενο που να είναι τραβηχτικό και να γίνει δημοφιλές;;; Τότε μπορούμε να βρούμε τι σου ταιριάζει.

Δεν υπάρχει εύκολο και γρήγορο κέρδος στο internet, κάτι θα πρέπει να έχεις να προσφέρει.

Quote22.07.2010 12:490 people like thisLike

ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΙΒΑΣΩ 20-30 ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ 100-200 ΕΥΡΩ

ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ BLOG KAI SITES ΜΟΥ ΦΕΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΑ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΗΤΕ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ

ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΙΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ

Quote22.07.2010 14:260 people like thisLike

Δεν γίνεσαι καθόλου κουραστικός αλλά χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες να μας δώσεις. Είναι δικά σου τα video, είναι π.χ. αστεία;

Μιας και από ότι βλέπω δεν θέλεις να αφιερώσεις χρόνο, το Flixya είναι μια καλή επιλογή, αλλά πρώτα εγγράψου στο Adsense και βάλε το λογαριασμο σου στο Flixya.

Μου φαίνεται απίθανο να βγάλεις τα λεφτά που λες.... Τι να πω, αν οι επιλογές που έχεις κάνει είναι τόσο απίθανες....

Quote22.07.2010 14:290 people like thisLike

ακόμα καλύτερα δούλεψε παράλληλα και τα άλλα προγραμματα που παρουσιάζονται στο άρθρο.

Στο Flixya δεν ανεβάζεις απλά ενσωματώνεις από αλλού. Στα άλλα ανεβάζεις. ΑΠλά πρέπει να προσέξεις να μην παραιάζεις τα πνευματικά δικαιώματα. Δεν μπορείς να βάζεις μουσική, εργα, κλιπσ κτλ.

Quote22.07.2010 19:080 people like thisLike

ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΣΤΟ OPENFILM ΚΑΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΛΟ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΠΟΙΟ ΚΡΗΤΙΡΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΟΙΚΑΝΟΠΟΙΩ

Π.Χ. ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΒΙΝΤΕΟ

ΜΙΠΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΣΚΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Quote22.07.2010 19:570 people like thisLike

σου βρήκα αυτό το πρόγραμμα είναι free. Για να κάνεις μετατροπές στα video σου

Quote23.07.2010 00:290 people like thisLike

TO REVVER KAI TO OPENFILM ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΕΓΚΡΙΝΟΥΝ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ 'Η ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ???

ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ???

Quote23.07.2010 08:140 people like thisLike

Δεν ξέρω surgeon. Εξαρτάται από το όσο καλό service έχουν αλλά και από την ώρα. Φαντάζομαι πως ποτέ δεν πρέπει να ξεπερνιέται η ημέρα.

Πολύ καλά κάνεις που τα ανεβάζεις σε πολλές υπηρεσίες. Μπορείς μετά από το Revver ας πούμε, να κάνεις ενσωμάτωση στο Flixya. Απλα μη ξεχάσεις να τακτοποιήσεις το Adsense.

Ρίξε κια κανα λινκ να δούμε τι ανέβασες αν θες...... Περιμένουμε νέα σου να μας πεις πως θα τα πας....

Το αναφέρω για να το ξέρετε, πατόντας subscribe πάνω δεξιά, θα σας στέλνεται email για νέες απαντήσεις στο topic...

Quote23.07.2010 18:240 people like thisLike

ΕΧΩ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΣΤΟ BLIP.TV

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙ

http://blip.tv/file/3918946

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΔΩΣΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΕΝΟ SITE

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Quote23.07.2010 19:120 people like thisLike

απλά θα πρέπει να προσέξεις μήπως παραβιάζεις πνευματικά δικαιώματα. Δηλαδή αν το βίντεο είναι κάποιου άλλου μπορεί να σε κυνηγήσει και επίσης κινδυνεύει να σου δαγραφει ο λογαριασμός στο blip.tv

Quote23.07.2010 23:350 people like thisLike

Στο youtube μερικα βιντεο θεωρουνται οτι παραβιαζουν πνευματικα δικαιωματα σε ορισμενες μονο χωρες (πχ Γερμανια-δεν ξερω κιολας τι διαφορες υπαρχουν ανα χωρα).

Αυτο ξερετε αν ισχυει και στα υπολοιπα sites;

Quote23.07.2010 23:460 people like thisLike

@alexk

διαβάζοντας τους όρους χρήσης με προσοχή, σε κάθε site μπορείς να βρεις τι επιτρέπεται και τι απαγορεύεται. Σε γενικές γραμμές όμως δεν μπορείς να παραβιάζεις τα πνευματικά διακιώμτα. Αν είναι κάτι μικρό που δεν έχει και πολλά view λογικά δεν θα ενοχλήσεις και δεν θα γίνεις αντιληπτός. Αν όμως θες να κερδίσεις χρήματα από αυτή σου τη δραστηριότητα, θα έλεγα πως θα πρέπει να ξεχάσεις τις μαμουνιές.

Quote24.07.2010 00:090 people like thisLike

@SURGEON

Ο καθένας στο internet και στη ζωή έχει διαφορετικές στρατηγικές και παίρνει διαφορετικές αποφάσεις. Με όλο το σεβασμό στις ενέργειες σου εγώ θα σου μιλήσω φιλικά και θα σου πω ξεκάθαρα πως θεωρώ πως το έχεις δει το θέμα αρκετά λάθος. Ίσως να φταίει γιατί δεν ξέρεις πως ακριβώς δουεύει η κίνηση στο Internet.

Καλά κάνεις που γράφεις τις ενέργειες σου εδώ. Αυτός είναι και ο λόγος που ανοίχτηκε το θέμα. Μην περιμένεις, όμως, από ένα βιντεο που δείχνει ένα παιδάκι μέσα σε ένα καρπούζι, και παρακινόντας τους αναγνώστες του forum να το δουν και να το  διαδόσουν πως θα κερδίσεις χρήματα. Πρώτον, αν το βίντεο είχε να κάνει με τα ενδιαφέροντα της κοινότητας, αυτό μπορεί να βοηθήσει, αλλά τώρα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Από μερικές εκατοντάδες που θα δουν το link, το πολύ να πατήσουν 10-20. Από αυτό ζήτημα είναι αν θα βγει ένα cent.Η κίνηση που μπορεί να έρθει από το ίδιο το blip.tv σίγουρα μπορεί να είναι πολύ μεγαλύτερη

Αν θες να δημιουργήσεις κίνηση φτιάχνεις κάτι πραγματικά προτότυπο και ενδιαφέρον. Αν το πετύχεις η κίνηση όλο και ανεβαίνει και αν φτάσεις σε χιλιάδες εμφανίσεις τότε από το ένα βίντεο σου πάνε στο επόμενο. Πρέπει να έχεις μια ταυτότητα, πχ αυτού που ανεβάζει τα πιο αστεία βιντεο.

Πέρα από το ότι ζητάς από τα μέλη να διαδόσουν ένα αδιάφορο για αυτούς βιντεο, δεν καταφέρνεις και κάτι με αυτο.

Εντελώς πληροφοριακά σου λέω πως σε οποιοδήποτε άλλο forum το μύνημα σου θα είχε σβητεί ως spam. Δεν είμαι καθόλου αυτής της λογικής και θέλω να αφήνω όσο γίνεται ελεύθερο το forum. Θέλω να στηρίζομαι πιο πολύ στην υπευθυνότητα των μελών. Επιτρέπω ακόμα και affiliate links, όταν δεν είναι spam και πρόκειται για κάτι ολοκληρομένο, πράγμα που δεν επιτρέπεται σχεδόν πουθενα.

Πολύ φιλικά θα σου πω πως κέρδος και ευκαιρίες στο Internet υπάρχουν πολλές, αλλά όχι με τον τρόπο που το έχεις σκεφτεί. Μακάρι να έχω άδικο και να κερδίσεις πολλά χρήματα. Θα σου έλεγα να σκεφτεις σοβαρότερα τις φιλοδοξίες σου αν θες να πετύχεις...

Quote24.07.2010 00:150 people like thisLike

Δεν μου αρέσουν οι συγκρίσεις, αλλά για να καταλάβεις τη διαφορά, δες τι κάνει ο Cyberfreak. Έχει δημιουργήσει ένα site έχει κίνηση και είμαι αισιόδοξος αν όχι σίγουρος πως θα βγαλει.

Εσύ από τη στιγμη που δεν έχεις παρουσία στο διαδίκτυο, και δεν έχεις σκοπό να το κάνεις ούτε στο μέλλον θα έπρεπε απλά να έχεις φοβερά video στα οποία να πιστεύεις. Ο κόσμος αν κάτι αξίζει έρχεται σαν τις μύγες. Δεν γίνεται τίποτα αν γράφεις σε ένα forum αναφορές. Αν έκανες κάτι οργανομένο π.χ. blog, μόνο έτσι θα μπορούσες να το στηρίξεις. Εκτός αν υπάρχει καποιο forum για video αστεία.. και σου επιτρέπει να ποστάρεις τα video link σου.

Είμαστε εδώ για ότι βοήθεια χρειαστείς

Quote24.07.2010 15:260 people like thisLike

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ BLOG???

OK

NA TO KANΩ

ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΕΝΕΙ???

Quote24.07.2010 18:450 people like thisLike

ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ

http://takaliteravideakia.blogspot.com/

Quote25.07.2010 09:080 people like thisLike

θα πεις σίγουρα…. «καλά αυτός δεν κάνει τίποτα άλλο από το να μου την λέει». Μην το παίρνεις στραβά είναι καλύτερα να σου τη λένε για αυτά που νομίζουν ότι είναι λάθη σου παρά να σε γλύφουν.

Το όνομα του blog νομίζω είναι καλό. Κάτι που θα πρέπει να προσέξεις είναι η ορθογραφία σου. Δεν νοείται να γράφεις «ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ» και να είσαι ανορθόγραφος ακόμα και στον τίτλο. Χτυπάει πολύ άσχημα…

Θα πρέπει να προσέξεις το μέγεθος του video το έχεις κάνει πολύ μεγάλο. Από εκεί αν και δεν είναι απαραίτητο, θα μου άρεσε να το συνδυάζεις με λίγο μεγαλύτερο κείμενο. Αν κααι αυτά γούστο είναι.

Εφόσον δουλεύεις με blog, πρωταρχικός σου στόχος πριν επιχειρήσεις να βγάζεις χρήματα είναι να γίνει γνωστό. Οπότε πέρα από το Blip tv και το openvideo καλό είναι να ανεβάσεις τα βιντεάκια στο youtube. Στο τέλος να προσθέτεις μια σημείωση με τη διεύθυνση του blog σου.

Μην κάνεις το λάθος και πετάξεις όλα τα βιντεο με τη μια μέσα. Κοίτα ανά ημέρα ή όσο συχνά μπορείς να το υποστηρίζεις, να ανεβάζεις και από ένα. Να δημιουργείς στο κοινό την τάση να έρχεται να σε επισκέπτεται για να δει τι νέο του έχεις…

Σου τονίζω με κάθε ευκαιρία να προσέχεις τα πνευματικά δικαιώματα για να μη βρεθείς μπροστά από δυσαρεστες εκπλήξεις. Εφόσον στην αρχή είναι δεδομένο πως θα έχεις μικρή κίνηση, θα πρέπει να επανεξετάσεις, σε περιπτώσεις που μπορεί να παίζει θέμα πνευματικών διακαιωμάτων, μήπως δεν ανεβάζεις δικά σου video από το blip, αλλά έτοιμα ξένα από το youtube.

Quote25.07.2010 19:370 people like thisLike

ΔΗΜΗΤΡΗ , ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΩ

ΚΑΛΑΒΕΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ

ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ ΛΑΘΗ , ΣΥΧΟΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΛΛΑ ΖΩ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΗΖΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ...............

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ,

TO BREAK ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ VIEWS???

Quote25.07.2010 20:010 people like thisLike

Να σαι περήφανος που είσαι ομογενής και κανείς δεν θα σε παρεξηγήσει σε προσωπικό επίπεδο για την αδυναμία σου στην ορθογραφία. Όταν, όμως, παρουσιάζεσαι στο web κανείς δεν ξέρει ποιος είσαι και σου λέω πως χτυπάει πολύ άσχημα εδώ στην Ελλάδα. Θα σου έλεγα ότι θες να γράψεις, πρώτα να το περνάς μέσα από το word, που έχει ελληνική ορθογραφία. Υπάρχουν plugins για την ελληνική ορθογραφία και στους Browsers, μια σύντομη αναζήτηση στο νετ θα σου δώσει λύση.

Το Break παίζει πιο πολύ με βραβεία και θα βγάλεις αν όντως έχεις τα πιο ωραία βίντεο. Θα σου πω για πολλοστή φορά να προσέχεις τα πνευματικά δικαιώματα. Δεν μπορείς να κερδίσεις ένα διαγωνισμό από το βιντεάκι κάποιου άλλου…..

Quote25.07.2010 23:410 people like thisLike

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ATOM.COM

ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ

ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙ

1) ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕΣΩ FACEBOOK(DEN EXV STO ONOMA MOY EKANA ENA EIKONIKO)

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΒΗΜΑ 1 ΑΠΟ 2

ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ

ΤΟ ΕΠΑΛΗΘΕΥΩ ΚΑΙ ΠΑΤΑΩ FINISH (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΗ Η <<ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ>> ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΗΜΑ 2 'Η ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ)

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ

ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΩ ΒΙΝΤΕΟ ??? ΕΧΕΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΕΓΚΡΗΣΗΣ ???

2) ΟΝΤΩΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 8 $ ΑΝΑ 1000 VIEWS ???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Quote26.07.2010 13:320 people like thisLike

γιατί εικονικό;;; Θα μπορούσες να εγγραφείς και ανευ facebook κάνοντας απλά sign up. Ξέχασε το σε αυτή την ιστορία να δηλώνεις ότι να ναι ονόματα.

Δεν έχω μπει ποτέ στο step2 γιατί δεν έχω ανεβάσει ποτέ βιντεο εκεί. Δεν μπορώ να ξέρω τι έχεις κάνει, αλλά φαντάζομαι με μια προσεκτική ανάγωση των οδηγιών και των μυνημάτων που σου πετάνε θα καταλάβεις τι γίνεται...

Το Atom υποστηρίζει πως γυρνάει 8 ευρώ στους χρήστες τους, αλλά αυτό προκύπτει μέσα από βραβεία. Αν τα βίνετο σου δεν είναι τα κορυφαία απλά δεν παίρνεις ούτε cent. Και εννοείται πως τα βίνετο θα πρέπει να είναι ολόδικά σου....

Quote26.07.2010 18:380 people like thisLike

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 100 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΕΙΠΑ 8 ΕΥΡΩ ΑΝΑ 1000 ΕΜΦΑΝΗΣΕΣ

ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ 10-20 ΒΙΝΤΕΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΕΚΚΑΤΟΜΗΡΙΑ ΑΠΛΑ 100 ΕΥΡΩ

Quote26.07.2010 18:380 people like thisLike

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 100 ΕΥΡΩ

ΚΑΙ ΕΙΠΑ 8 ΕΥΡΩ ΑΝΑ 1000 ΕΜΦΑΝΗΣΕΣ

ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ 10-20 ΒΙΝΤΕΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΕΚΚΑΤΟΜΗΡΙΑ ΑΠΛΑ 100 ΕΥΡΩ

Quote26.07.2010 18:540 people like thisLike

σου εξηγώ ξανά πως δεν θα βγάλεις 100ευρώ. Τα 8ευρώ είναι ο μέσος όρος του δικτύου. Τα λεφτά δίνονται στα καλύτερα βίντεο.

Δηλαδή μέτρησαν πόσα views έχουν σε ένα μήνα, πόσα δίνουν σε βραβεία, έκαναν μια διαίρεση και έβγαλαν αυτό το 8ε. Αν δεν ξεχωρίσουν τα βίντεο δεν παίρνεις τίποτα σε αυτό το δίκτυο. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να στο εξηγήσω

Quote29.07.2010 01:280 people like thisLike

OK

ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ

ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ , ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΡΑΝΚΟ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΤΑ VIEWS ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ

ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ

ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑ ΣΤΟ PC ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ

ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ <<ΠΙΑΣΑΡΙΚΑ>> ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΡΚΕΤΑ

ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩ 2.000 VIEWS

ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΩ ΠΟΣΟ

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ SITE ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ

ΟΠΩΣ ΤΟ LOGIN 'H TO SIGN UP

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ

WWW.ATOM.COM

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Quote29.07.2010 08:330 people like thisLike

το καλύτερο θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους. Καθώς είναι δύσκολο να γνωρίζουμε τι κάνεις λάθος και δεν μπορείς να εγγραφείς. Φαντάζομαι πως αυτό είναι το πιο απλό και τυπικό μέρος του προβλήματος. Το δύσκολο είπαμε είναι η κίνηση.

Μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια. Πρέπει να έχω αναφέρει αρκετές φορές στο παρόν θέμα πως πρέπει να έχεις τα πνευματικά δικαιώματα για να ανεβάζεις στο Atom ή αλλού. Σε αυτό δεν μας απάντησες, αλλά δεν μπορεί να έχεις 1000 βιντεάκια με τα πνευματκά δικαιώματα δικά σου. ΑΠάντησε σε αυτό, γιατί διαφορετικά τσάμπα σκέφτεσαι ότι σκέφτεσαι....

Λοιπόν, να σε βοηθήσουμε θέλουμε, αλλά διάβασε πιο προσεκτικά αυτά που γράφονται....

Φιλικά

Quote29.07.2010 09:150 people like thisLike

ΕΧΩ ΔΕΙ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΔΙΑΣΗΜΟΥΣ

ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ

το καλύτερο θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους. Καθώς είναι δύσκολο να γνωρίζουμε τι κάνεις λάθος και δεν μπορείς να εγγραφείς. Φαντάζομαι πως αυτό είναι το πιο απλό και τυπικό μέρος του προβλήματος. Το δύσκολο είπαμε είναι η κίνηση.

Μην επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια. Πρέπει να έχω αναφέρει αρκετές φορές στο παρόν θέμα πως πρέπει να έχεις τα πνευματικά δικαιώματα για να ανεβάζεις στο Atom ή αλλού. Σε αυτό δεν μας απάντησες, αλλά δεν μπορεί να έχεις 1000 βιντεάκια με τα πνευματκά δικαιώματα δικά σου. ΑΠάντησε σε αυτό, γιατί διαφορετικά τσάμπα σκέφτεσαι ότι σκέφτεσαι....

Λοιπόν, να σε βοηθήσουμε θέλουμε, αλλά διάβασε πιο προσεκτικά αυτά που γράφονται....

Φιλικά

Quote29.07.2010 20:540 people like thisLike

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ) ΧΑΡΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ

ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ATOM.COM ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ?

Quote02.08.2010 18:530 people like thisLike

εγω παντως δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο με τα βιντεο τελικα αν δεν ειναι youtube να δινεις και τα βιντεο σου αλλου δεν λεει...

Quote02.08.2010 19:010 people like thisLike

FLIXYA ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ME TO OPERA (ΔΛΔ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ ΑΝΑ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ)

ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

Quote02.08.2010 19:400 people like thisLike

@cyberfreak

εσύ με αυτό που δοκιμάζει πως τα πηγες

@SURGEON

νομίζω πως δεν διαβαζεις με προσοχή αυτά που σου απαντούν όταν ρωτάς. Ξανα ρώτησες για την ανανέωση σελίδων στο Opera και σου εξήγησα πως δεν γίνεται. Πήγαινε λίγο πιο πάνω και αν το διβάσεις προσεκτικά αυτή τη φορά θα καταλάβεις το γιατί.

φιλικά

Quote02.08.2010 20:060 people like thisLike

@surgeon

συγνώμη που σε "μαλώνω". Αλλά δεν έχω δίκιο;

Quote02.08.2010 21:460 people like thisLike

Ad Imp 5,568

clicks 80

ctr 1.44%

ecpm $0.18

Revenue $0.98

βεβαια εκει που το εχω δεν βολευει και πολυ αν ηταν ομως youtube που βαζεις δικα σου βιντεο και παει αναλογα τα views θα ημουν ανετος

Quote02.08.2010 22:050 people like thisLike

χμ! 0,20 ecpm. Ιδιαίτερα χαμηλό.

Εγω φαντάζομαι πως πιο πολύ έχει να κάνει με το γεγονός πως είμαστε ελλάδα. Έπαιζε ελληνικές διαφημίσεις; Κρίμα που στην Ελλάδα είμαστε ακόμα πίσω σε αυτά. Με αυτή τη λογική σε συμφέρει youtube και δίπλα η γύρω δικές σου διαφημίσεις από adsense. Αφού έχεις δικό σου site με κίνηση κανεις αυτό που θα έκανες στην ουσία στο flixya αλλά με τη δική σου κίνηση. Αν τώρα δεν έχεις κίνηση αναγκαστικά πας εκεί.

Πάντως πέρα από το άμεσο κέρδος, το youtube νομίζω είναι πολύ καλό εργαλείο για να κάνεις ελκυστικό έναν ιστότοπο, αλλά και να τον διαφημίζεις απο τα βιντεάκια που παίζουν στο youtube.

Φίλε cyberfreak σε ευχαριστούμε ιδιαίτερα που μοιράστηκες τα στοιχεία μαζί μας.

Να αναφέρω πάλι πως το site του φίλου στο οποίο έγινε η δοκιμή είναι το http://www.todaynews.gr

Quote02.08.2010 23:090 people like thisLike

βασικα σκεψου δικο σου  βιντεο να το μοιραζεις δεξια και αριστερα σε μπλογ στυλ τροκτικου συν οτι θα εχεις ενα μλογκ με διαφορα βιντεο ολα δικα σου συν οτι τα μοιραζεις και στο φεις μπουκ η καλυτερη και φωρεαν διαφιμησει για μενα θα ηταν ολα διαφορετικα αν μας ανοιγε τις πορτες το youtube πιστευω πως με 2-3 καλα sites σε συνδυασμο adsense και youtube θα ηταν οτι καλυτερο για μενα που ειμαι ανεργος βασικα ισως εφερνε και περισσοτερα απο το βασικο μισθο εκει που εχει παει πλεον..

Quote03.08.2010 01:000 people like thisLike

θεωρώ πάντως πως έχεις πιασάρικο όνομα και αρκετή κίνηση. Μου αρέσει πως το έχεις κάνει και οπτικά. Η κίνηση σου με λίγο σπρώξιμο θα ήταν ικανή να δώσει μισό μισθό, απλά νομίζω πως δεν θα πρέπει να σταθείς στα ads μόνο.

Ένα μείον είναι πως έχει να κάνει με γενικού ενδιαφέροντος και εκεί στην ουσία ανταγωνίζεσαι με portals. Άσε που το γενικού ενδιαφέροντος δεν έχει τόσο καλή απόδοση. Δεν ξέρω αν έχεις διβάσει το άρθρο για το Niche marketing

Βέβαια τώρα είναι δύσκολο να αλλάξεις το χαρακτήρα του site. Έχει ήδη πιάσει και θα ήταν μεγάλο το ρίσκο να το πειράξεις. Θα μπορούσες όμως να πετάς κανα άρθρο που να το συνδυάζεις με κάποιο προϊόν ή υπερέσια ως affiliate. Δεν σου λέω να το κάνεις πουλώντας φούμαρα, θα ήταν χαζομάρα. Αν όμως πρόκειται να γράψεις για κάτι, δες αν κολλαέι κάτι μαζί (π.χ. ένα βιβλίο, ένα αντιικό). Βεβαια με μεγάλη προσοχή να μην χαλάσεις το περιεχόμενο που προσφέρεις.

Βλέπω πως σε διάφορα θέματα εύστοχα έχεις τοποθετήσει Linkwise καμπάνιες. Π.χ. δοκιμάζεις το Smowtion. Αν δεις πως είναι καλό, μέσα στα 10 νέα που έχει τ site, πέτα και ένα άρθρο για αυτό.

Εγω την πρώτη φορά που το δοκίμασα δεν μου έδωσε τίποτα. Φυσικά δεν πήγα να το παρουσιάσω εδώ στα μέλη ως κάτι καλό. Θα ήμουν καραγκιόζης. Τη δεύτερη φορά που είδα πως λειτουργεί το πρότεινα. Βέβαια τώρα έχει αρχίσει και μου τα χαλάει πάλι...

Quote05.08.2010 11:400 people like thisLike

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΤΟ FLIXYA ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SITE ΠΟΥ ΑΝΑΔΙΚΝΕΙΕΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ . ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ADSENSE . ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΕΝΑ <<ΚΟΛΠΑΚΙ>> : ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ OPERA BROWSER ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝ 5 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΑΝΕΩΣΗ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΤΟΥ . ΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΗΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ADSENSE ΓΙΑ ΕΜΦΑΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ .

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ , ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ .

ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ <<ΠΙΑΣΑΡΙΚΟ>> ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΒΙΝΤΕΟ .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΗΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

Quote05.08.2010 15:340 people like thisLike

Ξέχνα τα ψευτικα pageviews. Μέσα από το adsense κινούνται δισσεκατομύρια. Έτσι, φυσικά το google έχει τους μηχανσμούς, ελέγχει την κίνηση όλου του internet, αν οι εμφανίσεις και τα κλικ είναι έγκυρα. Ειδικά για αυτό που λες ακόμα και το πιο αστείο πρόγραμμα μέτρησης της επισκεψιμότητας δεν υπολογίζει τις ανανεώσεις σελίδων.

Αν προσπαθήσεις να κάνεις μαμουνιές, απλά θα καταλήξις να σου κλείσουν το λογαριασμό και να χάσεις την ευκαιρία ακόμα και μελλοντικά να έχεις ένα. Πράγμα που αποτελεί μεγάλο πλήγμα για ότι θες να κάνεις στο νετ.

Μην το σκέφτεσαι καν!

όλο στη μαμουνια το έχετε το μυαλό σας...θέλει άλλη αντιμετώπιση τπ πράγμα...Cool

Σου έχω απαντήσει πάλι πως αυτό που σκέφτεσαι δεν γίνεται. Οι ανανεώσεις σελίδων δεν μετράνε. Ξέχνα το αυτό που λες με το Opera....Απλά δεν γίνεται...

Quote27.05.2015 21:080 people like thisLike

Πως θα ξεκινησω την λειτουργεια αυτη που ολοι μιλατε με τα 100 views = 3 ευρω.

Quote31.05.2015 20:110 people like thisLike

Δεν είναι 3€ για 100 pageviews. Μήπως εννοείς στα 1000views? Και αυτό δεν είναι εγγυημένο.

Για να μιλάς για views πρέπει να μιλάς πρώτα για ιδέα, για το τι videos θα αναρτάς κτλ. Είναι σαν να λες... Επιχείρηση θέλω, πως θα κάνω πωλήσεις 1000 ευρώ το μήνα... Μάλλον είναι πολλά περισσότερα αυτά που πρέπει να διαβάσεις και να σκεφτείς.

Το πρώτο που πρέπει να σκεφτείς είναι τι κανάλι θα φτιάξεις, τι video που δεν παραβιάζουν πνευματικά δικαιώματα θα ανεβάζεις.

Πως αυτά τα video θα είναι χρήσιμα και θα ενδιαφέρουν κόσμο.

Χωρίς υπομονή και όρεξη για μάθηση, δεν γίνεται τίποτα. Περιμένω πιο σύνθετες και ουσιαστικές ερωτήσεις για να έχεις και πιο ουσιαστικές απαντήσεις.