Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Απορεια σχετικα με adsence
Quote15.12.2011 16:480 people like thisLike

Αρχικα να πω πως ξεκινησα ενα μπλογκ πριν 2 χρονια περιπου και εκανα την ανοησια μαλιστα απο την πρωτη εβδομαδα εναρξης μου να πατησω στις διαφημησεις μου, γιατι ως γνησιος "ανοητος"  δεν διαβασα ποτε τις πολιτικες της adsence περι μην εγκυρων κλικ οποτε και διαγραφηκε ο adsence λογαριασμος μου .

τωρα που ειδα το site αυτο αποφασισα να στειλω ενσταση και να ζητησω να μου ξαναενεργοποιησουν τον λογαριασμο.Αλλα συνηδιτοποιησα οτι μου ζητανε πραγματα τα οποια ειτε τα εχω διαγραψει απο καιρο ειτε δεν καταλαβαινω τι θελουν.

Οποτε παει και αυτο .....

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει αλλος τροπος ωστε στο ηδη υπαρχων μπλογκ να ξαναενεργοποιησω τα adsecne....με καινουρια στοιχεια αλλο gmail και αλλος χρηστης

Αν μπορω να ξεκινησω νεο μπλογκ με αλλο gmail αλλα με τα ιδια στοιχεια ταυτοτητας και να μπορω να συμετεχω στο adsence χωρισ καποια στιγμη να με διαγραψουν παλι.

επισης αν καποια στιγμη τα βιντεκια μου sto youtube  αποκτησουν πολλα views πανω απο 1000 τον μηνα (λεμε τωρα..) επειδη εχω διαγραφει απο το adsence χανω τα οποια κερδη θα μπορουσα να εχω μεσω του  youtube μιας και το mail του youtube ειναι το ιδιο με του blog ;

Ξερω σας ζαλισα αλλα ειμαι πολυ πελαγωμενος ,εχω τωρα 2 μερες και ψαχνομαι κοντευει να εκραγει το κεφαλι μου  , γιατι δεν τα πολυ κατεχω αυτα τα πραγματα.....

Σας ευχαριστω εκ των προτερων !!!!!!!!!!!!!!!!!

Quote15.12.2011 19:270 people like thisLike

Αν έχεις τη δυνατότητα να το ξαναενεργοποιήσεις, κάν' το.Αν δεν καταλαβαίνεις τι σου ζητούν, θα μπορούσες να τα αναφέρεις εδώ μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε.

Προφανώς με ίδια στοιχεία δεν μπορείς να ξαναγραφτείς, γιατί τότε δεν θα είχε νόημα η διαγραφή λογιαριασμού. Αν τώρα ξεφύγει από τη google και σε αφήσουν, θα κινδυνεύεις ανά πάσα στιγμή να σε τσακώσουν και πάλι. Οπότε καλύτερα αυτή τη φορά να πας με "ζώνη ασφαλείας"

Τώρα για το youtube, για να βγάλεις απ' ευθείας χρήματα θα πρέπει να έχει πολλούς περισσότερους επισκέπτες από αυτούς που αναφέρεις. Αλλά, ναι μπορείς από εκεί να παραπέμπεις κόσμο στο blog και έτσι εμμέσως να κερδίζεις.

Το adsense είναι ένα εργαλείο που καλό είναι να το έχεις στη διάθεσή σου, αλλά δεν είναι το μόνο. Θα μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο αν μας έλεγες με τι ασχολείται το blog

Επίσης, θα πρέπει να ξέρεις πως για να έχεις ουσιαστικά κέρδη από το adsense θα πρέπει να μιλάμε για χιλιάδες επισκέπτες.

Αν και δεν σου έδωσα λύση στο βασικό σου πρόβλημα, ελπίζω να σου έδωσα κάποια κατεύθυνση. Για ότι θες, η κοινότητα του Getpaid.gr είναι εδώ!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote16.12.2011 18:470 people like thisLike

Πανω κατω αυτο περιμενα να  δω ως απαντηση γιατι διαβασα καποια post που εχετε σχετικα με αυτο το θεμα .

Εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες και λογικα μιας και διαγραφηκα απο Adsence θα το παρω πια αποφαση .Cry

Που ξερεις μπορει καποια στιγμη να μαλακωσουν λιγο την σταση τους και να μας δωσουν παλι μια ευκαιρια στο μελλον.Tongue out

Θα με βοηθουσε πολυ να μου προτεινετε καποιους τροπους ωστε να αυξησω την επισκεψιμοτητα μου ή τα κερδη μου .

Εχω ενα blog που ασχολειτε με τα wargames και ειδικοτερα με το Warhammer 40k της GamesWorkShop.

Ξερω δεν υπαρχει μεγαλο κοινο ανα τον κοσμο και αν υπαρχει κυριως ειναι Αμερικανοι , Καναδοι και καποιοι Ευρωπαιοι.

Εδω Ελλαδα το πολυ να ειμαστε καμια 100ρια.

Ανοιξα το blog με σκοπο να ερθω σε επαφη με κοσμο που να του αρεσει αυτο το χομπυ και οχι γιανα ζω απο αυτο , αλλα μιας και υπαρχει τροπος και το χομπυ αυτο ειναι καπως ακριβο , γιατι να μην μου ερθουν και καποια εξτρα χρηματα απο καπου.

Απο το getpaid βρηκα το Chitika Ads και μολις σημερα αρχισα να το δοκιμαζω δεν ξερω πως θα παει ,για οτι νεοτερο εχω θα το γραψω εδω στo site....

Το blog μου ειναι http://wargameskorinthos.blogspot.com/

Ευχαριστω άπαντες !!!!!

Quote16.12.2011 22:120 people like thisLike

πολύ καλό η ιστοσελίδα σου...χρησιμοποιώ και γω αυτό το template του blogger!

Κοιτώντας τη ιστοσελίδα σου βασικά θα πρέπει να αποφασίσεις αν θα στοχεύει σε κοινό από το εξωτερικό ή από Ελλάδα. Το λέω αυτό γιατί τα αγγλικά κυριαρχούν στη σελίδα σου.

Αν θα στοχεύσεις σε ξένο κοινό τότε δεν έχει νόημα το affiliate marketing εντός ελλάδος. Καλά κάνεις και χρησιμοποιείς chitika το οποίο έχει καλά αποτελέσματα και μικρό payout. Είναι χρήσιμο όμως μόνο αν το κοινό σου προέρχεται από Αμερική και καναδά. Αν θα έχεις ξένους επισκέπτες δοκίμασε και κανένα adf.ly λινκ ή adf.ly banner web entry script. Επειδή το adf.ly δεν κάνει για όλα τα sites δεν σου βάζω λινκ για αυτό αλλά κοίταξε το linkygr.blogspot.com για πληροφορίες σχετικά με link shortening κ.α. Υπάρχει και το smowtion που δουλεύει με CPM όμως δεν κάνει για site με μικρή επισκεψιμότητα και έχει μεγάλο payout.

Αν όμως το κοινό σου θα θες να είναι από ελλάδα δοκίμασε με affiliate. Έχει πολύ καλά προγράμματα η Linkwise και η clickbanner (έχει και άλλους αλλά άρχισε με αυτούς). Και οι δυο έχουν καμπάνιες που έχουν σχέση με το περιεχόμενο του site σου και ειδικά η clickbanner έχει καμπάνιες με browser games (travian...είμαι φανατικός!!! kai war2) που ταιριάζουν με τη σελίδα σου.

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote17.12.2011 10:520 people like thisLike

Παιδιά για να πω την αλήθεια αυτό το template δεν μου αρέσει. Είναι μπερδευτικό. Αν θέλουμε μενού και περισσότερες δυνατότητες το wordpress είναι καλύτερο. Δεν ξέρω αν τώρα που είναι νωρίς αν θα έπρεπε να πετάξεις εκεί, ειδικά αν ακόμα ο κόσμος που έρχεται είναι πολύ λίγος. Σε αυτή τη περίπτωση πρόσεξε και λίγο το όνομα. Ωραία η πατρίδα σου η Κόρινθος, αλλά φτιάχνοντας ένα blog το όνομα θα πρέπει να είναι προσανατολισμένο στο περιεχόμενό του, όσο και αν αγαπάμε την πατρίδα μας. Και εγώ αγαπάω το Ναύπλιο, αλλά φαντάζεσαι να ονόμαζα το site Getpaidnafplio????

Θα συμφωνήσω με αυτά που λέει ο demiscy, πως από τη στιγμή που έρχεται ξένος κόσμος, καλά θα ήταν να το ψάξεις και με ξένα δίκτυα, όπως είναι το commission juction και google affiliate network. Εκεί θα βρεις πολλές περισσότερες επιλογές.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote17.12.2011 23:110 people like thisLike

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας και θα τις δοκιμασω να δω πως θα τα παω.

Βασικα στοχευω σε ξενο κοινο γιατι εκει υπαρχει και το μεγαλυτερο ενδιαφερον για αυτο το χομπυ .

Αν αλλαξω το ονομα του blog δεν με χασουν ως ονομα τα blogs ή τα sites οπου εχω εγγραφει; ή θα ενημερωθει αυτοματα ;

Οσο για το wordpress σκεφτηκα να φτιαξω και εκει ενα blog με παρομοιο περιεχομενο και να δω οποιο παει καλυτερα το κραταω.

Quote18.12.2011 13:520 people like thisLike

Έχω δει πολλούς που θέλουν να προχωρήσουν σε κάτι πιο πολύπλοκο(μενού κτλ.) να περνάνε από blogspot σε wordpress. Αν είσαι αποφασισμένος να συνεχίσεις με το πρώτο θα έλεγα ότι δεν θα ήταν σοφή επιλογή η αλλαγή του ονόματος.

Αν, όμως, νιώθεις πως αργά η γρήγορα θα θες wordpress που σημαίνει, αλλο όνομα, άλλο blog, όσο νωρίτερα το κάνεις τόσο το καλύτερο.

Αν το αποφασίσεις, απλά σταματάς να ενημερώνεις το παλιό blog μεταφέρεις τα post και στο παλιό blog αναφέρεις ότι μεταφέρθηκες σε άλλη διεύθυνση και όνομα. Έτσι, σιγά σιγά φέρνεις τον κόσμο στο καινούριο σου blog.

Η απόφαση ξέρω είναι δύσκολη. Πασχίζεις, επιμένεις και υπομένεις για να μπορέσεις σιγά σιγά να αυξήσεις την επισκεψιμότητα και δεν είναι εύκολο να αρχίσεις πάλι από την αρχή.