Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

απορια για blog και διαφημισεις
Quote20.03.2012 19:180 people like thisLike

ακομα δεν μπηκα και ξεκινησα τις αποριες μου .... Undecided λοιπον ερωτησουλα - απορια : εχω δει διαφορα μπλογκ που εχουν διαφημισεις

και διαβασα παλαιοτερα οτι αυτο εξαρταται απο την επισκεψιμότητα που εχει το μπλογκ και πως οσα μπλογκ εχουν διαφημισεις ειναι

επειδη εχουν μεγαλη επισκεψιμοτητα .... θελω λοιπον να ρωτησω οταν φτιαξεις ενα προσωπικο μπλογκ και εχει μεγαλη επισκεψιμοτητα

στην πορεια (πχ μετα απο 6 μηνες) πως γινεται με τις διαφημισεις ? σε πλησιαζουν ηλεκτρονικα, σου προσφέρουν λεφτά και σου ζητανε

να διαφημιστουν στο μπλόγκ σου ? οταν λεω προσωπικο μπλογκ δεν εννοω ενα μπλογκ στο οποιο θα γραφω περι ανέμων και υδάτων αλλα ενα

μπλογκ στο οποίο μπορεί να γραψω για θέματα υγείας ή για θέματα ομορφιάς αλλα θα είναι μπλογκ ... πως γινεται λοιπον και σε πλησιαζουν

εταιρειες για να διαφημιστουν ? στο μπλογκ και εξαρτάται απο την επισκεψιμοτητα ? οπως εγραψα πιο πανω

αυτες ειναι οι ερωτησουλες μου και σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σαςKiss

Quote24.03.2012 13:100 people like thisLike

Kali, πριν σου πω περισσότερα, θα σου έλεγα να διαβάσεις πρώτα για το Ad Serving και το Affiliate Marketing, πατώντας τo link.

Οι περισσότεροι, με εξαίρεση συνήθως κάποια τοπικά sites ή πολύ πολύ μεγάλα sites , δεν έρχονται σε επαφή με διαφημιζόμενους. Η διαδικασία, όπως θα διαβάσεις και στο παραπάνω άρθρο γίνεται αυτοματοποιημένα. Εισάγεις έτοιμο κώδικα(γίνεται πολύ ευκολα) από το Adsense για παράδειγμα, και αναλαμβάνει το ίδιο τις διαφημίσιες που θα εμφανίζονται και τα ποσά που θα λαμβάνεις.....

Αντίστοιχα στο aff. marketing, με τον ίδιο τρόπο, λαμβάνεις ποσοστά ανάλογα με τις πωλήσεις που προκαλούνται μέσα από το blog σου...

Για να μη σε κουράζω, ρίξε μια ματιά, και για ότι απορία έχεις, η κοινότητά μας είναι εδώ!!!!!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...