Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Καλύτερη πλατφόρμα για blogs
Quote12.08.2013 15:340 people like thisLike

Ποια πλατφόρμα έχετε δοκιμάσει και ποια είναι η καλύτερη; Προσωπικά έχω δοκιμάσει αρκετές blogging πλατφόρμες και κατέληξα σε αυτή του wordpress. Επίσης είναι καταπληκτικό και ως CMS platform.

http://www.enterlogic.gr/ - κατασκευή ιστοσελίδων
Quote14.08.2013 09:111 people like thisLike

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως το Wordpress είναι μια καταπληκτική πλατφόρμα με απίστευτες δυνατότητες και επεκτάσεις που το μετατρέπουν σε ένα φανταστικό cms.

Τον εντελώς πρωτάρη, όμως, μπορεί να το μπερδέψουν. Το blogger σε αυτή την περίπτωση ίσως του φανεί πιο απλό και εύχρηστο. Το άλλο θετικό του blogger θα έλεγα πως είναι ότι η google το προμοτάρει καλύερα στη μηχανή αναζήτησή της. Οπότε, ίσως συνιστούσα το δεύτερο για κάποιον που κάνει τα πρώτα του βήματα. Απλά στην πορεία, οι περισσότεροι περνάνε τελικά σε wordpress, ειδικά όταν θέλουν το δικό τους hosting και domain.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote14.08.2013 10:190 people like thisLike

Σχετικά με το blogger έχω παρατηρήσει ότι έχει καλύτερο indexation από οτιδήποτε άλλο έχω δει μέχρι τώρα. Παρόλα αυτά δεν έχω παρατηρήσει να έχει καλύτερα αποτελέσματα στα οργανικά αποτελέσματα από άλλες πλατφόρμες. Η μόνη πλατφόρμα που αποδεδειγμένα έχει καλύτερα αποτελέσματα στις μηχανές αναζήτησης είναι αυτή του tumblr. Σε αυτό το άρθρο είχα κάνει και σχετικό case study που αποδείκνυε το όλο σκεπτικό μου στην προσωπική μου σελίδα how to draw manga.

Quote14.08.2013 10:420 people like thisLike

Αυτό δεν το είχα ξανακούσει.... Φαίνεται να είναι καλή επιλογή για καλλιτέχνες κτλ...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote14.08.2013 12:130 people like thisLike

Γενικά το tumblr είναι ότι καλύτερο για καλλιτέχνες όλων των ειδών, για συνταγές, τουρισμό, μόδα κλπ. Εκτός από τα πλεονεκτήματα που έχει στα οργανικά αποτελέσματα του google, αξίζει να τονισθεί ότι το χρησιμοποιούν ως επί το πλείστο ηλικίες 16 - 25, με λίγα λόγια ηλικίες που αγοράζουν περισσότερο από το μέσο ενήλικα.

Quote18.10.2013 10:270 people like thisLike

Το wordpress HTAN κάποτε όντως το καλύτερο

Τώρα είναι απλά παρελθόν οταν με το blog beast εχεις

1. δυνατότητα να κανεις οσα!!!!!! blog θέλεις
  2. Ενα και ΜΟΝΟ 1 control panel για να τα χειρίζεσαι ολα
  3. bloggarεις ακόμα απο το κινητό σου χωρίς να χρειάζεσαι καθόλου υπολογιστή
  4. βλέπεις τα post αλλων blog beast bloggers μεσα στο control panell σου
  5. Μπορείς να κανεις reblog τα post των άλλων χωρις να είναι copy και να αυξάνεις το content σου!!!!
  6. Πανεύκολο χειρισμό, πιο ευκολο και απο το blogger
  7. Eτοιμο σεταρισμένο με hosting και επιλογή για οσα domain θελεις
  8. Να είσαι affiliate και να κερδίζεις 100% προμήθεια για κάθε προώθηση που κάνεις σε αυτό
  9. Ταυτόχρονα να εκπαιδευτεις εντελώς δωρεάν (εάν είσαι affiliate) στο internet buisness marketing και να ανοίκεις σε ομάδα που εργάζεσαι μαζί με άλλους

Οσοι δε το ξερετε  ενημερωθείτε στο

blogbeast%2FBB-mobilemoney_125x125.png

Quote18.10.2013 12:050 people like thisLike

Αν είναι δυνατόν!!!!! Θα χάσουμε τα μαλλιά μας....