Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Ζητάω freelancers για συνεργασία
Quote07.01.2012 20:550 people like thisLike

Το concept είναι απλό. Μία ομάδα από freelancers της οποίας ο βασικός πυρήνας υπάρχει, οι οποίοι είναι ικανοί να αναλάβουν την ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εργασία που έχει σχέση με το διαδίκτυο και όχι μόνον. ...

Χρειάζομαστε.. designers, developments, copyrighters, seo αρθρογράφους, γραφίστες, προγραμματιστές και ό,τι άλλο μπορείτε να σκεφτείτε...

Το site είναι υπο κατασκευή και είναι το www.anasazi-webart.com

Η βασική ιδέα μπορεί να γίνει εύκολα κατανοητή αν διαβάσετε το άρθρο στο home... το προφίλ μας δηλαδή.

Αυτά που περιγράφονται δεν είναι τα μόνα... κάτι που εσείς μπορείτε να κάνετε, εγω απλά μπορεί να μην το σκέφτηκα. Η συνεργασία θα είναι ελεύθερη.

Όποιος ενδιαφέρεται για περισσότερες πληροφορίες ας μου στείλει πμ.

Το κομμάτι του web hosting έχει ήδη καλυφθεί από μέλος του φόρουμ, όπως και το κομμάτι welcome page στο facebook... αλλά επειδή φιλοδοξώ να χτυπήσουμε δυνατα την αγορά... "όσοι πιστοί προσέλθετε"...

Quote08.01.2012 17:340 people like thisLike

Σε Wordpress ότι χρειάζεστε από develop (plugins / functions / customizations / απλές ρυθμίσεις κλπ) μπορώ να βοηθήσω :) Επίσης έχω ένα δίκτυο με αρθρογράφους και copywriters για SEO κείμενα και όχι μόνο.

Quote08.01.2012 17:450 people like thisLike

Zoi_S και γω αν θες μπορώ να βοηθήσω για τα πάντα για wordpress εκτός από theme designing :)

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote09.01.2012 00:310 people like thisLike

Ζαπατίστα μαζί εχουμε ήδη πει κάποια πράγματα...Laughing

demisky... ασε μου ένα τηλέφωνο σε πμ για να επικοινωνήσω μαζί σου...

Quote09.01.2012 18:520 people like thisLike

Πολύ όμορφη η ιδέα σου Ζωή!!! Βασικά εμένα θα με ενδιέφερε το κομμάτι της αρθρογραφίας, αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το χρόνο μου. Σε κάποια άλλη φάση ίσως να ήθελα και εγώ να συμμετέχω αν μπορώ τότε, συμμετέχοντας το project.....

Μου αρέσει η ιδέα...To Getpaid.gr είναι δίπλα σας....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.01.2012 02:520 people like thisLike

Smile Βασικά η ιδέα διαμορφώθηκε σταδιακά. Η αρχική ανάγκη ήταν να "στεγάσω" κάπου την δουλειά μου. Κάτι σαν σημείο αναφοράς.... μετά σκέφτηκα πως εφ΄όσον τα καταφέρνω στην πώληση πολλές φορές "μειώνω" κάποιες δουλειές γιατί απλά δεν μπορώ να τις φτιάξω... flash πχ... κι όμως βλέπω τον πελάτη... έτοιμο να ψηθεί... το θέλει... και ο φίλος μου ο Κώστας από την άλλη μεριά φτιάχνει flash, αλλά δεν μπορεί να "σταυρώσει" πελάτη... κρίμα δεν είναι...? Γιατί να μην του κλείσω την δουλειά, να βγάλω και γω το κατι τι μου και κείνος να είναι ευχαριστημένος...? Εγώ δουλεύω μόνο joomla, και blogspot (τους κολλάω πάντα ένα από δίπλα σε καθε site)...

Μια ομάδα θα μπορεί να πουλάει ολοκληρωμένα πακέτα. Τα πάντα. Το κοστολόγιο θα βγαίνει από τους ίδιους τους δημιουργούς... Αν δηλαδή, εσύ Δημήτρη, που λες ενδιαφέρεσαι για αρθρογραφία, κοστολογήσεις ένα άρθρο πχ 20€ και ο πελάτης ζητήσει 5 άρθρα δηλ. 100€, θα του πω 110 € και με αυτόν τον τρόπο θα καλύπτω όλο το φάσμα των υπηρεσιών... Έπειτα πιστεύω ό,τι αν όλοι μαζί (όσοι τελικά μετέχουμε)συμφωνήσουμε, θα μπορούμε να κινούμαστε -γιατί όχι- συνολικά...

Τι εννοώ: Ας υποθέσουμε πως εσύ βρίσκεις έναν πελάτη που θέλει ενα site σε wordpress...  Θα  κοστολογήσει πχ. ο zapatista ό,τι θέλει πχ 500€ για την κατασκευή, ο γραφίστας 80€ για να φτιάξει το logo, εγώ 20€ για να βρω τις φωτογραφίες που αφορούν τo site...θα πάρεις και εσύ 100€ γιατί έκλεισες την δουλειά.... κάπως έτσι το σκέφτομαι αλλά αυτό βέβαια θα εξαρτηθεί και από το να συμφωνήσουν όλα τα άτομα... όπως και να έχει... αρκεί να υπάρχει διάθεση για ειλικρινή συνεργασία... είμαι της άποψης ότι "τόνα χερι νίβει τ΄άλλο" ειδικά σε εποχές όπως η σημερινή...

Όπως είπα και πιο πάνω είμαι καλή στην πώληση ...θα το προωθήσουμε και όσο καλύτερα μπορούμε... και όλοι μαζί μπορούμε σίγουρα πολύ καλύτερα...

Γιατί ξέρεις τι πιστεύω πραγματικά...? Ότι ο καθένας μας μόνος του όσο καλός και να είναι, πάντοτε κάπου πάσχει.. Πολλοί μαζί όμως, ειδικά όταν λειτουργούμε συλλογικά (αυτό βέβαια είναι το δύσκολο κομμάτι της υπόθεσης) μπορούμε να κάνουμε μικρά "θαύματα".

Ευχαριστώ για την υποστήριξη και εννοείται πως όταν με το καλό ξελασκάρεις λίγο με τον χρόνο σου, είσαι ευπρόσδεκτος στην ομάδα...

demiscy, σου εχω αφήσει ενα πμ...

Quote23.01.2012 01:490 people like thisLike

Είμαι marketear και έχω ασχοληθεί πολύ με το δημιουργικό της διαφήμισης και προώθησης επιχειρήσεων και προιόντων: logo, slogan, prospect, sites κλπ. Έχω εξειδίκευση στο copyrighting και την αρθρογραφία. Μπορώ να αναλάβω copyrighting και αρθρογραφία καθώς και την συνεργασία με τον designer για ένα σωστό και ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.

Quote31.01.2012 14:010 people like thisLike

Καλημέρα, μπορώ να βοηθήσω με Joomla 1.5 & 1.7, Virtuemart και γενικά με customιες Cool.

Δεν τα πάω καλά με το design. Βρίσκομαι στη Σίφνο αλλά θα ήθελα πολύ να συμμετάσχω στην προσπάθειά σας.

Ευχαριστώ!

Quote06.02.2012 08:280 people like thisLike

LaughingLaughing... καλημερίζω.. και ζητάω συγγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησής μου... τρέχω σαν την παλαβή και είχα να μπω πολύ καιρό...

Παιδιά έχω αφήσει σε όλους σας πμ για παραπέρα συνεννόηση...

Quote23.02.2012 20:120 people like thisLike

καλησπέρα! ισχυει ακόμα αυτο το τόπικ; γιατι ενδιαφέρομαι

Quote24.02.2012 02:040 people like thisLike

Smile Ισχύει, απλά κάτι το ένα κάτι το άλλο, είχα πάλι να μπω μέρες... Για τι ακριβώς ενδιαφέρεσαι..?

Να ενημερώσω και τους υπόλοιπους για την πορεία, που πάει με ρυθμούς "χελώνας" λόγω απίστευτης έλλειψης χρόνου. Θέλω να πιστεύω πως από την ερχόμενη εβδομάδα θα μπορούμε να εμφανίσουμε το site. Online είναι, αλλά δεν ήταν να το βλέπει άνθρωπος μέχρι προχτές. Είναι κάμποσα βέβαια να γίνουν, λείπουν κείμενα, menu, components, αλλά ελπίζω στο τριήμερο... Όταν είμαι έτοιμη θα ενημερώσω...

Quote27.02.2012 16:560 people like thisLike

Γεια σου Ζωή, είμαι και εγώ μέσα, αν χρειαστείς κάτι άφησε μου μήνημα ΄-)

Quote28.02.2012 12:200 people like thisLike

Smile Τα κατάφερα ...σχεδόν. Υπάρχουν ελλείψεις ακόμα... αλλά ΝΑΙ τώρα μπορείτε να δείτε το anasazi. Θέλω γνώμες, ιδέες και like στο fb... Wink

anasazi-webart.com

facebook.com/anasaziwebart

Quote02.03.2012 01:120 people like thisLike

Γεια σου Ζωή, είμαι μεταφράστρια. Ίσως μπορώ να βοηθήσω και εγώ.

Ευχαριστώ!

www.georginasamiou.com
Quote02.03.2012 10:150 people like thisLike

Φυσικά και μπορείς... ήδη έχω προσθέσει τις μεταφράσεις στις υπηρεσίες μας.... Smile

Το τηλέφωνό μου για σένα και όποιον άλλο ενδιαφερεται 6979197172

Quote30.09.2012 11:310 people like thisLike

Ζωή, πως τα πάει η προσπάθεια;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...