Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Εύκολα χρήματα μέσω internet
Quote07.09.2013 13:040 people like thisLike

ποιος πιστεύετε ότι είναι ο πιο εύκολος τρόπος να βγάλει χρήματα από το internet κάποιος;

http://www.enterlogic.gr/ - κατασκευή ιστοσελίδων
Quote11.09.2013 12:190 people like thisLike

Πιστεύω ότι είναι το δικτυακό μάρκετινγκ, αρκεί βέβαια το πλάνο αμοιβών να είναι προσθετικό και όχι να μηδενίζεται σε μηνιαία βάση όπως κάνουν οι περισσότερες εταιρείες.

Οι εταιρείες που αυτήν την στιγμή χρησιμοποιούν προσθετικό πλάνο αμοιβών είναι λίγες.

Για αυτό είναι σημαντικό να ληφθούν υπ'όψιν και τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της εταιρείες και κατά πόσον είναι μέλος του παγκόσμιου συνδέσμου εταιρειών άμεσης πώλησης (ο πιο εύκολος τρόπος για να καταλάβεις εάν πρόκεται για πυραμίδα ή για μία νόμιμη εταιρεία)

Quote11.09.2013 14:200 people like thisLike

@ganotherapy

Πόσο περίπου βγάζεις το μήνα;

Σε γενικές γραμμές απ' ότι έχω διαβάσει, στο MLM το 97% των ατόμων αποτυγχάνει.

Quote12.09.2013 16:230 people like thisLike

Πόσο περίπου βγάζεις το μήνα;

Ψίχουλα

Σε γενικές γραμμές απ' ότι έχω διαβάσει, στο MLM το 97% των ατόμων αποτυγχάνει.

Έτσι, ακριβώς.

Πιστεύεις ότι το πρόβλημα αυτό είναι συστημικό (δηλαδή υπάρχει κάποιο λάθος στην δομή του) ή ότι στην συντριπτική πλειοψηφία δεν έχει εξηγηθεί σωστά (από δόλο ή άγνοια) τι είναι το MLM;

Κατά την άποψη σου, ποιος είναι ο ιδανικός τρόπος για να βγάλει κανείς χρήματα από το διαδίκτυο;

Quote13.09.2013 11:550 people like thisLike

Παίδες, εγώ έχω πει πολλές φορές την άποψη μου, σε σημείο να καταντώ κουραστικός.

Εύκολο χρήμα δεν υπάρχει πουθενά. Οκ, μπορεί να σου κάτσει το λαχείο, αλλά δεν μπορείς να βασίζεσαι σε αυτό. Ακόμα και αυτοί που βγάζουν καλά χρήματα από μια δραστηριότητα που φαίνεται με τη πρώτη ματιά απλή, έχουν επενδύσει στο παρελθόν σε γνώση που απαιτεί κόπο, χρήμα κτλ...

Εγώ γενικά αποθαρρύνω τους αναγνώστες να μπουν στη διαδικασία του γρήγορου... Οι βασικοί κανόνες είναι και αυτοί που ισχύουν έξω. Δεν χαρίζει κανείς χρήματα....

Αν ψάχνεις το εύκολο, γρήγορο κέρδος πιστεύω πως "πας για μαλλί και βγαίνεις κουρεμένος"

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote13.09.2013 14:240 people like thisLike

Συμφωνώ μαζί σου.

Και για αυτό τον λόγο είπα "ιδανικός" και όχι εύκολος, το οποίο και σε τελική ανάλυση, όπως ανέφερα και αλλού, έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό και με το προφίλ του καθενός

Quote13.09.2013 20:450 people like thisLike

@ganotherapy

Το πρόβλημα με το mlm πιστεύω ότι είναι το εξής:

Μαζεύεται μία παρέα σε ένα ξενοδοχείο, ο υπεύθυνος εκεί της MLM τους φουσκώνει τα μυαλά για τη νέα επιχειρηματική ιδέα, η οποία θα τους φέρει λεφτά. Αγοράζουν το πακέτο και μετά ξεκινάνε να λένε στους γνωστούς τους. Μετά από κανένα δίμηνο, δεν μπορείς να βρεις να πουλήσεις και τα παρατάς. Μέσα σε όλο αυτό, είναι και το γεγονός ότι πολλές mlm εταιρείες είναι νέες στην αγορά και σκοπό έχουν να κάνουν αρπαχτή (breakage), οπότε σε διάστημα τετραετίας - πενταετίας κλείνουν και εκεί που ο άλλος πάει να βγάλει χρήματα, μένει ταπί.

Το χειρότερο όμως απ' όλα είναι ότι όσο συμμετέχουν στις περισσότερες mlm έχουν την εντύπωση ότι θα βγάλουν εύκολο και γρήγορο χρήμα. Όπως είπε και ο Δημήτρης, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να σου κάτσει λαχείο, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις θέλει business plan η όλη υπόθεση. Το δικτυακό marketing μπορεί να αποδώσει, αλλά χρειάζεται:

• Υπομονή
  • Καλή εταιρεία mlm
  • Business plan
  • Υποστήριξη από κάποιον που πραγματικά ξέρει
  • Το προϊόν πρέπει να είναι πραγματικά φθηνό (κάτι που δεν ισχύει στις περισσότερες mlm).

Αν σου λείπει ένα από αυτά, τότε σίγουρα θα οδηγηθείς στο 97%.

Ένας παράγοντας συνήθως που θα έπρεπε να κοιτάει κάποιος, είναι πόσα χρόνια έχει μία εταιρεία στο συγκεκριμένο κομμάτι. π.χ. μία εταιρεία που είναι 3 - 4 χρονών, πιθανότατα να μην έχει τις ίδιες πιθανότητες επιτυχίας με μία που έχει 20 χρόνια.

Ενημερωτικά, υπάρχουν άτομα εδώ που μένω που εδώ και 20 χρόνια ασχολούνται με τη herbalife και συντηρούνται αποκλειστικά από αυτό. Απλά επικεντρώνονται στις πωλήσεις περισσότερο και όχι στην Εγγραφή μελών.

Quote13.09.2013 21:340 people like thisLike

Το πρόβλημα με το mlm πιστεύω ότι είναι το εξής:

Μαζεύεται μία παρέα σε ένα ξενοδοχείο, ο υπεύθυνος εκεί της MLM τους φουσκώνει τα μυαλά για τη νέα επιχειρηματική ιδέα, η οποία θα τους φέρει λεφτά. Αγοράζουν το πακέτο και μετά ξεκινάνε να λένε στους γνωστούς τους. Μετά από κανένα δίμηνο, δεν μπορείς να βρεις να πουλήσεις και τα παρατάς. Μέσα σε όλο αυτό, είναι και το γεγονός ότι πολλές mlm εταιρείες είναι νέες στην αγορά και σκοπό έχουν να κάνουν αρπαχτή (breakage), οπότε σε διάστημα τετραετίας - πενταετίας κλείνουν και εκεί που ο άλλος πάει να βγάλει χρήματα, μένει ταπί.

Δυστυχώς η πλειοψηφία των εταρειών άμεσης πώλησης, λειτουργεί με αυτό το σκεπτικό: να κάνει συνεργάτες - αρπαχτές από τα πακέτα εισόδου και όχι απλά να προωθήσει προϊόντα, τα οποία σε πολλές περιπτώσεις είναι εξαιρετικά.

Ευτυχώς, υπάρχουν και κάποιες εταιρείες που εστιάζουν στην προώθηση και σου λένε εξαρχής ότι στην αρχή τα χρήματα θα είναι λίγα αποφεύγοντας τις γραφικές δηλώσεις "θα γίνεις εκατομμυριούχος"

Το χειρότερο όμως απ' όλα είναι ότι όσο συμμετέχουν στις περισσότερες mlm έχουν την εντύπωση ότι θα βγάλουν εύκολο και γρήγορο χρήμα.

Ακριβώς. Και επειδή αυτό δεν υπάρχει όταν αποτυγχάνουν λένε ότι το mlm είναι απάτη αντί να συνειδητοποιήσουν ότι είναι ένα διαφορετικό επιχειρηματικό μοντέλο, το οποίο δεν αποτελεί μέσο γρήγορου πλουτισμού

Όπως είπε και ο Δημήτρης, μπορεί σε κάποιες περιπτώσεις να σου κάτσει λαχείο, αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις θέλει business plan η όλη υπόθεση. Το δικτυακό marketing μπορεί να αποδώσει, αλλά χρειάζεται:
  • Υπομονή
  • Καλή εταιρεία mlm
  • Business plan
  • Υποστήριξη από κάποιον που πραγματικά ξέρει
  • Το προϊόν πρέπει να είναι πραγματικά φθηνό (κάτι που δεν ισχύει στις περισσότερες mlm).

Στα παραπάνω θα προσθέσω ότι είναι σημαντικό το πλάνο αμοιβών να είναι προσθετικό και όχι να μηδενίζεται κάθε μήνα, όπως ισχύει στις περισσότερες εταιρείες mlm.

Ευτυχώς, έχουν αρχίσει και το αντιλαμβάνονται αυτό και σταδιακά διαδίδεται αυτή η φιλοσοφία

Quote14.09.2013 00:520 people like thisLike

Δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνονται αυτό να σου πω την αλήθεια. Εγώ το αντίθετο βλέπω από ανεξάρτητους συνεργάτες πάσης φύσεως MLM να έχουν αυτή εδώ περίπου τη λογική http://w24.gr/viewtopic.php?p=9954

Και για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις για το γανόδερμα και την dxn, να αναφέρω ότι είμαι και εγώ γραμμένος Tongue out

Παράθεση:

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΤΥΑΚΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ?
Το Network Marketing (μεταφράζεται: ‘Δικτυακή Εμπορία’) ή Multi Level Marketing – MLM (μεταφράζεται: ‘Πολυεπιπεδικό Μάρκετινγκ’) είναι μια νέα σχετικά μέθοδος διακίνησης προϊόντων ή/και προώθησης προγραμμάτων παροχής υπηρεσιών που βασίζεται στην ‘από-στόμα-σε-στόμα’ διάδοσή τους με τη μεσολάβηση ανεξάρτητων συνεργατών και την απευθείας προώθησή τους στον καταναλωτή, χωρίς τη μεσολάβηση των παραδοσιακών ‘ενδιάμεσων φορέων’ της αγοράς (επίσημες αντιπροσωπείες, χονδρέμποροι, καταστήματα λιανικής, super-markets κλπ).
Έτσι, η τελική τιμή του προϊόντος ή της παρεχόμενης υπηρεσίας απαλλάσσεται από τα ποσοστά που θα πήγαιναν - όπως έχει καθιερωθεί εδώ και μερικούς αιώνες - σε όλους αυτούς τους ‘μεσάζοντες’ εμπορικούς φορείς, αλλά και από το κόστος της πανάκριβης πια στις μέρες μας διαφήμισης.
Τα χρήματα που θα ‘νέμονταν’ όλοι οι εμπορικοί και διαφημιστικοί φορείς (κάπου μεταξύ 50%, αλλά μέχρι και 80% της λιανικής τιμής του προϊόντος ή της παρεχόμενης υπηρεσίας!), οι εταιρίες Network Marketing (με σταθερά και προκαθορισμένα για την κάθε μια ‘Πλάνα Αμοιβών’), τα ‘μοιράζουν’ στους ανεξάρτητους συνεργάτες τους – ‘προωθητές’ των προϊόντων ή των υπηρεσιών τους!
Έτσι, οι συνεργάτες μιας εταιρίας Network Marketing, που:
ΔΕΝ είναι ‘υπάλληλοί’ της,
ΔΕΝ αμείβονται με ‘μισθό’,
ΔΕΝ είναι ‘ασφαλισμένοι’ - από την εταιρεία -,
ΔΕΝ εργάζονται με συγκεκριμένο ΩΡΑΡΙΟ, αλλά, ΟΣΟ θέλουν, ΟΠΟΤΕ θ
έλουν και ΑΝ θέλουν,
και επομένως, είναι:
ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ – ΑΥΤΟΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΙ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ,
ΝΕΜΟΝΤΑΙ τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΟΣΑ που τους αποδίδει η εταιρία MLM
με μορφή ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ, σύμφωνα με το ‘Πλάνο Αμοιβών’ της και ανάλογα πάντα, με τους ΤΖΙΡΟΥΣ και τις ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ που απέφερε στην εταιρία η δραστηριότητα των Συνεργαζομένων Μελών της Ομάδας του καθενός - συνολικά – τον προηγούμενο μήνα.
ΤΟ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΥΣΤHΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Η DXN ! ΔΕΝ ΧΑΝΗΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΟΥ!!ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ!!Η ΜΟΝΗ MLM ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ISO!:14001-17025-9001:2001
H DXN είναι η μόνη που διαθέτει για τα προϊόντα της:
HACCP Certificate
GMP Good Manufacturing Practice
QC Quality Control
ISO 9002 Quality management system
ISO 14001 Enviromental management system
ISO 17025 Quality standard for testing and calibration laboratories
GL=Αρ.Πρ.Γν. ΕΟΦ 12582/16-2-12
RG=Αρ.Πρ.Γν. ΕΟΦ 12584/16-2-12 
SPIROULINA=Aρ.Πρ.Γν. ΕΟΦ 12580
Quote16.09.2013 10:000 people like thisLike

Σχετικά με τον σύνδεσμο που παρέθεσες...

Από ότι είδα, ακόμα να σου εξηγήσει ποια είναι η διαφορά μεταξύ πυραμίδας και mlm..!

Επειδή έχω κάποια εικόνα, πλέον, μία από τις προθέσεις είναι να γράψω ένα σχετικό άρθρο τους επόμενους μήνες.

Όταν θα το έχω έτοιμο θα το αναρτήσω εδώ.

Έχεις αρκετά καλή εικόνα για τα mlm, απλά χρειάζεται να δεις μερικά σημεία ακόμα

Θα επανέλθω στο θέμα, εν καιρώ, για να το συζητήσουμε ενδελεχώς

Quote16.09.2013 12:080 people like thisLike

Και για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις για το γανόδερμα και την dxn, να αναφέρω ότι είμαι και εγώ γραμμένος Tongue out

Πολύ καλή επιλογή σου σε εταιρεία άμεσων πωλήσεων για 3 λόγους:

1. το προϊόν, πραγματικά, έχει αποτέλεσμα. Φαντάζομαι θα το έχεις διαπιστώσει και ο ίδιος.
2. οικονομική και λογική τιμή, ειδικά σε σχέση με τον ανταγωνισμό
3. προσθετικό πλάνο αμοιβών,

Έκανα αρκετές εβδομάδες έρευνα πριν καταλήξω στην dxn.

Το θέμα είναι ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που να συνδυάζει και τους 3 προαναφερθέντες παράγοντες.

- Υπάρχουν εταιρείες με ποιοτικά προϊόντα αλλά είναι να αναρωτιέσαι με τις τιμές που βάζουν.

- Άλλες έχουν οικονομικά προϊόντα αλλά το πλάνο αμοιβών τους μηδενίζει κάθε μήνα και εσύ πρέπει να τρέχεις σαν το άλογο για να φτάσεις το καρότο

- Υπάρχει βέβαια, ακόμα μία εταιρεία με προσθετικό πλάνο αμοιβών αλλά προωθεί μόνο καλλυντικά και για αυτό την απέρριψα εξαρχής

Πόσο καιρό ασχολείσαι με την DXN;

Τι αποτελέσματα υγείας έχεις δει από το γανόδερμα;

Από επισκεψιμότητα, πώς πηγαίνει η σελίδα σου;

Quote16.09.2013 17:400 people like thisLike

Εγώ περίπου έκανα έρευνα περίπου 8 μήνες για να δω αν θα έπρεπε να ασχοληθώ με το mlm και σε ποιο πρόγραμμα. τελικά κατέληξα στην dxn αντί για την organo gold για μία πλειάδα λόγων όπως:

Είναι φθηνό προϊόν

Είναι φθηνή η εγγραφή

Έχουν ήδη εργαλεία κλπ.

Καλό πλάνο πληρωμών και άμεσης πώλησης.

Μέχρι στιγμής δεν μπορώ όμως να εκφέρω άποψη, μιας και τη σελίδα μου ξεκίνησα να τη στήνω 1 σεπτεμβρίου, πριν μερικές μέρες δηλαδή. θα χρειαστεί να τρέξω μία καμπάνια περίπου 6 μήνες και για να φέρω αντικειμενική άποψη (για το αν αξίζει το πλάνο πληρωμών ή όχι).

Από εκεί και πέρα για το προϊόν, είμαι συνήθως υπέρ του τσαγιού, μιας και δεν πίνω ποτέ καφέ :D

Εσύ πως τα πηγαίνεις με το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Quote17.09.2013 20:310 people like thisLike

Εγώ περίπου έκανα έρευνα περίπου 8 μήνες για να δω αν θα έπρεπε να ασχοληθώ με το mlm και σε ποιο πρόγραμμα. τελικά κατέληξα στην dxn αντί για την organo gold για μία πλειάδα λόγων όπως:

Είναι φθηνό προϊόν

Είναι φθηνή η εγγραφή

Έχουν ήδη εργαλεία κλπ.

Καλό πλάνο πληρωμών και άμεσης πώλησης.

Εδώ, πρόσθεσε και την ποιότητα των προϊόντων της DXN. Με εξαίρεση τον black coffee που έχει η OG, έτυχε να διαβάσεις τα συστατικά στους άλλους καφέδες της..;

Από εκεί και πέρα για το προϊόν, είμαι συνήθως υπέρ του τσαγιού, μιας και δεν πίνω ποτέ καφέ :D

Εσύ πως τα πηγαίνεις με το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Ούτε εγώ πίνω καφέ! Δοκίμασε και το 2ο τσάι που έχει η DXN, ιδιαίτερο...

όπως σου προανέφερα, τα έσοδα είναι μικρά αλλά συνεχίζω γιατί αφενός πιστεύω ότι το αντικείμενο τους έχει προοπτικές  και αφετέρου έχω πλέον αρκετές "αποδείξεις" για την αποτελεσματικότητα που έχει το Γανόδερμα.

Quote18.10.2013 10:070 people like thisLike

ποιος πιστεύετε ότι είναι ο πιο εύκολος τρόπος να βγάλει χρήματα από το internet κάποιος; Εύκολος τρόπος φίλε μου δεν υπάρχει!

Εάν δεν ασχοληθείτε σοβαρά μην περιμένετε να βγάλετε χρήματα...EASY MONEY DOES NOT EXIST.

Εάν ασχοληθείτε σοβαρά οι δυνατότητες για χρήματα είναι πάρα πολλές...