Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Αξιόπιστα site για να κερδίσεις χρήματα
Quote29.12.2011 21:130 people like thisLike

Τα site που υπάρχουν αυτή τη στιγμή online είναι πάρα πολλά. Πολλά από αυτά κλείνουν μετά από λίγο, άλλα δεν πληρώνουν ποτέ. Ρίξτε μια ματιά στο blog μου και θα βρείτε μερικά πολύ αξιόπιστα site (συστήνω ανεπιφύλακτα το Νεοbux και ClixSense για όποιον δεν τα έχει)

http://eliteptcsites-mdim.blogspot.com/

Quote03.01.2012 11:140 people like thisLike

Τα περισσότερα κλείνουν κάποια στιγμή. Ακόμα και το neobux που προτείνεις κάποια στιγμή άλλαξε την πολιτική του για τα κλικ από τους direct refs και τους δίνει μηδαμινά ποσά.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote06.01.2012 00:280 people like thisLike

Η αλήθεια είναι ότι τα χρήματα που βγάζεις από τους άμεσους referrals του Neobux  είναι πολύ λίγα. Τα βασικά κέρδη έρχονται από τους νοικιασμένους referrals, που αν και μπορεί να αργήσεις να τους πάρεις αν δε βάλεις χρήματα από την τσέπη σου, μπορείς όμως να το καταφέρεις. Εγώ προσωπικά δεν έχω βάλει ούτε ευρώ σε κάποιο από τα δύο και ήδη έχω βγάλει κάποια χρήματα.

Quote09.01.2012 18:480 people like thisLike

Παιδιά μη κοροϊδευόμαστε. Υπάρχει περίπτωση στα ptc να νοικιάσεις refs και να πάρεις περισσότερα πίσω από όσα έδωσες;;; Σε αυτή τη περίπτωση το ptc θα μπει μέσα. Από τη διαδικασία του νοικιάσματος ο ένας από τους 2 χάνει......Τα λεφτά δεν γεννιούνται...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.01.2012 23:460 people like thisLike

Παιδιά μη κοροϊδευόμαστε. Υπάρχει περίπτωση στα ptc να νοικιάσεις refs και να πάρεις περισσότερα πίσω από όσα έδωσες;;; Σε αυτή τη περίπτωση το ptc θα μπει μέσα. Από τη διαδικασία του νοικιάσματος ο ένας από τους 2 χάνει......Τα λεφτά δεν γεννιούνται...

Ναι, υπάρχει. Προσωπικά δεν έχω επενδύσει ούτε 1 δολλάριο σε κανένα από τα 2 site. Από το ClixSense έχω ήδη κερδίσει τα χρήματα για την αναβάθμιση (περίπου $15) και έχω πάρει και στην τσέπη άλλα $25. Στο Neobux έχω νοικιάσει αρκετούς referrals και τους έχω επεκτείνει για μεγάλο διάστημα (επίσης χωρίς να έχω βάλει καθόλου χρήματα στο site). Συνολικά έχω βγάλει περίπου $50 και από αυτό. Αν βέβαια κάποιος επιλέξει να βάλει χρήματα από την τσέπη του επιταχύνει πολύ τη διαδικασία. Είναι θέμα επιλογής του καθενός πως θα κινηθεί.

Quote13.01.2012 14:420 people like thisLike

@mdim

Στο θέμα της ενοικίασης τα πράγματα είναι μετρημένα κουκιά. Ο μέσος ref ας πούμε αποδίδει 1€ το Χ διάστημα. Αν το ptc δώσει λιγότερα βγαίνει χαμένος αυτός που κάνει την ενοικίαση. Αν δώσει περισσότερα  βγαίνεις εσύ κερδισμένος και χαμένο το ptc. Δεν νομίζω να είναι ηλίθιο για να θέλει να χάνει χρήματα. Άρα ή θα κάνει το πρώτο ή θα χαρίσει χρήματα για να τραβήξει κόσμο και μια μέρα να ρθει και να βαρέσει κανόνι και εσύ να χάσεις ότι έδωσες στην ενοικίαση.

Άρα μιλώντας λογικά είναι πολύ δύσκολο κάποιος να βγει κερδισμένος από τις ενοικιάσεις. Αν το κάνει είναι γραμμένος σε ένα ptc που ανά πάσα στιγμή είναι έτοιμο να καταρρεύσει.

Quote14.01.2012 01:380 people like thisLike

Έχεις δικιο σε αυτό που λες. Πραγματικά ένα site για να είναι βιώσιμο πρέπει να δίνει λιγότερα από όσα βγάζει. Από την άλλη όμως, αν εμείς δεν έχουμε επενδύσει καθόλου χρήματα στο site, τότε ό,τι πάρουμε είναι κέρδος.

Quote19.01.2012 10:520 people like thisLike

Κάποτε πίστευα πως τουλάχιστον από τους directs κάτι μπορεί να βγεί ή ένα χαρτζιλίκι από τα δικά μας κλικ. Όμως, μετά από αυτό που είδα στο Neobux, δεν πιστεύω πως σε καμια περίπτωση αξίζει να ασχοληθείς με αυτά....