Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote07.01.2013 16:390 people like thisLike

καλησπερα σας,βρηκα πολυ ενδιεφεροντα θεματα στο getpaid και απλα θελω να κανω μερικες ερωτησουλες

θελω να φτιαξω το δικο μου site αν και αρχαριος στο αντικειμενο μπηκα στο www.webnode.gr και στο www.webstarts.com.το sitebuilder το βρηκα πολυ ευκολο .αλλα πηγα να φτιαξω το δικο μου domain πχ www.mydomain.gr και ειδα οτι δεν  υποστηριζουν σαιτ με καταληξη   gr .εψαξα  και βρηκα μερικα σαιτ τα οποια μου επιτρεπουν  να φτιαξω αυτο που ζηταω αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι ευκολο να φτιαξω ενα δικο μου σαιτ μεσα απο αυτα οπως το  tophost.gr η αν θα πρεπει να ξερω joomla η κατι παρομοιο...

με λιγα λογια  θελω να βρω ενα σαιτ το οποιο να μου επιτρεπει να βαλω το δικο μου domain name οπος www.mydomain.gr και να εχει ενα ευκολο sitebuilder ,καθως δεν το θελω για επαγγελματικο σκοπο αλλα για το χομπι μου

Quote08.01.2013 06:400 people like thisLike

Θεωρώ ότι για να ασχοληθείς με τα CMS (Joomla, Drupal, wordpress ....) πρέπει να έχεις κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις προγραμματισμού και ειδικότερα PHP γιατί θα τις χρειαστείς σίγουρα. Εφόσον το θέλεις σαν χόμπυ δεν χάνεις τίποτα να ξεκινήσεις.

Υπάρχουν κάποιες εταιρείες που πλέον σου κάνουν αυτόματα την εγκατάσταση του CMS και στην συνέχεια η επεξεργασία γίνεται μέσω browser (βλ. Godaddy.com)

Το papaki.gr το έχεις κοιτάξει? Πιστεύω είναι το καλύτερο σε επίπεδο sitebuilder.

test
Quote20.01.2013 18:440 people like thisLike

Από όσο γνωρίζω, το είχα ψάξει παλαιότερα) μπορείς να κλείσεις το όνομα από κάποιον άλλο πάροχο (ελληνικό) και να μεταφέρεις το domain στο sitebuilder που βρήκες. Το πως ακριβώς γίνεται εξαρτάται από το sitebuilder που θα επιλέξεις. Οπότε μπορείς να τους στείλεις ένα μήνυμα ή να δεις τα FAQ. Αν δεν βγάλεις άκρη πες μου για ποιό συγκεκριμένα θες να το ψάξω....

Για κάτι ερασιτεχνικό πάντως και για κάποιον αρχάριο που δεν έχει τη διάθεση να μάθει περισσότερα, οι online website builders είναι η καλύτερη επιλογή. Οπότε νομίζω ότι πολύ καλά το σκέφτεσαι.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote13.09.2013 21:550 people like thisLike

με λιγα λογια  θελω να βρω ενα σαιτ το οποιο να μου επιτρεπει να βαλω το δικο μου domain name οπος www.mydomain.gr και να εχει ενα ευκολο sitebuilder ,καθως δεν το θελω για επαγγελματικο σκοπο αλλα για το χομπι μου

Σου προτείνω να εξετάσεις το weebly.com.

Εύκολο sitebuilder, με πολλούς απλούς οδηγούς