Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Αξιόπιστο tracking σε affiliate προγράμματα
Quote03.10.2013 09:400 people like thisLike

Καλημέρα σας,

Πρόσφατα σε ένα affiliate προγράμμα είδα ότι παρέχει 120 ημερών cookies, δηλαδή εάν κάποιος πάει στην σελίδα τους μέσω της δικιάς μου σελίδας και δεν αγοράσει την ίδια στιγμή αλλά κάποια στιγμή εντός 4 μηνών, θα μου πιστώσουν προμήθεια.

Αυτή είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία για εμένα γιατί πρόσφατα ένα e-shop ζήτησε να προωθεί δύο από τα προϊόντα μου αλλά δεν ξέρω, τεχνικά, πώς θα εξασφαλίσω ότι θα του πιστώνω προμήθεια για [B][U][I]όλους[/I][/U][/B] όσους έρχονται στην σελίδα μου από το συγκεκριμένο e-shop.

Πώς μπορώ να το υλοποιήσω;
Χρειάζομαι κάποιες γνώσεις προγραμματισμού;
Υπάρχουν έτοιμα λογισμικά, τα οποία δίνουν λύση σε αυτά τα θέματα;
Ή υπάρχουν εταιρείες που παρέχουν αξιόπιστη παρακολούθηση (tracking) των επισκεπτών;

Οποιαδήποτε σχετική ιδέα ή συμβουλή θα με βοηθούσε ιδιαίτερα γιατί θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα του πιστώνω σωστά τις προμήθειες αλλά και ο ίδιος να είναι ήσυχος ότι δεν υπάρχουν «διαφυγόντα κέρδη» για πωλήσεις που έκανα μέσω της δικής του ιστοσελίδας;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Quote05.10.2013 12:270 people like thisLike

Βασικά έχω ψιλομπερδευτεί λιγάκι. Θέλεις εσύ να προωθήσεις προϊόντα κάποιου ή κάποιος άλλος να προωθήσει τα δικά σου προϊόντα και να παίρνει ποσοστά επί των πωλήσεων;

http://www.enterlogic.gr/ - κατασκευή ιστοσελίδων