Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Σχετικά με συνάλλαγματικά trades/forex κτλ
Quote04.05.2010 02:150 people like thisLike

Άνοιξα το τοπικ γιατί διάβασα το άρθρο του real-e-money περί των προαναφερθέντων προοπτικών κέρδους, και είχα μερικές απορίες.

Αφήνοντας στην άκρη για λίγο το zulutrade, πόσο εύκολο είναι να ξεκινήσει κάποιος το trading σε μία από τις αμέτρητες αυτές εταιρίας με ένα κεφάλαιο από 10 μέχρι 1000 ευρώ ας πούμε? Στην betfair πχ ήταν τόσο εύκολο ώστε να μπορείς να παίζεις χωρίς καν να δηλώσεις κάρτα(πχ μπορεί να έχεις βγάλει κέρδη 1000€ και να τα έχεις στο λογαριασμό σου μέχρι να δηλώσεις τη κάρτα και να τα εισπράξεις υποθέτω, τουλάχιστον εγώ έτσι έκανα αλλά για πολύ μικρότερο ποσό). Είναι τόσο εύκολο και με τα χρηματιστηριακά αυτά sites?

Επίσης μια άσχετη ερώτηση για τον real-e-money και όποιον άλλον θέλει να απαντήσει: καλές όλες αυτές οι προτάσεις περί ιντερνετικού κέρδους κτλ, αλλά στη τελική, βγάζετε παιδιά αρκετά λεφτά ώστε είτε

-να συμπληρώνεται το εισόδημα σας

-είτε να ζείτε αξιοπρεπώς μόνο με αυτά τα εισοδήματα?

Φυσικά δεν "απαιτώ" αποδείξεις αλλά μια ειλικρινή απάντηση

Ευχαριστώ πολύ

Quote04.05.2010 03:540 people like thisLike

Το να ξεκινήσεις να παίζεις συνάλλαγμα είναι σαν να φτιάχνεις λογαριασμό σε μια εταιρεία όπως η BetFair. Δίνεις τα στοιχεία σου, καταθέτεις και παίζεις. Π.χ. Στην Avafx δίνεις στοιχεία, ανεβάζεις φωτοτυπία ταυτότητας, καταθέτεις ή με κάρτα ή με έμβασμα ή με PayPal κτλ και ξεκινάς. Η μόνη διαφορά είναι στην ανάληψη όπου πρέπει να συμπληρώσεις μια ειδική φόρμα στο χέρι, να την υπογράψεις και να τη στείλεις με fax ή email και να περιμένεις τα κέρδη σου. Δεν είναι τίποτα δύσκολο ή περίπλοκο. Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν η πρώτη μου ανάληψη αλλά όταν είδα κανονικά τα κέρδη κατάλαβα ότι ήταν αξιόπιστο.

Τώρα στην άσχετη ερώτηση. Τα άρθρα που βλέπεις στην ιστοσελίδα μου δεν αποτελούν προτάσεις. Είναι οι εμπειρίες μου απ'τα 5 χρόνια που ασχολούμαι σοβαρά με το θέμα. Όσα δεις γραμμένα τα έχω κάνει (τα περισσότερα τα κάνω ακόμα) και ζω από αυτά.

Δεν εργάζομαι πουθενά και δε νομίζω να εργαστώ ποτέ. Αυτό πιστεύω αρκει για να καταλάβεις ότι ζω περισσότερο από αξιοπρεπώς με τα online κέρδη. Γι'αυτό αποφάσισα τώρα να γράψω στα Ελληνικά το site που έχω την εμπειρία και το χρόνο να βοηθήσω όσο περισσότερους μπορώ στη μεγάλη ανάγκη για χρήμα που παρουσιάστηκε στη χώρα μας.

Ελπίζω να σε κάλυψα. Καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου.

Υ.Γ. Συγνώμη για το πατριωτικό στο τέλος αλλά τις τελευταίες ημέρες έχω τρελάθεί με όσα ακούω και σπάω το κεφάλι μου για το πως μπορώ να βοηθήσω εγώ και όλοι μας.

Quote04.05.2010 13:150 people like thisLike

Καλά κάνεις και τα μοιράζεσαι, πόσο μάλλον αφού είναι δοκιμασμένα από σένα με επιτυχία!

Υποθέτω πως οι βασικές ασχολίες που σου αποφέρουν τα περισσότερα είναι το arbitrage και το forex trading...

Quote05.05.2010 02:460 people like thisLike

To arbitrage betting παράγει ένα σταθερό μηνιαίο εισόδημα. Το forex το χρησιμοποιώ περιστασιακά όταν θεωρώ πως υπάρχει δυνατότητα υψηλού κέρδους με μικρή αναμονή. Η βασική ασχολία μου που αποφέρει και τα περισσότερα είναι τα affiliate programs και οι πωλήσεις διάφορων ebooks που γράφω κατα καιρούς γι'αυτό και τα άρθρα που αφορούν τις κύριες ασχολίες μου θα ανέβουν τελευταία (έχω πολλά να γράψω). Βέβαια προσπαθώ να ακολουθώ τις εξελίξεις και να δοκιμάζω συνεχώς πράγματα, ειδικά αυτά που πιστεύω πως παρουσιάζουν σχετικά εύκολο (αν και μικρό) κέρδος για τους μη εξοικειωμένους με το χρήμα μέσω internet.

Quote05.05.2010 04:430 people like thisLike

Δεν προτείνεις δηλαδή το arbitrage ως κύριο μέσο, γιατί δε γίνεται όλοι να φτιάχνουμε ιστοσελιδές και να έχουμε affiliates κτλ. Με τι κεφάλαιο θα θεωρούσες πως βγάζεις έναν μισθό από arbitrage trading και/ή forex σύμφωνα με την εμπειρία σου ?

Quote05.05.2010 14:570 people like thisLike

Σίγουρα προτείνω το arbitrage betting ως κύριο μέσο. Θέλει ελάχιστο χρόνο ασχολίας, είναι απλό και κατανοητό από οποιονδήποτε και μπορεί να βγάζει όπως έχω ξαναπεί ένα υψηλό και σταθερό μηνιαίο εισόδημα.

Όσον αφορά το κεφάλαιο αν εννοείς ένα μισθό της τάξης των 1000 ευρώ το μήνα θα χρειαστείς:

Για το forex 300-500 ευρώ. Κάνω ένα μικρό update εδω να σου πω πως στο forex μπορείς και με 50-100 ευρώ να ξεκινήσεις απλά και πάλι θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή ώστε να συγκεντρωθεί υψηλότερο κεφάλαιο για να μπορείς να βγάζεις το σταθερό μισθό που επιθυμείς.

Για το arbitrage betting 6000 ευρώ σίγουρα αν θες να βγάζεις τα 1000 ευρώ απ'τον πρώτο μήνα, αλλιώς αν δεν έχεις κεφάλαιο και κάνεις μερικούς μήνες υπομονή μπορείς και με 600-1000 ευρώ να ξεκινήσεις και να μαζεύεις σιγά σιγά.

Quote05.05.2010 22:140 people like thisLike

βασικά αυτό που με προβληματίζει με το abitrage είναι οι διάφοροι bookies, θα πληρώνουν όλοι και δε θα έχουμε προβλήματα ή θα γίνεται πανικός κάθε τόσο να μαζέψεις τα κέρδη σου? Είναι εύκολη η διαδικασία με το moneybookers, θα πρέπει έχω ένα σταθερό κεφάλαιο σε όλους πάντα μέσα, ή τους βάζεις επι τόπου με moneybookers και κλείνεις το στοίχημα?

Quote06.05.2010 03:520 people like thisLike

όσον αφορά το arbitrage betting σε λίγο καιρό θα αναρτηθούν στο site 2 νεα άρθρα ένα με όλες τις απορίες που έχουμε δεχτεί μέχρι στιγμής (και είναι όλες ίδιες πάνω κάτω) και ένα με μια απλή στρατηγική για όποιους ξεκινούν με μικρό κεφάλαιο. Εκεί θα απαντηθούν όλες σου οι απορίες.

Quote06.05.2010 04:230 people like thisLike

Ωραίος, πραγματικά περιμένω με ανυπομονοσία. Η αυτοματοποίηση που προσφέρει το rebelbetting και απαιτεί από εμάς τόσο λίγο χρόνο, σε συνδυασμό με το σίγουρο αξιοπρεπές κέρδος  μου δίνουν πολλές ελπίδες για επιτυχία.

Quote06.05.2010 14:170 people like thisLike

Γειά σας και απο μένα.

Εγώ ομολογώ πως η ιδέα του arbritage betting με ενδιαφέρει πολύ και θα την ακολουθήσω. Είναι αρκετά απλό και σίγουρο. Θα ήθελα πάντως να αναφερθώ λίγο στο FOREX. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω ιδέα τι θα πεί χρηματηστήριο, spreads, συναλλαγές κτλ. Διάβασα το άρθρο του real-e-money και μου φάνηκε ενδιαφέρον. Έκανα λοιπόν εγγραφή στο zulutrade (demo) και προσπάθησα να "παίξω" λίγο με το πρόγραμμα μήπως και καταλάβω τι παίζει...αποτέλεσμα? Δεν κατάλαβα τίποτα (σχεδόν) απο ότι γίνεται εκεί μέσα (Και διάβασα και τον οδηγό χρήστη).

Θα παρακαλούσα όποιoν γνωρίζει και συγκεκριμένα τον real-e-money άν μπορεί να γράψει κάτι παραπάνω για το πώς λειτουργεί το zulutrade (αν είναι δυνατόν με εικόνες ώστε να καταλαβαίνουμε και οι άσχετοι).

Τέλος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Καταλαβαίνω πολύ καλά τι είναι τα affiliate programs. Δέν κατάλαβα όμως πώς πουλάμε ένα e-book. Έχουμε για παράδειγμα ένα site στο οποίο γράφουμε ένα e-book το οποίο πουλάμε? Θα ήμουν ευγνόμων αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτήσει γιατί είμαι αρκετά καλός στο γράψιμο άρθρων κτλ

Περιμένω και εγώ με ανυπομονησία τα επόμενα άρθρα του real-e-money και ευχαρηστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ. Άγριες οι εποχές που ζούμε και δυστυχώς έχουμε να αντιμετωπίσουμε τον μεγαλύτερο εχθρό όλων των εποχών. Το ΧΡΗΜΑ...

Quote06.05.2010 18:470 people like thisLike

καλώς ήρθες στην παρέα...

Θα μπορούσες να κξεκινήσεις ξεχωριστό θέμα στο forum για τα ebook ρωτώντας για αυτό που θες, έτσι ώστε οι απαντήσεις που θα λάβεις να είναι εύκολα προσβάσιμες και από άλλους....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote14.05.2010 03:490 people like thisLike

ερώτηση προς real-e-money, το zulutrade το έχεις χρησιμοποιήσει κανονικά? Η βασική απορία μου είναι η εξής, εφόσον ακολουθείς τις κινήσεις του trader που επιλέξεις, εκείνος υποτίθεται πως μπορεί να χάνει και να κερδίζει, αλλά θεωρήται επιτυχημένος επειδή κερδίζει συστηματικά. Με το κεφάλαιο όμως τι γίνεται, θα πρέπει να έχουμε ίδιο με εκείνον ή μπορούμε να ρυθμίσουμε το zulu να τηρήσει κάποιες αναλογίες στην αγορά/πώληση του συναλλάγματος σε σχέση με εκείνον? Επίσης, θεωρείς εύκολο χωρίς zulu να βγεις επιτυχημένος απο αυτή την ασχολία? Θέλει πολύ ψάξιμο στα οικονομικά να υποθέσω?
Quote14.05.2010 15:090 people like thisLike

To Zulu το χρησιμοποιούσα για μερικούς μήνες μέχρι πρίν ένα χρόνο περίπου (στο ΘΕΜΑ το είχα δει τυχαία σε ένα άρθρο). Έβγαζε χρήματα αλλά σταμάτησα λόγο ιδεολογίας, νιώθω περιέργα να εμπιστεύομαι σε άλλους τα χρήματά μου.

Εννοείται πως έχει ρθμίσεις (το αναφέρω και στο άρθρο). Οι περισσότεροι traders παίζουν με τεράστια ποσά και δε γίνεται να έχεις το ίδιο κεφάλαιο με αυτούς. Το ρυθμίζεις ώστε κάθε trade που κάνει ο χρήστης που ακολουθείς να είναι ανάλογο του κεφαλαίου σου. Π.χ. Αν ακολουθείς εμένα και έχω 100,000 κι εσυ 1,000 και παίξω με το 5% του κεφαλαίου μου τότε κι εσύ με το 5% του κεφαλαίου σου θα ακολουθήσεις.

Αν έχεις διάθεση να ασχοληθείς σοβαρα, διαβάζεις και ενημερώνεσαι σωστά μπορείς να σταθείς και μόνος σου. Εγώ όταν ξεκίνησα δεν είχα ιδέα, έχασα κάτι λίγα στην αρχή αλλά σιγά σιγά άρχισα να κερδίζω. Τώρα όπως σου είπα παίζω ευκαιριακά όταν προκύψει trade με γρήγορο κέρδος (υπάρχουν και φορές που έχω χάσει βέβαια αλλά κατα κύριο λόγο τα καταφέρνω).

Αν θέλεις να δοκιμάσεις άνοιξε ένα demo με $50,000 σε μια απ'τις πλατφόρμες που προτείνω να δεις πως δουλεύει περίπου. Κρατάει ένα μήνα. Μην το δεις όμως ότι είναι demo και κάψεις τα χρήματα. Παίξε σοβαρά σαν να ήταν αληθινά. Όταν νιώσεις έτοιμος έχω και 2 πλατφόρμες στο site που σου δίνουν 20 ευρώ η μια και  5$ η άλλη χωρίς κατάθεση για να ξεκινήσεις και δωρεάν. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

Quote14.05.2010 16:120 people like thisLike

ευχαριστώ πολύ ακούγεται καλή περίπτωση. τώρα για περι ιδεολογίας που λες ελπίζω αυτός να ήταν απλά ο λόγος ^^

Quote14.05.2010 20:120 people like thisLike

Αν δεν ίσχυε δεν θα το ανέφερα. Θα μπορούσα να πω απλώς ότι το χρησιμοποιώ ακόμα. Είναι εξαιρετική περίπτωση για όποιον θέλει να ασχοληθεί. Μπορείς πραγματικά να ξεκινήσεις τελείως δωρεάν κάτι που θα σου αποφέρει υψηλά κέρδη αν δουλέψεις σωστά.

Quote16.05.2010 00:120 people like thisLike

πλάκα πλάκα τι είναι αυτά τα lots που βλέπω, και κάτι mini accounts με 10.000 lot και standard accounts με 100.000 lots? Λέτε να χρεωθούμε? δε μπορώ απλά να έχω 100 ευρώ και να του λέω να κάνει ανάλογες κινήσεις με τον trader?

Quote14.07.2010 14:550 people like thisLike

Προσωπικά, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με tradingκαι με αυτές τις πλατφόρμες. Πάντως αν θέλετε να μάθετε περισσότερα μπορείτε να πάτε στο http://neoforum.gr

Ο μαρίνης είναι γνωστός χρήστης και μάλιστα κάνει και online παρουσιάσεις με video.

Αν θέλετε να το δείτε πιο επενδυτικά τότε μπείτε στο χρηματιστηριακό μου blog: Investorblog

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote17.06.2011 15:140 people like thisLike

πριν 2 ημέρες (15 ιουνίου) άνοιξα ενα demo account στη zulutrade για να δοκιμάσω πόσο γρήγορα μπορώ να εχω κέρδος.

Ανοιξα δικά μου Trades, ένα στις 15 καθώς ήθελα να πουλήσω το ευρώ , (όπως όλοι :) εκείνη ακριβώς τη στιγμή -οπότε δεν προλάβαινα να ψάξω ποιούς να ακολουθήσω- και ενα στις 16 ιουνίου.

κέρδος  2,353.80$  σε 2 ημερες. εχω μήνει μακαρι να ήταν κανονικός λογαριασμός!!!

3000$ λογαριασμός μετατράπηκε σε 5,353.8 $

επαιξα 10 mini lots την πρωτη φορά που πούλησα το ευρώ στο 1.43717 και εκλεισα το trade στο 1.41390

και 10 mini μια μέρα μετα που το αγόρασα στο 1.41323 και το εκλεισα 1.41369

10 mini lots = 1 standard lot, όπου η αξία του κάθε pip ειναι περιπου 10$

πιστευω με καλή γνώση forex -οk και τυχη- παιζει να βγάλει χρήματα κάποιος αν κρινω απο αυτη την εμπειρια μου.

Quote20.06.2011 13:410 people like thisLike

ασχολούμαι 10 χρόνια με το χρηματιστήριο, αλλά λειτουργώ με επενδυτικό σκεπτικό. Ότι έχει σχέση με παράγωγα και μόχλευση, νομίζω ότι προσφέρεται, είτε σε αυτούς που έχουν φοβερή εμπειρία στο trading, είτε για αυτούς που θέλουν να κάνουν hedging.

Οι υπόλοιποι είναι καταδικασμένοι αργά ή γρήγορα να χάνουν τα χρήματα τους, καθώς μια λανθασμένη κίνηση αρκεί για να καταστραφείς. Θα συμφωνούσα πως οι αγορές είνα τρόπος για να βγάλεις χρήματα, αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα, απλά και σίγουρα....

Quote20.12.2011 20:490 people like thisLike

asxoleisai xrtonia me to xrimatistirio kai de xereis ta stop orders gia na mi xaseis to kefalaio se mia kinisi..?oso gia to tupo pou me 300-500 eurw sto forex vgazeis 1000 eurw to mina stathera, apla dn exei paixei pote tou forex.ki an exei me tetoies ikanotites kerdous dedomenou tou xamilou kefalaiou ekkinisis(kai dedomenis tis upsilis moxleusis tou fx), de tha itan edw, alla dipla sto sorro.

min akoute kanenan. osoi eiste asxetoi apla min asxoleitheite pote.osoi gnwrizete apla mi milate gi auta dimosia

Quote21.12.2011 19:440 people like thisLike

Γεια σου φίλε aureliano,

Πρώτα θα ήθελα να παρακαλέσω να γράφουμε μόνο σε ελληνικά και όχι Greeklish.

Έπειτα θα ήθελα να σχολιάσω τα εξής. Είμαι από αυτούς που πιστεύουν πως δεν μπορείς μέσα από forex και βραχυπρόθεσμες συναλλαγές να κερδίζεις άκοπα και χωρίς ρίσκο λεφτά που μπορεί να πλησιάζουν το μηνιάτικο. Άρα θα συμφωνώ μαζί σου, πως ένας παίχτης με μικρή εμπειρία μηνών ή διαβάζοντας έναν απλό οδηγό, πιο πιθανό είναι  να καταστραφεί παρά να κερδίζει.

Γενικότερα, πάντως, είμαι κατά των βραχυχρόνιων συναλλαγών. Από την άλλη δεν πιστεύω σε έναν τρόπο κέρδους. Εγώ μπορεί να έχω βρεί τον τρόπο να κερδίζω μακροπρόθεσμα και με ασφάλεια, ο άλλος μπορεί να έχει βρει μια πετυχημένη στρατηγική για το trading. Οπότε, φίλε, αυτό που λες για τα stop orders στην περίπτωσή μου δεν ισχύει. Ο πλουσιότερος άνθρωπος του κόσμου, o Μπάφετ, έχει καταφέρει να δημιουργήσει την απίστευτη αυτή περιουσία χωρίς stop orders και trading. Αυτό δεν σημαίνει πως αν κάποιος ακολουθεί μπαφετική στρατηγική θα πετύχει τα ίδια, ή ότι δεν θα αποτύχει. Απλά, καλό είναι να μην είμαστε τόσο απόλυτοι, τόσο στη ζωή όσο και στις αγορές.

Αντίστοιχα, μπορεί κάποιος να βγάζει εκατομμύρια και να μη ξέρει τι είναι οι αριθμοδείκτες και οι ισολογισμοί. Δεν σημαίνει αυτό τίποτα, ούτε για την εμπειρία του, ούτε για τις ικανότητές του.

Το να διαβάζεις, να γράφεις, να ακούς τις απόψεις των άλλων, αλλά να εφαρμόζεις τη δική σου στρατηγική είναι ένα από τα μυστικά της επιτυχίας. Άρα, θα διαφωνήσω μαζί σου ότι όποιος ξέρει δεν είναι ανάγκη να γράφει και ότι όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να κάνουν απλά του κεφαλιού τους

Quote12.07.2013 18:220 people like thisLike

Για όλους εμάς που δεν γνωρίζουμε να κάνουμε συναλλαγές μόνοι μας, υπάρχει μια καταπληκτική πλατφόρμα που μπορείς να έχεις τις αποδόσεις ενός επαγγελματία χωρίς να είσαι επαγγελματίας.
Το καταπληκτικό με αυτή τη πλατφόρμα είναι ότι μπορείς να επιλέξεις μέσα από το κοινωνικό της δίκτυο άλλους κορυφαίους traders και να αντιγράφεις αυτόματα τις δικές τους συναλλαγές, αποφασίζοντας μόνο για το ποσό που θα επενδύσεις. Αλλά και γνώστης να είσαι και να θέλεις να παίζεις μόνος, καταλαβαίνεις πόσο βοηθητικό είναι το να βλέπεις πότε και σε τι επενδύουν οι έμπειροι traders.
Όσον αφορά τις προμήθειες ξεκινούν από τα 2 pips.
Η πλατφόρμα είναι αυτή και εδώ είναι μια σελίδα στα Ελληνικά που μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες.
Εγώ την χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο. Αξίζει να ρίξεις μια ματιά.

Quote13.07.2013 22:000 people like thisLike

Οι πλατφόρμες αντιγραφής εντολών θέλουν πολύ προσοχή στο εξής: Ο χρήστης του οποίου τις εντολές θα επιλέξετε να αντιγράψετε πρέπει απαραίτητα όλες να γίνονται με σταθερό lot size .Αν ο signal provider χρησιμοποιεί διαφορετικό lot size κάθε φορά για να καλύψει απώλειες αλλά οι εντολές του περνούν στο δικό σας λογαριασμό με σταθερό lot size αυτό είναι πολύ επικίνδυνο.Συνήθως οι παροχείς εντολών έχουν πολύ μεγάλα funds που είναι αδύνατο αντιγάψετε ακριβώς τις συναλλαγές.

Quote18.09.2013 09:160 people like thisLike

Γεια σας φίλοι...

Διαβαστε προσεχτικά.

Η ενασχόληση με τις αγορές μπορεί να είναι και κερδοφόρα και απέιρως ζημιογόνα. Οι αγορές απαιτούν αίμα αλλά δίνουν τις μεγαλύτερες αποδόσεις που μπορεί να έχει κάποιος καθήμενος σε μια καρέκλα. Τι σημαινει πρακτικά αυτό?....ότι θα σου ζητήσουν και θα σου πάρουν χωρίς έλεος και την τελευταία σταγόνα σου δίοτι την ζητούνε όσοι έχουν αποδόσεις και εσύ δεν είσαι ένας από αυτούς.

Αφήστε τα Θεμελιώδη για όσους ξέρουν να διαβάζουν ισολογισμούς ..και πιθανά δεν είσαι ένας από αυτούς.

Αφήστε το forex στην άκρη γιατί η μόχλευση θα σας τσακίση σαν καρυδότσουφλα.

Αφήστε της μετοχές στην άκρη γαιτί απαιτούν κεφάλαιο για να αποφύγεις τις προμήθειες των απαράδεκτων ελληνικών χρηματιστηριακών broker...

Αυτό που έχετε και ΠΡΕΠΕΙ να κάνετε είναι το εξής....

ΜΠΗΤΕ στο Twitter και αρχίσετε εκεί να παρακολουθήτε παίκτες χωρίς να αγγίζετε

ΜΠΗΤΕ σε blog με σχετικό αντικείμενο και παρακολουθήτε χωρίς να αγγίζετε

ΔΙΑΒΑΣΤΕ βιβλία ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ που ευκολα θα βρείτε και θα κατεβασετε απο το δύκτιο

ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ εκπαιδευτικές ιστοσελίδες

ΕΝΓΡΑΦΕΙΤΕ σε διάφορες πλατφόρμες χωρίς να ρισκάρετε περισσότερα από 200 ευρώ

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ την εξέλιξη άπειρων διαγραμματων - διαβαστε όπως δεν διαβασατε για το πανεπιστημιο

Αφήστε να περάσουν κάποιοι μήνες μαθαίνοντας ΜΟΝΟ...και μετά αρχίστε δειλά δειλά να μπαίνετε στην θάλασσα με τους καρχαρίες...στην αρχή

ψαρακια μου κολυμπάτε με τα νεογνά....λίγα λεφτά ελάχιστα κέρδη...και μεγαλώνετε σιγά σιγά ..

Η ΥΓΙΗΣ διαδικάσια θέλει σίγουρα 3 χρόνια και πολύ μα πολύ χρόνο για την απόκτηση της απαιτούμενης εμπειρίας στην εφαρμογή κανόνων

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ να έχετε ως αλφα βητα αυτό το κανόνα

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ

ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ

ΤΕΧ.ΑΝΑΛΥΣΗ

ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ-ΘΕΜΕΛΕΙΩΔΗ

ΕΚΑΝΑ 3 χρόνια και μάτωσα πολλάκις για να μάθω αυτά που άλλοι δεν μου είπαν στην αρχή....τώρα μπορώ να πω ότι κερδίζω το μισό εισοδημά μου από εκεί...αλλά το πλήρωσα ακριβά. Είσαι τυχερός που με διαβάζεις και δεν έχεις εμπλακή ακόμη...Κάνε αυτά που σου έγραψα αλλιώς είσαι καταδικασμένος περισσότερο σίγουρα απο 1+1=2

Quote18.09.2013 09:270 people like thisLike

ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ........ ZULU TRADE... ETORO... PLUS500...ΜΑΡΙΝΗ...ΣΤΟΥΠΑ ΚΛΠ ΚΛΠ....ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ..ΑΥΤΟΊ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ...ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΦΑΕΙΣ ...ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΣΑΝ ΑΛΛΟΙ ΠΡΩΤΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝ ΘΑ ΤΟΤΕ ΘΑ  ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΣΑΝ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ.....ΒΛΕΠΕ ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΑΖΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΒΟΥΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ...ΦΕΥΓΩ ΞΕΚΙΝΑ Η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ......

Quote18.09.2013 10:090 people like thisLike

Είναι και αυτό μια άποψη. Για μένα δεν φταίνε η πλατφόρμες, εκτός αν σου τάζουν...

Η μόχλευση συμφωνώ μαζί σου πως τσακίζει.... Απλά για όσους δεν έχουν σημαντικό κεφάλαιο, είναι μια ευκαιρία να ασχοληθούν, αλλά με πολύ μικρά ποσά.

Συμφωνώ πως χρειάζονται γνώσεις και εμπειρία. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

Καλό είναι να διαβάζεις, blogs και γνώμες, αλλά πάντα να κρίνεις. Άλλοι είναι πιο απόλυτοι, άλλοι πιο εκπαιδευτικοί, άλλοι "γκουρούδες". Από όλους μπορείς να πάρεις και να μάθεις, αρκεί να σκέφτεσαι.

Quote19.04.2014 21:370 people like thisLike

Σωστα το ειπε  φιλος σε προηγουμενο ποστ.

Το 90% χανει διοτι ειτε πεφτει στην παγιδα του καζινο χωρις να εχει διαβασει χωρις να εξασκηθει σε λογαριασμο ντεμο, χωρις να ξερει αγγλικα και χωρις να το εχει δει επαγγελματικα .

Το αντιστοιχο του babypips.com ειναι η isotimia.info στα Ελληνικα.

Διαβαστε πρωτα αυτα τα δυο οποιο σας αρεσει και λυστε και τα διαγωνισματα στο τελος της καθε ταξης.

Αν δεν εχετε χρηματα , χρονο πολυ (μπορει να παρει απο μηνες εως χρονια εως ποτε) καλα Αγγλικα μην ασχοληθειτε και επουδενι μην παρατησετε την δουλεια σας διοτι πιστεψατε οτι θα βρειτε μια ευκολη λυση με το trading.

Eνας αλλος δρομος επιπονος που μπορειτε να παρετε, ειναι να φτιαξετε ενα financial blog και σιγα σιγα να αρχισετε να μαθαινετε μετα απο μακροχρονη τριβη. Παραλληλα μπορειτε να εχετε καποια καλα affiliate προγραμματα στο blog σας και να βγαλετε  καποια χρηματα για τον κοπο σας και για τα εξοδα φιλοξενιας,

Σιγα σιγα και προσεκτικα η θαλασσα ειναι γεματη καρχαριες.

Μακρια απο τον metatrader λιανικης ,Καντε μια ερευνα για το  ποια ειναι η διαφορα μεταξυ ECN και  BUCKET SHOP

Quote27.03.2015 22:540 people like thisLike

Για ολους τους φιλους που ασχολουνται με το forex εχουμε κατασκευάσει μια ιστοσελιδα που προσφερει επιστροφες (REBATES) σε ολους τους traders .

Συνεργαζομαστε με τους παρακατω brokers 

Exness , instaforex , Fxnet , Orbex , IronFx , Hotforex , Teletrade , XM , Easy forex

και συνεχως προσθετουμε κι αλλες αξιοπιστες εταιριες στην λιστα μας

Αν ειστε ή σκεφτεστε να γινετε forex traders  επισκεφθειτε την σελιδα μας για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με  το προγραμμα επιστροφων 

simple-4ex.gr