Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Aλλοι τροποι διαφημισης εκτος απο adwords?
Quote26.09.2013 22:410 people like thisLike

Γεια χαρα σε ολους. Δεν ειμαι blogger, δεν εχω site και θελω να ασχοληθω με το affiliate marketing. Αυτη τη στιγμ χρησμοποιω το adwords, το οποιο ομως δε σε αφηνει να διαφημισεις καποια landing page για να χτισεις τη λιστα σου. Εχω μπει και στο directcpv για popads αλλα δεν εχω πολυ traffic απο κει. Προφανως δουλευει καλυτερα στο εξωτερικο. Καποια εναλλακτικη υπαρχει που να δουλευει καλα στην Ελλαδα; Διαβασα εδω για την clicksor αλλα σε αγγλικα φορουμ λενε να την αποφυγουμε. Θελω βοηθεια απο advertisers κ οχι απο publishers. Ευχαριστω

Quote27.09.2013 12:370 people like thisLike

πως γίνεται να μην έχεις site και να τρέχεις adwords? κάνεις απευθείας στους διαφημιζόμενους;

πάντως αν ψάχνεις για μέθοδο να χτίσεις λίστα, το facebook είναι ο ιδανικός τρόπος...

http://www.enterlogic.gr/ - κατασκευή ιστοσελίδων
Quote28.09.2013 11:080 people like thisLike

Ο sarlacer μιλάει προφανώς για το ppc bidding. Το οποίο κάποιοι affiliate merchants δεν επιτρέπουν.

Γενικά, προτιμώ να φτιάχνω ένα άρθρο από τo να στέλνω direct επισκέπτες. Μπορεί οι περισσότεροι να "χάνονται στον δρόμο" αλλά το conversion είναι καλύτερο νομίζω γιατί εμπιστεύονται καλύτερα μια τρίτη σελίδα που παρουσιάζει τον διαφημιζόμενο. Επίσης, κερδίζει και το site σου εισερχόμενη κίνηση. Έτσι, με ένα σμπάρο δύο τρυγόνια...

Το ppc bidding είναι καλή διέξοδος αν είσαι ικανός στο adwords και όταν θέλεις να εκμεταλλεύσαι affiliate προγράμματα που δεν συσχετίζονται με κάποια δική σου σελίδα. Έτσι, δεν εγκλωβίζεσαι στα στεγανά συγκεκριμένων θεματολογιών και στα όρια της Ελλάδας.

Μια δοκιμή ποτέ δεν βλάπτει. Οπότε εγώ στη θέση σου αν ήμουν καλός στο adwords και έβλεπα από εκεί ψωμί θα δοκίμαζα και ξένα δίκτυα.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote28.09.2013 14:090 people like thisLike

Εχω ξεκινησει κατι στο adwords και παει καλα. Βεβαια εκει διαφημιζω κατευθειαν το affiliate link μου. Θελω ομως να φτιαξω μια landing page για να χτισω τη λιστα μου και να μην πληρωνω συνεχεια για διαφημιση. Η google ομως δεν το επιτρεπει. Τελικα σε καποια ppv networks που ρωτησα η προσβαση σε ελληνες δεν ειναι μεγαλη. Η leadimpact εχει μονο 5500 και η clicksor περιπου 100000. Νομιζω οτι η προταση για το φατσοβιβλιο ειναι πολυ καλη αν και λιγο ακριβη. Για την ad24 ξερετε τιποτα;

Quote18.10.2013 21:110 people like thisLike

Για paid advertisment  ειναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε paid per click το οποίο μπορεί να κοστίζει απο $0,01

Ένα αρκετα ενδιαφέρον είναι το adclickmedia όπου μπορείτε να κάνετε campaigns καθε είδους text, banner email κλπ

Είναι πολύ ευκολο στη δημιουργία campaigns και επιπλέον επιλέγετε και γεωγραφικό target group.

Σας αναφέρω αυτό καθότι μπορείς να ξεκινήσεις με κατέθεση μονο $25

Για πιό εξειδικευμένα θα ppv-ppc θα χρειαστείτε $1000 οπότε αυτό πιστεύω σας καλύπτει για αρχη.

Quote19.10.2013 04:320 people like thisLike

Υπαρχει το buysellads στο οποιο βρισκεις μεγαλη γκαμα απο σαιτς και αγοραζεις πακετα διαφημισεων.

Oποιος ενδιαφερεται για εξτρα εισοδημα χωρις κεφαλαιο www.pwsnavgaleisleftaonline.blogspot.com
Quote16.04.2015 20:110 people like thisLike

http://adsweb.gr/  Για δες το

Quote28.04.2015 08:490 people like thisLike

Ζωή, το έχεις δοκιμάσει; Εντυπώσεις;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.05.2015 00:060 people like thisLike

Δημήτρη, είναι συνεργάτης και φίλος αυτός που το έχει. Εγω σε αυτη την φαση ετοιμάζω τα μπανεράκια μου. Τα δυο πολύ βασικά πλεονεκτήματα που εγω βρίσκω, ειναι πρώτον ότι είναι ελληνας και μπορω να συνεννοηθώ και δευτερον ότι με το ίδιο account μπορείς να είσαι και εκδότης και διαφημιστής. Προς το παρόν (και μεχρι να συγκεντρωθούν αρκετοί εκδότες) "τραβάει" διαφημίσεις από την google...