Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote11.02.2011 21:240 people like thisLike

γεια σας!

Είμαι στη διαδικασία δημιουργία μπλογκ και ψάχνοντας για affiliate βρήκα του ricardo αναφέρει πως πληρώνει 5 ευρώ ανα εγγραφή και 10 cents για κάθε επίσκεψη.Αυτό που με ξένισε και σε αυτό και στο linkwise είναι πώς ζητούν ΑΦΜ.Είναι απαραίτητο να τους το δώσω το ΑΦΜ μου?ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Quote11.02.2011 23:210 people like thisLike

Φαντάζομαι πως είναι απαράιτητο, αλλά από όσο ξέρω δεν είναι ανάγκη να είναι επαγγελματικό.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.02.2011 23:300 people like thisLike

ευχαριστω Δημήτρη!!!τελικά αποφάσισα στο blog μου να ασχοληθω με περιγραφή διάφορων hobby εχείς υπόψη σου κανένα καλό affiliate?πειραματίζομαι και σε αυτά αν και όπως κάπου είχες αναφέρει μετράει πάνω απο όλα το περιεχόμενο και το να δημιουργήσω αναγνώστες!όταν ολοκλήρωσω τις πρώτες δημοσιεύσεις θα σας το παρουσιάσω!!

Quote12.02.2011 00:340 people like thisLike

με λίγο πιο προσεκτικο διάβασμα ειδα το εξής!

Μπορώ να γίνω affiliate, εάν δεν μπορώ να εκδόσω τιμολόγιο ή δελτίο παροχής υπηρεσιών;
Δυστυχώς όχι. Προκειμένου να μπορούμε να σε εξοφλήσουμε, χρειαζόμαστε απαραίτητα ένα παραστατικό για να ολοκληρωθεί η εμπορική μας σχέση.

οπότε προς το παρόν το ξεχνάμε...

Quote12.02.2011 14:070 people like thisLike

αυτό μήπως συμβαίναι για το inhouse affiliate του ricardo? Από όσο ξέρω στη Linkwise δεν απαιτείται αυτό που αναφέρεις..

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote12.02.2011 20:330 people like thisLike

Δεν το γνωρίζω αυτό..copy paste από τους όρους του έκανα το παραπάνω κείμενο.

Quote12.02.2011 22:040 people like thisLike

Μήπως αυτό φίλε testudo συμβαίνει γιατί το ricardo είναι εξειδικευμένο site πωλήσεων;

Πάντως εγώ για το δικό μου blog έβαλα adds από τη linkwise, έβαλα επίτηδες τον αδερφό μου να μπει στα sites που διαφημίζω, να κάνει εγγραφή και στα stats μου δεν πιστώνεται ούτε cent!!! Τι να πω, φοβάμαι μήπως καταναλώνουμε πολύ χρόνο για το τίποτε. Όσο για τα addsence της google ακόμα αναμένω...

Quote13.02.2011 00:120 people like thisLike

Δεν γνωρίζω τι μπορεί να έχει συμβεί..ισως δεν αντέγραψες  σωστά τον κωδικό ίσως δεν γράφτηκε σωστά..επειδή ο χρόνος είναι υποκειμενική έννοια και είναι και πολύτιμος,αφιέρωνε στο blog σου από τον χρόνο που θα χάζευες ή θα έκανες κάτι εντελώς άχρηστο..είναι περίεργες εποχές και όλοι χρειαζόμαστε τα χρήματα αλλά μη τα κάνεις αυτοσκοπό όταν κάνεις blog και γενικά στη ζωή σου..κάνε ποιοτικά άρθρα ,βάλε τον προσωπικό σου χαρακτήρα και πιστεύω θα έρθουν και οι αναγνώστες θα έρθουν και τα κέρδη..

Quote13.02.2011 01:220 people like thisLike

gr72stam

Εγώ φίλε stam δεν έχω κανένα πρόβλημα από τη Linkwise. Τα κλικ και οι προμήθεις εμφανίζονται κανονικά. Εν τω μεταξύ έχω γράψει αρκετα άτομα μέσα από το superaffiliate πρόγραμμα και βλέπω πως αρκετοι βγάζουν αρκετά μεγάλα ποσά.

Το ότι δεν σου έχει πιστωθεί κάτι, μπορεί να σημαίνει πως ακόμα δεν έχει γίνει validation.

Αν έχεις 10 επισκέπτες την ημέρα μην περιμένεις να βγάλεις κάτι τόσο από το adsense αλλά και από το affiliate marketing. Αν υποτεθεί πως έχεις μια σελίδα με μεγάλη κίνηση τελικά, με το adsense θα δεις σίγουρα κέρδη. Ακόμα μεγαλύτερα θα δεις αν πας στο affiliate marketing, απλά εκεί θα πρέπει να προσέξεις κάποια πράγματα. Δεν μπορείς να έχεις ένα μπάννερ και να θεωρείς πως αυτό τελικά θα έχει απόδοση. Χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση. Να επιλέξεις προγράμματα που να ταιριάζουν στο  site σου και να χρησιμοποιείς affiliate links μέσα σε κείμενα.

Quote12.10.2011 12:390 people like thisLike

καλησπέρα. δημήτρη ποιο είναι το σαιτ σου? παιδια και εσεις θέλω νατα επισκευτω.

Quote13.10.2011 08:340 people like thisLike

Καλημέρα και από μένα....το linkwise δε θέλει για το ricardo αφμ

Επίσης να ενημερώσω πως κάποιοι φίλοι μου με τη βοήθεια μου άρχισαν το http://tsouvali.blogspot.com

ένα blog στο στυλ πολλών που κυκλοφορούν , αν θέλετε διαδώστε το....

υ.γ. Κύριε Δημήτρη ακόμα περιμένω το confirm Tongue out

Quote14.10.2011 00:130 people like thisLike

Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου κανένα πρόβλημα από την Linkwise. Πληρώνομαι ΚΑΝΟΝΙΚΑ! Αλλά, ναι, από όσο θυμάμαι, έχω δώσει ΑΦΜ.

Quote14.10.2011 19:160 people like thisLike

@fs52

οπ! χίλια συγνώμη το έχω ξεχάσει τελείως. Με τις δουλειές για την ανανέωση της κοινότητας το άφησα πίσω αυτά και είναι μια μεγάλη λιστα από sites χρηστών που θέλουν να βάλουν τις σελίδες τους στον κατάλογο του Getpaid. Έχει μαζευτεί ένα κατεβατό. Τώρα τρέχω να τα κάνω confirm και να τα βάλω στην κατάλληλη κατηγορία!!!!  Tongue out

Πάντως παιδιά εδώ που τα λέμε το affiliate πρόγραμμα του ricardo είναι από τα πιο προσοδοφόρα που έχουν βγει ποτέ. Πολύ κρίμα είναι όταν μια μέρα τελειώσει γιατί για πόσο ακόμα θα δίνουν 6€ για κάθε χρήστη. Μπράβο τους από τη μια γιατί για να νικήσουν το emarket και να βγούν μπροστά θέλει επιθετική πολιτική. Από την άλλη είναι πολύ άσχημο αυτό που κάνουν. Στα μισά του μήνα το πρόγραμμα κατεβαίνει και σταματάει να δίνει προμήθειες. Ποιός θα κάτσει να αφαιρέσει τα links; Κανένας. Αν έχουν πιο χαμηλό στόχο καλύτερα να δίνουν λιγότερα λεφτά, αλλά να είναι πιο ξεκάθαροι. Τέλος πάντων, ας μη παραπονιόμαστε τόσο, ένα από τα καλύτερα προγράμματα της Linkwise είναι.

Quote14.10.2011 22:040 people like thisLike

1. Γκαντέμη το διέκοψαν για το μήνα

2. Διορθώνω δεν ήθελε τιμολόγιο κτλ...αφμ ήθελε

Quote14.10.2011 23:350 people like thisLike

1. Γκαντέμη το διέκοψαν για το μήνα

2. Διορθώνω δεν ήθελε τιμολόγιο κτλ...αφμ ήθελε

χαχαχα....   μην ανακοινωθεί ότι πάει έληξε οριστικά το πρόγραμμα, λέω εγώ....

Quote15.10.2011 12:540 people like thisLike

Παιδια,η συγκεκριμενη εχει επιλογη οταν γραφεσαι,για να πληρωνεσαι ως ιδιωτης η ως επαγγελματιας.

Αν διαβασετε τις οδηγιες  της εχει επαρκεις εξηγησεις για την διαφορα.

το ΑΦΜ ειναι υποχρεωμενες ολες  οι εταιρειες στην ΕΕ να το ζητουν.

Στον αερα δεν μπορουν να γραφονται τετοιες λεπτομερειες,για ευνοητους λογους..

Παντως καλο ειναι να ρωτησετε ενα λογιστη για τετοια θεματα..

Quote13.12.2011 17:130 people like thisLike

Αν και λίγο αργοπορημένα μπαίνω σε αυτήν την συζήτηση για να δώσω τις πληροφορίες που γνωρίζω για το συγκεκριμένο πρόγραμμα του ricardo.gr. Oι Affiliates του rcardo.gr εξακολουθούν να πληρώνονται 6 ευρώ την εγγραφή και 5 cents το κλικ. Πλαφόν δεν υπάρχει όπως σε άλλα δίκτυα, όχι ακόμα τουλάχιστον.. Πολλές επιλογές banners και γενικά καλά blogposts!

Quote14.12.2011 04:570 people like thisLike

Η καμπάνια πέφτει περίπου τις πρώτες μέρες του μήνα, από Linkwise τουλάχιστον. Δεν ξέρω τι γίνεται με το inhouse affiliate πρόγραμμα. Θεωρώ πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει διαφορά, ενώ δεν μου αρέσει καθόλου η πρακτική της διακοπής της καμπάνιας.

Πάντως το ποσό που δίνεται για κάθε εγγραφή είναι ανεπανάληπτο. Είναι από τα πιο προσοδοφόρα προγράμματα ever!

Quote19.12.2011 17:000 people like thisLike

Για την ώρα δεν υπάρχει πλαφόν όπως στην linkwise. Πληρώνει όσα γράψει...! Καλό ε?

Quote11.01.2012 21:480 people like thisLike

Είναι όντως άσχημο που κόβεται η καμπάνια στα μισά του μήνα..δεν πρόκειται για διαγωνισμό που λήγει αλλά για καμπάνια εταίριας που θα διαφημιστεί λογικά και τον επόμενο μήνα..άσχετο,γιατί όταν πατάει κανείς στο Ρικάρντο τη Σερβία εκεί που λέει παρουσίαση σε άλλες χώρες βγαίνει το πολωνέζικο Ρικάρντο?(άρχισα τις κακιές ακόμα δεν μπήκε ο νέος χρόνος )Laughing

Οπως και να έχει δεν παύει να είναι ένα καλό και χρήσιμο site για τα ελληνικά δεδομένα,πούλαει πολλά πράγματα σε τιμές ευκαιρίας,όπως και μπορεί να βγάλει κανείς χρήματα από αυτό πουλώντας πράγματα αν και προσωπικά είμαι ebay lover!

Quote13.01.2012 14:370 people like thisLike

Πάντως ποια λογική βρίσκεται πίσω από το κόψιμο της καμπάνιας;;; Tα Banners μετά από αυτή την ημερομηνία οδηγούν σε dead links. Καλύτερα θα ήταν και για το ricardo αλλά και για τους affiliates, τελικά να ίσχυε μια κάπως πιο μικρή προμήθεια και να είναι online όλο τον καιρό....