Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Blog_άρετε κάνει καλό!
Quote22.12.2011 09:380 people like thisLike

Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους...

Αν θέλετε να κάνετε μια ωραία Βασιλόπιτα για περάστε από εδώ!

Έχω φτιάξει ένα blog για Ηπειρώτικες πίτες και ένα για το κεφίρ.

Για το blog του..... Ολυμπιακού δεν σας λέω γιατί μπορεί να πέσω σε αντιπάλους! Sealed

Τώρα η γνώμη μου για τα blogs γενικά.

Πιστεύω ότι κάνοντας ένα blog θεματικό στοχεύεις σε κοινό που μπορεί εύκολα να σε βρει και να σε διαβάσει.

Αυτό βέβαια έχει και ταβάνι... έχει σχέσει σε πόσους απευθύνεσαι τι target group στοχεύεις...

Πάνω από όλα όμως να κάνετε το κέφι σας. Το blog είναι ένα μέσο έκφρασης ένα μέσο επικοινωνίας.

Θέλω τη γνώμη σας για τα blogs μου...

Σας ευχαριστώ!

Νίκος

Quote22.12.2011 14:400 people like thisLike

Φίλε Νίκο έκανα ήδη Like στο blog για τις ηπειρώτικες πίττες. Το άλλο για το κεφιρ δεν έχει δυστυχώς likebox .... βεβαια θα ήθελα να μάθω και που το βρισκει κανείς (το κεφιρ)

To blog του Θρύλου δεν μου άρεσε... θα σου γραψω παρατηρήσεις κάποια άλλη στιγμή μιας και τωρα βιάζομαι πραγματικά

Quote23.12.2011 13:050 people like thisLike

Το blog που είχες φτιάξει για το κεφίρ το θυμάμαι. Ήταν μια χαρακτηριστική περίπτωση, όπου πρόκειται για κάτι που λίγοι θα αναζητήσουν, αλλά που ο ανταγωνισμός είναι μικρός, έτσι πολύ εύκολα μπορείς να ξεχωρίσεις και να βρεθείς ψηλά στο google.

Μου αρέσει που δεν έμεινες εκεί και προχώρησες. To blog με τις πίτες είναι πολύ ωραία φτιαγμένο. Αλήθεια που το βρήκες αυτό το καταπληκτικό template για blogger;; Φαίνεται πολύ επαγγελματικό και δεν παραπέμπει σε blogspot εμφάνιση. Από ότι είδα και από περιεχόμενο έχεις ανεβάσει πολλά και όμμορφα πραγματάκια.

Θα συμφωνήσω, όμως, με Ζωή. Το blog για τον ολυμπιακό δεν μου αρέσει εμφανισιακά. Κυρίως ενοχλεί αυτό το μακρυνάρι με τις διαφημίσεις οποίο δεν ξέρω γιατί το έχεις να εμφανίζεται από κάτω

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote24.12.2011 00:250 people like thisLike

Το blog για τον ολυμπιακό δεν μου αρέσει εμφανισιακά. Κυρίως ενοχλεί αυτό το μακρυνάρι με τις διαφημίσεις οποίο δεν ξέρω γιατί το έχεις να εμφανίζεται από κάτω

Με πρόλαβες... Cool

Quote18.01.2012 22:490 people like thisLike

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τα blog μου: κεφίρ και Ηπειρώτικες πίτες.

Όσο για το blog του.... Ολυμπιακού, εεεεε... μάλλον έπεσα σε Παναθηναικούς γιαυτό δεν σας άρεσε......Wink (Πλάκα κάνω έτσι?)

Δημήτρη τα templates τα βρίσκω και από εδώ, με αρκετή παρέμβαση στον κώδικα.

Τώρα ετοιμάζω ένα eshop σε blog με καλάθι αγορών, σύνδεση με paypal και... άλλα.

Θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε και θα μου πείτε τη γνώμη σας.

Σας ευχαριστώ

Quote19.01.2012 10:380 people like thisLike

Μπράβο Κεφίρ! Το ηλεκτρονικό σου αποτύπωμα συνεχώς μεγεθύνεται. Περιμενουμε με ενδιαφέρόν να ακούσουμε περισσότερα γα το καινούριο σου project!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote09.02.2012 12:000 people like thisLike

Καλημέρα...

Όσο γίνετε από εδώ και πέρα η μέρες μας να είναι καλές στους ζοφερούς καιρούς που ζούμε!

Αλλά για να θυμηθούμε και το Νίτσε  "Αν κοιτάξεις για πολλή ώρα την άβυσσο, στο τέλος και η άβυσσος θα κοιτάξει εσένα."

Αισιοδοξείτε λοιπόν!

Στο θέμα μας τώρα.... σε αρκετούς  από μας αρέσει η φωτογραφία και θα θέλαμε να τις δείξουμε και σε άλλους, τι το καλύτερο από μια online photo gallery.

Πιστός λοιπόν στη φιλοσοφία ότι το blog είναι ένα μέσο έκφρασης ένα μέσο επικοινωνίας, έκανα ένα καινούργιο blog με μερικές από τις φωτογραφίες μου. http://tzaferisphotos.blogspot.com

Σας ευχαριστώ που θα περάσετε να τις δείτε!

Νίκος

Το blog είναι ένα μέσο έκφρασης ένα μέσο επικοινωνίας. Πάνω από όλα όμως να κάνετε το κέφι σας....

Quote10.02.2012 16:150 people like thisLike

Πολύ όμορφες φωτογραφίες. Είμαι άσχετος με φωτογραφία το λέω. Ωραία τα έντονα χρώματα, αλλά εμένα του άσχετου που φάνηκαν πειραγμένες στο phototshop. Τώρα αν αυτό είναι συγκεκριμένη κατεύθυνση της τέχνης δεν το ξέρω..... Μου θυμίζει το 15χρονο που βάφεται τέζα, θεωρόντας πως το περισσότερο είναι πάντα καλύτερο.....

Πάντως, μην αδικήσω το blog και τις φωτογραφίες. Είναι πραγματικά πολύ όμορφες και μπράβο σου για το ταλέντο σου και την αγάπη σου για αυτό που κάνεις...

Quote11.02.2012 00:190 people like thisLike

Δημήτρη ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια....

Οι φωτογραφίες δεν είναι πειραγμένες στο photoshop, αν σου φαίνονται "κάπως" τα χρώματα είναι γιατί πολλές είναι τραβηγμένες από κινητό με μόλις 2megapixels κάμερα.

(άρα ατυχές το σχόλιο  Μου θυμίζει το 15χρονο που βάφεται τέζα, θεωρόντας πως το περισσότερο είναι πάντα καλύτερο)

Το blog το έκανα για το μεράκι μου... και για να δείξω πόσα πράγματα μπορεί κάποιος να κάνει με ένα blog.

Ευχαριστώ

Θα τα ξαναπούμε.

Quote22.02.2012 11:560 people like thisLike

Μπράβο θηρίο, τόσο όμορφες φωτογραφίες από κινητό;;;

Quote24.02.2012 02:270 people like thisLike

SmileSmile Για άλλη μια φορά εκπλήσομαι ευχαριστα μαζί σου....