Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote02.10.2012 00:220 people like thisLike

Είναι ενεργό πλέον και στην Ελλάδα το δίκτυο διαφημίσεων της Clicksor

Το χρησιμοποιώ σε αρκετά από τα blog/sites που είναι είτε δικά μου είτε φιλικά.

Το χρησιμοποιούν και γνωστά blogs (tsouvali,24wro)

Έχει πλήθος διαφημίσεων καθώς και τα ενοχλητικά μεν αλλά προσοδοφόρα δε popups

Γραφτείτε αν έχετε blog ή site στο δίκτυο διαφημίσεων της Clicksor και φυσικά και θα χαρώ αν το κάνετε μέσα από το link μου.

Λειτουργεί μαζί με άλλα δίκτυα διαφημίσεων.

Τα στατιστικά μου πχ για σήμερα ήταν

Date Impressions Clicks Earning(USD) Status
2012-10-01 454 0 $0.78 Un-paid

Κάντε εγγραφή ΕΔΩ

Quote02.10.2012 11:080 people like thisLike

Σε ευχαριστούμε Φώτη για την πληροφορία.

Θα μπορούσε να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τα στατιστικά, όπως για παράδειγμα ctr, ecpm κτλ....

Επίσης, γνωρίζεις αν το πρόγραμμα μπορεί να συνδυαστεί με adsense. Γιατί για παράδειγμα το Smowtion μπορούσε.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.10.2012 11:340 people like thisLike

Δημήτρη γεια χαρά (και συγχαρητήρια για την κινητικότητα του investorblog κάποια στιγμή θα σου στείλω pm να σε ρωτήσω κάτι)

Έγραψα ότι συνεργάζεται με άλλα δίκτυα πχ adsense.

Πληρώνει αν 15 μέρες με minimum payout 50$

Πληρώνει εώς και 85% της αξίας.

Έχει CPV, CPC, CPM, και CPI όπου μπορείς εσύ να σετάρεις τιμές.

10% referral earning

Ως τώρα βλέπω ότι ανά 1000 εμφανίσεις αποδίδει περίπου 1,8$

αλλά αυτό πάλι παίζει όπως ξέρουμε. Βέβαια είναι καλύτερα από το smowtion και από το komoona

Επίσης ενεργό στην Ελλάδα είναι και το adhitz το οποίο ΔΕΝ έχει referral program!

Quote02.10.2012 11:400 people like thisLike

Η αλήθεια Φώτη είναι πως μου αρέσει να απαντώ δημόσια και στο Investorblog, γιατί θέλω οι απαντήσεις να μένουν για όλους.

Αλλά καταλαβαίνω πως στο χρηματιστήριο κάποιες προσωπικές πληροφορίες δεν εκτίθονται δημόσια. Οπότε, περιμένω μήνυμά σου.

το 1,8 cpm φυσικά και αλλάζει από σελίδα σε σελίδα, αλλά στην περίπτωσή σου δείχνει ότι δεν απέχει ιδιαίτερα από το Adsense.

Μια ωραία πρακτική που δυστυχώς λίγα ad serving δίκτυα προσφέρουν είναι να σου δίνουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιείς τα κέρδη σου για να πληρώνεις τις διαφημίσεις σου. Π.χ. κάτι τέτοιο δεν παίζει μεταξύ Adsense, Adwords. Ούτε στο Smowtion

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.10.2012 12:330 people like thisLike

Α για το investorblog δεν ήθελα κάτι μυστικό...αυτό που θα ήθελα είναι να παρουσιάσεις κάποια στιγμή ένα άρθρο περί etoro plus500 κτλ με αναλυτικότερο τρόπο λειτουργιάς πλεονεκτήματα μειονεκτήματα κτλ για εμάς τους πιο αρχάριους που το σκεφτόμαστε (γιατί όντως δε βλέπω φως στην Ελλάδα)

Όσο για το  Clicksor το μόνο μειονέκτηματα που βρίσκω είναι το όχι τόσο φιλικό user interface του.

Κατά τα άλλα ΑΞΙΖΕΙ!

Quote02.10.2012 19:070 people like thisLike

Οκ, το έχω σκεφτεί αυτό που λες για το Investorblog. Απλά πιο πολύ ασχολούμαι με το plus500 που φαίνεται το πιο απλό από όλα και από τα άλλα θα έπρεπε να αποκτήσω κάποια εμπειρία, ώστε αυτά που θα γράψω να είναι έμπειρα.

Τώρα για το Clicksor, κράτα μας σε ενημέρωση...

Quote30.10.2012 08:500 people like thisLike

Καλημέρα σας!

Το clicksor συνεχίζει να πηγαίνει πολύ καλά για εμένα.

Το CPM σταθερά είναι πάνω από το 1,7.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι φίλος που το χρησιμοποιεί σε adult site έχει μικρότερο cpm.

Σε γενικές γραμμές πάει τόσο καλά που σούταρα το adsense από τα blogs γιατί τώρα τελευταία το adsense δεν ήταν τόσο αποδοτικό.

Ξαναλέω ότι προτείνω το clicksor με κλειστά τα μάτια για όσους θέλουν να προβάλλουν διαφημίσεις μέσα από τα blogs/sites τους.

Υ.Γ. 1 Δημήτρη περιμένω να ψάξεις και να βάλεις τα περί google partners στο youtube που έλεγε ο Μπλέτσας.

Υ.Γ. 2. Φίλος που ασχολείται με adult ρωτάει αν επιτρέπεται να γράψει links γι αυτά.

Υ.Γ. 3. Αν κρίνω και από το referral report του φίλου που γράφτηκε στο clicksor από εμένα πρέπει και γι αυτόν να δουλεύει super. Τον ευχαριστώ και θα ήθελα να ποστάρει κι αυτός την εμπειρία του με το clicksor

Υ.Γ. 4. Στηρίζουμε τα links των συμforumιτών. Γιατί να μη δίνουμε ένα ποσοστό σε κάποιον που μας πρότεινε κάτι που δε γνωρίζαμε και να το κάνουμε δώρο στις εταιρείες?

Quote30.10.2012 12:030 people like thisLike

Γεια σου Φώτη,

πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που μας δίνεις για το Clicksor. Κάποια στιγμή, θα το δοκιμάσω...

Αυτή τη στιγμή είμαι πολύ πιεσμένος χρονικά. Φυσικά, έχω υπόψιν μου να ψάξω καλύτερα το Youtube και να φτιάξω κάτι για αυτό, τώρα που έχει ανοίξει κάποια πόρτα.... Όπως, επίσης έχω υπόψιν μου να φτιάξω αρκετά ακόμα...

Αν τώρα ανοίξει ο φίλος  ένα θέμα για να γίνει συζήτηση πάνω adult links γενικότερα ή υπηρεσίες διαφήμισης, δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Το αντικείμενο είναι ακατάλληλο όχι η κουβέντα επ' αυτού. Όμως, το θέμα αλλαζει αν αρχίσουν να μπαίνουν εδώ links που παραπέμπουν σε sites με ακατάλληλο περιεχόμενο. Νομίζω και εσύ θα συμφωνείς μαζί μου σε αυτό...

Ναι, στηρίζουμε τα link των συμφορουμιτών. Ειδικά όταν έχουν δείξει ότι προσφέρουν περιεχόμενο, συμμετέχουν στις συζητήσεις, μας βοηθούν και ότι μας αναφέρουν είναι ειλικρινές και χρήσιμο... Ένα τρανό παράδειγμα είναι ο Φώτης.

Αυτό που δεν θα ήθελα είναι να καταλήξει ο χώρος του forum σε χώρο διαφημίσεων, παρά συζητήσεων. Πάρτε παράδειγμα, λοιπόν, από τον Φώτη και φερθείτε σοβαρά και υπεύθυνα...

Quote01.11.2012 15:570 people like thisLike

Κάποια επιπλέον χαρακτηριστικά για τις πληρωμές της Clicksor

icon_text.gifText Adssample

cost/pay per click (CPC, PPC) $0.035 per click
icon_richm.gifGraphical / Rich Media Bannerssample cost per 1000 Impressions (CPM) $0.20 per 1,000 impressions
icon_graph.gifGraphical Bannerssample cost per click (CPC) $0.035 per click
icon_popunder.gifPop-underssample cost per visit (CPV) $0.0025 per visitor
icon_interstitial.gifInterstitial Adssample cost per interstitial (CPI) $0.0025 per interstitial Ad

Υ.γ. Ποιος είναι αυτός ο εκπληκτικός referral που κάθε μέρα μου αποφέρει 4+ $? Είναι από εδώ ή από τα site μου referral? Με το 10% φανταστείτε ότι αυτός βγάζει 40+ $ την ημέρα. Μπράβο το παληκάρι!

Quote02.11.2012 13:250 people like thisLike

Έπεσες σε φλέβα χρυσού! Smile

Έχεις κάποιο γενικό ecpm γιατί αυτό που αναφέρει για τα banners είναι πολύ χαμηλό.   Τα 3,5 λεπτά το κλικ, με τι CTR είναι;

Quote03.11.2012 09:060 people like thisLike

Τα στατιστικά μου από το ένα blog για το Νοέμβριο με την Clicksor

Date Impressions Clicks Earning(USD)

2012-11-01        171 0 $0.42 Un-paid

2012-11-02 109 0 $0.28 Un-paid

Total 280 0 $0.70

Μιλάμε για ακριβώς 2,5$ ανά 1000 εμφανίσεις. Νομίζω πολύ καλό νούμερο.

Υ.Γ. στην αρχική σελίδα λένε ότι το 50%+ του traffic θα πρέπει να είναι UK,USA,Canada based. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι είναι όλα ok με το λογαριασμό μου (που προφανώς δεν έχει ούτε 10%) και ότι επιθυμούν traffic από Ελλάδα.

Quote05.11.2012 02:310 people like thisLike

Μόλις έκανα εγγραφή με το λινκ σου. Cool

Μπορείς να μου στείλεις περισσότερες πληροφορίες με πμ ή να ποστάρεις στο τόπικ?

Quote05.11.2012 08:050 people like thisLike

Καλημέρα Τάνια.

Σε ευχαριστώ πρώτα από όλα για την εγγραφή μέσα από το λινκ μου στο δίκτυο διαφημίσεων της Clicksor.

Τι πληροφορίες θέλεις ρώτα να τις ψάξω αν δεν τις ξέρω και να τις γράψω εδώ δημόσια να τις βλέπουν όλοι.

Quote05.11.2012 22:000 people like thisLike

Η πρώτη μου μέρα - Impressions: 74 Earnings: $0.08 Undecided

fs52 έχεις κάνει καθόλου cashout?

Quote06.11.2012 00:020 people like thisLike

Άρα έχεις cpm περίπου 1,1$.

Χειρότερο από το δικό μου αλλά όχι κακό.

Είμαι ένα κλικ κάτω από το minimum cashout οπότε στις επόμενες πληρωμές θα είμαι μέσα. Εννοείται πως θα ενημερώσω!

Quote07.11.2012 14:040 people like thisLike

Απλά παιδιά αυτά τα στατιστικά καλό είναι να τα κοιτάτε σε μηνιαία βάση... Από μέρα σε μέρα αλλάζουν...

Quote07.11.2012 14:490 people like thisLike

Ένα πράγμα με προβληματίζει..

Γιατί δεν μου πιστώνει τα κλικ?

Για παράδειγμα έχω:

Impressions        Clicks      Earnings

123                       0               $0.12

111                        5                   $0.11

Quote07.11.2012 16:380 people like thisLike

Δεν ξέρω Τάνια τι να σου πω...απλά θεωρώ πως ήδη έχεις πολλά κλικ οπότε πρόσεξε για invalid clicks γιατί 5% εγώ δεν είχα ποτέ με καμιά εταιρεία.

Στείλε τους ένα support ticket

Δεν ξέρω Τάνια τι να σου πω...απλά θεωρώ πως ήδη έχεις πολλά κλικ οπότε πρόσεξε για invalid clicks γιατί 5% εγώ δεν είχα ποτέ με καμιά εταιρεία.

Quote07.11.2012 16:540 people like thisLike

Έλεγξα τις ip μέσω του statcounter και είναι όλες διαφορετικές.

Quote28.11.2012 20:030 people like thisLike

Σε σχέση με το δίκτυο διαφημίσεων της Clicksor

Επιβεβαιώθηκε η πρώτη μου πληρωμή την οποία θα λάβω περίπου στις 15/12

Datearrow_up.gif Ad Revenue Referral Total Currency Paid to Description
2012-11-27 $--.-- $--.-- $106.49 USD ---------@hotmail.com Payment from 2012-09-30 to 2012-11-15

Κάποια στοιχεία τα σβήνω για ευνόητους λόγους.

Μόλις λάβω την πληρωμή θα σας ξανά ενημερώσω.

Πάντως σε σχέση με adsense χίλιες φορές η Clicksor για εμένα

Quote30.11.2012 00:250 people like thisLike

Είχα κάνει και εγώ εγγραφή στο clicksor πριν λίγες μέρες και αφού διάβασα το ποστ σου είπα να το δοκιμάσω και εγώ στο blog μου αφού δεν έχω να χάσω κάτι.

Το clicksor μπορεί να συνεργαστεί και με άλλα δίκτυα διαφημίσεων αλλά αμφιβάλω αν το google adsense θα συνεργαστεί μαζί μας σε περίπτωση που υπάρχουν διαφημίσεις του clicksor στην ιστοσελίδα μας.Οπότε προτείνω σε περίπτωση που κάποιος θέλει να παίξει και με τα 2 ας ξεκινήσει πρώτα adsense , που είναι πιο "παράξενοι" και ας συνεχίσει με το clicksor.Περιμένω να μας επιβεβαιώσεις για την πληρωμή σου.Άντε και καλά κέρδη!

Quote01.12.2012 00:310 people like thisLike

pixel.gif pixel.gif pixel.gif
Payment Received (Unique Transaction ID # 28J140599V018831U)

Sent by:
Clicksor.com Inc. (The sender of this payment is Non-U.S. - Verified)
Payment sent from:
billing@clicksor.com
Payment sent to:

@hotmail.com

Business Contact Information 
Customer Service URL: pixel.gif http://www.clicksor.com
Customer Service Email:
billing@clicksor.com
Customer Service Phone:
416-499-8009

Amount received:
$104.36 USD
Fee amount:
$0.00 USD
Net amount:
$104.36 USD

Issue a refund Help

You have up to 60 days to refund the payment.

Date:
Nov 30, 2012
Time:
17:56:22 GMT+02:00
Status:
Completed

Subject:
Clicksor Publisher Earnings Ending 2012-11-15
Payment type:

Instant

ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ!

Quote14.12.2012 03:130 people like thisLike

λοιπον,διαβασα εδω για το κλικσορ και εκανα και μια ερευνα σε ξενα φορα.

Καλο ειναι να παινευουμε τα afiliate links που βαζουμε,αλλα η ειλικρινεια ειναι ο καλυτερος δρομος.

1.Ειναι κατα ΠΟΛΥ υποδυεστερο του adsense και ειναι απο τις πιο "κατω" επιλογες ,και αυτο ΜΟΝΟ σε περιπτωση που εχετε αποκλειστει απο το adsense.

Εξαλου το κοστος κλικ 0,035 μιλα απο μονο του.

2.Αν εχετε adsense μην βαλετε στην ιδια σελιδα κλικσορ,γιατι ειναι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ και ειδικα στις διαφημισεις περιεχομενου.(οπου bots αναζητουν λεξεις κλειδια για να προβαλουν ads αναλογες με αυτα) .Η google το αναφερει ΡΗΤΑ οτι contextual ads αλλης εταιρειας δεν μπορει να ειναι σε σαιτ που εχει το adsense.

Επισης ρητα αναφερεται στα popups και στα popunders,οτι αν τα ανακαλυψουν να υπαρχουν στο σαιτ χαιρετα τον λογαριασμο adsense που χανεις..

Ισως σε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ  απο  τις ads του adsense,αλλα και παλι ΡΙΣΚΟ ΕΙΝΑΙ.

3.Η δυνατοτητα που σου δινει να επιλεγεις διαφημισεις ,να βαζεις κατωτατο οριο,να τις συνδυαζεις με αλλες κλπ αφορουν ΜΟΝΟ οταν γινεις permium ,αυτο εχει προυποθεσεις που πολυ αμφιβαλλω αν οποιοδηποτε ερασιτεχνικο σαιτ στην Ελλαδα τις πιανει..

4.Εβαλα,ετσι απο περιεργεια σε μια γωνια ενα μπανερ του και σε λιγες μερες θα σας δωσω και νουμερα,γιατι προς το παρον το..δικαιολογω οτι αργει να καταγραψει εμφανισεις και κλικς....(και θα το συγκρινω με τα analytics ,οσο αφορα τις εμφανισεις)

5. το μαντζαφλαρι ρομποτ που εχει για να ανιχνευει λεξεις κλειδια και να σερβιρει ads ειναι κινεζικο, σε ενα χρηματιστηριακο μπλογκ προβαλλει συνεχως διαφημισεις παιχνιδιων,αγγελιες στα αγγλικα και στα..κινεζικα..( η κορεατικα,δεν ξερω και την διαφορα..)

Υ.Γ. Δημητρη για την plus500 εννοεις για afiliate η για να παιξεις στην πλατφορμα??

Διευκρινησε και θα σου πω και για αυτους.

Quote14.12.2012 03:370 people like thisLike

και για την ακριβεια,αυτοι ειναι οι οροι για να γινεις πρεμιουμ και να εχει καποιο ελαχιστο ελεγχο στις ads που προβαλεις η να μπορεις να τις συνδυασεις με αλλες κλπ (εχω σβησει καποια λινκς για να μην τους κανω και διαφημιση)

1. Traffic requirement (based on our reports):
��- Minimum 50,000 total impressions per day or
��- CPC 150 clicks per day or
��- CPM 10,000 impressions per day or
��- CPV 30,000 impressions per day
2. Professional site design with high quality and regularly updated content.
** Sites that cannot be accepted as premium site:
- Image/file hosting
- Search engine
- Blog
Or any other site that does not have targeted content.
3. Over 60% traffic from US, UK and CA.
4. Participating in another recognized advertising network to be qualified for
5. Site account must be in Active status.
6. Site must be in English written content.
7. Must reach the minimum earning of $500 for the site in application in order to be registered for the PSP.

If your site is qualify to be our PSP, please contact us by using our

What are the benefits of a Premium Site Partner?
- Price guarantee with
- Dedicated account manager to provide full support and guidance to the greatest earning opportunities.
- Default ad code management.
- Website will be promoted to existing and future advertisers by Clicksor’s Sales Team.
- Wire transfer available (for payment greater than $2500)
Quote14.12.2012 15:530 people like thisLike

Φίλε hare....πόσταρα την απόδειξη πληρωμής μου...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ premium και το adsense δεν έχει cpm παρά μόνο cpc.

Διαφωνώ με όσα λες αλλά καθείς τη γνώμη του και το adserving του στα sites του :)

Για τα 3 κ 7 έχω ενημερώσει πως ΔΕΝ ισχυούν εδλω και καιρό!

Quote14.12.2012 17:450 people like thisLike

1.Εγω δεν ειπα οτι εισαι εσυ πριμιουμ η οχι,εγω ειπα οτι για να εχεις τον ελεγχο στις διαφημισεις που προβαλεις πρεπει να εισαι πριμιουμ και οι προυποθεσεις για αυτο ειναι τρεχα γυρευε.Τωρα,το αν δεν ισχυουν καποιες απο αυτες τις προυποθεσεις ,(οπως λες) αλλα δεν το γραφουν στην σελιδα τους,λαθος τους.

2.Ειναι ανακριβες αυτο που λες,το adsense ΕΧΕΙ και cpm, αλλα δεν σου δινει την δυνατοτητα να τις προβαλλεις κατ επιλογην,συμμετεχουν στην δημοπρασια και λιγες,πολυ λιγες,εμφανιζονται καμμια φορα στις μοναδες διαφημισης, γιαυτο και εχει δημιουργηθει αυτη η εντυπωση σε οσους δεν το ψαχνουν.

3.Δεν ειναι θεμα αποψεων,ειναι θεμα πραγματικοτητας.

Σε τι ακριβως διαφωνεις και που εγραψα κατι λαθος?

Καθε κλικ στο κλικστορ δινει η οχι ,κατα μεσο ορο,το ενα δεκατο της αξιας του κλικ του adsense??

Σε ολα τα φορα συζητησεων webmasters του εξωτερικου,το κλικστορ θεωρειται πολυ υποδιεστερη επιλογη,αν εχουν adsense ενεργο(και δεν τους εχει αποκλεισει),ουτε που το κουβεντιαζουν.

Αν εχεις αμφιβολια,γκουγκλαρε to.

4.οντως το  klikstor δινει διαφημισεις με cpm ,αλλα το ζητουμενο ειναι αν αυτες αποδιδουν η οχι στον webmaster.

5. τα ποπ αντερ κλπ ειναι εκνευριστικοτατα και δεν μπορει κανεις να τα εχει σε ενα ποιοτικο σαιτ, υποβαθμιζουν δραματικα την εμπειρια χρηστη.

6.Οντως ο καθεις τις ads του,αλλα εδω,εκτος αν κανω λαθος, ειναι χωρος συζητησεων για το κερδος στο ιντερνετ,δεν ειναι αποκλειστικα χωρος πλασαρισματος afiliate links,ασχετα αν αυτο επιτρεπεται,δεν νομιζω οτι ειναι αυτοσκοπος του σαιτ..

Εσυ εισαι afiliate της κλικστορ.

Εγω δεν ειμαι σιγουρα αφιλιειτ κανενος,οποτε η γνωμη του καθενος και το κινητρο αξιολογειται αναλογα.

7. Οπως εγραψα,το εβαλα δοκιμαστικα σε μια γωνια,οποτε αν εχω αδικο και αποδιδει,και εσυ θα εισαι κερδισμενος..(αφου μπηκα απο το λνικ σου)

Quote15.12.2012 08:400 people like thisLike

Καλημέρα και πάλι....αρχικά πειράζει να πω ότι νιώθω σαν να απολογούμαι και δε νομίζω ότι μου ταιριάζει αυτό. Στη συνέχεια να πω ότι καταλαβαίνω πως εσύ απλά το συζητάς απλά νιώθω κάπως έντονο τόνο. Πάμε παρακάτω.

1. Συμφωνώ για τον έλεγχο όπως το λες. Δεν το έχεις στο Clicksor

2. Εγώ στο adsense είχα και ΕΧΩ μόνο cpc.

3. Να ξανάμανάτονίσω ότι έχω adsense καθώς έχω 4 λογαριασμούς google ενεργούς και μόνο στον έναν είχα φάει ban πριν 3-4 χρόνια όταν πρωτοέβαλα adsense. Τον τελευταίο καιρό το σταμάτησα καθώς με νευρίασε πάρα πολύ που μια ανάρτηση copy/paste από γνωστό site (tsantiri.gr) στο site εκεί την είχαν ΜΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ και εμένα μου έκαναν παρατήρηση για το περιεχόμενο. Εκεί ήταν που είπα google γαμ.... και την έκοψα.

Μήπως είμαι ο μόνος που του έχει συμβεί αυτό? Δε βλέπεις μια άνιση μεταχείριση γενικά? (Για το ctr θα απαντήσω στο topic σου)

Όσο για το cpc του θα σου πω ότι δε νομίζω να είναι το 0.035 που αναφέρουν καθώς τα νούμερά μου άλλα δείχνουν. ΠΡΟΦΑΝΩΣ όπως και στα ζητήματα με τους premium και τις προυποθέσεις γράφουν αρλούμπες. Δεν είμαι από τους παπατζήδες που απλά λένε ψέματα για ένα referral και το ξέρουν πολύ εδώ μέσα. Όπως και όταν διαπίστωσα πως είχα παρουσιάσει ένα scam το δήλωσα.

4. Σε μένα αποδίδουν, θα παραθέσω αμέσως μετά τη δεύτερη πληρωμή μου άλλα 66$ μέσα σε 15 μέρες...Στο adsense ούτε στον ύπνο μου δεν τα είχα.

5. Να πω ότι τα pop under και pop up δεν είναι εκνευριστικά? Όταν άρχισα το post το τόνισα. Έχει πλήθος διαφημίσεων καθώς και τα ενοχλητικά μεν αλλά προσοδοφόρα δε popups

6. Έχω δώσει δείγματα ότι έρχομαι πετάω ένα λινκ και φεύγω???? Νομίζω ότι με αδικείς παράφορα. Το ο καθείς το adserving του πάει στην google και τις παπ.... που κάνει. Αν ένιωσες ότι το είπα για σένα και γι αυτό είσαι επιθετικός να ζητήσω συγνώμη.

7. Δοκίμασέ το και πες μας εντυπώσεις. Σ ευχαριστώ που μπήκες από το λινκ μου. Αν θυμάσαι εγώ έχω βάλει ένα τοπικ με το αν στηρίζουμε τους άλλους getpaiders.

Αν είμαστε σε πλαίσιο συζήτησης χαίρομαι. Αν με περνάς για έναν τύπο σαν τους mlmers πραγματικά με λυπεί γιατί έχω κι εγώ μια μικρή προσφορά στην κοινότητα (με τα καλά μου και τα άσχημά μου).

Quote15.12.2012 08:440 people like thisLike

Και η δεύτερη πληρωμή μου από το Clicksor , άλλα 66$ σε 15 ημέρες.

pixel.gif pixel.gif pixel.gif
Payment Received (Unique Transaction ID # 21F745629U553774X)

Sent by:
Clicksor.com Inc. (The sender of this payment is Non-U.S. - Verified)
Payment sent from:
billing@clicksor.com
Payment sent to:

@hotmail.com

Business Contact Information 
Customer Service URL: pixel.gif http://www.clicksor.com
Customer Service Email:
billing@clicksor.com
Customer Service Phone:
416-499-8009

Amount received:
$65.99 USD
Fee amount:
$0.00 USD
Net amount:
$65.99 USD

Issue a refund Help

You have up to 60 days to refund the payment.

Date:
Dec 15, 2012
Time:
05:46:06 GMT+02:00
Status:
Completed

Subject:
Clicksor Publisher Earnings Ending 2012-11-30
Payment type:
Instant
Quote15.12.2012 14:580 people like thisLike

Πρωτα απ ολα να πω οτι αντι για "απαντηση",μολις χτυπησα κατα λαθος  σε ενα ποστ σου "report", αντμιν γραψε λαθος..

Για το adsense.

εχει με CPM,απλως,οπως εγραψα,ειναι τοσο λιγες αυτες που "επιβιωνουν" απο την ηλεκτρονικη δημοπρασια που γινεται και εφανιζονται τοσο λιγες φορες που πρεπει να το ψαξεις για να το δεις.

Για την ακριβεια,αν πας στις αναφορες,στο"τυποι προσφορας" θα δεις μερικες  μερες λιγες,πολυ λιγες εμφανισεις cpm που αποδιδουν(επειδη ειναι λιγες) συνολικα ενα -δυο λεπτα του ευρω,γιαυτο και στην γενικη αναφορα σου δεν μπορεις να το καταλαβεις.

Αυτο για να ειμαστε ακριβεις,δεν ειπα οτι το adsense εχει κυριως cpm,ουτε οτι αποτελουν εστω ενα αξιολογο κομματι του,ειπα οτι εχει ,αλλα  ειναι πολυ λιγες.

Συμφωνω οτι η g..e  Γ...ται και επαυξανω,

Το θεμα ειναι οι εναλλακτικες τι αποδιδουν ΑΝ θελεις να διατηρησεις την ιδια (καλη)εμπειρια χρηστη στο σαιτ σου.

Οπως σου ειπα το εβαλα σε μια γωνιτσα,ενα banner ,χωρις να βαλω ουτε pop under,ουτε τιποτα αλλο απο αυτα που προσφερει.

Θελω να δω,τι θα αποδωσει ως cpm  ΧΩΡΙΣ τα ποπ αντερ ,τις λεξεις-λινκς κλπ.

Αυτοι λενε οτι τα banner ειναι και cpc και cpm.

Για να δουμε, γιατι αν τα cpm ειναι μια στις δεκα ads που προβαλει,τοτε δωρον-αδωρον.

Απο οτι καταλαβα εσυ εχεις cpm,αλλα μηπως τα εχεις λογω των ποπ αντερ και των υπολοιπων και οχι λογω των μπανερ?

Κρατω πισινη και περιμενω μερικες μερες ακομα,γιατι διαβασα καπου οτι το report τους αργει να καταγραψει τις εμφανισεις,οταν περασουν μερικες μερες θα γραψω τις impresions που δινουν αυτοι σε σχεση με τα analytics.

Και αυτο για να ειμαι δικαιος,αν εγραφα ΤΩΡΑ τα impressions που μου εμφανιζουν,θα τους ελεγα απατεωνες..(εκτος αν τα impressions αφορουν μονο τις cpm ads και τα μπανερ τους δεν βαζουν τετοιες.)

Quote30.12.2012 18:430 people like thisLike

καλησπερα παιδια, ευχαριστως φιλε να γραφτω απο το λινκ σου... να σε ρωτησω ομως το Graphical / Rich Media Banners που δινει 20 λεπτα για χιλιες προβολεσ σελιδας μπορεις να βαλεις μονο ενα η οσα θελεις?Undecided

Quote05.01.2013 10:270 people like thisLike

Καλημέρα και καλή χρονιά...δεν έχει νομίζω σε κανένα είδος περιορισμό πόσα units θα βάλεις

Quote07.01.2013 11:380 people like thisLike

Καλημέρα

τις τελευταίες μέρες ίσως να είδατε μια πτώση στα νούμερα σας...το ίδιο κ εγώ

τους έστειλα ερώτημα και η απάντηση ήταν ότι τα νούμερα μειώθηκαν γιατί είναι τέλος του έτους και οι διαφημιζόμενοι έχουν την τάση να σταματούν τις διαφημιστικές εκστρατείες τους και να αρχίζουν εκ νέου με τη νέα χρονιά.

Ήδη σήμερα 7/1 άρχισα να βλέπω άνοδο στα νούμερα ξανά.

Quote18.02.2013 20:220 people like thisLike

Καλησπερα, εχω κανει καιρο λογαριασμο στο clicksor αλλα κατι δεν μου αρεσε!! Τελος παντων...

Αφου η google μου εριξε αποκλεισμο με 326 προβολες και 3 κλικ ανα μερα! Με την δικαιολογια οτι ηταν αρκετα ζημιογονο για τους διαφημιζομενους!!!

Λοιπον, το clicksor ειναι καπως μπερδεμενο!!

Εχω καποιες αποριες!

1) Μπορω να βαλω ενα pop-up παραθυρο μεσα στην σελιδα; Οχι να ανοιγει στο κατω μερος της σελιδας στο πλαι!

2) Ποσα banner μπορω να εχω σε μια page?

Μεχρι τωρα αυτα μου ρχονται στο μυαλο ηθελα κι αλλα να ρωτησω αλλα τα ξεχασα, anyway...!!!

Quote19.02.2013 23:191 people like thisLike

Καλησπέρα φίλε μου...ναι μπορείς να βάλεις pop up

και δεν έχει περιορισμό διαφημίσεων ανά σελίδα

Quote21.02.2013 16:310 people like thisLike

Λοιπον και το σημαντικοτερο που με καιει θα ελεγα!

Θελω τα Banner διαφημισεων να τοποθετηθουν μεσα στο αρθρο! Το επειχηρησα μεσα απο το HTML κωδικα αλλα δεν βγηκε τιποτα!

Ξερω οτι θελει καποια μετατροπει ο κωδικας, μηπως υπαρχει καποιο εργαλειο (ganerate code) οπως υπαρχουν για το Google AdSense?

Quote11.03.2013 16:200 people like thisLike

Με τι πλατφόρμα δουλεύεις; Δοκίμασες να τους στείλεις κάποιο μήνυμα στο τμήμα υποστήριξης;  Τουλάχιστον η πιο μικρές εταιρείες, μπορεί να έχουν περισσότερα προβλήματα, αλλά έχουν πιο άμεση υποστήριξη σε σχέση με τη google.

Quote13.03.2013 00:540 people like thisLike

Δεν μου άρεσε καθόλου. Σου καταστρέφει την σελίδα σου, εκτός από τα pop upτην γεμίζει με λινκ στα άρθρα. Αν τα αφαιρέσεις αυτά και αφήσεις σκέτο το banner χωρίς την πλημμύρα των λινκ στα κείμενα και τα pop up πληρώνει ελάχιστα.