Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote06.10.2010 15:490 people like thisLike

Γνωρίζει κανέις το διαφημιστικό δίκτυο http://www.creafi.com ? Θα ήθελα μια γνώμη  κάποιο που το έχει χρησιμοποιήσει.

Quote07.10.2010 10:350 people like thisLike

Μου αρέσει συνονόματε Δημήτρη που το ψάχνεις συνέχεια το θέμα, γιατί μας αναφέρεις διάφορε ad serving μηχανές. Σαν πρώτη εντύπωση πιο καθαρό φαίνεται από το προηγούμενο.    Δεν το έχω δοκιμάσει. Αν το βάλεις και κάνει δουλειά πες το μας και εμάς....

εν τω μεταξύ το μεταφέρω το θέμα στο τομέα Ad Serving

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote08.10.2010 18:410 people like thisLike

H creafi μέχρι στιγμής δείχνει αρκετά σοβαρή και ιδιαίτερα επαγγελματική, μου προσέφεραν trial period για να καθορίσουν το cpm rate μου. Το reporting system του είναι το καλύτερο που έχω δέι μέχρι στιγμής και με πολύ πιο γρήγορα refresh. Αν δίνουν και ικανοποιητικό cpm την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Περισσότερα σε λίγες μέρες που θα έχω περισσότερες λεπτομέρειες για το cpm (που πιστεύω οτι είναι και το σημαντικότερο)

Quote08.10.2010 19:440 people like thisLike

πολύ ωραία θα περιμένουμε νέα σου...Αν διαθέτει affiliate πρόγραμμα μπορείς να βάλεις το λινκ σου στο αρχικό σου post.  Τα λέμε...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote12.10.2010 11:580 people like thisLike

Δημήτρη (vibezzz) πέρασα και εγω χτες την creafi.

Θελω να σε ρωτήσω α) αν γινεται να αλλαξω την time zone (δεν υπάρχουν πουθενά επιλογές για να το κάνω αυτο) και

β) εχω προσέξει οτι δεν δειχνει το ποσό που αντιστοιχει στα κλικ εκτος κι αν τα βάζει στο τέλος της μέρας!

Οτι πληροφορίες έχεις ενημέρωσε μας...

Υ.Γ. Μπορω να έχω όσες θέλω ad serving μηχανές πανω στην σελίδα;

Quote12.10.2010 21:540 people like thisLike

Επίσης να σας ρωτήσω κατα την εγγραφή στην creafi μου έστειλαν και ένα Publisher IO (I have also attached the IO and Tags in the sizes you requested, if you would like to go ahead with the campaign, can you please fill out the form, sign it and get it sent back to me, and also you can just add the tags to your website at your convenience.) Τι ειναι αυτο; Δεν αρκει μονο η εγγραφη;;

Σας το επισυνάπτω

Publisher_IO.pdf • 6.5M • 1 downloads

Quote12.10.2010 23:440 people like thisLike

Κατερίνα, καλως ήρθες στην κοινότητα.

Δεν την έχω δοκιμάσει καθόλού την υπηρεσία. Ο καταλληλότερος να σου δώσει απάντηση είναι ο Vibezz, που έχει γραφτεί και τη χρησιμοποιεί. Αν συνεχίζεις να μη βρίσκεις άκρη, θα το δοκιμάσω και εγώ...

Quote13.10.2010 01:310 people like thisLike

Καλως σας βρήκα :)

Οκ Δημήτριε, περιμένω την απάντηση του vibezzzz και σ'έυχαριστω για την διαθεση σου να βοηθήσεις!

Αυτο που επίσης δεν καταλαβαίνω στην creafi ειναι γιατι δεν δείχνει σε πραγματικό χρόνο το ποσό που αντιστοιχεί στα κλικ/εμφανίσεις.

Εθεσα και μερικά ερωτήματα στην υποστήριξη τους και περιμένουμε...

Συνεχιστε την πολύ καλή δουλεια που κάνετε!!

Quote14.10.2010 21:160 people like thisLike

Απο την creafi πήρα απάντηση, τελικά πρέπει να υπογράψω το συμφωνητικό και να τους το στειλω...! Δεν μπορω την γραφειοκρατία στον internet, οταν μπορεις απλα να αποδεχτεις ηλεκτρονικα τους όρους και να συμπληρώσεις οτιδήποτε άλλο χρειάζεται για την ενεργοποίηση της καμπάνιας. Οπότε την διώχνω και κρατάω smowtion και το adsense...μου φέρατε γούρι γιατι μου εγκριθηκε ο τρίτος λογ/μος μου στην google (μη τον ματιάσουμε) :)

Η creafi φαινόταν καλή σε ότι αφορά εμφανίσεις και κλικ αλλα αυτο που με παραξένεψε ηταν το γεγονός οτι δεν εμφάνιζε το τελικό ποσό της μέρας. Σ'αυτο το ερώτημα μου, μου απάντησαν ότι υπάρχει ενα 3ωρο καθυστέρησης...3 μέρες την έχω και δεν εμφάνισε τιποτα...νομίζω πως έχουμε μεγάααααλη διαφορά ώρας... Tongue out

Αν ο vibezzz γνωριζει κάτι περισσότερο για την creafi ας μας ενημερώσει.

Απ'οτι καταλάβατε ρωτάω συνέχεια... Smile

Quote14.10.2010 21:210 people like thisLike

καλά κάνεις, γιατί τελικά όποιος ρωτάει μαθαίνει.....

Πολύ ωραία εξέλιξη η ενεργοποίηση του λογαριασμού σου...

Quote17.10.2010 17:210 people like thisLike

Καλησπέρα,

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά έλειψα για λίγες μέρες. Από την creafi μπορώ να πώ ότι είμαι ιδιάιτερα ευχαριστημένος. Έχει το καλυτέρο cpm που έχω βρεί μέχρι σήμερα! Επίσης το κάθε lead σου δίνει πάνω από 3 ευρώ και σου ανεβάζει και το συνολικό cpm στα ύψη! Σχετικά με το ΙΟ μην σε ανησυχεί, μου το έστειλαν, το υπεγραψα και μου ενεργοποίησαν τον λογαριασμό μέσα σε μία ώρα. Η γενίκοτερη άποψη μου είναι οτι η creafi είναι το καλύτερο και με το υψηλοτερο cpm διαφημιστικό δίκτυο που έχω συναντήσει μέχρι σήμερα (και πιστεψτε με έχω δοκιμάσει πάρα πολλα!).

Αν σας ενδιαφέρει να χρησιμοποιήστε την creafi επικοινωνήστε μαζί μου στο advertisers@advert-network.gr για περισσότερες λεπτομέρειες και βοήθεια στην εγγραφή!

Quote17.10.2010 17:220 people like thisLike

H creafi έχει δύο συστήματα για να βλέπεις τα αποτελέσματα σου, αυτό που έχεις εσυ κατα την γνώμη μου είναι το λιγότερο καλό, εγώ ζήτησα και μου ενεργοποιήσαν το άλλο!

Δημήτρη (vibezzz) πέρασα και εγω χτες την creafi.

Θελω να σε ρωτήσω α) αν γινεται να αλλαξω την time zone (δεν υπάρχουν πουθενά επιλογές για να το κάνω αυτο) και

β) εχω προσέξει οτι δεν δειχνει το ποσό που αντιστοιχει στα κλικ εκτος κι αν τα βάζει στο τέλος της μέρας!

Οτι πληροφορίες έχεις ενημέρωσε μας...

Υ.Γ. Μπορω να έχω όσες θέλω ad serving μηχανές πανω στην σελίδα;

Quote18.10.2010 15:520 people like thisLike

Ποιο αλλο συστημα υπάρχει Δημήτρη; Πες μας για να τους πουμε να μας το ενεργοποιήσουν και σε μας!

Quote18.10.2010 16:520 people like thisLike

Φαντάζομε οτι αυτό που έχεις τώρα είναι της right media απο την yahoo. Το άλλο σύστημα που σου λέω εγώ είναι της crafi αποκλειστικά με πολύ περισσότερος επιλογές. Για να καταλάβεις τι σου λέω δες εδώ http://reporting.creafi.com/web/

Quote18.10.2010 16:590 people like thisLike

Αυτο: http://www.spywareremove.com/removeadyieldmanagercom.html

Εχει καμια σχεση με την creafi?

Επίσης σε πολλα forum διάβασα οτι κυκλοφορεί ενας ιος ad.yieldmanager.com

http://www.ummah.com/forum/showthread.php?257079-ad.yieldmanager.com-virus-in-my-PC.

Πάντως για την creafi που το έψαξα για να διαβάσω εμπειρίες άλλων δεν βρήκα πουθενά κάποιον να την αναφέρει.

Quote18.10.2010 17:040 people like thisLike

Φαντάζομε οτι αυτό που έχεις τώρα είναι της right media απο την yahoo. Το άλλο σύστημα που σου λέω εγώ είναι της crafi αποκλειστικά με πολύ περισσότερος επιλογές. Για να καταλάβεις τι σου λέω δες εδώ http://reporting.creafi.com/web/

Πράγματι αυτο που εχω ειναι της right media. Το αλλο που το βρήκες;  Δεν φαινεται πουθενά στην σελίδα που εχω.

Και υποθέτω ζητάω απλα να μου το ενεργοποιήσουν.

Quote18.10.2010 17:560 people like thisLike

Το ρώτησα στην creafi δεν έχει καμια σχέση μ'αυτους...

Αυτο: http://www.spywareremove.com/removeadyieldmanagercom.html

Εχει καμια σχεση με την creafi?

Επίσης σε πολλα forum διάβασα οτι κυκλοφορεί ενας ιος ad.yieldmanager.com

http://www.ummah.com/forum/showthread.php?257079-ad.yieldmanager.com-virus-in-my-PC.

Πάντως για την creafi που το έψαξα για να διαβάσω εμπειρίες άλλων δεν βρήκα πουθενά κάποιον να την αναφέρει.

Quote18.10.2010 19:060 people like thisLike

To αλλο σύστημα Δημήτρη, μου ειπαν οτι ειναι το παλιο τους σύστημα. Και εχουν βελτιώσει το συστημα της right media για να δειχνει καλύτερες αναφορές.

Quote18.10.2010 19:290 people like thisLike

Προσωπικα το αλλο σύστημα δεν μου άρεσε καθολου! Το παλιο εχει πολυ καλυτερη διαχειρηση, μπορεις να δημιουργησεις μονο σου τα tags χωρις να περιμενεις να σου τα στειλουν αυτοι με mail και επισης η γραφικη απεικονιση τον αποτελεσματων ειναι αρκετα καλυτερη. Απο εκει και περα τι να σου πω, ειναι οτι επιλεξεις εσυ.

Quote22.10.2010 07:590 people like thisLike

έχουμε κάποιο νέο παιδιά; Πως τα πάτε με το Crafi; Έχετε λάβει κάποια πληρωμή;

Quote23.10.2010 16:450 people like thisLike

Για την ώρα την παρατησα γιατι α) δεν θελω να φορτώσω την σελιδα με πολλες διαφημίσεις ειναι αρκετο για μενα να πειραματιστω με adsense και smowtion (να της δώσω μια ευκαιρία σημερα συμπληρώνονται δυο βδομάδες και θελω να δω τι θα δινει απο εδω και περα).

β) Οταν εβαλα την creafi ειχα πολλες εμφανίσεις, πολλα κλικ αλλα δεν εβλεπα λεφτα γιατι πρεπει να εχεις και conversions. Νομιζω πως ο καλύτερος για να εκφέρει γνωμη ειναι ο vibezzz που την χρησιμοποιεί περισσοτερο καιρο απο μένα.

Αν αυτα πλήρωναν με τα κλικ και τις εμφανίσεις θα ξεπερνούσαν το adsense...

Quote25.09.2011 21:430 people like thisLike

Ti egine me to Crafi vre peida??? Aksizei???

Quote26.09.2011 02:500 people like thisLike

Φίλε clyde, δεν το έχω δοκιμάσει. Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει παρακαλώ να μας γράψει...

Εν τω μεταξύ δεν επιτρέπονται τα greeklish. Αν δυσκολεύεσαι να γράφεις στα ελληνικά υπάρχουν online εργαλεία που σου κάνουν την μετατροπή.