Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

GDI..ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟ
Quote27.02.2010 01:290 people like thisLike

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΜ..ΕΨΑΞΑ ΠΑΝΤΟΥ..ΚΑΜΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ..

Η GLOBAL DOMAIN INTERNATIONAL ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟ 1999 ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5000000 ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΝΩΣΤΗ ΜΙΑΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΟΥΜΕΣΤΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ MARKETING.
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΨΕΓΑΔΙ, ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ,ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕ ΠΩΣ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ SCAM ΑΠΟ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ.
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.ΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ:

ΜΕ ΜΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ 10 $,ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8,50 ΕΥΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ, ΑΠΟΚΤΑΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ DOMAIN NAME, ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ WEB SITE ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ,ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ AFFILIATES ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ.
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ,ΔΙΑΦΗΜΗΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 1 $ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ SIGN UP..ΛΙΓΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΛΑΣΙΚΕΣ REFFERAL ΒΑΘΜΙΔΕΣ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 5..ΔΗΛΑΔΗ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ SIGN UP 5 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΟΙ 5 ΚΤΛ ΚΤΛ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ:

ΒΑΘΜΙΔΑ ΑΤΟΜΑ
1 5
2 25
3 125
4 625
5 3125

ΔΗΛΑΔΗ 3125 ΑΤΟΜΑ*1$=3125$

ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ..ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΛΙΚΑΡΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ cents...
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ..ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΣΕ GOOGLE,YAHOO ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ SITES ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ...
ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ 7 ΗΜΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΩΝ 7 ΗΜΕΡΩΝ ΣΟΥ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ-ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ-PAYPAL(ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ)ΤΑ 10$
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΕΧΟΝΤΑ ΜΗΝΑ..
ΑΣ ΓΥΡΙΣΩ ΟΜΩΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΣΤΑ 3125$ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΜΗΝΑ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ..ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ?ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ?Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 3125$ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ 31250$!!!ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ 3125$ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ...ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΤΩΝ 300 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΗΜΟ ΟΤΑΝ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 10$ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!
ΕΠΙΣΗΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΘΕ 5 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ SIGN UP ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ 100$!!!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΤΥΧΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΑ PAYMENT PROOFS ΑΠΟ PAYPAL.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΛΙΚΑΡΕΤΕ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ SIGN UP ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΛΙΚΑΡΕΤΕ ΣΤΟ ΛΙΝΚ ΜΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΑΔΟΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΓΝΩΣΤΟ ΕΔΩ ΟΣΟ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ...

WWW.GDIGR.WS  

Quote27.02.2010 20:420 people like thisLike

Για σου αγαπητέ φίλε! καλως ήρθες στην παρέα του getpaid.gr.

Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου να πετύχεις εισόδημα μέσω του ιντερνετ, αλλά θέλω να σχολιάσω εν συντομία τα λεγόμενα σου.

Δεν γνωρίζω αν το site που αναφέρεις πληρώνει η όχι. Θέλω και εγώ να το ψάξω καλύτερα. Όμως, πρόκειται για πυραμίδα. Αν διαβάσεις το σχετικό άρθρο του getpaid.gr θα δεις ότι πληρεί όλες τις προϊποθέσεις για να είναι(πολλά επίπεδα προμηθειών, στόχευση στο συναίσθημα και όχι την λογική, σε υποχρεώνει να γίνεις πελάτης για να το προωθήσεις). Αν θές να φτιάξες ένα site οικονομικά γιατι να το κάνεις εκεί;;;(διάβασε για τους online website builders). Αν πάλι θες να προωθήσεις τη κατασκευή site ή ότιδήποτε άλλο διάβασε το άρθρο για τους affiliate. Εκει προωθείς κάτι και κρατας όλες τις προμήθειες για σενα, δεν τις μοιράζεις σε 6 επίπεδα. Δηλαδή προωθείς το προϊόν και όχι την αλυσίδα. Κερδίζει αυτός που φέρνει πραγματικούς πελάτες και όχι "θύματα" που τους πουλιέται το παραμύθι ότι θα βγάλουν.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote28.02.2010 13:030 people like thisLike

Γεια. Κοιταξα στο ιντερνετ για την GDI και στο site της λεει πως ειναι mlm.

Δεν καταλαβα τι πουλαει αυτη η εταιρεια, ποιο προϊον ή υπηρεσια προωθει...εκτος της "υπηρεσιας" να προσφερει εισοδημα στα μελη της.

Και εφοσον μιλαμε για internet marketing ποιο ειναι το κοινο στοχος της;;; 

Επισεις υπαρχουν ερκετα sites που την υποδεικνυουν ως scam.

Εκ πρωτης οψεος, μου μοιζει πυραμιδα. Οπως και να εχει μακαρι να μπορεσεις να κερδισεις λεφτα...Καλη επιτυχια!!!

Quote01.03.2010 00:410 people like thisLike

paidia koitaxte den exo na xaso kati ektos apo 8 evro..den pistevo oute ki ego oti tha kano kati giati oloi tha to antimetopisoun me dispistia..kai logiko einai afou oloi theloume na vgaloume grigoro xrima xoris na diathesoume frago!!peiramida borei na einai alla scam de nomizo..ena post vrika sto net pou tous ekraze kai apo kato eixan postarei alloi 100 pou krazane me tin seira tous ton tupo ipostirizontas oti den einai scam bla bla bla...efxaristo pantos gia to endiaferon paidia!eidomen!!!

Quote01.03.2010 13:270 people like thisLike

Πρώτα θα ήθελα να παρακαλέσω να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες. Τα greeklish είναι αρκετά δυσανάγνωστα.

paidia koitaxte den exo na xaso kati ektos apo 8 evro..den pistevo oute ki ego oti tha kano kati giati oloi tha to antimetopisoun me dispistia..kai logiko einai afou oloi theloume na vgaloume grigoro xrima xoris na diathesoume frago!!peiramida borei na einai alla scam de nomizo..ena post vrika sto net pou tous ekraze kai apo kato eixan postarei alloi 100 pou krazane me tin seira tous ton tupo ipostirizontas oti den einai scam bla bla bla...efxaristo pantos gia to endiaferon paidia!eidomen!!!

Αγαπητέ φίλε διαφωνώ στο ότι θέλουμε όλοι να βγάλουμε γρήγορο και εύκολο χρήμα. Κατά την άποψη μου γρήγορο, εύκολο και εξασφαλισμένο κέρδος στο ιντερνετ δεν υπάρχει Αν αφιερώσουμε τη δημιουργικότητα και την ικανότητα μας με πολύ κόπο μπορέί να έχουμε είσόδημα. Αυτή είναι η αλήθεια κατά την άποψη μου. Τώρα ο καθένας έχει τα δικά του θέλω και βάζει τους δικούς του στοχους.

Το κρίμα είναι πως οι περισσότεροι πιστεύουν στο γρήγορο κέρδος αποτυγχάνουν και απορρίπτουν την ιδέα του ιντερνετικού κέρδους δημιουργώντας ένα πολύ αρνητικό κλίμα για αυτό. Έτσι φτάνουμε στο σημείο το κέρδος μέσω ιντερνετ, ακόμα και το απόλυυτα υγιές κομμάτι του να απορρίπτεται από την πλειοψηφία. Είναι άδικο.

Φυσικά το forum είναι ανοιχτό σε κάθε ιδέα και άποψη. 

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote16.03.2010 21:400 people like thisLike

Το GDI και είναι πυραμίδα και δεν είναι. Αν το δεις οτι θα γράφεις κόσμο απο κάτω σου και θα περιμένεις να γράψουν και αυτοί άλλους τότε είναι πυραμίδα. Αν σκεφτείς ότι πουλάς απλώς .ws domain names τότε δεν είναι πυραμίδα.

Συμβουλή: Αφού έδωσες το πρώτο δεκάρικο και δεν φοβάσαι να το δίνεις κάθε μήνα μην ασχοληθείς με την πυραμίδα και μην προωθείς το πρόγραμμα σε άλλους με τη λογική του ότι "αν γραφτείς θα βγάλεις λεφτά". Ψάξε για ανθρώπους που χρειάζονται ένα domain για το site τους και πούλα σε αυτούς.

Έτσι θα έχεις σταθερά κέρδη για μήνες και μπορεί και χρόνια και αν σου κάτσει και κανένας απο κάτω σου ουδεν πρόβλημα. Μπορεί να πάρει περισσότερο χρόνο αυτού του είδους η προώθηση αλλά θα είναι πιο σταθερή.

Πάντως το GDI πληρώνει κανονικά και δεν είναι scam. Το λέω γιατί έχω πολλούς online φίλους που πληρώνονται απο αυτό.

Quote16.03.2010 21:570 people like thisLike

μπορώ να σου βρω πολλά affiliate προγράμματα που μπορούν να σου δώσουν γερές προμήθειες. Και αυτό γιατί την προμήθεια την γεύεσαι εσύ που την αξίζεις και όχι έξι μέλη που είναι 6 επίπεδα πάνω σου, για να μπορεί να λειτουργήσει η πυραμίδα.

Quote16.03.2010 22:120 people like thisLike

μπορώ να σου βρω πολλά affiliate προγράμματα που μπορούν να σου δώσουν γερές προμήθειες. Και αυτό γιατί την προμήθεια την γεύεσαι εσύ που την αξίζεις και όχι έξι μέλη που είναι 6 επίπεδα πάνω σου, για να μπορεί να λειτουργήσει η πυραμίδα.

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν χιλιάδες affiliate programs για γερές (εως πολύ γερές) προμήθειες αλλά χρειάζονται εμπειρία στις πωλήσεις που φαντάζομαι κάποιος σα τον φίλο μας δεν διαθέτει ακόμα. Καλύτερα να αρχίσει με κάτι πιο φτηνό.

Τώρα που είπες affiliate programs όμως έχω μια ιδέα. Φίλε koukouris γιατί δε γίνεσαι affiliate στο GoDaddy.com? Domain names θα πουλάς και εκέι, πιο πολλά θα παίρνεις για κάθε πώληση και δε χρειάζεται και να πληρώνεις για να λειτουργεί η πυραμίδα.