Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Group Buying - Η Επανάσταση αρχίζει απο το Ιντερνε
Quote22.12.2010 13:190 people like thisLike

Αρκετα είναι πλέον και τα sites που στηίζονται στο social buying και στην χώρα μας.

Πρόκειται για μια επανάσταση στον τομέα του μαρκετινγκ καθώς και στον τρόπο απόκτησης αγαθών απο τους Users. Σιγουρα είναι πολυ ενδιαφέρον αφου θα το χαρακτήριζα ως τον Σοσιαλισμό του Διαδικτύου !!!! :) :)

Εικάστικα πάντως αυτα τα sites δεν μου λένε τίποτα, ενοώ απο άποψη design και το μόνο που μου έχει κάνει ΘΕΤΙΚΗ εντύπωση ειναι το :

www.winwindeals.gr

τοοποίο είναι πολύ ενδιαφέρον απο σχεδιαστική άποψη αλλα και απο επιλογή χρωμάτων !!!!

Quote22.12.2010 15:110 people like thisLike

Καλώς ηρθες φίλε στο Getpaid!

Ναι είναι η νέα μόδα στο εμπόριο και μια φοβερή ιδέα που αναδυκνείει τη δύναμη των καταναλωτών. Έχουμε αναφερθεί σε αυτού του είδους τα sites και με άρθρο εδώ στο Getpaid. Τώρα αυτό που αναφέρεις εσύ δεν κατάλαβα πως ακριβώς λειτουργεί, γιατί η πρώτη εντύπωση που  μου έδωσε είναι πως δεν πρόκειται για το ίδιο ΄μοντέλο. Κάτι σαν συμμετοχή σε διαγωνισμούς μου έκανε..και ούτως ή άλλως δεν νομίζω πως το χρώμα είναι αυτό που παίζει ρόλο σε αυτές τις περιπτώσεις.

Αν θες δώσε μας περισσότερες πληροφορίες...

Αν έχεις προβεί σε τέτοιες αγορές, πες μας για την εμπειρία σου. Εγώ πάντως έχω πλύνει μια χαρά το αυτοκινητάκι μου μέσα έξω με 1,5 ευρώ αν θυμάμαι καλα

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote22.12.2010 19:450 people like thisLike

Καλώς σας βρήκα!!

Εγω έχω αγοράσει φορές απο εστιατόρια , την μια έμεινα πολυ ευχαριστημενος απο ένα στο Μικρολίμανο ...την αλλη όχι τόσο πολυ !!!

Το συγκεκριμένο site που ανακάλυψα (www.winwindeals.gr) έχει εναν μεγάλο διαγωνισμο όντως αλλα σύντομα λεει θα προβάλει καθημερινες προσφορες .

Γενικά είναι κατι πολυ ενδιαφερον όλα αυτα τα site , απο την στιγμη που μπορουν να σου προσφερουν Υπηρεσίες που αξιζουν σε προσιτες τιμες. Γενικα δε νομιζω οτι θα αντεξουν όλα αυτα και θα επιβιώσουν μόνο εκεινα που έχουν απο πίσω τους μεγάλες εταιριες ...Το θέμα ειναι να καταλάβουν το οφελος και οι users αλλα και οι επιχειρηματιές γιατι μονο ετσι μπορουν να βγουν κερδισμένοι και τα δυο μέρη.

Quote22.12.2010 22:560 people like thisLike

Κοίτα όπως είπα και προηγουμένως τα group buying sites είναι μια καταπληκτική ιδέα. Απλά αυτό που μας παρουσιάζεις έχει να κάνει με κληρώσεις και για να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα πως λειτουργει. Αν έχει να κάνει με κληρώσεις, προσωπικά δεν μου αρέσει τόσο πολυ σαν ιδέα. Πως ακριβώς λειτουργεί; Έχεις κάποια σχέση με τη σελίδα; Δεν είναι κακό αν είσαι ο ιδιοκτητης της... Εδώ στο getpaid είμαστε ελεύθεροι σε τέτοια πράγματα

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote23.12.2010 13:340 people like thisLike

...Δεν εχω κάποια σχεση με τη συγκεκριμένη ιστοσελιδα..είναι μια απο τις πολλές που υπάρχουν στην Ελλάδα αυτη τη στιγμή απλα διαβάζοντας ενα κειμενάκι κατάλαβα πως πρόκειται για άλλο ένα site  που προσφερει καθημερινές προσφορές στο διαδίκτυο ... Η τρόπος λειτουργιας όλων αυτων των "daily deals" ιστοσελίδων είνια ο ίδιος .... ο user μπορει να αγοράσει μια προσφορά με την χρήση πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας, έπειτα λαμβάνει ένα κουπόνι και το εξαργυρώνει μέσα σε ενα συγκεκριμένο διαστημα στη νεπιχείρηση που διαφημίζεται !!! Είναι πολυ απλη διαδικασια γιατι το εχω κάνει ήδη...

Εγω παρακολουθω το όλο concept ως επαγγελματίας στον χώρο του μάρκετινγκ , το οποιο το θεωρω πολυ ενδιαφέρον για την επιστημη μου και γενικότερα και στο εξωτερικό οι practitioners στον χώρο του μαρκετινγκ ασχολουνταιμ ε συνεχη αρθρα με αυτο το είδος προώθησης πωλήσεων!

Quote23.12.2010 15:490 people like thisLike

καλά κάνεις και ασχολείσαι με όλα αυτά Βαγγέλη, αν μπορώ να σε αποκαλώ με το μικρό σου, πόσο μάλλον που είναι η επιστήμη σου και είσαι επαγγελματίας του χώρου.

Απλά σε ρωτάω και παραπάνω γιατί από ότι κατάλαβα το site που μας αναφέρεις σε αντίθεση με όλα τα άλλα του είδους που έχω δει σε βάζει σε κλήρωση, άρα δεν είναι το ίδιο μοντέλο.

Μου αρέσει όταν μέσα από το group buyng καταφέρνω και αγοράζω φθηνά και χωρίς καμία επίπτωση. Αλλά όταν είναι να μπω σε κλήρωση μήπως πάρω κάτι τότε ευχαριστώ αλλα δεν θα πάρω.

Μήπως εγώ δεν καταλαβα καλά πως λειτουργεί το site που μας αναφέρεις;

Quote29.12.2010 12:110 people like thisLike

Κανω copy-paste απο την αρχική τους σελίδα απο τη σελιδα www.winwindeals.gr :

"Υποδεχτείτε την νέα τάση ηλεκτρονικών πωλήσεων που προτείνει η Winwindeals.gr αλλάζοντας τον τρόπο προώθησης υπηρεσιών άλλα και προϊόντων. Η Winwindeals.gr είναι μια ηλεκτρονική πλατφόρμα (website) που παρουσιάζει καθημερινές προσφορές από τα καλύτερα μέρη της πόλης (Εστιατόρια, ταξίδια, γυμναστήρια, χώροι αισθητικής, χώροι εστίασης, μουσικές σκηνές, συναυλιακοί χώροι, χώροι του θεάματος, αθλητικές δραστηριότητες...). "

αρα είναι ακριβως ότι και τα άλλα social buying sites...

Quote29.12.2010 14:230 people like thisLike

εξηγησέ μας λοιπόν, ποιό deal παίζει σήμερα γιατί εγώ δεν κατάλαβα;

Ή δεν ξεκίνησε ακόμα να προσφέρει deals?

Quote29.12.2010 19:150 people like thisLike

οχι ρε παιδια, απ οτι καταλαβαινω δεν υπαρχει ακομη καποιο deal, απλα τρεχει ενας διαγωνισμος... πι οκατω λέει πως δεν εχει λανσαριστει το site ακόμη

Quote30.12.2010 22:460 people like thisLike

Απλά μου φαίνεται κάπως περίεργος ο τίτλος του θέματος για να καταλήγει σε ένα site που ακόμα δεν λειτουργεί. Υπάρχουν δεκάδες που έχουν καθημερινές προσφορές....

Quote12.01.2011 18:050 people like thisLike

Υπαρχουν πολλα οπως λες και γι αυτο ευτυχως υπαρχουν και aggregators όπως www.togatoni.gr και το www.tsibato.gr

Quote16.01.2011 01:570 people like thisLike

Cool... Νομίζω πως ξέχασες το καλύτερο aggregator ( http://www.bonusdeals.gr )