Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote01.10.2011 02:340 people like thisLike

Παιδιά παρόμοιο με το adf.ly που πόσταρε κάποιος είναι το linky. Ποστάρετε κάτι είτε σε facebook , είτε σε forum , είτε σε blog και καθώς '' κόβετε '' την

url μέσω του linky , όσοι μπαίνουν από το link σας , σας αποφέρουν κέρδος.

http://fotismaths.blogspot.com
Quote01.10.2011 09:090 people like thisLike

και για όσους δε δοκίμασαν adf.ly εδώ ένα link...

Δεν τα χρησιμοποιώ πολύ...δεν έχω ακόμα γνώμη κατά πόσο αξίζουν...

Αν κάποιος έχει εμπειρία ας ποστάρει

Quote01.10.2011 15:170 people like thisLike

από ότι κατάλαβα χρησιμοποιούν το ίδιο σύστημα οι δύο σελίδες που αναφέρατε. Τι ακριβώς παίζει; Υπάρχουν πολλά περιφερειακά τέτοια sites τα οποία λαμβάνουν προμήθεια για την κοινή πλατφόρμα που προωθούν;;;

Quote01.10.2011 18:290 people like thisLike

προς το παρόν φίλε μου ακόμα το ψάχνω...επειδή μου μοιάζει κάπως ptc είμαι επιφυλακτικός...όταν φτάσει ο καιρός της πληρωμής θα ενημερώσω

Quote01.10.2011 18:590 people like thisLike

Δηλαδή, τι θες να πεις. Ότι έχει πυραμιδοειδή στοιχεία. Σου λέει να πληρώσεις με το ξεκίνα και έχει πολλά επίπεδα κτλ.;;;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.10.2011 00:030 people like thisLike

οχι οχι καμια σχεση....

δε ζηταει λεφτα...

απλα πρεπει να ποσταρει λινκς τα οποια πρεπει να κλικαρουν οι αλλοι ( η και ο ιδιος να κοβεις τα url σου ) και να περιμενουν 5 δευτερολεπτα για να δουν το συνδεσμο

Quote02.10.2011 10:130 people like thisLike

Έτσι που το παρουσιάζεις δεν έχει καμία σχέση με τα PTC που αποτελούν πυραμίδες.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote02.10.2011 15:170 people like thisLike

Προσπαθώ να εγγραφώ αλλά στο πεδίο Country, όταν το πατάω κιτρινίζει και δεν μπορώ να γράψω τίποτα μέσα ούτε να επιλέξω και δεν γίνεται να εγγραφώ καθώς πρέπει να συμπληρώσω όλα τα πεδία.. :P

Quote02.10.2011 15:210 people like thisLike

οχι δεν εχει σχέση με πυραμίδες....φτου αυτο το κακο μακρια μας...τανια μου δεν ξερω γιατι..για ξαναπροσπαθησε...ειχε αλλος προβλημα???

Quote02.10.2011 15:270 people like thisLike

πχ το getpaid μας το βλέπεις από εδώ  στο adfly

ή

απο εδώ στο linky

Quote02.10.2011 15:320 people like thisLike

θα τους στείλω ένα support ticket..

να το γράψω στα ελληνικά ή στα αγγλικά?

απ'ότι κατάλαβα είναι ελληνικό το site, γι'αυτό ρωτάω..

Quote02.10.2011 17:280 people like thisLike

το linky είναι ελληνικό το adf.ly ξένο

Quote02.10.2011 18:460 people like thisLike

Βασικά φαίνεται πως είναι το ίδιο δίκτυο. To Linky.gr φαίνεται πως παίρνει προμήθειες ή ότι είναι κατασκευασμένο από το ίδιο το ad.fly και απλά αποτελεί μια μετάφρασή του.

Quote26.10.2011 06:150 people like thisLike

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΔΩ?? Μ ΠΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΛΙΝΚΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ SITES... ΕΧΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 16 VIEWS ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 0.012 ΕΥΡΩ...ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ? ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΙΝΚ ΣΟΥ ΠΡΙΜΟΔΟΤΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ VIEW?? ΑΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ VIEWS ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.....

Quote26.10.2011 08:130 people like thisLike

Το linky.gr υποστηρίζει ότι δίνει 10€ στις 1000 εμφανίσεις. Το νούμερο αυτό είναι κάπως εξωπραγματικό και θα πρέπει να μας το επαληθεύσουν όσοι το χρησιμοποιούν. Αλλά το μοντέλο που ακολουθεί για να υπολογίζει πόσα κερδίζεις δεν ξέρω ποιο είναι. Ίσως να κινείται στη λογική του adsense.

Έχοντας, δηλαδή, 15 30 ή και 100 εμφανίσεις το δείγμα σου είναι πολύ μικρό για να βγάλεις συμπεράσματα ή σοβαρά χρήματαTongue out.

Ακόμα και adsense να βάλεις, σε τόσο μικρή κίνηση, μία θα παίρνεις 2λεπτά το κλικ και μια 20.

Θα σε συμβούλευα να σταματήσεις να ψάχνεις τα σεντς και να σκεφτείς πως θα αυξήσεις την επισκεψιμότητα σε αρκετά πιο υψηλά επίπεδα.

Quote26.10.2011 08:440 people like thisLike

δεν με απασχολει το λινκυ φιλε μου....περισσοτερο το εκανα για να εχω ενα πριμ απο διμοσιεφσεις μου στο φεησμπουκ ξερεις μουσικη απο y.t. και ετσι..... οποτε δεν αγχονομαι για τα ''κερδη μου''.....

Quote27.10.2011 02:320 people like thisLike

γνωστό μπλογκ που δεν νιώθει ( μην τους διαφημίσω αφου δεν είναι μελη μας ) έχει κατακλύσει με pages ακυρες το facebook που οδηγουν μεσω adf.ly στο blog τους... αυτοι καθώς έχουν πολλές επισκέψεις ίσως μπορέσουν να σε ενημερώσουν..εγω δεν το χρησιμοποιω τελικα... ειναι κουραστικο

Quote27.10.2011 21:100 people like thisLike

Αυτο που δεν ξέρω παιδιά είναι πως αντιμετωπίζει το facebook όλα αυτά. Αν αντιληφθεί ότι το προφίλ σου είναι γεμάτο με λινκ που περνάνε από διαφημίσεις δεν μπορεί να προβεί σε ακύρωση του λογαριασμού σου;

Quote05.11.2011 19:220 people like thisLike

Καλό είναι το Adfly το προτείνω ανεπιφύλακτα

All We need is love and money... For Love visit Http://FanVille.Me , for money Http://GiGFor5.Com
Quote07.11.2011 10:300 people like thisLike

Γεια σου Josh. Για πες μας λίγα πράγματα παραπάνω από την εμπειρία σου. Χρήματα ανα κλικ, ανα 1000 εμφανίσεις κτλ., τον τρόπο που το δούλεψες....

Quote07.11.2011 14:320 people like thisLike

Δουλεύω εδώ και μια βδομάδα το linky εγώ... από δω το έμαθα στο ποστ του fstavridis (δεν θυμάμαι αν γράφτηκα μέσω αυτού). Μόλις κλείσω 2 βδομάδες (σε 2-3 μέρες) θα ενημερώσω αναλυτικά για τα αποτελέσματα του καθώς και για κάποιες παραμέτρους βελτιστοποίησης του για να μην ενοχλεί τους αναγνώστες...γενικά όμως έχω μια θετική γνώμη μέχρι στιγμής... Αν θέλετε να δείτε πως το δουλεύω μπείτε στο 543radio και στα άρθρα ανοίξτε ένα...

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote08.11.2011 10:170 people like thisLike

Ωραία περιμένουμε με ενδιαφέρον τα αποτελέσματα....

Quote14.11.2011 22:350 people like thisLike

Υποσχέθηκα να αναφέρω αποτελέσματα για τη χρήση του Linky αλλά ξεκινώντας να γράφω το post αυτό κατάλαβα ότι θα ήταν πολύ μεγάλο. Έτσι έφτιαξα ένα blog που εξηγώ ορισμένα πράγματα για το linky το adf.ly , κάνω μια σύγκριση των 2 αυτών υπηρεσιών και τέλος προτείνω πως να τα χρησιμοποιείτε και τα 2 στη ιστοσελίδα σας. To blog είναι linkygr.blogspot.com . Εγώ τα χρησιμοποιώ και τα δυο με φειδώ και να πω περιληπτικά ότι το linky σε πληρώνει για μοναδικά views ανα ημέρα (απαντάω σε ένα προηγούμενο post) ενώ το adf.ly σου δίνει για κάθε link. To linky όμως έχει καλύτερα pay rates. Να αναφέρω ακόμη ότι από adf.ly είμαι έτοιμος για payout ενώ και το linky πάει πολύ καλά.

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote15.11.2011 09:000 people like thisLike

Για το adf.ly έχω να πω πάντως πως μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανέναν πρόβλημα, οι πληρωμές τους είναι πάντα στην ώρα τους και δε του τρώνε ούτε cent. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

Τα συνολικά μου στατιστικά μέχρι στιγμής είναι Total: 136,905 views, $214.96456 earned (σχεδόν ένα χρόνο το χρησιμοποιώ, αλλά σπασμωδικά).

Quote15.11.2011 12:450 people like thisLike

@demiscy

πήγα να ρίξω μια ματιά στο blog  σου και δεν δούλευε. Ίσως επειδή μπαίνω από βιβλιοθήκη αυτή τη στιγμή.... Πες μας αν θες 2 πράγματα παραπάνω!!!

βασικά μέχρι στιγμή δεν τα είχα και σε μεγάλη υπόληψη αυτά τα προγράμματα επειδή δεν ήταν τόσο γνωστά και γενικά με ενοχλέι το γεγονός να θέλει ο άλλος να πλοηγηθεί μέσα στο site σου και να εμφανίζονται διαφημίσεις τόσο επιθετικά.

Από τη στιγμή που ακούω όλο και περισσότερα θετικά σχόλια από χρήστες, σκέφτομαι κάποια στιγμή να ανεβάσω και άθρο στο getpaid για αυτά. Αλλά δεν νομίζω να βάλω τέτοιες διαφημίσεις εδώ!

Quote15.11.2011 14:290 people like thisLike

@zapatista

Το adf.ly είναι όπως τα λες συνεπής στις πληρωμές του και δεν κόβει ούτε σεντ από το balance σου (δοκιμασμένο!). Το μόνο που αναφέρω στα προηγούμενα post μου είναι ότι το Linky δίνει καλύτερο payrate. Μιλάμε για 1.2-1.5 σεντ το κλικ ΑΛΛΑ από μοναδικό χρηστη ανά ημέρα. Γι'αυτό συστήνω linky μαζί με adf.ly!

@Dimitrios

Το blog δουλεύει ξανακοίταξε αν θες! Είναι linkygr.blogspot.com . Δημήτριε το linky δεν το συστήνω εσωτερικά μιας ιστοσελίδας αλλά για links που φεύγουν από τη σελίδα σου ή για link από το facebook προς τη σελίδα σου. Παράδειγμα χρήσης και των δυο μπορέίτε να δείτε στο web radio μου 543radio όπου βάζω καθημερινά 5-6 Link σε διάφορα θέματα! Αν θες έτοιμο άρθρο πάρε από το blog και διαμόρφωσε το όπως εσύ νομίζεις!

Quote15.11.2011 17:240 people like thisLike

@Δημήτρης

Τέτοιους είδους site χρησιμοποιούνται κυρίως για cloaking σε download links κλπ. Επίσης χρησιμοποιούνται από μεγάλο αριθμό spamers. Γενικώς έχουν σαν σκοπό να μπαίνουν σε λινκς που θα πατηθούν πολλές φορές αφού η πληρωμή ανά κλικ ειναι πολύ μικρή και δεν αξίζει τον κόπο αν δεν έχεις πολλά κλικς (5$ για 10.000 κλικς).

Πάντως το adf.ly ποτέ δε μου δημιούργησε πρόβλημα και μιλάω προσωπικά που είχα σε κάποιους μήνες και αρκετά ποσά (πχ τον μήνα Οκτώβριο έβγαλα 61$ και μου τα έβαλαν κανονικά, τα 61$ όπως καταλαβαίνετε αντιστοιχούν σε μεγάλο αριθμό clicks).

Quote15.11.2011 19:000 people like thisLike

@demiscy

Το είδα τελικά το blog σου. Πέρα από το περιεχόμενο, αυτό που μου έκανε εντύπωση στο blog σου είναι το ότι ενώ είναι απλό δένουν φοβερά τα χρώματα και ταιριάζουν πολύ με αυτά του linky και του ad.fly. Με ενδιαφέρουν τα άρθρα σου κάποια στιγμή θα σου στείλω και προσωπικό μύνημα για να τα ανεβάσω εδώ.

@zapatista

50€ σε ένα μήνα, αυτό σημαίνει πως η κίνηση σου είναι πολύ μεγάλη. Αν επέλεγες αντί για το Linky, εκεί που σε παίρνει να βάλεις affiliate links;; Ούτε "ενοχλητικός" προς τον αναγνώστη και νομίζω πως το κέρδος σου είναι πολύ μεγαλύτερο. Δεν το συζητώ να πας να συνδυάσεις affiliate links με linky, δεν ξέρω αν επιτρέπεται, αλλά φαντάζομαι πως τα λεφτά που θα βγάζεις από αυτό θα τα χάνεις από τη μικρότερη μετατρεψιμότητα του affiliate link. Είναι πολλοί που σπάζονται, ή που τελικά θα τους τραβήξει η διαφήμιση. Και ρωτάω γιατί είναι καλύτερο να επιλέξεις αυτή τη μορφή αν δεν μιλάμε για facebook ή κάτι που δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς με affiliate marketing ή adsense. Θέλω δηλαδή να καταλήξω πως ωραία είναι η ιδέα, αλλά η πιο έσχατη λύση, γιατί δίνει το μικρότερο όφελος με το μεγαλύτερο κόστος(ενόχληση για τον αναγνώστη)

Quote15.11.2011 20:210 people like thisLike

Γιαυτό είπα πως τέτοιες υπηρεσίες χρησιμοποιούνται κυρίως για download links. Πχ: Ανεβάζω κάτι στο fileserve.com (ή hotfile κλπ) και αντί να δίνω το link δίνω το adf.ly link του. Έτσι βγάζω λεφτά και από το adf.ly και από το fileserver :)

Σε αυτή την περίπτωση που σου είπα δε μπορώ να βάλω affiliate links! Η αν βάλω θα είναι σαν διαφημίσεις στο site μου. Με το adf.ly όμως μπορώ να βγάλω λεφτά και όταν ποστάρω σε ξένα φόρουμς κλπ :)

Οπότε μη το συγκρίνει με τα affiliate links, άλλο πράγμα το ένα άλλο πράγμα το άλλο. Το adf.ly κάνει cloaking (ή short) τα urls και πληρώνεσαι καμία σχέση με affiliates ή διαφημίσεις κλπ.

Quote04.01.2012 23:560 people like thisLike

62+ $ σε 4 ημέρες δεν είναι καθόλου άσχημα πιστεύω... και συνεχίζει ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/202/78042037.jpg

Quote05.01.2012 12:420 people like thisLike

πως το κατάφερες αυτό;;;

Quote05.01.2012 14:180 people like thisLike

Γενικώς ο μέσος όρος μου από το adf.ly είναι περίπου 50-60 δολάρια το μήνα και ξοδεύω περίπου 2 ώρες το μήνα.

Τα συγκεκριμένα λεφτά είναι εξαίρεση, μιας και πέτυχα κάτι που τελικά τράβηξε πολύ κόσμο

January 2012 Visitors: 38,794 Avg. CPM: $1.77 Month Earned: $68.483310

Όλοι Έλληνες!

Ε καμιά φορά σου κάθονται εξτραδάκια σαν κι αυτό αν κάτι που θα δημοσιεύσεις γίνει Viral.

38794 κλικς σε 5 μέρες πάντως είναι ακραίο νούμερο :)

Συνολικα στατιστικά λογαριασμού: Total: 213,420 views, $340.58481 earned

Να σημειώσω πως δεν έχω κανέναν affiliate στον λογαριασμό μου, όλα είναι από δικά μου έσοδα όπως βλέπετε.

Quote05.01.2012 18:020 people like thisLike

μπράβο zapatista!!!!

Quote27.01.2012 15:000 people like thisLike

Το υποτιθέμενο ελληνικό adfly, δηλαδή το LINKY.GR, είναι μεγάλη ΑΠΑΤΗ! Έκανα λογαριασμό έχοντας ξεπεράσει κατά πολύ τα 10$ που είναι το απαιτούμενο ποσό για να με πληρώσει το site (minimum cashout) και ενώ έχει περάσει πάνω από μήνας δεν έχω πάρει ούτε ένα cent! Ένα email τους δεν υπάρχει! Στα μηνύματα που τους έστειλα μέσω της φόρμας υποστήριξης, όσο απάντησαν σε εσάς τόσο απάντησαν και σε μένα. Μιλάμε για απατεωνίσκους! Αν είστε κορόιδα και θέλετε να χάνετε το χρόνο σας τσάμπα τότε οπωσδήποτε να γίνετε μέλη! Στο blog τους την κριτική μου εννοείται πως την έσβησαν.. Σας το λέω φιλικά για να σας γλιτώσω από κόπο και χαμένο χρόνο.. LINKY.GR = ΑΠΑΤΗ .

Quote27.01.2012 18:200 people like thisLike

Αυτό που μπορώ να κάνω εγώ Χρήστο είναι να επικοινωνήσω μαζί τους και να δούμε ποια θα είναι η απάντησή τους εφόσον από εδώ δημόσια καταγγέλεις το θέμα. Να δούμε τι θα απαντήσουν, απαντήσουν και τότε δεν ξέρω πως μαζί με άλλους θα μπορούσατε να κινητοποιηθείτε, τουλάχιστον να μη την πατήσουν και άλλοι εφόσον τα πράγματα είναι όπως τα λες. Για αρχή, θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη της linky εφόσον υπάρχει.

Quote27.01.2012 18:230 people like thisLike

Βασικά, μπήκα στο site και λέει ότι είναι υπό ανανέωση.... Ελπίζω να μη βαρέσανε κανένα κανόνι...... Αν έχει κάποιο mail, δώσ' το για να προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους.

Quote28.01.2012 17:440 people like thisLike

Είναι πολύ σοβαρή η καταγγελία αλλά καλό είναι να έχουμε μια ενημέρωση από τους υπεύθυνους του site.Προσωπικά δεν έχω φτάσει τα 10$ για να "παω??"ταμείο..

με αναζήτηση βρήκα αυτό.

http://www.insomnia.gr/topic/413974-linkygr-ελληνικός-κλώνος-του-adfly/

πιστεύω να βοηθάει λίγο.

Quote29.01.2012 02:010 people like thisLike

μπήκα στο link που λες, αλλά δεν βρήκα τίποτα......

Quote29.01.2012 17:120 people like thisLike

Αναφέρεται ένα email που μάλλον είναι του ιδρυτή του λίνκυ.δεν μπορω να βρω κάτι άλλο..

Quote29.01.2012 18:010 people like thisLike

Αυτή τη στιγμή δε βλέπω ούτε και αυτό, οπότε αν θες δώσ το μας να δούμε αν θα έχουμε κάποια απάντηση.....

Quote29.01.2012 19:110 people like thisLike

κανω επικολληση απο το insomnia ενα ποστ που βρηκα με ημερομηνια καλοκαιρι 2007.

"Καλησπέρα,

σεταρω ενα site με το ονομα linky.gr για λογαριασμό τρίτου και θέλω να μάθω τι αλλαγες θα ηταν χρήσιμεςγια να μπει στην ελληνική αγορα.
Επίσης ειναι καλό να γίνει εξελληνισμός του εν λόγω site?
Είναι εύκολο στο να κατανοήσει ο χρήστης τη λειτουργία του?
Πως θα προσελκυσω advertisers?
Οποιοςεχει σοβαρες προτασεις πλην των απόψεων παρακαλώ να μας στειλει email contact @ linky .gr

Ευχαριστω εκ των προτερων... "
αυτός που δημιούργησε το συγκεκριμένο ποστ έχει το nickname Morianos.
Δεν έχω εμπάθια με κανένα ατόμο απο το linky ούτε καν γνωρίζω και κανέναν.Εύχομαι να μην είναι και φούσκα.Αλλά για ενημέρωση αφού βρήκα αυτά τα στοιχεία τα επικόλλησα στο getpaid μήπως και βγει κάποια άκρη..ελπίζω να βοήθησα λίγο.
0
Quote29.01.2012 19:110 people like thisLike

κανω επικολληση απο το insomnia ενα ποστ που βρηκα με ημερομηνια καλοκαιρι 2007.

"Καλησπέρα,

σεταρω ενα site με το ονομα linky.gr για λογαριασμό τρίτου και θέλω να μάθω τι αλλαγες θα ηταν χρήσιμεςγια να μπει στην ελληνική αγορα.
Επίσης ειναι καλό να γίνει εξελληνισμός του εν λόγω site?
Είναι εύκολο στο να κατανοήσει ο χρήστης τη λειτουργία του?
Πως θα προσελκυσω advertisers?
Οποιοςεχει σοβαρες προτασεις πλην των απόψεων παρακαλώ να μας στειλει email contact @ linky .gr

Ευχαριστω εκ των προτερων... "
αυτός που δημιούργησε το συγκεκριμένο ποστ έχει το nickname Morianos.
Δεν έχω εμπάθια με κανένα ατόμο απο το linky ούτε καν γνωρίζω και κανέναν.Εύχομαι να μην είναι και φούσκα.Αλλά για ενημέρωση αφού βρήκα αυτά τα στοιχεία τα επικόλλησα στο getpaid μήπως και βγει κάποια άκρη..ελπίζω να βοήθησα λίγο.
0