Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote21.11.2009 13:450 people like thisLike

Neobux.com - Από ότι λέγετε είναι ένα από τα καλύτερα pay to click site που τρέχει αυτή τη στιγμή. Ποιά είναι η γνώμη σας ή η εμπειρία σας με το συγκεκριμένο site;

Εγώ ασχολούμε με το Neobux εδώ και έξι μήνες και βλέπετε τί έχω βγάλει. Το τί έχω πάρει τώρα έιναι άλου παπά ευαγγέλιο, έχω "τραβήξει" μόλις 4$ όλλα τα υπόλοιπα έχουν πάει σε refferals και σε ανανεώσεις, αυτή τη στιγμή έχω 7 direct refferals και 400 νοικιασμένους.

Η δικιά μου στρατηγική έχει ώς εξής, μόλις βρήκα 5 direct reffs νοίκιασα άλλους 200 και έγινα  golden, το autopay είναι ενεργό και τους ανανεώνω για τρίμηνο. Βασικά από ότι νομίζο κατόπιν εορτής βέβαια θα ήταν καλύτερα να περίμενα να βρώ περισσώτερους direct refferals, αλλά όπως όλοι είμαι βιαστικός.

Υπάρχει κανείς πιο παλιός εδώ να μας πεί τί έχει βγάλει και κάποια ίσως καλύτερη στρατηγική;

Quote01.12.2009 01:340 people like thisLike

Αν θες εξήγησε στον κόσμο, τι είναι οι direct και τι οι νοικιασμένοι refferals...Αποδίδουν τα λεφτά τους πισω;; Και γιατί έχει σημασία αν θα μαζέψεις πρώτα direct και μετά να νοικιάσεις

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote01.12.2009 22:260 people like thisLike

Προσωπικά έχω πει πως αμφιβάλω για αυτά τα site. Όχι πως δεν πληρώνουν, αλλά για το αν αξίζουν τον κόπο. Αλλά εσύ Θοδωρή το έχεις ψάξει και θα μπορούσες να ΄δώσεις περισσότερα στοιχεία, ωστε να ξέρει ο κόσμος τι γίνεται και να πάρει τις αποφάσεις του. Εσύ τι βλέπεις, οι νοικιασμένοι δίνουν να λεφτά στους πίσω;;;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote16.04.2010 10:500 people like thisLike

Χμμμ, σπό ότι ξέρω όντως το neobux.com( και δική μου άποψη και το bux.to) είναι από τα εγγυημένα site που πληρώνουν ...Λοιπόν τα direct referrals είναι χρήστες που έκαναν εγγραφή από το δικό σου link με το referral name σου, και αυτοί είναι οι μόνιμοι referrals, οι οποιοι συνήθως βρηκαν το link σου σε site η forum που το διαφήμισες.....Αυτοί καλό θα ήταν να είναι αρκετοί , γιατι δεν χρειάζεται να τους ανανεώνεις χρησιμοποιώντας ΧΡΉΜΑΤΑ από τον neobux λογαριασμό σου...και φυσικά σου δίνουν εξτρα χρήματα, περισσότερα εννοειτε απο αυτά που παιρνεις με τα δικά σου klik....Τωρα οι ενοικιαζόμενοι referrals είναι μια πολύτιμη βοήθεια .. το site σου δίνει την δυνατότητα να νοικιάσεις χρήστες που είναι ήδη εγγεγραμένοι sto site, και να πληρώνεσαι από τα κλικ τους. Κοστίζουν σχετικά φτηνά, αλλά το κακό είναι ότι δεν είναι μόνιμοι και χρειάζονται ανανέωση...Η στρατιγική για να έχεις κάποιο μέλλον με αυτούς είναι να αγοράζεις συνέχεια περισσότερους, ώστε αυτά που σου μένουν μετα και τις ανανεώσεις των referrals να σου μένουν πάντα κάτι για την τσέπη σου....

Τωρά όσο αφορά το bux.to πολλά ακούγονται για το ότι είναι απάτη, αλλά ρε παιδιά έχω δει πολλές αποδείξεις με πληρωμές , ακόμα όχι την δική μου αλλά......

Σε αυτό αγοράζεις μόνιμους referrals, λίγο πιο ακριβά αυτή την φορά, έχει περισσότερες διαφημίσεις και στην θεωρία αποδίδει πολύ περισσότερο από το neobux... στην πράξη ακόμα δεν ξέρω.....Αλλά φανταστείτε ότι είναι μόνιμοι οι refferels και όσο περισσότερους αγοράζεις τόσα περισσότερα βγάζεις...

Παρακαλώ όσοι ξέρουν περισσότερα για το bux.to και όσοι φυσικά έχουν πληρωθεί να μας το πουν........Ελπίζω να βοήθησα κάοως!!

Quote16.04.2010 17:420 people like thisLike

@gkon22

πολύ ωραίες οι πληροφορίες που μας έδωσες για το neobux...

Τι πιστεύεις όμως. Aπό το renting το balance βγαίνει πάντα θετικό. Πόσος χρόνο χρειάζεται να γίνει η απόσβεση του αρχικού εξόδου, αν αυτο τελικά συμβαίνει;

Quote16.04.2010 19:160 people like thisLike

Δεν έχω και πολύ προσωπική εμπειρία, σε θέμα πληρωμών, αλλά πιστεύω ότι αξίζει κάτι γιατί στην ουσία τα λεφτά που χαλάς δεν είναι από την τσέπη σου...Αλλά για να πιασει τόπο ο χρόνος που χαλάς πρέπει να έχεις αρκετου΄ς μόνιμους referrals...... Ένα έξτρα εισόδημα βγαίνει σίγουρα....πολλές φορές και σημαντικο....τώρα αν πληρώνουν το bux.to και το bux.gs είναι σίγουρα καλύτερα γιατί εκεί αγοράζει μονιμους refs και έχουν περισσότερες διαφημίσεις.....Έτσι το ερώτημα που γενιέται τώρα είναι αν είναι εγγυημένα τα δύο προαναφερθέντα PTC sites....όποιος ξέρει να βοηθήσει...

Quote01.07.2010 12:580 people like thisLike

Το bux.to εγινε απο μεγαλη ελπιδα η μεγαλυτερη απατη στα ptc.Ηταν απ'τα πρωτα του ειδους 3-4 χρονια πισω.
Λεγοταν στο νετ οτι ειχε ξεπερασει τα 10 εκατομμυρια μελη κι ολοι εσπευδαν να γραφτουν.Ωστοσο ηδη μετα το πρωτο
εξαμηνο λειτουργιας του αρχισαν οι ψιθυροι οτι πληρωνε επιλεκτικα και οταν εκλεισε χρονο ειχε μετατραπει ηδη
σε απολυτο scam.Σε μενα εκκρεμουν δυο πληρωμες γυρω στα 2 χρονια τωρα μια οταν ημουν στανταρ μελος και μια
αφου εγινα premium.Μαλιστα η premium συνδρομη μου εχει ληξει πανω απο χρονο,δεν εχω διαγραφει παροτι σπανια
μπαινω και ποτε δεν κλικαρω,και εξακολουθω να φαινομαι ως premium γιατι απλουστατα το σαιτ ειναι παρατημενο.Απο
καιρο σε καιρο αναρτα στην κεντρικη σελιδα καποιο δηθεν ποστ καποιου δηθεν μελους για καποια δηθεν μεγαλη πληρωμη
Το bux.to αναφερεται πλεον σε ολες τις scam lists για ptc sites.Το Neobux δεν εχει καμια σχεση με αυτο και ασχετα
το πως καταφερνει να πληρωνει ειναι ενα προγραμμα που πληρωνει εδω και 2 χρονια ανελλιπως και αυτοματα.
Ηταν στην ουσια το πρωτο που εισηγαγε την αμεση πληρωμη και το συστημα ενοικιασης ρεφεραλς το οποιο ειναι και
το κυριοτερο συστατικο που πρεπει να'χει για να επιβιωσει ενα ptc site.

Quote01.07.2010 14:320 people like thisLike

κανείς πάντως δεν μπορεί να πει πως και το neobux δεν θα καταλήθει σε κάτι τέτοιο. Τα ptc έχουν κάποια στοιχεία πυραμίδας. Αν δεν υπάρχουν νεοεισερχόμενοι, σχεδόν κανεις δεν μένει να κλικάρει. Οπότε όταν ο ρυθμός προσέλκυσης νεων πέφτει, έρχεται η στιγμη που σκάει η φούσκα.

Προσωπικά θα παραδεχόμουν το ptc που θα έδινε 2λεπτα για το κλικ και ο advertiser θα επρεπε να το πληρώνει 2,5. Ο affiliate θα έπαιρνε 0,5.

Με την προϊποθεση πως θα μπορούσες να γράφεις άλλους χωρίς να κλικάρεις. Τότε ναι δεν θα είχε στοιχεία πυραμίδας

Quote02.07.2010 12:110 people like thisLike

Neobux.com - Από ότι λέγετε είναι ένα από τα καλύτερα pay to click site που τρέχει αυτή τη στιγμή. Ποιά είναι η γνώμη σας ή η εμπειρία σας με το συγκεκριμένο site;

Εγώ ασχολούμε με το Neobux εδώ και έξι μήνες και βλέπετε τί έχω βγάλει. Το τί έχω πάρει τώρα έιναι άλου παπά ευαγγέλιο, έχω "τραβήξει" μόλις 4$ όλλα τα υπόλοιπα έχουν πάει σε refferals και σε ανανεώσεις, αυτή τη στιγμή έχω 7 direct refferals και 400 νοικιασμένους.

Η δικιά μου στρατηγική έχει ώς εξής, μόλις βρήκα 5 direct reffs νοίκιασα άλλους 200 και έγινα  golden, το autopay είναι ενεργό και τους ανανεώνω για τρίμηνο. Βασικά από ότι νομίζο κατόπιν εορτής βέβαια θα ήταν καλύτερα να περίμενα να βρώ περισσώτερους direct refferals, αλλά όπως όλοι είμαι βιαστικός.

Υπάρχει κανείς πιο παλιός εδώ να μας πεί τί έχει βγάλει και κάποια ίσως καλύτερη στρατηγική;

theosartp  καλημερα καταρχην ,δεν ξερω αν εισαι ακομα  γραμμενος στο neobux  , η' οχι , αλλα αν εισαι πρεπει αμεσα να κλεισεις το autopay(DISABLE) γιατι δινεις επιπλεον χρηματα χωρις λογο ,αφου οπως γραφεις ανανεωνεις προφανως τους καλυτερους rent ref. καθε τριμηνο. Αυτο σε περιπτωση που δεν το εχεις κανει ηδη. Το aytopay χρειαζεται μονο αν δε θες να αγορασεις πακετα διμηνο η' τριμηνο με εκπτωση 10% και 20% αντιστοιχα ,και οταν εχεις βαλει φιλτρα που μπερδευει το πραγμα.

ΑΝ εχεις δωσει 420$ για τους ref και εχεις εισπραξει μονο 4$ τοτε συγνωμη αλλα κατι κανεις λαθος η' εχεις μετριους εως κακους ref

To κοστος για 400 ref , πρεπει να σου πηγε γυρω στα 100$ (ARXIKH αγορα) που τα θεωρω πολλα διοτι πρεπει να εισαι golden μελος η' ανωτερο λογικα αφου το μεγιστο σε standar σημερα ειναι 300 rent ref.

Αυτοι οι 400  θεωρητικα σου δινουν 400 χ ο.ο1 χ 2(click ads) x30 = 240$ / μηνα  ...ενδεικτικο παραδειγμα με μονο 2 κλικ ανα ρεφ  διοτι λογικα πρεπει να εχεις επιλεξει τους καλυτερους απο 2 κλικ και πανω

κοστος αγορας 100$ - 240$ εσοδα  = 140$  στην τσεπη θωρητικα

ανανεωση 4χ25$χ(20%-) =80$ το κοστος σου για ενα τριμηνο ολους

αρα 240$-100$(αρχικη αγορα)-80$(επεκταση τριμηνου)=60$ στην τσεπη

τωρα αν εισαι golden μελοσ και επιλεγεις το τριμηνο  ,συμφωνα με το παραπανω παραγειγμα ,  επιπλεον για δυο μηνες δεν πληρωνεις ,μονο ανακυκλωση αν χρειαστει , οποτε εχεις 240$χ2=480$ σιγουρα στην τσεπη SYNOLO = 480$+60$ -100$-80%-90$ (KOSTOS GOLDEN) = 270$ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ

ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΕΙΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΒΑΡΙΑ ΒΑΡΙΑ 50$ = 220$ , ΧΩΡΙς ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΛΙΚΑΡΙΣΜΑΤΑ  120Χ0,01Χ4=4,8$

ΑΝ ΕΙΣΑΙ STANDAR ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙς ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΙΘΜΟ REF.  ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΔΥΝΟ

ΑΓΟΡΑ 400 ΡΕF = 100$

ΕΣΟΔΑ ΜΗΝΑ = 400Χ0.005Χ30Χ2 =120$

ΑΥΤΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΘΩΡΗΤΙΚΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ

ΑΝ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΤΡΙΜΗΝΟ ΘΕΣ 80$ , ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟ 20$ ΟΠΟΤΕ 60$ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ. ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ 60$ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ  ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΑΛΕ ΑΛΛΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕ GOLDEN ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΝ ΡΕΦ ΣΕ 200 ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΠΑΛΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:  ΤΟ AVERAGE  ΔΗΛΑΣΗ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΚΛΙΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΝΑ REF  ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ  ..ΔΗΛΑΔΗ 2 ΚΛΙΚ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ ,ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ , ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΑΠΟ 3 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΖΕΙ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ , ΚΑΘΑΡΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΕ ΚΡΙΝΩ .ΑΠΛΑ ΑΦΟΥ ΕΠΕΝΔΥΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΝ ΤΟ NEOBUX ΘΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ,Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ EΙΝΑΙ ΝΑΙ , ΔΙΟΤΙ ΕΧΕΙ  ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΛΗΡΩΜΩΝ , ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΡΚΕΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ (ΑΝΕΝΕΡΓΟΥΣ ΚΛΠ) , ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΘΟΔΟ HACKING , ΕΧΕΙ LIVE SUPORT πΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ , ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ SCAM SITE

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΕΡΔΗ

Quote21.07.2010 01:030 people like thisLike

Να μαι πάλι, μετά απο τόσο καιρό ακόμα ασχολούμαι με το Neobux και ακόμη δε το έχω μετανιώσει. Σιγουρα πάντως δεν ειναι από τα scam PTC sites αφού βαδίζει αισίως στον 3ο χρόνο λειτουργίας του.

Ήθελα κυρίως να τονίσω ότι δεν έχει σημασία το αν θα καταφέρεις να εγγράψεις άτομα κάτω από σένα ( αν και σου δίνει κάποιο επιπλέον αέρα) γιατί η κύρια ιδέα είναι οτι νοικιάζεις χρήστες που εχουν εγγραφεί στο site, και όχι μόνο αυτο, εχουν ήδη φιλτραριστεί εκείνοι που κλικάρουν γιατί ο admin δεν αφήνει τιποτα στην τύχη.

Το Neobux παντως δεν είναι σιγουρα ένα απο τα site που υπόσχεται γρήγορα λεφτά. Μετά από 5 μήνες ένανα cashout τα πρώτα μου 300 ευρό γιατί έχτιζα τη στρατιά μυ απο rented refs. σε αλλους δύο μήνες υπολογίζω να κανω άλλο ένα cashout των 400 ευρο. Το αληθινό κέρδος όμως θα έρθει από το νέο έτος. Δε με πειραζει όμως γιατί νιώθω περήφανη που επιτέλους καταπιάστικα σοβαρά με κάτι που τελικά μου απεφερε κερδη και δε βαρέθηκα να το ψαξω όπως έκανα παλιότερα! Θα ξαναποστάρω σίγουρα το νεο έτος να σας πω τα νέα μου!

Επισης στρατιγική sos: extend παντα για 90 μερες!! και συνηθως aytopay off

Ο admin τώρα σου δίνει καλύτερα διαλεγμένους refs όταν κάνεις manual recycling οπότε recycle καπου το 5% των κερδών σου καθημερίνα για να κρατήσεις ένα καλο avg , και καλα κερδη!

Δε θα ήταν όμως κακό αν εγγραφόσασταν κατω από μένα γιατί όπως είπαμε ότι επιπλέον είναι καλοδεχούμενο :D Ευχαριστώ!

Κάντε κλικ εδω: http://www.neobux.com/?r=celaki

Quote21.07.2010 07:190 people like thisLike

Φίλη celino σου εύχομαι ότι καλύτερο στη προσπάθεια σου.

Ξέρω πως μπορεί να μετριάσω τον ενθουσιασμό σου με αυτά που θα σου πω, αλλά νομίζω πως θα πρέπει να τα λάβεις σοβαρά υπόψιν. Έχω ξαναπεί πως για να αποφύγουμε κακοτοπιές στη ζωή μας, είτε αυτό λέγεται χρηματιστήριο, είτε internet, θα πρέπει να αναζητάμε πάρα πολύ το λόγο που μας κάνει να κερδίζουμε. Προσφέρουμε κάτι;;; Δεν έρχεται κανείς να σου χαρίσει λεφτά.

Και στο πόκερ παράδειγμα μπορεί να κερδίζεις, αλλά ξέρεις πως σαν σύνολο οι παίχτες βγαίνουν στο μείον γιατί πρέπει να πληρωθεί το site. Από εκεί και πέρα κάποιοι κερδίζουν εις βάρος κάποιων άλλων. Είναι απλή προσθαφαίρεση.

Στην περίπτωση του Neobux. Θεωρείς, πως το Neobux είναι τόσο χαζό που νοικιάζει refs. Θα μπορούσε να τους κρατάει για τον ευατό του, γιατί να τους νοικιάσει σε εσένα και εσύ να βγάζεις από αυτό. Η ουσία είναι πως παίζεται ένα παιχνίδι στο οποίο αν εσύ κάνεις καλό “παιχνίδι” με τους refs ίσως να κερδίζεις το Neobux, βγάζοντας περισσότερα από ότι του έδωσες. Σκέψου, όμως, πως για να είναι αυτό βιώσιμο παίζουν 2 σενάρια.

1. Για κάθε έναν που κερδίζει υπάρχουν αρκετοί που χάνουν ώστε το ισοζύγιο να είναι θετικό για το Neobux από τη ενοικίαση refs

2. το Neobux χάνει από αυτή του την επιλογή, αλλά με αυτό τον τρόπο ωθεί νέους εισερχόμενους να κάνουν ότι κάνεις και εσύ. Έτσι οι νεοεισερχόμενοι χρηματοδοτούν εσένα, και αυτοί θα χρηματοδοτούνται από τους επόμενους. Αν αυτό συμβαίνει η κατάσταση κάποια στιγμή θα “σκάσει” καθώς πρόκειται ξεκάθαρα για σχήμα ponzi. Το όλο θέμα καλύπτεται από κλικ και διαφημίσεις για να μην είναι εύκολο να το αντιληφθεί κανείς.

Συμβαίνει ένα από τα 2 ή και τα 2. Για αυτό φιλικά σου λέω πως χρειάζεται προσοχή. Δεν λέω πως δεν είναι δυνατόν να κερδίσεις, αλλά να κερδίσεις μπορείς και στο ποκερ. Να προσέχεις εκεί έξω γιατί κανείς δεν χαρίζει λεφτά αν δεν έχεις κάτι πραγματικό να του προσφέρεις.

Το ιοζύγιό σου είναι θετικό;;;Γιατί αναφέρεις μόνο τα έσοδα;;

Quote21.07.2010 08:050 people like thisLike

Ξέρω πως μπορεί να μετριάσω τον ενθουσιασμό σου με αυτά που θα σου πω, αλλά νομίζω πως θα πρέπει να τα λάβεις σοβαρά υπόψιν. Έχω ξαναπεί πως για να αποφύγουμε κακοτοπιές στη ζωή μας, είτε αυτό λέγεται χρηματιστήριο, είτε internet, θα πρέπει να αναζητάμε πάρα πολύ το λόγο που μας κάνει να κερδίζουμε. Προσφέρουμε κάτι;;; Δεν έρχεται κανείς να σου χαρίσει λεφτά.

Και στο πόκερ παράδειγμα μπορεί να κερδίζεις, αλλά ξέρεις πως σαν σύνολο οι παίχτες βγαίνουν στο μείον γιατί πρέπει να πληρωθεί το site. Από εκεί και πέρα κάποιοι κερδίζουν εις βάρος κάποιων άλλων. Είναι απλή προσθαφαίρεση.

Στην περίπτωση του Neobux. Θεωρείς, πως το Neobux είναι τόσο χαζό που νοικιάζει refs. Θα μπορούσε να τους κρατάει για τον ευατό του, γιατί να τους νοικιάσει σε εσένα και εσύ να βγάζεις από αυτό. Η ουσία είναι πως παίζεται ένα παιχνίδι στο οποίο αν εσύ κάνεις καλό “παιχνίδι” με τους refs ίσως να κερδίζεις το Neobux, βγάζοντας περισσότερα από ότι του έδωσες. Σκέψου, όμως, πως για να είναι αυτό βιώσιμο παίζουν 2 σενάρια.

1. Για κάθε έναν που κερδίζει υπάρχουν αρκετοί που χάνουν ώστε το ισοζύγιο να είναι θετικό για το Neobux από τη ενοικίαση refs

2. το Neobux χάνει από αυτή του την επιλογή, αλλά με αυτό τον τρόπο ωθεί νέους εισερχόμενους να κάνουν ότι κάνεις και εσύ. Έτσι οι νεοεισερχόμενοι χρηματοδοτούν εσένα, και αυτοί θα χρηματοδοτούνται από τους επόμενους. Αν αυτό συμβαίνει η κατάσταση κάποια στιγμή θα “σκάσει” καθώς πρόκειται ξεκάθαρα για σχήμα ponzi. Το όλο θέμα καλύπτεται από κλικ και διαφημίσεις για να μην είναι εύκολο να το αντιληφθεί κανείς.

Συμβαίνει ένα από τα 2 ή και τα 2. Για αυτό φιλικά σου λέω πως χρειάζεται προσοχή. Δεν λέω πως δεν είναι δυνατόν να κερδίσεις, αλλά να κερδίσεις μπορείς και στο ποκερ. Να προσέχεις εκεί έξω γιατί κανείς δεν χαρίζει λεφτά αν δεν έχεις να του προσφέρει.

Το ιοζύγιό σου είναι θετικό;;;Γιατί αναφέρεις μόνο τα έσοδα;;

Quote21.07.2010 20:070 people like thisLike

File Dimitri katarxin exeis asxolithei me to neobux? Giati de mporeis na to katadikazeis etsi erimin.. S eyxaristw gia tin prospatheia sou na me prostateuseis apla se oti epixeiriseis opws les yparxei perithwrio kati na paei strava..

Aneferes to poker sa paradeigma... exeis ypopsin sou oti yparxoun paixtes poy einai epaggelmaties, diladi zoun apokleistika apo to poker... auto den egine tyxaia alla prospathisan poli g auto kai nai kerdizoun ta lefta twn allwn pou de kseroun alla an exoun oreksi tha mathoun k autoi.. Oson afora to cazino pu kanei host tous paixtes kerdizei elaxista sxetika me alla paixnidia g auto polla cazino den asxolountai na exoun kan poker stis aithouses tous.

To idio akrivws symbainei k me to neobux, oso pio poli asxoleisai toso apoktas stratigikes pou apaitountai gia na kerdiseis. egw as poume epeidi to fovithika stin arxi ekana to lathos tou na agorasw to isxuro paketo xwris na mporw na to stiriksw me tous refs mu gt de noikiasa pollous. etsi eimai pisw kapou 5 mines sta kerdi mu to opoio omws einai logiko.. poios kerdise kateuthian me otidipote katapiastike?

Me rwtises gia ta esoda mu k an eixes proseksei eixa grapsei oti ap tin arxi tou kainourgiou xronou tha exw kanei aposvesi kefalaiou kai opws eipa tha sas krataw enimerous.

Telos auto pou eipes oti giati na noikiazei tous refs tou kai na mi tous krataei einai i apodeiksei oti de gnwrizeis peri tinos prokeitai to neobux. An kratage to neobux tous refs oi idioi de tha xan kanena apolytws kinitro na klikaroun diafimiseis kathws tha kerdizan apla 0.01 cent..kai etsi de tha ifistato to site oute tha proselkue diafimistes..

Omws prosoxi den einai pyramida: dld de kerdizeis k ap tous refs ton refs sou! Sto neobux auti ti stigmi einai eggegramenoi 5.000.000 prp atoma apo olo ton kosmo... k oloi mas mporoume na eimaste k na dexomaste refs. panta uparxei perithwrio na erthoun k alloi episis ap autous einai polloi pu de noiakiazoun refs gt den exoun xrimata (auto bebaia tous kanei na mi blepoun syxna diafimiseis) an noikiazan k autoi refs tote tha eblepan diafimiseis gt gia na pareis ta lefta ap tis diafimiseis twn refs sou prp na exeis dei k esy o idios. Etsi mporei na eixa ligotera atoma.. an k sou eipa panta yparxei perithwrio na auksithei o arithos twn xristwn, oi opoioi omws tha ekanan click perisotero k ta kerdi pollaplasiazontai.

Einai polla auta pou mporw na pw gia to neobux akoma.. alla as mi makrygorw moni m. Yparxoun k ellines xristes epityximenoi oi opoioi bgazoun minaiws 2000 klp klp auta na sai kala k pali :D

Quote21.07.2010 21:160 people like thisLike

Αγαπητή φίλη,

πρώτα θα σου κάνω μια παρατήρηση. Απαγορεύεται να γράφουμε σε greeklish Αυτός ο κανόνας ισχύει για όλα τα forum και είναι πολύ λογικό. Οι περισσότεροι δεν θα κάτσουν να διαβάσουν ένα μεγάλο κείμενο σε greeklish. Δεν πειράζει για πρώτη φορά αν δεν το γνώριζες.

Αυτό θα σε βοηθήσει κάνει αυτόματη μετατροπή.

Πάμε στην ουσία του θέματος:

Όταν κάτι έχεις διαβάσει πως λειτουργεί, από πολλές πηγές στο Internet, και βλέπεις κάποια οφθαλμοφανή μειονέκτημα δεν είναι ανάγκη να το χρησιμοποιήσεις για να εκφέρεις άποψη. Το ότι κίνδυνος είναι μέσα στη ζωή μας είναι κάτι για το οποίο έχεις δίκιο. Το θέμα είναι πότε αξίζει και πότε όχι.

Ανέφερα το poker γιατί ο κόσμος καταλαβαίνει καλύτερα περί τίνος πρόκειται. Όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν επαγγελματίες στο Poker, οι οποίοι πληρώνονται καλά. Αν κάποιος θέλει να γίνει κάτι τέτοιο, πάω πάσο. Απλά θα πρέπει να ξέρει πως για κάθε έναν τέτοιο υπάρχουν χίλια κορόιδα τα οποία πιστεύουν πως έπιασαν τη καλή. Αν ήξεραν πως είναι κορόιδα και όχι φιλόδοξοι επαγγελματίες δεν θα έκλειναν χιλιάδες σπίτια από τη χασούρα τους. Και με ένα καθαρό σχήμα ponzi(πυραμίδα) να ασχοληθείς μπορεί να βγάλεις χρήματα. Αλλά πάλι, για κάθε έναν που κερδίζει υπάρχουν χιλιάδες χαμένοι και αυτό φαίνεται στο τέλος της παρτίδας.

Το Neobux, όπως και άλλα PTC, για μένα, πατάει με το ένα πόδι στον κόσμο των πυραμιδοειδών συστημάτων και με το άλλο στον υγιή κόσμο της διαφήμισης. Διάβασε αυτό, θα δεις πως πυραμίδα δεν είναι απαραίτητα ότι έχει πολλά επίπεδα. Γενικότερα, πυραμίδα είναι μια φούσκα που δεν συμφέρει τους νεοεισερχόμενους, αλλά αυτούς που στρατολογούν ή είναι σε ανώτερα επίπεδα. Η βάση κρατιέται μόνο από την ελπίδα, όταν ο ρυθμός προσέλκυσης νέων φθήνει το όλο σύστημα καταρρέει. Μόνη σου είπες πως το Neobux νοικιάζει refs για να κρατάει τους ανθρώπους να κλικάρουν!! Δηλαδή το 99% του κόσμου στο Neobux μένει μόνο με τη προοπτική να έχει refs. Αν αυτό δεν συνέβαινε το σύστημα θα κατέρρεε. Το ότι υπάρχουν εκατομμύρια κόσμου μέσα δεν λέει τίποτα. Αυτό είναι χαρακτηριστικό αυτών των σχημάτων. Τι θα γίνει στο μέλλον αν αυξάνονται με τους ίδιους ρυθμούς 100εκ;; Δεν νομίζω.

Υπάρχει υγιής πλευρά;; Υπάρχει και το υγιές κομμάτι αυτό της διαφήμισης. Αν θεωρεί κανείς πως τον συμφέρει να κλικάρει για 2 cents μπορεί να το κάνει. Τα λεφτά τα λαμβάνει από τους διαφημιστές οπότε όλα είναι οκ. Αν θέλει μπορεί να εγγραφει refs, κατι το οποίο είναι aff. Marketing. Θα ήταν υγιές αν σου επέτρεπε να εγγράφεις χωρίς να σε υποχρεώνει να κλικάρεις. Από τη στιγμή που δεν γίνεται ενέχει στοιχεία ponzi, εκτός αν το ήθελες έτσι κι αλλιώς. Εγώ λοιπόν χρησιμοποιώ την πιο υγιή πλευρά του Neobux. Κλικάρω και παίρνω τα ποσοστά από τους λίγους direct refs που έχω. Να σημειώσω πως οι διαφημίσεις είναι από scams μέχρι άλλα περίεργα σχήματα.

Αν ήθελα θα μπορούσα να γράφω κάθε μέρα για το Neobux εδώ και να έχω πάνω από 100refs, βγάζοντας κάτι, αλλά με αυτό τον τρόπο θεωρώ πως θα κορόιδευα και θα εκμεταλλευόμουν τους αναγνώστες μου.

Το περίεργο είναι το πόσο εύκολα ο κόσμος πείθεται για να μπει και στα πιο επικίνδυνα σχήματα. Αν πεισθεί δεν ξεκολλάει και δεν αλλάζει γνώμη μέχρι νακαταστραφει. Αυτή η κακή φήμη έχει πλήξει την υγιή πλευρά του κερδους στο internet. Αν μιλήσεις για Affiliate Marketing που είναι υγιές δύσκολα θα πείσεις. Στον κόσμο αρέσει το παραμύθι. Το σοβαρό και μεγάλο κέρδος έρχεται μέσα από τη πραγματικότητα, την όρεξη και την δουλειά. Για όποιον γράφεις στο Ricardo για παράδειγμα βγάζεις 5Ε; Το ήξερες αυτό;;;

πολλά;;;

Quote21.07.2010 21:450 people like thisLike

Παντού οι διαφημιστές πληρώνουν με το ποσα άτομα βλέπουν τι σελίδα τους, συνεπώς είναι απαραίτητο το να κλικαρεις.. δεν έχει να κάνει με το ptc site αλλα με όλη την κοσμοθεωρία των διαφημίσεων από αυτές στο google μέχρι αυτές στα blog σου.

Αυτό είναι απλά ένα site που ενώνει το διαφημιζόμενο με τον πελάτη και έχει ένα έξυπνο τρόπο να μένει εν ενέργεια γιατί αλλιώς δε θα έβλεπε κανεις διαφημίσεις και κανεις δε θα διαφημιζόταν. Ακόμα και στην tv ψάχνουν έξυπνους τρόπους να σε κάνουν να δεις διαφημίσεις..

Επίσης οι νεοεισαχθέντες δε χάνουν gt και αυτοί ακόμα μπορούν να νοικιάσουν τους ήδη υπάρχοντες refs στο site και κατόπιν με σωστές στρατηγικές ανακύκλωσης να καταφέρνουν να κρατάνε ένα καλο avg. Gt μη μου πεις ότι κάνει κανεις μια επένδυση και την εγκαταλείπει.. πάντα prp να δίνεσαι σ αυτήν και να ανακυκλώνεις λίγα απ τα κέρδη σ για να είναι βιώσιμη..

Όσο για το πως επιβιώνει το neobux αυτό μη σε απασχολεί gt ο admin εκτος του ότι ποστάρει πολύ συχνά στα forums βοηθάει τους χρηστες κλπ και πάντα προσπαθεί να βελτιώνει το site... σε ποσα ptc το έχεις δει αυτό?

Αυτό που θέλω να πω και να κλείσω είναι πως υπάρχουν πολλές καλές προοπτικές σε αυτό το site okay g αυτό το στηρίζω... άλλωστε ποσες εταιρίες κλείνουν και οι επενδυτες τους χάνουν.. αυτό όμως δεν είναι σκεπτικό αν θες να δεις κέρδος.. αν δεν είσαι τύπος που επενδύει (όχι εσύ προσωπικά) τότε αστο αν όμως έχεις όρεξη για ψάξιμο είναι μια καλή ευκαιρία. Πάντως ο γενικός κανόνας στα πάντα είναι να μην επενδύεις πιο πολλά απ όσα μπορείς να χάσεις

Quote21.07.2010 22:120 people like thisLike

Γνωρίζω ότι δεν θα καταφέρω να σε πείσω. Ούτως η άλλως ο σκοπός μου δεν είναι αυτός, αλλά να προστατευθούν τα μέλη της κοινότητας. Αν κάποιος θεωρεί τις φούσκες και τις πυραμίδες επένδυση, επειδή και η επένδυση ενέχει ρίσκο, δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω αν δεν καταλαβαίνει τη διαφορά.

Τώρα κάθε προσπάθεια να συγκρίνεις τις τακτικές του Neobux με τη φυσιολογική διαφήμιση και το πως αυτή λειτουργεί είναι παντελώς άκυρη. Και στο affiliate marketing και στο Ad serving(Adsense), κτλ μόνο έσοδα έχεις από τη πρώτη στιγμή. Δεν πληρώνεις φράγκο πουθενα. Που ακούστηκε να να κάνεις upgrade να νοικιάζεις χρήστες και άλλα τέτοια τρικ που στόχο έχουν να αφαιμάξουν τη τσέπη σου. Βεβαίως και δεν λειτουργει έτσι η φυσιολογική διαφήμιση στο νετ. Απλά αν δεν

Όποιος έχει κοινό νου θα καταλάβει την επικινδυνότητα και τη διαφορά. Ειδίκα όταν μπαίνεις στη διαδικασία να ρίχνεις λεφτα σε refs και upgrades. Εγω θα πρότεινα σε όποιον θέλει να το δοκιμάσει, να μείνει μόνο στην εγγραφή direct refs και στα δικά του κλικ. Αλλιώς μπαίνει σε ένα στημένο και επικίνδυνο παιχνίδι για αυτόν.

Πάντως, σου εύχομαι καλή τύχη. Αν και θεωρώ πως κάποια στγμή θα το μετανιώσεις. Εδώ θα είμαστε να μιλάμε. Που ξέρεις; τότε μπορεί να καείς και να θες να ασχοληθείς με περισσότερο υγιείς τρόπους και όχι παιχνίδια.

Quote22.07.2010 00:460 people like thisLike

Διακρινω ενα χαιρεκακο υφος στο αμα καεις! Δε πειραζει...

επισης ποιος ειπε οτι θελω το κακο των μελων της κοινοτητας απλα προτεινω κατι που μεχρι τωρα δουλευει και τονιζω οτι μην επενδυετε οσα δεν αντεχετε να χασετε.. απο κει και περα ας το δουν και μονοι τους.. αν και δε νομιζω..

Οσον αφορα τα πιο υγειη δικα σου παιχνιδια σε πληροφορω θελουν ακομη περισσοτερη προσπαθεια και ειναι αρκετα στημένα και αυτά γιατί απο κει ξεκινησα κ εγω...

Το σκεπτικό που ελπίζω να πετύχω κάποτε είναι να ξεκινήσει ο καθένας μας ένα δικο του παιχνιδι..γιατί μονο τότε είσαι στην κορυφή... η μηπως και τότε μπορεί να παει κάτι στραβα?!

Quote22.07.2010 01:150 people like thisLike

Κανένα χαιρέκακο ύφος. Αν σε έκανα να πιστέψεις κάτι τέτοιο σου ζητώ συγνώμη. Επίσης κανείς δεν είπε ότι θες το κακό των μελών. Θα πρέπει πάντα να έχεις στο μυαλό σου πως ο καθένας απλά εκφράζει μια άποψη. Προσωπικά, θεωρώ πως έχεις πάρει έναν επικίνδυνο και περίεργο δρόμο και αυτό είναι απλά η άποψη μου.

Θέλω να σου τονίσω πως ότι παρουσιάζεται εδώ δεν είναι σε καμία περίπτωση παιχνίδι. Το να περιμένεις πως θα πλουτίσεις πληρώνοντας λεφτά για να νοικιάζεις refs δεν είναι σε καμιά περίπτωση το ίδιο με το να έχεις έσοδα από μια σελίδα που προσφέρει περιεχόμενο και έχει μεγάλη επισκεψιμότητα ή αν εργάζεσαι ως freelancer ή έχεις κάποιο eshop.

Η διαφορά είναι ότι στη μια περίπτωση συμμετέχεις σε μια βιομηχανία που παράγει περιεχόμενο και υπηρεσίες στην κοινωνία και ανταμοίβεται και στην άλλη τη συμμετοχή σου σε ένα κύκλωμα που πουλάει όνειρα.

Τώρα αν δεν κερδίζεις επειδή αυτό που κάνεις δεν έχει ανταπόκριση, εμείς είμαστε οι πρώτοι που έχουμε πει πως εύκολο και γρήγορο κέρδος στο Internet δεν υπάρχει. Αν έχεις μια σελίδα με 10 επισκέπτες την ημέρα μην περιμένεις να κερδίσεις κάποιο σοβαρό ποσό. Έχω πει 100 φορές πως πρώτα θα πρεπει να σκέφτεσαι τι είναι αυτό που προσφέρεις για να μπορέσεις να το εκμεταλευτείς και να λάβεις.

π.χ. Αν είσαι π.χ. ειδική στα ποδήλατα και φτιάξεις ένα τέτοιο blog που δεν υπάρχει, παρουσιάζοντας τα πάντα για το ποδήλατο, προφανώς μετά από κάποιο διάστημα η κίνηση στο site σου θα μεγαλώσει. Απο εκέι και πέρα μπορείς να λειτουργήσεις ως Affiliate (στην ουσία πωλητής), πάντα με σεβασμό στο αναγνωστικό σου κοινό, να κερδίσεις από διαφημίσεις κ.τ.λ.

Μπορείς να μας πεις ποια συγκεκριμένα ήταν η προσπάθειά σου στον υγιή χώρο, η οποία απέτυχε;;; Ήταν υγιής αυτός ο χώρος;; ήταν σοβαρή η προσπάθειά σου;;

Quote03.08.2010 23:430 people like thisLike

Καλησπέρα λέγομαι Γιούλη. Είδα τις συζητήσεις σας κι έκανα εγγραφή στο neobux από περιέργεια αφού δεν έχω τίποτα να χάσω εκτός από τον χρόνο μου. Έχω κάποιες απορίες. Το paypal τι είναι? μόνο έτσι πληρώνει αυτό το site? Έχω διαβάσει ότι κάτι σαν τράπεζα στο internet ρωτάω γιατί αν πληρώνει μόνο έτσι δεν μ' ενδιαφέρει μη χάνω τσάμπα τον χρόνο μέχρι να το βρω μόνη μου. Επίσης όταν γράψω ένα φίλο μου ας πούμε τον Α (υποθέτω θα σου λέει πως το κάνεις) κι αυτός γράψει κάποιον άλλον τον Β, εγώ βγάζω τίποτα από τον τρίτο τον Β? Αν το site όπως είπα πληρώνει μόνο paypal ή οτιδήποτε ανάλογο δεν μ' ενδιαφέρει, οπότε μη σας κουράζω να μου απαντήσετε. Δημήτριε είμαι σίγουρη ότι εσύ κάτι θα πεις, γιατί προσπαθείς να μας βοηθήσεις, αλλά από κατάλαβα δεν πολυσυμπαθείς τα PTC. Προσπαθώ σιγά σιγά να βρω κάτι ενδιαφέρον. Ευχαριστώ

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο λογαριασμός αυξάνει με το zeekler www.ergasianet.com
Quote04.08.2010 01:150 people like thisLike

Γιούλη πολύ καλά καταλαβες πως δεν πολύ συμπαθω τα ptc. Βεβαια δεν κινδυνεύεις να βγεις χαμένη αν δεν πας στο σημείο να πληρώνεις για νοικιασμένους refs και αναβάθμιση του λογαριαμού. Το πολύ πολύ να χάσεις το χρόνο σου. Στο Neobux Θα κλικάρεις σε 4 διαφημίσεις που θα σου δίνουν 10 λεπτα την ημέρα. Αν γραφτείς σε 10 τέτοια site θα πληρώνεσαι 1 ευρώ την ημερα. Να προσέχεις πολύ σε αυτό τον χώρο γιατί πολλά ptc μπορεί να μην πληρώνουν. Μεγάλη προσοχή δείξε και στις διαφημίσεις που παίζουν. Οι περισσότερες μιλούν απλά για απατεωνιές και πυραμίδες.   Νο1 κανόνας για μένα είναι να μη δώσεις ποτέ μα ποτέ λεφτά σε PTC. Δεν θα βγει όμως και κανένα σοβαρό ποσό με κλικ. Αν αυτό το συνδυάσεις με Toluna που είναι paid survey θα βγαίνει ένα μικρό χαρτζιλίκι για το χρόνο ου θα αφιερώνεις. Με αυτά όμως δεν θα πας μπροστά να το ξέρεις.

Το neobux πληρώνει σε Alertpay νομίζω. Όπως και το paypal φαντάζομαι, έχει τη δυνατότητα να σου μεταφέρει τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό. Βέβαια δεν ξέρω με τι προμήθεια, αλλά μπορούμε να το μάθουμε αν θες. Είναι κάτι που έχει σημασία κάθώς από το Neobux 3ευρώ το μήνα θα βγάζεις μόνο. Πρέπει να γραφτείς σε 30 PTC που να πληρώνουν για να πεις πως θα βγάλεις 100 ευρώ το μήνα. Θα τρως 2 ώρες ημερισίως να κλικάρεις. Αν έχει αξία ο χρόνος σου, δεν το βλέπω να συμφέρει...

Αν πεις να πληρώσεις και να γίνεις "επιχειρηματίας" μπαίνεις στα επικίνδυνα μονοπάτια της πυραμίδας.... Συμβουλή μου μακριά.

Στο Neobux παίρνεις χρήμα μόνο από τον άμεσο ref. μισό σεντ το κλικ..

Quote04.08.2010 14:390 people like thisLike

Λοιπον νοικιασα 3 refferals στην αρχη καναν κλικ καθε μερα και δυστυχως τους ανανεωσα πολυ νωρις και για 2 μηνα Tongue out και καπου εκει αρχισαν να μειωνονται τα κλικ εφτασα και τα 2 δολλαρια και τα εβγαλα για να δω αν πληρωνουν αλλα μονο 4 αντς καθε μερα με μονο 1 λεπτο δεν αξιζει μονο αν φτασεις  να εχεις κανα 50 ρεφεραλς και να βγαζεις κατι

Quote04.08.2010 17:450 people like thisLike

το καλύτερο είναι να μην είναι νοικιασμένοι. ΑΝ έχεις 2-3 που κλικάρουν και κλικάρεις και εσύ 2 λπετάκια την ώρα που βλέπεις τηλεορασίτσα βγάζεις 5 ευρώ το μήνα(ψίχουλα). Τα κέρδη του NEOBUX από ότι ακούγεται είναι από  BOTS, δηλαδή δικούς τους autoclickers.Οι περισσότεροι χρήστες εικάζεται πως είναι τέτοιο.

Για αυτό κανείς σοβαρός διαφημιστής δεν έρχεται σε αυτούς και οι διαφημίσεις είναι συνύθως δικές τους.

Αν εμείς μόνο κλικάραμε και γράφαμε refs θα κάναμε μεγάλη ζημια στη πυραμίδα τους. Είναι ο μόνος τρόπος να αφαιμάζεις ένα PTC βλέποντας τηλεόραση. Ποτέ μην τους δίνετε λεφτά.

Quote04.08.2010 18:080 people like thisLike

ε ναι το βραδυ καθομαι 2 λεπτα κανω τα κλικ για να βγαζω κανα 2 ευρω το μηνα να εχω στ paypal για καμια βλακια :D   δεν μου λες εχεις ιδεα για το lockerz? εχω μερικα invite αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

Quote04.08.2010 18:160 people like thisLike

στο neobux σε έχω ref. Αν ποτέ είναι να σταματήσεις να κλικ, δώσε σήμα να σε πουλήσω... χεχε

Lockerz;;;; Πρώτη φορά το ακούω...

Quote04.08.2010 18:180 people like thisLike

xaxaxa σοβαρα? εχω πληρωσει καλα?

Quote04.08.2010 18:210 people like thisLike

κανα 1,5 ευρουλάκι μου το έχεις δώσει. Αν σε πουλήσω θα βγάλω άλλο ένα.    Cool

Quote04.08.2010 18:230 people like thisLike

οταν βρω δουλεια θα σου πω να πουλησεις Sealed

Quote04.08.2010 21:050 people like thisLike

Δημήτρη σ'ευχαριστώ πολύ που με αποητεύεις :((((. Πλάκα κάνω για αυτό άλλωστε είσαι εδώ και σε ρωτάμε επειδή ξέρεις κάποια πράγματα καλύτερα. Τι να ρωτήσεις για την προμήθεια για μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό? στα 3€ το μήνα που θα βγάζω θα κρατάνε και προμήθεια? χαχαχαχα Μήπως να βρω δουλειά να με νοικιάζουνε και να με πουλάνε σαν ref? Είδες αρχίζω και μαθαίνω ορολογίες. Μου φαίνεται αυτό  που λέγανε παλιά άντε σπίτι σου να τηγανίσεις κανά κεφτέ θα το εφαρμόσω κι αν ποτέ πεινάσετε παραγγείλτε κανένα. Για την ώρα μάλλον δεν μπορώ να κάνω κάτι. Affiliate δεν μπορώ να γίνω δεν έχω site, αλλά και site να κάνω τι να βάλω και ποιος θα το δει, εκτός αν πληρώνω εσάς για να κάνετε κλικ χαχα. Το χω ρίξει στην πλάκα αλλά τι άλλο μπορώ να κάνω. ευχαριστώ πολύ πάντως θα σας παρακολουθώ.

Quote04.08.2010 22:170 people like thisLike

Γιούλη δεν είναι αυτό που θέλω να απογοητεύω. Μπορεί να με σύμφερε να σου προτείνω και άλλες 10 πυραμίδες για να σε γράψω και να βγάλω χρήματα. Εμένα με ενδιαφέρει να είμαστε μια παρέα που θα συζητάμε για το πως θα εκμεταλευτούμε το νετ. Αυτο δεν θα γίνει αν δεν προσφέρουμε...

Αν γράφεις και σε διαβάζουν 5, χαίρω πολύ.... Τι έκανες για να πάρεις χρήματα. Καλά κατάλαβες πως τα έσοδα από διαφήμιση και το Affiliate markting έρχονται μόνο μετά από μεγάλη κίνηση. Αν δεν θες τα λεφτα εδώ και τώρα και σε ευχαριστεί να γράφεις, κάνε ένα Blog. Θα κερδίσεις μόνο αν μετά από καιρό γίνει γνωστό και έχει κίνηση...

θα πρέπει να αλλάξουμε λίγο τρόπο σκέψης αν τελικά θέλουμε να βγάλουμε από το νετ.

Αν σκεφτόμαστε μονίμως "πως θα βγάλω, πως θα βγάλω, μα πως θα βγάλω;;;;" έχουμε εγκλωβιστεί σε βαθμό που να μην καταφέρουμε να βγάλουμε ποτέ.

Πρέπει να σκεφτόμαστε τι χρήσιμο, τι τραβηχτικό, τι ωραίο μπορούμε να δημιουργήσουμε στο νετ ωστε η κίνηση να έρθει ως αποτελεσμα. Αυτο για ότι έχει να κάνει με sites και blogs. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν μαγαζιά έξω και δεν ξέρουν πως θα μπορούσαν να τα έχουν απογειώσει μέσω της ιντερνετικής διαφήμισης. Δηλαδή, δεν υπάρχει μια συνταγή και για τον καθένα υπάρχουν καθόλου, λίγες οί πολλές ευκαιρίες να εκμεταλλευτεί οικονομικά το ιντερνετ.

αν για παράδειγμα κάθε μέρα σκεφτόμουν "πως θα βγαλω", θα πέταγα 40 πυραμίδες και θα τα άρπαζα με τον κόσμο που έρχεται εδώ και η αλήθεια είναι πως είναι κάπως ευαίσθητος, γιατί ψάχνει την καλή...

Αντ' αυτού δεν με νοιάζει το κέρδος σήμερα. Με ενδιαφέρει να δημιουργήσω μια πολυπληθή κοινότητα με ένα ιδιαίτερο κοινό ενδιαφέρον. Αν πετύχω το στόχο μου θα είμαι ικανοποιημένος με τον ευατό μου και το κέρδος θα έρθει ως αποτέλεσμα....

Quote05.08.2010 08:180 people like thisLike

Δημήτρη καλημέρα σου απαντώ εδώ γιατί όπως σου έχω πει δεν έχω ξαναγράψει σε forum και δεν τα ξέρω καλά. Εσύ καλά τα λες κι έχεις απόλυτο δίκιο. Υποθέτω όμως πως η ειδικότητά σου θα είναι κάτι σχετικό με δίκτυα,υπολογιστές. Έχεις την ειδικότητα, έχεις το μυαλό και την όρεξη κι έκανες ένα πολύ καλό site. Καταρχήν απαντάς με πολύ ευγένεια σε άτομα σαν εμένα που μπορεί να είναι "άσχετα" με το internet. Ξύπνησα ένα πρωί και είπα θέλω να βγάλω λεφτά από το net? Με τι προσόντα? Πρέπει να κάτσω να σκεφτώ τι μπορώ να κάνω. Να σου πω ότι μ' έχει βοηθήσει πάρα πολύ η κουβέντα που κάναμε, δεν ξέρω αν θα καταφέρω να κάνω κάτι, αλλά θέλω να σ' ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σου και την υπομονή σου να σαι πάντα καλά. Θέλω να προσπαθήσω να κάνω κάτι από το internet για να μπορώ να είμαι σπίτι με τα παιδιά και να τα μεγαλώνω εγώ. Δεν το σκέφτομαι επειδή θέλω να γίνω πλούσια αν έρθουν βέβαια δεν θα πω όχι δεν είμαι υπεράνω χρημάτων. Σίγουρα να βγαίνει κάποιο εισόδημα έστω και μικρό. Επειδή δεν θέλω να κουράζω ούτε εσένα ούτε τον κόσμο, κάθησα και σκέφτηκα κάποια πράγματα που μου αρέσουν και θα έκανα με πολύ όρεξη και μεράκι. Αν θες μου λες την γνώμη σου και ιδέες πως μπορώ να το ψάξω να το προωθήσω κλπ. Στο κάτω κάτω δεν είσαι και γραφείο ευρέσως εργασίας, ας κάνουμε και κάτι μόνοι μας. Μιλάω προσωπικά σε σένα επειδή έχουμε ανοίξει κάποια κουβέντα και ξέρεις την περίπτωση. Εννοείται ότι αφού γράφω δημόσια απαντάει όποιος θέλει. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ απλά δεν γνωρίζω καλά πως λειτουργούν τα forum. Λοιπόν για να τελειώνω. Εμένα μ'αρέσει πάρα πολύ ότι έχει να κάνει με κατασκευές, διακόσμηση και μαγείρεμα. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω κάτι σαν οργάνωση γάμου να το πω? Είτε να φτιάξω site ή blog είτε να κάνω καταχώρηση σε σελίδες που ασχολούνται με τέτοια. Θα μπορούσα πχ αντί να χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου κάνοντας κλικ σε διαφημίσεις, να κάνω μια έρευνα για ότι χρειάζεται ένας γάμος- βάπτιση και να φτιάξω site.΄Επίσης μπορώ να φτιάχνω μπομπονιέρες, προσκλητήρια , κεριά κλπ και να γλύτώνω από αυτά τα έξοδα. Αλλά δεν ξέρω αν ασχοληθώ με αυτά αν θα πρέπει να κάνω έναρξη επιχείρησης κλπ. Ελπίζω να έγινα κατανοητή με το τι περίπου έχω στο μυαλό μου. Βέβαια θα μου πείτε έχει γεμίσει ο κόσμος με τέτοια. Κι εγώ όταν παντρεύτηκα κοίταξα 3-4 γνωστά site και τέλος. Επειδή εσύ σίγουρα γνωρίζεις το νετ καλύτερα αν δεν σε κουράζω θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου ή όποιος άλλος νομίζει ότι ξέρει. Βέβαια για αρχή με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Συγνώμη και πάλι για την ταλαιπωρία, αλλά προσπαθώ κι εγώ να δω τι θα κάνω μέσα σε αυτό τον χρόνο κι αν αξίζει να ασχοληθώ. Δεν είμαι και μικρούλα δεν έχω και πολλά περιθώρια. Αν δεν μου απαντήσεις δεν πειράζει. Όπως είπα δεν είσαι γραφείο ευρέσεως εργασίας. Ευχαριστώ

Quote05.08.2010 14:440 people like thisLike

πρώτα από όλα να σου πως πως αν από πάνω-πάνω στο μενού επιλέξεις το forums οδηγείσαι σε μια οθώνη που επιλέγεις την ενότητα που θες. Πατάς new topic και έχεις ανοίξει ένα νέο θέμα. Τόσο απλό.

Υπάρχει η παρεξήγηση πως τις περισσότερες πιθανότητες να φτιάξει κανείς στο νετ κάτι είναι αυτός που έχει τις τεχνικές γνώσεις. Αυτό που μπορεί να σε εκπλήξει και να μην το ξέρεις είναι πως το Getpad.gr είναι φτιαγμένο από ένα free script, που δεν απαιτεί γνώσεις κατασκευής σελίδων. Μια τέτοια κοινότητα μπορεί να τη φτιάξει τεχνικά ο καθένας, όπως μπορείς να διαβάσεις και στο σχετικό άρθρο. Η δυσκολία έγκειται στη κατάλληλη ιδέα αλλά και το περιεχόμενο. Φυσικά και μπορεί οι τεχνικές γνώσεις να δώσουν επιπλέον πλεονέκτημα, αλλά για μένα σε τέτοιου τύπου προσπάθειες είναι κάτι που έχει δευτερεύουσα σημασία.

Πολλές φορές αυτοί που έχουν τεχνικές γνώσεις την πατάνε... Δηλαδή, επειδή είναι οι τεχνικές γνωσεις και οι τεχνολογία που τους συναρπάζει, φτιάχνουν ένα ακόμα site που έχει να κάνει με το διαδίκτυο και τη τεχνολογία. Από δαύτα "βρωμάει" ο τόπος και ο ανταγωνισμός είναι τόσο υψηλός, που είναι πιο δύσκολο να ξεκινήσει κανείς κάτι που θα ξεχωρίσει.

Μετά την πατάνε πολλοί από αυτούς που θέλουν να βγάλουν από το νετ. Πέφτουν σε πυραμίδες ή φτιάχνουν ένα site blog που έχει να κάνει με γρήγορο κέρδος στο νετ. Θέλω να πω πως ακόμα και το Getpaid.gr(που δεν ασχολείται μ το γρηγορο κέρδος) δεν είναι κάτι που ενδιαφέρει πολύ τον κόσμο. Είναι λίγοι, αυτοί που θα διαβάσουν τέτοιο περιεχόμενο. Απλά είναι κάτι που θεωρώ πως έλλειπε από την Ελλάδα και είναι μεγάλη η πρόκληση του να γίνει γνωστό. Αν υποτεθεί πως ενδιαφέρει 1 στους 100 έλληνες, αν μαζευτούν και το γνωρίσουν κάποιοι θα έχει πολλούς φίλους. Κάτι που δεν είναι λίγο. Άρα το να ανοίξεις κάτι που μιλάει για το ιντερνετικό κέρδος δεν είναι ότι καλύτερο απαραίτητα..... Θέλω να πιστεύω πως το Getpaid.gr είναι κάτι ξεχωριστό στην κατηγορία του και πωςθα καταφέρει να αναδειχθεί

Τέλος δεν βγάζουν πολλοί που έχουν δημοφιλή blogs. Και αυτό γιατί οι άνθρωποι δεν γνωρίζουν πως μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο, αφού κάναν ότι έκαναν καθαρά από χόμπυ. ΣΥν΄θως αυτοί είναι που πετυχαίνουν μεγάλες κινήσες. Έχουν Blogs με πολλούς επισκέπτες, αλλά άντε να φτασουν στο σημείο να βάλουν ένα adsense. Υπάρχει περίπτωση να γράφουν για υπηρεσίες και να μην ξέρουν πως έχουν affiliate πρόγραμμα. Έχουν δηλαδή αυτό που είναι χρυσάφι, την κίνηση, και δεν την αξιοποιούν οικονομικά.

κάτσε να πιω ένα ποτήρι νερό και συνεχίζω.....

Quote05.08.2010 15:100 people like thisLike

θα σου τονίσω να μη νιώθεις καμία ενοχή και συστολή για αυτά που ρωτάς. Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχει η κοινότητα. Και εγώ έχω να μάθω από εσάς..... Άρα ρώτα ελεύθερα εμένα και όλους...Αύριο μεθαύριο μπορεί να εξηγεις εσύ σε κάποιον άλλο...

Η απόφαση είναι δική σου. Αν αποφασίσεις να ασχοληθείς με διοργανώσεις ή πώληση σε μπομπονιέρες, κεριά κτλ θα πρέπει να πας σε έναρξη επιχείρησης και εκεί θα πρέπει να ψάξεις και τι προγράμματα επιδοτήσεων υπάρχουν για νεους επιχειρηματιες. Αυτό είναι κάτι που θέλει πολύ σκέψη και καλή προετοιμασία γιατί ρισκάρεις κεφάλαιο κ.τ.λ. κ.τ.λ.

Αν δεν είσαι έτοιμη ακόμα για αυτό μπορείς να γράφεις για το τι προσέχει κανεις σε ένα γάμο. Αν πας καλά από κίνηση μετά νομίζω θα έχεις μπροστά σου επιλογές. Το λιγότερο θα είναι τα λιγα έσοδα από διαφημίσεις. Π.χ. Έρχεσαι σε συμφωνία για να στέλνεις κόσμο σε επιχειρήσεις ανάλογες και να παίρνει προμήθειες. Αν τότε υπάρχουν( συνεχώς προχωράει στην ελλαδα) affiliate προγράμματα για το γάμο θα έπειρνες προμήθειες χωρις να έρθεις σε συμφωνία με κανένα. Θα μπορούσες από εκεί να υποστηρίξεις το δικό σου eshop ή στο τέλος τη δική σου επιχείρηση διοργάνωσης γάμων. Για να γίνουν όλα αυτά θες κίνηση. Αυτό δεν είναι ευκολο. Θέλει κοπο χρόνο και να έχεις στο μυαλό σου να δίνεις το πιο καλό περιεχόμενο που υπάρχει. Επίσης πρέπει να δεις τι ανταγωνισμός υπάρχει ήδη στο διαδίκτυο από αυτά τα θέματα και τι καλύτερο μπορείς να προσφέρεις εσύ.

Εγώ στη θέση συ θα ξεκινούσα ένα blog για γάμους. Στην πορεία θα μάθανα μέσα από αυτή τη διαδκάσια περισσότερα για το internet και τους γάμους. Έτσι θα έκρινα μετά από χρόνο ανάλογα με τα αποτελέσματα της προσπάθειας, τι πρόκειται να κάνω...

Quote18.08.2011 10:370 people like thisLike

Καλησπέρα θα ήθελα να μου προτείνετε μια στρατηγική να ακολουθήσω για να βγάλω ένα ποσό από neobux. Είναι η 2η μέρα που είμαι γραμμένος και έχω βγάλει 0.080$ από clicks. Μπορείτε να μου πείτε πότε να αρχίσω να νοικιάζω refferers και γενικά μια καλή στρατηγική;

Quote19.08.2011 20:060 people like thisLike

Εγώ δεν θα σου προτείνω κάποια στρατηγική καθώς θεωρώ πως ο χώρος δεν προσφέρεται για να υπολογίζεις σε κάτι σοβαρό. Με την ενοικίαση πιο πιθανό είναι να χάσεις χρήματα παρά να κερδίσεις. Δεν υπάρχει κανείς που να μοιράζει χρήματα εκεί έξω...

Από εκεί και πέρα αν είσαι αποφασισμένος ασχοληθείς τελικά, ίσως κάποιος άλλος από εδώ θα μπορούσε να σου δώσει συμβουλές...