Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Please, βοήθεια με την Adsense!!
Quote07.04.2012 17:360 people like thisLike

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει γιατί θα φάω πάλι μπαν από την Google χωρίς να φταίω σε τίποτα!!

Εχθές πρόσθεσα Adsense στο μπλοκ μου και σήμερα μόνο μου λέει 51 views- 17 clicks και CTR 33%!!

Καλαταβαίνετε ότι είναι μεγάλο το ποσοστό και αφύσικα τα κλικς..

Ενώ στο Blogger Statistics μου λέει Προβολές Σελίδων Σήμερα: 550!

?

Μήπως φταίει το γεγονός ότι το 90% των ατομών που πηγαίνουν στο μπλοκ μου πηγαίνουν μέσω Facebook και δεν μετριούνται?

Απαντήστε, πλιζ, γιατι αν μου ξανακλεισει η google τον λογαριασμό δεν θα μπορέσω να ξανανοίξω!

Quote07.04.2012 19:110 people like thisLike

Τάνια αν έχεις κάποιο blog μόνο με link και διαφημίσεις γύρω γύρω, λογικό είναι ο κόσμος να μπερδεύεται και να πατάει.

Ούτως οι άλλως νομίζω η google δεν θα επιτρέψει διαφημίσεις σε ένα τέτοιο blog. Τάνια. Ξέχνα τις διαφημίσεις για ένα διάστημα. Κοίτα να φτιάξεις ένα χρήσιμο και όμορφο blog. Τα χρήματα θα έρθουν στην πορεία. Διαφορετικά και το blog θα καταστρέψεις και χρήματα τελικά δεν θα βγάλεις. Όποιος βιάζεται σκοντάφτει......

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote07.04.2012 19:350 people like thisLike

Μα Δημήτρη, οι διαφημίσεις ξεχωρίζουν κατά πολύ από το blog..

Το blog έχει να κάνει με την Angelina Jolie και οι διαφημίσεις με Φωτογραφικά Άλμπουμ, Μεταφράσεις κλπ..

Σου παραθέτω το blog να δεις και μόνο σου και να μου πεις αν έχω κάτι λάθος:

http://angelinasjoliebradpittsifofficialblog.blogspot.com/

*Όσο για τους τίτλους των δημοσιεύσεων.. μην σχολιάσεις..:P είναι γραμμένα έτσι ώστε να τραβήξει την προσοχή των μελών στην Fan Page τ FB...

Quote08.04.2012 12:050 people like thisLike

Τάνια, θα έστελνα άμεσα μήνυμα πως κάτι δεν πάει καλά. Ίσως θα αφαιρούσα και τις διαφημίσεις....

Οκ, από ότι είδα το blog γράφει και 5 λόγια. Κάποιο πιο όμορφο template θα ήθελα...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...