Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Postloop - Forum and blog post exchange
Quote13.06.2012 11:280 people like thisLike

Γεια σας,

Το Postloop ειναι ενας χωρος ανταλλαγης σχολιων. Με λιγα λογια παιζει το ρολο του διαυλου μεταξυ αυτων που ενδιαφερονται να συμμετεχουν σε forum συζητησεις ή να αφησουν το σχολιο τους σε ενα blog και τους ιδιοκτητες των χώρων αυτων.

Προσωπικα το εχω δοκιμασει για το βασικο blog που τρεχω αυτη τη στιγμη και εχω μεινει αρκετα ικανοποιημενος απο το traffic που εχω εισπραξει καθως και απο την ποιοτητα των σχολιων. Σε οτι αφορα την ποιοτητα των σχολιων αυτη διασφαλιζεται με τους εξης τροπους:

1.Ο χρηστης περναει απο μια διαδικασια αξιολογησης καθως πρεπει να δημοσιευσει επιτυχημενα 10 posts στο επισημο support forum του postloop και οι admins να αποδεκτουν τις ικανοτητες του για να μπορει να συμμετασχει στα blog.

2. Eπiσης ο καθε ιδιοκτητης αξιολογει τον χρηστη και σε περιπτωση που υπαρξουν συνεχομενα χαμηλα ratings ο λογαριασμος του poster τιθεται εν αμφιβολω ή μπορει να μην πληρωθει (οταν εχεις μεσο ορο χαμηλοτερο απο το γενικο δεν μπορεις να πληρωθεις)

Ο χρηστης θα πρεπει να εγγραφεται μεσα απο τη λιστα του Postloop και οχι με οποιαδηποτε αλλο τροπο διοτι δεν θα πιστωνεται τους ποντους καθε φορα. 100 ποντοι = $5 min cashout μεσω Paypal.

Ολα διεξαγονται στα αγγλικα, οποτε θα πρεπει να εχετε μια ανεση με τη γλωσσα και να ειστε επιμελεις. Οι admins ειναι λιγο αυστηροι με αυτο.

Για τους ιδιοκτητες site, blogs δεν ειναι απαραιτητο να κερδισετε ποντους ποσταροντας αλλα μπορειτε να αγορασετε ποντους χωρις να χρειαστει να ποσταρετε σε αλλα φορουμ, blogs.

Υποστηριζονται τα εξης λογισμικα:

Forum Software Supported

Blog Software Supported

Για περισσοτερες πληροφοριες:

Postloop - Earning by posting/commenting on forums/blogs

Postloop -FAQ

Postloop - Home Page

Quote14.06.2012 08:370 people like thisLike

Σε ευχαριστούμε για την αναφορά και την επεξήγηση της λειτουργίας. Αν θες μπορείς να βάλεις το ref link σου.

Εγώ θα ήθελα να μάθω τι points δίνει ένα άρθρο, και πόσα λεφτά ο blogger.

Δεν το αμφισβητώ και ούτε έψαξα αν συμφέρει, πληρώνει κτλ. Το μόνο που μου κάνει κακή εντύπωση είναι τα points. Γιατί βρε αδερφέ μου το κάνεις σε points και δεν μου λες παίρνεις τόσα € ή cents για κάθε άρθρο.

Θα ήθελα να το συγκρίνω με τα ποσά που δίνονται σε sites όπου αρθρογράφοι συναντούν bloggers. Απλά τι πιστεύω. Όταν θες κείμενο σε blog θα πρέπει τον αθρογράφο να τον έχεις επιλέξει προσεκτικά και να τον πληρώνεις ικανοποιητικά με το άρθρο.

Τώρα σε ένα forum που θες να ανεβάσεις κίνηση και να αυξήσεις το περιεχόμενο με σχόλια, εκεί το postloop που αναφέρεις φαίνεται πιο γρήγορο και ευκολο.

Μακάρι να υπήρχε τέτοια υπηρεσία και στα ελληνικά. Ελπίζω το όλο σχήμα να είναι υγιές, δεν το έψαξα πλήρως.

Έχω δει πάμπολες φορές όμορφες ιδέες να καταλήγουν σε scam...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote15.06.2012 19:580 people like thisLike

Πολύ ενδιαφέρον!

Έγινα μέλος, φυσικά, προσπάθησα να δώσω την καλύτερη εικόνα αλλά πολύ

σύντομα απογοητεύτηκα συνειδητοποιώντας ότι τα στάνταρ τους για να σε δεχθούν

είναι πολύ υψηλά.

Έχω μια απορία, αν μπορούσες να μου την λύσεις..

Οι ''πόντοι'' που δίνονται πχ. στο No.1 UK Business Forum (6132 p.) τους λαμβάνεις κάθε ημέρα ή μια φορά και τέλος?

Επιπλέον δίπλα αναφέρει 5 ποστ ημερίσιως. Οπότε, για πόσο χρονικό διάστημα

θα πρέπει να αφήνει κάποιος τόσα πόστ ώστε να πιστωθεί τους πόντους?

Quote17.06.2012 07:430 people like thisLike

Γεια σας και παλι,

@ Dimitrios

Ειναι $0,05 ανα point αλλα το Ratio den einai 1:1, δηλαδη αυτος που γραφει ενα post σε forum για παραδειγμα παιρνει κατι παραπανω απο ενα, οποτε αυτο μεταφραζεται και σε κατι παραπανω σε χρηματα.

Απο το Faq:

There is a fairly complicated formula that goes on behind the points calculation. We will not bore you with the formula itself, but the concept is simple:

• You earn points for posting at a Postloop forum (and the forum owner loses points)
  • The more points that the forum you're posting in has, the more points you will earn
  • You earn more points for spreading your posts out in a forum over time, and fewer points if you make a lot of posts in a forum all at once
  • You will receive bonus points for a high User Rating.

και

On average, our posters receive $0.08 per post that they make at Postloop. The exact amount that you earn per post will vary depending on the factors explained here. There is no limit to the amount of money that you can earn at Postloop.

@ LadyTaniaXD

Αυτοι οι ποντοι που βλεπεις ειναι οι διαθεσιμοι ενεργοι ποντοι που εχει μεταφερει ο ιδιοκτητης του φορουμ αυτου στο primary balance και ειναι διαθεσιμοι γι'αυτους που ενδιαφερονται να γραψουν δημοσιευσεις και να αμοιφθουν, δεν τους παιρνεις μονομιας. Οπως ανεφερα και πριν ανα ποστ ή comment κερδιζεις 1-1,5 ποντο καθε φορα.

Το αλλο που βλεπεις ειναι οριο ποστ ανα ημερα που εχει θεσει ο ιδιοκτητης παλι για την αποφυγη spam ποστ. Οποτε σε αυτο το φορουμ μπορεις να ποσταρεις maximum 5 post την ημερα.

Εγω εχω βαλει 3 ανα ημερα, ειμαι πιο αυστηρος. :p

Kαλη επιτυχια. :-)