Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote08.05.2010 12:020 people like thisLike

Παιδιά καλή σας μέρα. Μήπως γνωρίζει κανείς το http://www.acme-people-search.com ? Απο όσα κατάλαβα έχει να κάνει με affiliate marketing. Είναι απάτη ή πραγματικά δουλεύει?

Μαρθα

Quote08.05.2010 16:290 people like thisLike

Σε βάζει να γραφτείς σε κάποια affiliate networks όπως το ClickBank και σε πυραμίδες π.χ. GDI κτλ. Απ'ότι έχω καταλάβει δεν είναι ακριβώς scam. Πληρώνει αλλά έχει τόσο μπερδεμένους όρους πληρωμής που μόνο ελάχιστοι και με καλή γνώση affiliate marketing καταφέρνουν να πάρουν την πληρωμή τους ακόμα κι αν ξεπερνάει τα 1000$.

H γνώμη μου είναι να μείνεις μακριά ακόμα κι αν πληρώνει. Μπορείς να προωθήσεις μόνη σου προϊόντα ή έστω πυραμίδες δωρεάν χωρίς να πληρώσεις κανένα πολύπλοκο σύστημα κτλ. Είναι άκόμα μια προσπάθεια κάποιου να βγάλει κέρδος απ'τον κόπο των άλλων.

Quote09.05.2010 11:210 people like thisLike

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση real-e-money. Γνωρίζεις κάποια καλά affiliate programs όπου μπορώ να τα προοθήσω μόνη μου? Και με ποιό τρόπο θα γίνει η προώθηση τους? Δεν κατέχω το αντικείμενο απλά μου φάνηκε ενδιαφέρον και θέλω να το αρχίσω.

Μάρθα

Quote10.05.2010 12:470 people like thisLike

Αυτό το καιρό ετοιμάζουμε τα άρθρα για τα affiliate programs και τρόπους προώθησης τους. Είναι ένα τεράστιο θέμα όπως καταλαβαίνεις και δεν θα μπορούσα να το αναλύσω μέσα σε ένα post. Θα ενημερώσω εσένα και τα υπόλοιπα μέλη του GetPaid.gr όταν είναι έτοιμα. Μέχρι τότε 2 συμβουλές: Συνέχισε να ψάχνεις με προσοχή και μην αγοράσεις κανενα μα κανένα προϊόν σχετικό με affiliate programs που σου υπόσχεται χρήματα χωρίς κόπο. Χρήματα με αυτό τον τρόπο θα βγάλεις εντελώς δωρεάν.

Quote10.05.2010 16:030 people like thisLike

Εντάξει θα ακολουθήσω τη συμβουλη σου και θα περιμενω την ενημέρωση σου. Μηπως γνωρίζεις η χρησιμοποιείς εσύ ο ίδιος κάποιες μεθόδους όπου βγάζεις κάποια χρήματα στο ίντερνετ όπου θα μπορούσα να τα ακολουθήσω και γώ?

Ευχαριστώ και πάλι,

Μάρθα

Quote10.05.2010 21:300 people like thisLike

Φίλη Μάρθα,

μπορείς επίσης, αν δεν το έχεις κάνει, να διαβάσεις το άρθρο του getpaid.gr για το affiliate marketing εδώ.

Σήμερα στα νεα του getpaid παρουσιάζεται ένα νέο affiliate πρόγραμμα μέσω Linkwise.

Είμαι σίγουρος πως και ο  real-e-money θα ετοιμάζει κάτι καλό!

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.05.2010 08:090 people like thisLike

Επίσης να σου πω, πως για κάθε ένα είναι διαφορετικό το πιο κατάλλλο πρόγραμμα. Για παράδειγμα, έχεις κάποιο blog που να ασχολείται με κάτι συγκεκριμένο;;; Σε συμφέρει μέσω αυτού να προωθήσεις να κατάλληλα προϊόντα και υπηρεσίες

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote11.05.2010 10:410 people like thisLike

Ευχαριστώ φίλε Δημήτρη,

Μήπως γνωρίζεις εσύ και οποιοσδήποτε αλλος από το φόρουμ get paid to read, get paid to click sites όπου μπορώ να βγάλω κάποια έξτρα χρήματα? Έχω γραφτεί σε μερικά έχω κάνει κάτι λίγα σέντς μέχρι στιγμής...Frown..

Ευχαριστώ και πάλι,

Μάρθα

Quote11.05.2010 17:060 people like thisLike

η δοκιμή δε βλάπτει, αλλά θα σου έλεγα να μην επικεντρωθείς στα ptc κ.τ.λ.

Quote12.05.2010 07:300 people like thisLike

Είναι ολα scam τα ptc? Γνωρίζεις κάποια που πραγματικά δουλεύουν?

Quote12.05.2010 07:440 people like thisLike

Μάρθα δε είναι scam με την έννοια του δεν πληρώνουν, αν και εκεί υπάρχουν παγίδες.

Γενικα όμως μπορούν να θεωρηθούν πυραμίδες γιατί η βάση(τελ εισερχόμενοι) δεν έχουν συμφέρον. Στην περίπτωση των ptc δεν θα χάσεις λεφτά, αλλά θα σπαταλήσεις πολύ χρόνο για αυτά που θα λάβεις

Quote12.05.2010 07:440 people like thisLike

υπάρχει άρθρο του getpad και για τα ptc