Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote26.09.2010 14:300 people like thisLike

Ας ξεκινήσω τις ερωτήσεις με τα άσχετα. Ξέρετε καμιά σελίδα να κατεβάζω τραγούδια δωρεάν φυσικά? Έχω να ασχοληθώ με το άθλημα 7-8 χρόνια και λέω να το ξαναπιάσω. Επίσης έχετε fb να τα λέμε κι από κει? Απευθύνομαι στο Δημήτρη και τον Θωμά που έχουμε μιλήσει, ζητώ συγνώμη από τα άλλα μέλη αλλά δεν κάνω φίλους άτομα που δεν γνωρίζω. Πάω τώρα στο θέμα για σελίδα τα λέμε από κει. Ήθελα και κάτι άλλο άσχετο αλλά το ξέχασα.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο λογαριασμός αυξάνει με το zeekler www.ergasianet.com
Quote26.09.2010 15:290 people like thisLike

δεν ασχολούμαι καθόλου με το σπορ. Μου αρέσει πολυ η μουσική, αλλά μαζεύεις κομμάτια και κομμάτια στον υπολογιστή σού που στο τέλος τα χάνεις ή δεν μπορείς να βρεις αυτό που θες.   Προτιμώ, λοιπον, να βλεπω αυτό που θελω και με μορφή βίντεοκλιπ από το youtube. Με αυτό τον τρόπο δεν μπαίνεις στην παρανομία της πειρατείας. Το κακό είναι ότι το youtube δεν μπορείς να το έχεις στο αμάξι σου.

Γενικότερα, αν και θεωρείται παράνομο, από τη στιγμή που έχουμε κλοπή πνευματικών΄δικαιωμάτων, τα torrents είναι γενικότερα σήμερα χρησιμοποιούνται για το κατέβασμα μουσικής. Νομίζω πως ο Θωμάς, έχει κάνει κάποια αναφορά σε αυτά και νομιζω πως θα ήταν πιο ειδικός στο να απαντήσει. Μια αναζήτηση αν κάνεις στο google για αυτά θα βρεις πόσα.

Στην  ουσία κατεβάζοντας το torrent δεν έχει κατεβάσει ακόμα το αρχειο που θες. Το ανοίγεις μέσα από ένα πρόγραμμα, το μtorrent, και από εκει και πέρα καταβαίνει το κομματι από άλλούς χρήστες.Στην ουσία πρόκειται για ανταλλαγές αρχείων.

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote27.09.2010 15:460 people like thisLike

Τι είναι τα torrent?  SurprisedSurprisedSurprised  Θωμά που είσαι θωμάααααααααααααααα? Μπορώ να κατεβάσω μουσική από την σελίδα σου? Για να μπω να δω.

Quote27.09.2010 18:180 people like thisLike

ήθελε να βάλει, αλλά τελικά δεν το έκανε.  Νομίζω είναι περίοδος εξεταστικής για αυτό έχει χαθει

Βασικά Γιούλη μέσες άκρες είναι αυτό που σου περιέγραψα. Κατέβασε το μtorrent και εγκατέστησε το στον υπολογιστή σου. Μετά ψάχνε για torrents στο διαδίκτυο. Κατεβάζεις αυτό που θες, γίνεται αμέσως είναι μικρό αρχείο, και το ανοίγεις με το μtorrent. Μόλις το κάνεις αρχίζει να κατεβαίνει μέσα από το μtorrent σιγά σιγά το πραγματικό αρχείο. Δοκίμασέ το ..

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote30.09.2010 11:300 people like thisLike

Mια λυση δεν ειναι να κατεβασουμε το τραγουδι που ακουμε απο το youtube;;

Υπαρχουν προγραμματα για να κατεβαζεις βιντεο απο το youtube, οπως:

Real Pleyer SP, Orbit Downloader, Free Download Manager

Quote01.10.2010 00:050 people like thisLike

σωστή η ιδέα που έδωσες αλεξ. Σου επιτρέπουν τα προγράμματα που ανέφερες να ξεχωρίζεις τη μουσική και να την κάνεις mp3. Αν ναι και πάλι η ποιότητα της μουσικής στο youtube δεν είναι πάντα καλυτερη. Είναι πάντως μια εύκολη λύση και σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας...

Quote10.10.2010 14:340 people like thisLike

Γιούλη πιο εύκολος ακόμα τρόπος να κατεβάζεις τραγουδάκια είναι το  songr

Κάποιος μου το σφύριξε. Πολύ απλό στη χρήση του. Πως σου φαίνεται;

Quote12.10.2010 16:440 people like thisLike

κι εγώ προτιμώ να κατεβάζω μουσική από το youtube. Και μάλιστα δε χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα. Υπάρχει πρόσθετο του firefox.

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/10137/

Quote12.10.2010 23:450 people like thisLike

ωραίο και έυκολο αυτό ρίτσα...

Quote21.10.2010 19:470 people like thisLike

Επιστροφή και πάλι. Είχα δει καιρό τις απαντήσεις απλά δεν προλάβαινα να απαντήσω. Σας ευχαριστώ θα τα δοκιμάσω κάποια στιγμή. Δημήτρη έχω ερωτήσεις κάτσε να δω που θα τις βάλω.

Quote21.10.2010 19:560 people like thisLike

που είσαι βρε Γιούλη, ανησυχήσαμε... Ήσουν στο σκληρό πυρήνα του Getpaid

Quote05.11.2011 15:190 people like thisLike

Κατεβάζω ολοκληρωμένα αλμπουμ από τους blogers... Δοκιμάστε πχ να γράψετε  "Pink Floyd blogspot" στο google και θα καταλάβετε τι εννοώ. Σε δέκα λεπτα θα έχετε βρει και κατεβάσει ολη την δισκογραφία συμπεριλαμβανομένων και demo και bootlegs. Δεν υπάρχει τιποτα μα τιποτα που δεν βρίσκεται με αυτόν τον τρόπο. Με τα ελληνικά βέβαια είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά και εκεί υπάρχουν κανα δυο blogs (το ένα είναι ισραηλίτικο)

Quote06.11.2011 18:480 people like thisLike

free youtube downloader είναι πολύ απλό πρόγραμμα. Προσθέτεις το url και στο κατεβάζει. επίσης στο ellinadiko.com μπορείς να βρείς ελληνικά και λίγα ξένα αλμπουμ. Αν θες περισσότερες πληροφορίες εδώ είμαστε καθώς ασχολούμαι  ως χόμπυ με τη μουσική.

http://543radio.com ελληνική έντεχνη μουσική. http://linkygr.blogspot.com . http://greekpcblog.com
Quote06.11.2011 20:320 people like thisLike

Ποιά ακριβώς είναι η διαδικασία για να κατεβάσει κάποιος κάτι..? Γράφτηκα μέλος, αλλά δεν ενεργοποιείται το link για το download.....

Αλλά επειδή σας αγαπώ θα σας δώσω ένα από τα αγαπημένα μου blogs για download ελληνικής μουσικής...

http://cafesebax.blogspot.com/

Quote07.11.2011 10:350 people like thisLike

θεωρούσα πως με τα torrents το κατέβασμα από rapidshare π.χ. και από ένα κλασσικό site η μπλογκ είχαν τελειώσει. Δεν φοβούνται μην τους πάνε μέσα;;; anyway, ωραίες πηγές για να ακούμε μουσική, από τα πιο όμορφα πράγματα στη ζωή, Ζωή!!