Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote05.08.2010 17:260 people like thisLike

Γεια σας, με λένε Θωμά, σήμερινα ξεκίνησα και εγώ την ιστοσελίδα μου, μετά απο πολλές μέρες διάβασμα εδω μέσα και γενικά για τα λεφτά και όλα, αποφάσισα να κάνω κάτι διαφορετικό το οποίο θα είναι αφιλοκερδώς απο την άποψη του οτι δεν θα ζητάω απο τα μέλη χρήματα όπως έκαναν άλλες σελίδες, δεν είμαι μόνος μου έχω βοήθεια απο φίλους αλλά είναι και αυτοί φοιτητές και όλοι δουλεύουμε οπότε η δραστηριότητα είναι για όλους μας περιορισμένη, φυσικά για να επιβιώσεί η δική μου θα πρέπει να βρω απο κάπου και εγώ να πέρνω κάποια χρήματα οπότε θα βαλω απο καμια διαφήμιση αλλά όχι ότι ναναι, κάποια Υγιές όπως λέει και ο Δημήτρης, λοιπόν παιδιά η σελίδα μου είναι η e-protasi.webnode.com είμαι ακόμα αρχάριος και δεν την έχω κάνει και πολύ καλή(το ίδιο και τα παιδιά που με βοηθάνε) αλλά ελπίζω να πάρω τον αέρα και να την συνηθίσω, θα μου άρεσε αν την ρίχνατε μια ματιά αλλά να θυμάστε ότι τώρα ξεκινάμε και είμαστε στην αρχή θα μου άρεσε αν ρίχνατε και μερικές ιδέες επίσης, περιμένω νέα σας παιδιά!

Quote05.08.2010 18:530 people like thisLike

Γειά σου Θωμά καλώς ήρθες στη παρέα.

Μου άρεσε, εμφανισιακά και όπως είναι στημένο. Κάτι που μου έκανε άσχημη εντύπωση είναι οι τόνοι στα κεφαλαία και μάλιστα σε όλους τους τίτλους. Βγάλτους δεν χτυπάνε ωραία.

Το ότι δεν διαλέξατε κάτι πολύ συγκεκριμένο, αλλά κάτι αρκετά γενικού ενδιαφέροντος, σημαίνει πως θα πρέπει να κοιτάτε να ρίχνετε αρκετά πρωτότυπο και ενδιαφέρον περιεχόμενο για να ξεχωρίσετε. Το ότι έχεις την υποστήριξη μιας ομάδας είναι κάτι πολύ σημαντικό και ελπιδοφόρο.

Άλλη μια παρατήρηση που έχω  να κάνω είναι το όνομα. Εϊναι γρήγορο εύκολο και απομνημονεύεται εύκολα. Αλλά θα ήταν πολύ  πιο ωραίο να έχεις δικό σου domain, που δεν κοστίζει ιδιάιτερα. Λιγότερο από μια βραδινή έξοδο για ένα ολόκληρο χρόνο. Και εκεί που προβληματίζομαι είναι, πως αν ποτέ αποφασίεις να το κάνες θα βρεις ελεύθερο domain με αυτό το όνομα αν όχι σε .gr, που το κόβω δύσκολο, σε .com ας πούμε;

To webnode καταλαβαίνω πως είναι εύκολο με χιλιάδες έτοιμα templates. Και θα το συνστούσα σε όποιον δεν γνωρίζει τίποτα από κατασκευή αλλά και δε θέλει να ασχοληθεί με αυτό και να αφιερώσει χρόνο. Κάποιος θα μπορούσε να πει να πας σε wordpress....

εγώ πάντως το βρίσκω  οκ to webnode...

nομίζω έχεις κάνει λάθος το link πάνω....

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote05.08.2010 20:020 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη, χαίρομαι που σου άρεσε, προσπαθούμε να βρίσκουμε όσο καλύτερα θέματα γίνεται δεν είναι και εύκολο βλέπεις δυστυχώς, τα κεφαλαία τα βγάζει μόνο του το πρόγραμμα εγώ με μικρά το βάζω αυτό ομως το κάνει κεφαλαία απο μόνο του, όσο για το να το δηλώσω θα το δηλώσω ας δούμε πρώτα αν θα έχει επισκέψεις έτσι και την επόμενη βδομάδα το δηλώνουμε, όσο για το αν έχει ελεύθερο έχει το έψαξα, καμια ιδέα για το πως να βγάλω τα κεφαλαία; Επίσης ο στόχος δεν είναι να ψάχνουμε μόνο εμείς για νέα πράγματα στόχος είναι να μας στέλνουν και οι αναγνώστες, έστω γενικές γνώσεις όπως γινόταν και με το τρωκτικό, απο άυριο που θα πληρωθώ θα το εγγράψω κανονικά και μάλλον θα είναι com аν δεν βρω gr, περιμένω περισσότερα σχόλια απο τα άλλα παιδιά για την βελτίωση, δεκτές οποιεσδήποτε απόψεις παιδιά, εμείς θέλουμε να το κάνουμε όσο το δυνατόν καλύτερο

Ευχαριστώ πολύ

Quote05.08.2010 20:280 people like thisLike

αν δεν σε καίει το κεφαλαία μικρά απλά βγάλε τους τόνους...

Θα περιμένουμς νεα από την προσπάθεια... Μου αρέσει σιγα σιγά που ανοίγεστε όλο και περισσότερα άτομα και μιλάμε για όλα αυτά...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote05.08.2010 22:010 people like thisLike

Γεια σας και πάλι, θα ήθελα να ρωτήσω ρε παιδιά σε περίπτωση που ξέρει κανένας, μιλούσαμε εδώ με τα παιδιά που κάνουμε την σελίδα και σκεφτόμασταν να βάλουμε ή να μην βάλουμε μέσα ταινίες ή επεισοδια, μήπως ξέρεις κανείς σας τι παίζει, σκεφτόμαστε και το ενδεχόμενο να τα βάλουμε και σαν τορεντ αν είναι δυνατόν απλά ήθελα να δω μήπως ξέρετε κάτι περισσότερο σχετικά με νομοθεσία, περιμένω νέα σας

Quote05.08.2010 23:100 people like thisLike

Δεν ξέρω πόσο επικίνδυνο ή όχι είναι να μπλέξετε, απλά μετά κάπως το ξεχειλώνετε το θέμα. Αν κάποιος ψάχνει για κάτι που τα έχει όλα θα πάει στο google ή to yahoo να ψάξει. Αν θέλει να κατεβάσει πάλι θα πάει σε κάποιο torrent search site. Το να είσαι καφετέρια, κλαμπάκι, ψιλικατζίδικο και βενζινάδικο μαζί δεν γίνεται. Εκτός αν είσαι ο Μαρινόπουλος. Αυτή είναι η άποψη μου παιδιά. Καλύτερα να επικεντρωθείτε κάπου και να είσαστε κορυφαίοι, παρά να ανοίγεστε σε όλα...

Δεν ξέρω κάποιος άλλος μπορεί να έχει την ακριβώς αντίθετη άποψη. Υπάρχουν φορές που και το πιο κουλό πράγμα μπορεί να κάνει επιτυχία. Το τρωκτικό δεν είχε καν domain και ασχολιόταν με όλα. Ποιός πίστευε πως ένα απλό blog θα κατάφερνε κάτι τέτοιο. Το τρωκτικό για μένα ήταν η περίπτωση που ξέφυγε από τον κανόνα...

Quote06.08.2010 08:340 people like thisLike

Κοιτα δικιο εχεις ρε συ Δημήτρη αλλά αυτό ειναι το διαφορετικό που πάμε να πετύχουμε, θελουμε να κάνουμε μια σελίδα που να περιέχει όσα περισσότερα γίνεται, τα παιδιά που την κάνουμε είμαστε όλοι φοιτητες εξωτερικού και είμαστε όλοι στο εξωτερικό, 2 μέρες τώρα η σελίδα και έχει ήδη 60 επισκέπτες και 3574 χιτς στην σελίδα, οι περισσότεροι που μπήκαν είναι απο το εξωτερικό, εμείς θέλουμε μια σελίδα να μπορείς να βρείς όσα περισσότερα μπορείς, μακάρι να πετύχει, αν και προς το παρών θα ακούσουμε την συμβουλή σου και θα περιμένουμε για αυτό το θέμα μεχρι να βρούμε μια άκρη, σκοπός μας είναι να βρούμε και άλλα μέλοι να συμμετέχουν χθες ένα παιδί απο ελλάδα με ρώτησε γιατί δεν έχουμε αθλητικό και του είπα γιατι δεν έχει ποιος να το γράφει και μου είπε οτι μπορει να το κάνει αυτός εθελοντικά, τέτοια άτομα ψάχνουμε να συμμετέχουν βεβαια αν η σελίδα πάει καλά και βγουν χρήματα εννοείται οτι θα πληρωνόμαστε όλοι αλλα για αρχή καλό είναι και αυτό,

Πάντως ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, σπανίζουν τέτοια άτομα που δίνουν συμβουλές και βοηθούν χωρίς να ζητάν κάτι σε αντάλλαγμα

Quote06.08.2010 09:050 people like thisLike

σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Αύριο θα βοηθάς και εσύ κάποιον που θα ρωτάει από εδώ μέσα....

Το ότι παλεύετε πολλά άτομα μαζί είναι πολύ ελπιδοφόρο και δίνει μεγάλη δυναμική στο site. Αν είστε τόσοι πολλοί και κάνετε ωραίες επιλογές μπορείτε να στηρίξετε κάτι που αρχικά φαίνεται δύσκολο, ένα γενικού ενδιαφέροντος site, που πάει κόντρα σε αυτό που λέει η λογική(εξειδίκευση). Σε ότι έχει να κάνει με ενδιαφέροντα θέματα, νεα ακόμα και αθλητικά θεωρώ πως χρειάζονται αφού αυτό αποφασίσατε να κάνετε. Καλύτερα να πέσει ένα ξεχωριστό site για ταινίες κτλ που θα διαφημίζεται μέσα στο πρώτο και θα έχει διαφορετικό όνομα. θα ήθελα να ακούσω όμως και άλλων γνώμες μη βασίζεστε σε αυτό που λέω εγώ ντε και καλά. O cyberfreak που έχει το http://www.todaynews.gr σίγουρα κατέχει περισσότερα σε ένα γεν. ενδιαφέροντος site.

Απλά ένα ειδικό site (p.x. ποδήλατα) έχει δυνατότητες να μοιράσει περισσότερο χρήμα ανα επισκέπτη. Μπορεί κανείς να κάνει φοβερή δολειά με affiliate προγράμματα. Γράφω άρθρα για ποδήλατα, ΄κόσμος παραπέμπεται και εγώ κερδίσω σηματικές προμήθειες από κάθε πώληση. Τα ποδήλατα επιλέχτηκαν τυχαία...

Εσείς πάτε να κερδίσετε από adsense κατα βάση και ποντάρετε πως θα μαζέψετε πολύ πολύ μεγάλη κίνηση. Γίνεται και αυτό....Πολλές φορές πετυχαίνουμε αν κάνουμε αυτό που μας αρέσει. Και αν αυτό σας αρέσει γιατί όχι...

Ρίχτε απλά μια ματιά στο γιατι να επιλεγεί ένα θέμα..

Quote06.08.2010 11:390 people like thisLike

Ναι ρε Δημητρή δίκιο έχεις αλλά εμεις δεν σκοπεύουμε να βγάλουμε και τρελλά λεφτά στόχος μας περισσότερο ήταν να βοηθήσουμε, εκτός αυτού βλέπεις πως κινείται η Ελληνική αγορά, μέχρι στιγμής δεν είναι όλοι εξοικιωμένοι με το διαδίκτυο και δεν αγοράζουν ή ασχολούνται και πολύ με αυτό, εκτός αυτού αποφασίσαμε γενικού θέματος γιατί όλοι σπουδάζουμε κάτι διαφορετικό εγώ είμαι γεωπονική ο αδερφός μου κτηνιατρική, οι φίλοι μου οικονομικά, διεθνές εμπορίου, καλών τεχνών κτλ, θα βάλουμε όλοι μαζί τις γνωσεις μας και ελπίζουμε να δημιουργήσουμε κάτι καλό, Περιμένω και απο τα υπόλοιπο μέλοι σχόλια για την σελίδα, σήμερα μάλλον θα την αλλάξουμε κίολας σε μόνο .com

Quote06.08.2010 12:121 people like thisLike

κατανοητό..... Απαραίτητη θα έλεγα η κίνηση που κάνετε να το μετατρέψετε σε .com. Ωραία θεματάκια ανεβάζετε

Quote08.08.2010 20:310 people like thisLike

Γεια σας και πάλι παιδιά, στέλνω για να σας πω πως η σελίδα μας προχωράει αρκετα καλά, ακόμα την προωθούμε σε γνωστούς κτλ και προσπαθούμε να την διαδώσουμε όσο μπορούμε, δεν θα σας πω τα πλήρη αποτελέσματα για το πως πηγαίνει αλλά για 4 μέρες που την έχουμε δημιουργήσει έχουμε πάρα πολλές επισκέψεις και ειδικά απο εξωτερικό αν και εμάς το εσωτερικό μας ενδιαφέρει, ορίστε ένα απο τα τελευταία μας άρθρα, θα χαρώ να δω σχόλια και απόψεις σας για την σελίδα και πάνω απο όλα νέες προτάσεις!Σας ευχαριστώ όλους!

Quote09.08.2010 11:460 people like thisLike

ευχάριστο είναι αυτό. Καλό είναι να βάλετε και το analytics για να παρακολουθείτε ποιοτικά στοιχεία της κίνησης. Πάντως, είναι μεγάλο πλεονέκτημα που είσαστε μια παρέα και με αυτό τον τρόπο η προσπάθειά σας πολλαπλασίαζεται... Συνεχίστε την καλή δουλεία και θέλουμε να έχουμε νέα από τη συνέχεια της...

Γενικά κάτι που νομίζω πως συμβαινει και δεν θα πρέπει να μην σας απογοητεύσει αν συμβεί, είναι πως στην αρχή το λες σε φίλους γνωστούς, έτσι στην αρχή βλέπεις μεγάλη ανταποκριση. Μετά από λίγο μπορεί να υπάρξει ένα μικρό βάλτωμα μέχρι η ΄καλή δουλειά που κανετε να μεταδοθεί από στόμα σε στόμα και μέσω ιντερνετ....

Το γενικού ενδιαφέροντος πάντως βοηθάει σε αυτό το στάδιο. Αν εγω ενημερώσω όλους μου ους φίλους για το Getpaid, ζήτημα είναι αν θα ενδιαφερθού 2-3. Στη δική σου περίπτωη μια ματιά θα θέλει να ρίξει ο οποιοσδήποτε....

Quote09.08.2010 17:480 people like thisLike

Ευχαριστώ Δημήτρη, βασικά το ξέρω και το περιμένουμε αυτό, μέχρι στιγμής το κοινό που μπορούμε να προσεκλύσουμε με τα θέματα που βάζουμε είναι λίγο δύσκολο να το βρούμε μιας και τέτοια θέματα διαβάζουν οι λίγο μεγαλύτεροι απο την ηλικία μας, εμείς τα βάζουμε γιατί ολοι μας ασχολούμαστε λίγο πολύ με πολιτικά και μας είνια ενδιαφέρον, λόγο αυτού αποφασίσαμε να βάλουμε στην σελίδα μας και τορρεντ, ακόμα ψάχνουμε το πως θα γίνει γιατί δεν είμαστε πολύ εξελιγμένοι στο θέμα αυτό και ακόμα δεν ξέρουμε τι ταχύτητες θα μπορούμε να προσφέρουμε, πιστεύω να τα καταφέρουμε, η διαδικασία προχωράει αργα γιατί δεν θέλουμε να κάνουμε βιαστικές κινήσεις, επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι σε περίπτωση που ξέρετε, τι διαφορά έχει το visits, απο το pages και το hits, εννοώ καταλαβαίνω το τι σημαίνουν κυριολεκτικά αλλά δεν ξέρω τι μετράει το καθένα, ευχαριστώ θα σας ενημερώνω για την πρόοδο,

Quote10.08.2010 09:300 people like thisLike

Από΄όσο ξέρω τα hits δεν είναι η πιο αξιόπιστη μέτρηση και δεν δίνεται τόση σημασία σε αυτό. Τα pageviews είναι η σελιδοπροβολές. Δηλαδή αν μπήκαν 5 άτομα και ο καθένα είδε από 5 σελίδες, το αποτέλεσμα σου θα είναι 25 σελιδοπροβολές. Οι επισκέψεις(visits) είναι κάτι διαφορετικό. Μπορεί να μπω στο site σου και να δω 10 'η μια σελίδες, αυτό όμως θα μετρήσει ως μια επίσκεψη. Μόνο αν ξεπερνά το μισάωρο σε διάρκεια η επίσκεψη μετράται και δεύτερη ή τρίτη, ανάλογα με τα μισάωρα που περνούν.     Οι unique visitors είναι οι μοναδικοί επισκέπτες. Αν δηλαδή κάνω 2 επισκέψεις μια το πρωι και μια το βράδυ στο site σου, θα μετρήσω ως ένας μοναδικός επισκέπτης. Δηλαδή εκφράζει, πόσοι χρήστες μπαίνουν μέσα

Λίγο μπακαλίστικα στα ειπα..Σε κάλυψα;   Βάλε το analytics πάντως

Quote10.08.2010 14:350 people like thisLike

Γεια σου και πάλι Δημήτρη, με κάλυψες, προσπάθησα να βάλω το analytics αλλά για να το βάλω πρέπει να έχω πρόσβαση στην κωδικοποίσηση και λίγο περισσότερες γνώσεις απο αυτές που κατέχω, δεν είναι τόσο σημαντικό όμως μιας και θέλουμε να τα βάζουμε όλα χωρίς να κρίνουμε ποιος και τι βλέπει δεν θέλουμε να μένουμε σε συγκεκριμένα, θα δημιουργήσουμε σύντομα και άλλες κατηγορίες και ελπίζω να πάει καλά, για τους μοναδικούς επισκέπτες θέλω να σε ρωτήσω αυτοί θα είναι οι καινούργιοι που θα μπένουν ή μετράει και κάποιον που έχει ξαναμπεί; κατα τα άλλα όλα καλά η σελίδα σήμερα ξεπέρασε τα 3000 page views αρα σήμερα είμαστε αρκετά καλά, πες μου και εσύ την αποψη σου αν θέλεις για το πόσα περίπου είναι καλά ή όχι, Ευχαριστώ πολύ!

Quote10.08.2010 18:220 people like thisLike

Οι 3000 σλιδοπροβολές είναι μόνο για σήμερα ή αφορούν όλο το διάστημα από τη δημιουργία του site. Αν είναι μόνο για σήμερα, μιλάμε για απόστευτο νούμερο! Άρα φαντάζομαι πως αφορά όλο το διάστημα. Διευκρίνησε το μας αυτό

Απλά θα επιμείνω πως τα ποιοτικά στοιχεία είναι αρκετά σημαντικά. Και αν ποτέ αποφασίσετε να βάλετε το analytics θα το καταλάβεις.... Δεν γνωρίζω πως προωθήσατε το site για να κάνει τόσο γρήγορα αυτά τα νούμερα. Αν για παράδειγμα χρησιμοπιήσατε το Facebook, θα δεις πόσοι επιστρέφουν, κάθε πότε, ποσες σελιδοπροβολές σε κάθε επίσκεψη, πόσοι μοναδικοί επισκέπτες, από που (Facebook, Google κ.τλ.), σε ποιές σελίδες, όλα αυτά και με συνδυασμούς μεταξύ  τους.

Αν εξετάσεις τους μοναδικούς επισκέπτες ανα ημέρα, τότε είναι οι διαφορετικοί επισκέπτες που έρχονται κάθε μέρα. Αν αυτοί είναι 10 και συνεχίσουν να μπαίνουν κάθε μέρα και στη διάρκεια του μήνα πάλι 10 θα είναι και ας έχουν κάνει χίλιες επισκέψεις. Σε κάλυψα;

Quote10.08.2010 23:260 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη με κάλυψες ναι, αυτό το νούμερο αφορά το σύνολο να πως πήγαν οι επισκέψεις στις 5 ημέρες δημιουργίας της σελίδας μέχρι χθες, 274, 557, 384, 625, 762, τις προηγούμενες μέρες δεν τις μετράω γιατί δεν την είχαμε δημοσιοποιήσει μπαίναμε απλά εμείς, το εργαλείο που έχει το webnode, μου τα βγάζει ποιος και απο που αλλά όχι τόσο αναλυτικά απο το facebook ας πούμε παρακαλούθησαν 126 σελίδες χθες, οι περισσοτεροι το 85% των ανθρώπων μπαίνει απευθείας απο ότι βλέπω, επίσης απο google δεν είχαμε ακόμα γιατί μόλις σήμερα την έβαλαν την σελίδα μας στην λίστα, μέχρι στιγμής διαφήμιση δεν κάναμε, και κάθε μέρα βλέπω οτι οι νέοι επισκέπτες μεγαλώνουν, απλά δεν ήξερα πως τους μετράει, χθες είχαμε 98 νέους και προχθες είχαμε 95 νέους, το σκεφτήκαμε και για διαφήμιση, αλλά ίσως αν δούμε οτι σταματάει η ανάπτυξη και η δημισιότητα της σελίδας, πάντως ειλικρινά και εγώ δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση, έχουμε και πολλά σχόλια μέσα απο πολλά άτομα, ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι και θα το σκεφτούμε για το analytics μιας και επιμένεις τόσο πολύ κάτι ξέρεις παραπάνω!

Quote11.08.2010 09:160 people like thisLike

παιδιά αν οι μετρήσεις είναι αξιόπιστες, μιλάμε για κάτι απίθανο και φοβερό! 700 επισκέψεις την 5η ημέρα; Αν δηλαδή αυτό διατηρηθεί μιλάμε για μεγάλη επιτυχία. Μπράβο σας! Και σκεφτείτε πως είμαστε μέσα στο κατακαλόκαιρο που η κίνηση σε όλο το Internet κρεμάει. Ρε λες να γίνετε το επόμενο τρωκτικό;

Σίγουρα αυτό που σας έχει βοηθήσει είναι η ομαδική δουλειά.

Με αυτά τα δεδομένα σύντομα θα βγαίνει κάτι από διαφημίσεις. Αν και καθυστερήστε το λίγο, τώρα που στόχος σας είναι η προσέλκυση, μη βιάζεστε. Αν κρεμάσει η κίνηση θα μπορούσατε τα έσοδα από διαφήμιση να τα ξοδεύετε για διαφήμιση στο web. Με λέξη κλειδί και αυτή του troktiko......

και πάλι μπράβο σας. Νιώθω και εγώ ενθουσιασμένος μαζί σας, γιατί είσαστε ένα φωτεινό παράδειγμα για το πως θα έπρεπε να σκέφτονται και άλλοι εδώ μεσα

Quote12.08.2010 18:430 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, μακάρι να συνεχίσει, η μέτρηση είναι απο το webnode, τώρα θα βάλω και το analytics να δω την διαφορά, βασικά το έβαλα αλλά είδα μέσα οτι λέει οτι πρέπει να περιμένεις 24 ώρες οπότε απο άυριο, χθες πέσαμε λίγο σε επισκέψεις αλλά τα page views παρέμειναν υψηλά, μακάρι να πάμε καλύτερα, δεν σκέφτομαι ακόμα για διαφημίσεις μόνιμες ίσως καμια αναφορά σε προϊόντα και απο εκεί ότι βγει, αλλά θα δούμε, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι οι επισκέψεις μπορεί να πέφτουν αλλά ο αριθμός των επισκέψεων αυξάνεται, δλδ έχω 100 επισκέψεις ας πούμε με 1,2 απο κάθε χρήστη, χθες είχα 1,94, δηλαδή σχέδον 2 φορές την ημέρα ο κάθε χρήστης θα επισκέπτεται την σελίδα μας, τα χιτς έχουν φτάσει τα 34352, το οποίο είναι πολύ καλό και οι unique visitors συνεχώς και αυξάνονται, τώρα που θα βάλουμε και τόρρεντ μέσα περιμένουμε να δούμε ακόμα μεγαλύτερη κίνηση, στην ομάδα ήρθαν ακόμα 2 παιδιά ένας για αθλητικά και μια κοπελιά για κοινονικα και πολιτικα, μαρέσει που υπάρχει ακόμα κόσμος που θέλει να βοηθήσει,

Όσο για την λέξη τρωκτικό το έβαλα όπως είπες για λέξη κλειδή και επειδή στα περισσότερα άρθρα γράφουμε την άποψη μας και απο κάτω βάζουμε το άρθρο

Εδώ θα είμαστε και θα ενημερώνουμε πάντως

Quote12.08.2010 19:340 people like thisLike

μη φτάσετε μόνο να κάνετε επιτυχία  και κυκλοφορείτε με συνοδέια αστυνομικών;;;Undecided

Quote12.08.2010 23:260 people like thisLike

Χεχε, μακάρι να μην μας χρειαστεί η συνοδεία, θα ήθελα και μια χάρη Δημήτρη, μπες και δες όταν μπορέσεις μερικές αλλαγές που κάναμε στην σελίδα μας, φτιάξαμε λίγο διαφορετικά τα μενού και αλλάξαμε μία κατηγορία, θα ήθελα αν γινόταν να μου πεις την άποψη σου, βέβαια και τα άλλα τα παιδιά απο το site μπορούν να κάνουν το ίδιο αν και δεν είδα και πολύ προθυμία ως τώρα μακάρι αυτό να αλλάξει, περιμένω σχόλια σας

Quote13.08.2010 10:140 people like thisLike

Χεχε, μακάρι να μην μας χρειαστεί η συνοδεία, θα ήθελα και μια χάρη Δημήτρη, μπες και δες όταν μπορέσεις μερικές αλλαγές που κάναμε στην σελίδα μας, φτιάξαμε λίγο διαφορετικά τα μενού και αλλάξαμε μία κατηγορία, θα ήθελα αν γινόταν να μου πεις την άποψη σου, βέβαια και τα άλλα τα παιδιά απο το site μπορούν να κάνουν το ίδιο αν και δεν είδα και πολύ προθυμία ως τώρα μακάρι αυτό να αλλάξει, περιμένω σχόλια σας

Ξέρεις πιο είναι το θέμα; Πολλοί ενδιαφέρονται και έχουν άποψη για αυτά που γράφονται εδώ, αλλά δύσκολα μπαίνουν στη διαδικασία να γράψουν και αυτό είναι κρίμα. Νομίζω πως όσο παερνάει ο καιρός όλο και περισσότεροι θα ξεκουμπώνονται. Ακόμα ακόμα να κάνουν και κριτική σε αυτά που γράφουμε και λέμε. Ό,τι γράφουμε εμείς δεν είναι ο ορισμός του σωστού και δεν είναι στο απυρόβλητο.

Απλά αυτό που είχα πει στην αρχή: Χτυπάνε άσχημα η τόννοι στα κεφαλαία. Αν δεν μπορείς να τα κάνεις μικρά, βγάλτους τελείως. Χαλάνε αρκετά την αρχική εικόνα.

Τώρα οκ, βλέπω νεα, προτάσεις. Τώρα το νεολάια μπορει να είναι υπερβολικό ως ξεχωριστή κατηγορία. Μαλλον ως υποκατγηγορία στο προτάσεις θα πήγαινε;;;Μόνο αν λειτουργήσει σαν κάτι πολύ ξεχωριστό. Λίγο υπερβολικό μου φαίνεται ειδικά αν μπούν και άλλα πράγματα στο site. Ας πούμε το ΝΕΑ το δουλεύετε πολύ ωραία με όλες τις υποκατηγορίες και αυτά που γράφετε είναι διαλεγμένα.

Το ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ και το ΝΕΟΛΑΙΑ λειτουργουν λίγο μπερδευτηκά. Δηλαδή στο προτάσεις μπαίνεις και φαίνεται μόνο το άρθρο για το Getpaid.gr(thanks!) Υπάρχει δίπλα μια κατηγορία διασκέδαση που σε πετάει στο διασκέδαση νεολάιας. Λίγο αχταρμάς. Εκεί δώστε λίγο περισσότερη προσοχή. Τα ΝΕΑ νομίζω τα δουλέυετε υποδειγματικά σαν περιεχόμεμο κατηγοριοποίση κ.τ.λ. Είναι πολύ εύκολο για κάποιον να πλοηγηθεί.

Με αφορμή αυτό. Όσοι παρακολουθείτε τέτοια θέματα μη διστάζετε σε καμία περίπτωση να σχολιάζετε και να ρωτάτε. Βλέπω πως πάρα πολλοί από τα 350 μέλη και ακόμα περισσότερους επισκέπτες μπαίνουν διαβάζουν. Μη φοβάστε να γράψετε την 'αποψη σας όποια και να είναι αυτή. Δεν δαγκώνουμε εδώ......χεχε

Quote13.08.2010 11:000 people like thisLike

Γεια σου και παλί Δημήτρη, κοίτα το νεολαία τώρα ξεκίνησε και ελπίζουμε να ρίξουμε πολύ δουλειά εκει, το προτάσεις και σχόλια αφαιρέθηκε λόγο του οτι, βάλαμε τις κατηγορίες σε άλλες ομάδες, απο εδώ και πέρα τα πράγματα συνεχώς θα αλλάζουνε ψάχνουμε ακόμα τρόπους οργάνωσεις, μια δύο φορές στην σελίδα θα συνηθίσουν οι επισκέπτες για το τι περιέχει το καθένα, γιαυτό και σήμερα κάναμε και άλλη αλλαγή στην αρχική σελίδα και αφιερώσαμε την μία μερια στην νεολαία, πιστεύουμε όλα να πάνε καλά, κοίτα το οτι έιμαστε επιλεκτικοί είμαστε και αυτό για 2 λόγους  πρώτον θέλουμε ποιότητα για να έχουμε συχνούς επισκέπτες και πάντα ποιοτικούς και δεύτερον δεν προλαβαίνουμε να ανεβάζουμε περισσότερα όλοι δουλέυουμε και διαβάζουμε, πιστεύουμε όμως οτι με την βοήθεια των επισκεπτών και της νεολαίας να γίνει λίγο ευκολότερη η δουλειά μας, για τα κεφαλαία τώρα, απο την αρχική σελίδα δεν μπορώ να αλλάξω το script γιατί έτσι είναι απο το webnode και μου τα βγάζει συνέχεια κεφαλαία, θα προσπαθήσω να τα διορθώσω όμως,   επίσης στο προτάσεις θα μπουν και άλλα ακόμα ψάχνουμε τι, για την σελίδα σου εννοείται οτι θα την προτείνουμε ας ελπίσουμε να σου στείλουμε πολλούς επισκέπτες :) , για τα υπόλοιπα θα ενημερώνω σιγά σιγά!

Quote13.08.2010 13:070 people like thisLike

Γεια και πάλι, τους τόνους τελικά βρήκα τρόπο και τους έβγαλα, δοκίμασα και το analytics και είχες δίκιο οτι θα βοηθήσει έιναι πολύ καλό, και θα μας βοηθήσει και πολύ, ευχαριστώ για την συμβουλή Δημήτρη!

Quote13.08.2010 16:100 people like thisLike

Γεια και πάλι, τους τόνους τελικά βρήκα τρόπο και τους έβγαλα, δοκίμασα και το analytics και είχες δίκιο οτι θα βοηθήσει έιναι πολύ καλό, και θα μας βοηθήσει και πολύ, ευχαριστώ για την συμβουλή Δημήτρη!

Ειδικά αν πας στις προσαρμοσμένες αναφορές(custom repotrs) βλέπεις συνδυαστικά πράγματα και μπορείς να δεις παπάδες...

Quote14.08.2010 18:220 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, σήμερα έγινε κάτι που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας, καποιος έστειλε ένα άρθρο της σελίδας μας στο τρομακτικο τον ανάδοχο του τρωκτικού και το δημοσιοποίησαν, στην συνέχεια δημοσιοποήσαν την σελίδα μας σαν νέο πόρταλ ενημέρωσης, βασικά δεν περιμέναμε κάτι τέτοιο μιας και η ομάδα μας τους έστειλε μαιλ με παράπονα αλλά μετά στείλαμε για να ζητήσουμε συγνώμη και να τους ευχαριστήσουμε! Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και η σελίδα μας να πετύχει περισσότερη αναγνώριση!

Quote14.08.2010 20:480 people like thisLike

ωχ δεν το είχα υπόψιν το τρωμακτικό. Καλή αντιγραφή του τρωκτικού....Καλά έγινε τέτοιο πράγμα;;; Για δώσε μας το link για ποιό άρθρο έγινε όλο αυτό;

Quote14.08.2010 21:360 people like thisLike

Λογικά, πρέπει να αυτό να σε επηρεάσει τρομερά σε κίνηση, αν το τρομακτικό έχει χιλιάδες επισκέπτες. Εγώ είδα πως από εσένα σήμερα μου ήρθε αυξημένη κίνηση. Θωμά μας φτιάχνεις!! κάθε μέρα όλο και πιο ενθουσιώδη νέα μας φέρνεις...

Quote15.08.2010 08:400 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη, γεια και στους υπόλοιπους, τελικά δεν αναφέρθηκε σε ένα μόνο άρθρο μας αλλά σε 4 και μάλιστα το ένα το έβαλε και 2 φορές, η κίνηση χθες έσπασε κάθε ρεκόρ είχαμε 978 καινούργια άτομα που επισκέφθηκαν την σελίδα μας, επίσης Δημήτρη, γύρο στους 117 μπήκαν χθες στο προτάσεις και είδαν την σελίδα σου απο εκεί τώρα το πόσοι ήρθαν δεν ξέρω, να τα άρθα που δημοσίευσαν:

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/blog-post_5496.html 2 φορές

και μια φορά τα παρακάτω:

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/21_15.html

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/blog-post_2520.html

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/n-portal_14.html

και να και απο που ξεκίνησε η όλη ιστορία, το πρώτο αρθρο που έβαλαν αλλά δεν μας ανέφεραν και μετά ξεκίνησαν, το άρθρο του νέου μέλους της ομάδας μας Σοφία

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/08/2010_14.html

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι και να παν όλα καλά! Η κίνηση μας όλο και αυξάνεται απο χθες και ειδικά οι νέοι επισκέπτες!

Quote16.08.2010 09:560 people like thisLike

σκέφτομαι και εγώ αν κανα άρθρο κολλάει από εδώ να το στείλω...

Quote16.08.2010 13:220 people like thisLike

Δημήτρη αν θες την άποψη μου κάντω, βασικά στείλτους πρώτα την σελίδα σου και ζήτα να την δημοσιεύσουν αν γίνεται, στην συνέχεια στείλε το άρθρο σου για τους 12 τρόπους να βγάλεις λεφτά μέσω ίντερνετ, ή αν θέλεις στείλτους απευθείας το άρθρο και ζήτα να γράψουν την την πηγή! Απορώ πως δεν το έκανες τόσο καιρό, αν μπεις εκέι και πατήσεις πάνω αριστέρα e-protasi θα σου βγάλει τα άρθρα τα δικά μας που έχουν δημοσιοποιήσει, τα παληκάρια είναι ευθύς και σου λένε ότι καλό εμείς θα το βάζουμε! άρα κάνε μια προσπάθεια, εμάς πάντως μας συμπεριφέρθηκαν πολύ καλά και συνεχίζουν το ίδιο

Quote23.08.2010 09:510 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, γράφω εδώ γιατί έχω και νέα για την σελίδα, Γιούλη γεια σου κιόλας είδα πριν στο μπλα μπλα μπλα διακοπές κάτι που έγραψες, ελπίζω να τα πηγαίνετε καλά, εμείς με την σελίδα μας τα πάμε πάρα πολυ καλά, απο τότε που μας έβαλαν στο τρομακτικό μετά μας ζήτησαν να τους στέλνουμε άρθρα μας και τα δημοσιεύουν συχνά η κίνηση μας έχει ανέβει πάρα πολύ και χαίρομαι γιατί δεν έχουμε κλείσει καν μήνα ακόμα, απο σήμερα περιμένουμε έγκριση για tracker για να βάλουμε ταινίες κτλ στην σελίδα μιας και το ζήτησαν πάρα πολλά άτομα, θα βάζουμε λίγες ταινίες μέσα όμως μιας και ο σκοπός μας δεν είναι μόνο οι ταινίες αλλά μια σελίδα που να τα προσφέρει όλα και θα ρίξουμε μάχη ωστε να τραβήξουμε όσο το δυνατόν περισσότερη νεολαία γίνετε γιατί θέλουμε και να τους αφυπνίσουμε λίγο,

Ελπίζω να σας άρεσε η σελίδα, και να μπένετε συχνά, θα βάζουμε μόνο νέες ταινίες αλλά δεν έχουμε πηγή για υπότιτλους οπότε αν ξέρετε καμία ευχαριστούμε!

Quote23.08.2010 14:000 people like thisLike

Μόλις έστειλα μήνυμα στο tromaktiko. Αν τους ενδιαφέρει η θεματολογία του Getpaid.gr περιμένω απάντηση...

Quote23.08.2010 17:490 people like thisLike

Έπρεπε να τους στείλεις άρθρο κατευεθείαν, δεν νομιζω να σου απαντήσουν φαντάσου οτι έχουν χιλιάδες e-mail την ημέρα, εμας μας απαντάν με ενα Ε για ευχαριστώ και αυτό μόνο όταν έχουν χρόνο

Quote23.08.2010 18:230 people like thisLike

Τι ακριβώς κάνει το τρομακτικό ρε παιδιά κι έχει τόσο ενδιαφέρον? Χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω ασχοληθεί.

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ο λογαριασμός αυξάνει με το zeekler www.ergasianet.com
Quote23.08.2010 18:440 people like thisLike

δεν ξέρω αν ήξερες το τρωκτικό. Ήταν το blog που είχε ο δολοφονημένος δημοσιογράφος. Μετά τη δολοφονία του έκλεισε. Μέχρι τότε ήταν φοβερά γνωστό και η μισή ελλάδα έμπαινε για να ενημερωθεί. Η συνταγή : Συνεχή post με ειδήσεςι σχόλια κ.τ.λ. που ήταν καταιγστικά. To τρομακτικο είναι η αντιγραφή μιας πετυχημένης συνταγή. Έχουν βάλει τα ίδια χρώματα και λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο ελπίζοντας πως θα έχουν τα εκατομμύρια επισκέψεις του τρωκτικού......

Ο Θωμάς του έστειλε κάποια θέματα και αυτοί έκαναν αναφορά για το site του. Έτσι η επισκεψιμότητα του Θωμά ανέβηκε κατακόρυφα...

Quote23.08.2010 19:040 people like thisLike

Τα έχω ακούσει και τα δύο σαν ονόματα αλλά δεν τα είχα δει ποτέ. Βέβαια δεν ήμουν και ποτέ όλη μέρα με το internet τον τελευταίο μήνα με έχει πιάσει. Πήραν δηλαδή την ιδέα ενός πεθαμένου ανθρώπου. Θα μου πεις βέβαια η ζωή συνεχίζεται. Εγώ βέβαια σε τέτοια θέματα είμαι λίγο ευαίσθητη για αυτό δεν θα πάω μπροστά. Δεν  έχω δει κανένα από τα δύο για πω την γνώμη μου κι αν έκαναν καλά για την αντιγραφή. Εσείς ξέρετε καλύτερα για θέλετε να βάλετε τα άρθρα σας θα είναι καλό και σίγουρα θα έχει κόσμο.

Quote23.08.2010 19:490 people like thisLike

Γεια σου Γιούλη, δεν πήραν την ιδέα του, λένε οτι μερικοί που συμμετέχουν σε αυτό ήταν και πριν στο τρωκτικό δεν ξέρω ακριβώς, πάντως εμένα μαρέσει, και εννοείται οτι έχει τρελή κίνηση και τρελή δύναμη η σελίδα τους, νομίζω έχουν 2 με 3 εκατομμύρια επισκέψεις την ημέρα

Quote23.08.2010 21:190 people like thisLike

Οι ίδιοι είναι από πίσω;; Μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρεται κάτι στην ιστοσελίδα του τρωκτικού για αυτό. Και τέλος πάντων γιατί δεν συνέχισαν το τρωκτικό;;;

Εν τω μεταξύ το τρωκτικό είχε όντως εκατομμύρια επισκέψεις, το τρωμακτικό έχει γίνει ήδη τόσο γνωστό;

Quote23.08.2010 21:260 people like thisLike

Οκ Θωμάκο. (sorry για το υποκοριστικό, αλλά από τις συζητήσεις σου με τον Δημήτρη και μαζί μου φαίνεσαι καλό παιδί και μου βγαίνει αυθόρμητα). Σίγουρα δεν είμαι ειδική αφού δεν έχω ιδέα για κανένα από τα δύο. Απλά τα θέματα με ανθρώπους που δεν είναι εν ζωή είναι λίγο ευαίσθητα τίποτα άλλο.  Είδα και την σελίδα σου και πραγματικά είναι πολύ καλή. Θα σας γράψω και κανά σχόλιο εκεί όταν ξαναμπώ. Καλή συνέχεια να έχετε. Θα τα πούμε κι από δω και από την σελίδα σου.

Quote23.08.2010 23:060 people like thisLike

Δεν πειράζει Γιούλη, είμαι όντως καλό παιδί :), Δημήτρη έτσι διάβασα δεν ξέρω αν είναι οι ίδιοι, πάντως κάνουν πολύ καλή δουλειά, και επειδή έχω ζήσει κάτι παρόμοιο ξέρω πόσο δύσκολο είναι να βάζεις συνέχεια κάτι καινούργιο σε μια σελίδα, και εμάς μας στέλνουν πολλά και δεν ξέρω τι να διαλέξω, τα περισσότερα όμως είναι και κουτσομπολίστικα και τέτοια δεν βάζουμε, είπαμε ποιότητα! χαίρομαι που βλέπω οτι ακόμα έχουμε επαφή και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, Γιούλη σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια περιμένουμε τα σχόλια σου, τώρα περιμένουμε συνεργασία με ραδιοφωνικούς σταθμούς για εκδηλώσεις κτλ θα δούμε όμως αν θα γίνει!

Quote24.08.2010 00:590 people like thisLike

με ραδιοφωνικούς σταθμούς;;;

Quote24.08.2010 09:090 people like thisLike

Ναι ξέρεις, διοργανώνουν εκδηλώσεις, διάφορες συναυλίες και έχουν προσκλήσεις, θα μας δίνουν προσκλήσεις και εμάς και θα μοιράζουμε μετά απο κλήρωση, θέλουμε να μπούμε όσο το δυνατόν περισσότερο στην νεολαία γίνεται και αυτό ίσως μας βοηθήσει

Quote25.08.2010 15:350 people like thisLike

Καλησπερα σε όλους, σήμερα συνέβει κάτι πολύ καλό για την σελίδα μας, μας πρότειναν να συμμετέχουμε σε ένα νέο blog που δημιούργησαν και απο εδώ και πέρα θα βάζουμε τα άρθρα μας και εκεί! αν θέλετε μπορείτε να μπείτε και να το δείτε είναι το http://ktikio.blogspot.com/

Αυτό μας ενθάρυνε πολύ μιας και μας δείχνει οτι υπάρχουν αρκέτα άτομα που βλέπουν την σελίδα μας αλλά και οτι έχουμε επιρροή, έτσι τώρα προσπαθούμε ακόμα περισσότερο για περισσότερη δουλειά και καλύτερα αποτελέσματα, θα ενημερώνω για την σελίδα τουλάχιστον μερικοί που ενδιαφέρεστε θα χαρούμε να είστε αναγνώστες μας

Quote26.08.2010 10:490 people like thisLike

είναι καλό που είσαστε δραστήριοι και συνεχώς αυξάνετε τον κύκλο σας

Εγώ μπαίνω στο e-protasi γιατί βλέπω πως δίνετε μεγάλη έμφαση σε νέες ανακαλύψεις, περίεργα νέα.... Γενικά έχετε τραβηχτικό περιεχόμενο. Για να δούμε τι θα κάνετε με τα torrents;

Quote29.08.2010 15:580 people like thisLike

Καταρχην ευχαριστούμε Δημήτρη, δυστυχώς 2 μέρες τώρα είχαμε προβλήματα με την σύνδεση και δεν μπορούσαμε να βάλουμε νέα θέματα, απο σήμερα αυτό αλλάζει και παλί, με τα torrent δεν ξέρω τι θα κάνουμε γιατί ακόμα δεν βρήκαμε τράκερ και μπορεί να πάμε στην απευθείας live video streaming με εταιρείες που ξέρεις φορτώνεις το βίντεο αρκεί να τους αφήσεις να παίξουν την διαφήμιση στην αρχή και το τέλος, οπότε μάλλον έτσι θα γίνει, όσο για τα καινούργια θέματα προσπαθούμε να βρίσκουμε όσο καλύτερα μπορούμε, έχουμε και αρκετούς που στέλνουν και μακάρι να συνεχίσουν να μας στέλνουν.

Quote30.08.2010 15:500 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, απο σήμερα και ταινίες στην σελίδα μας, ελπίζουμε να σας αρέσει αν και δεν μπορούσαμε να το κάνουμε με torrents οπότε το βάλαμε με live streaming και με κατέβασμα για όσους ενδιαφέρονται, περιμένουμε σχόλια σας, συντομα θα γεμίσει το κένο, τώρα για τώρα έχουμε μόνο μία ταινία, και ψάχνουμε συνεργάτες

Quote30.08.2010 17:100 people like thisLike

Θωμά, ωραίο και απλό το live streaming, αλλά η ποιότητα του video στο συγκεκριμένο έργο ήταν πολύ χαμηλή. Τώρα αν ήταν μόνο το συγκεκριμένο βίντεο καλώς, διαφορετικά είναι κάτι που θα πρέπει να το κοιτάξεις....

Quote30.08.2010 17:190 people like thisLike

Δεν νομίζω να καταφέρουμε καλύτερη ποιότητα, λογικά μόνο αν το κατεβάσεις θα το βλέπεις με κανονική ποιότητα, αλλιώς με το live streaming θα πρεπει να εχεις τρελλα γρηγορο υπολογιστη για να την δεις σε κανονικη ποιοτητα, θα δούμε πρώτα πως θα πάμε απο επισκέψεις και τι rate θα κρατήσουμε και προχωράμε ανάλογα, επίσης ευχαριστώ για την αναφορά μόλις πριν λίγο είδα το mail!!, μακάρι να πάμε καλά, έχω και μια ερώτηση για τις διαφημίσεις, αν βάλω ad sence πρέπει τις διαφημίσεις να τις προβάλω σε συγκεκριμένα μέρη της σελίδας;;

Quote30.08.2010 17:280 people like thisLike

Θωμά μια σύνδεση adsl σίγουρα σηκώνει πολύ καλύτερη ποιότητα. Δεν ξέρω αν στο download υπάρχει καλύτερη ποιότητα. Αν δηλαδή πας στο youubeθα δεις βιντεάκια σε πολύ καλύτερη ποιότητα, τα οποία προλαβαίνουν να φορτώνουν κανονικά. Το δικό σας ακόμα και σε αυτή τη μικρή ανάλυση pixeλιαζε.

Ειδικά για το adsense μπορείς να το βάλεις οπουδήποτε. Απλά βάζεις τον html κώδικα εκεί που θες. Υπάρχουν περιορισμοί για το πόσες ενότητες θα βάζεις σε κάθε σελίδα από το google. Καλό είναι να ρίξεις μια ματιά στους όρους χρήσης του adsense.

Σε καμια περίπτωση, και το τονίζω, μη δοκιμάσεις να αυξήσεις τα κλικ των σελίδων σου με απατεωνίστικο τρόπο. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να σε banάρουν for ever.

Quote30.08.2010 17:420 people like thisLike

Κοίτα, αν ήταν να κάνουμε κάτι τετοιο δεν θα ξεκινούσαμε καν, βλέπεις οτι στην σελίδα δεν έχουμε βάλει καν κουτσομπολίστικα που τραβάνε τον κοσμό συνήθως και όλοι τα ψάχνουν, στόχος είναι η ποιότητα και μια σελίδα που να τα έχει όλα, κατι σαν ηλεκτρονικό περιοδικό νεολαίας αν θέλεις, τώρα για την ποιότητα θα στείλω ένα    μειλ και θα ρωτήσω να δω τι παίζει, χαίρομαι πάντως που σου άρεσε η κίνηση, έχουμε και αύξηση επισκέψεων σήμερα!

Quote30.08.2010 18:180 people like thisLike

Φαίνεται πως η σελίδα σας είναι προσεγμένη και ποιοτική.

Εγώ μίλησα για το adsense. Υπάρχουν κάποοι που βάζουν διαφημίσεις και ψάχνουν τρόπους να κάνουν ψευτικά κλικ, πατώντας στις διαφημίεις τους από ξένους υπολογιστές κ.τ.λ. Για αυτό μόνο μίλησα. Δηλαδή μη σκεφτείτε να κάνετε  κάτι τέτοιο σε καμμια περίπτωση.

Εφόσον η κίνηση ανεβαίνει, είναι καλό να βάλετε adsense. ΕΠίσης, ψάξε με μορφή προτάσεων κάποια affiliate πργράμματα που θα κολλούσαν. P.x ένα άρθρο για να κάνετε προτότυπα δώρα στο ταίρι σας. Γράψου στη Linkwise: θα βρεις σίγουρα άρθρα να το συνδυάσεις.

Μη κάνεις τη χαζομάρα και πετάς σκετα banner από affiliate προγράμματα. Σε αυτό το adsense δίνει σίγουρα μεγαλύτερα κέρδη

Αν όμως θες να κάνεις προτάσεις και να ωθείς τον κόσμο σε προϊόντα και υπηρεσίες, εκεί το affiliate marketing μπορεί να ξεπεράσει και το adsense σε κέρδη,

Διάβασε αν δεν το έχεις κάνει το "Affiliate Marketing ή Ad Serving;"

Quote30.08.2010 18:300 people like thisLike

Γεια σας, με λένε Θωμά, σήμερινα ξεκίνησα και εγώ την ιστοσελίδα μου, μετά απο πολλές μέρες διάβασμα εδω μέσα και γενικά για τα λεφτά και όλα, αποφάσισα να κάνω κάτι διαφορετικό το οποίο θα είναι αφιλοκερδώς απο την άποψη του οτι δεν θα ζητάω απο τα μέλη χρήματα όπως έκαναν άλλες σελίδες, δεν είμαι μόνος μου έχω βοήθεια απο φίλους αλλά είναι και αυτοί φοιτητές και όλοι δουλεύουμε οπότε η δραστηριότητα είναι για όλους μας περιορισμένη, φυσικά για να επιβιώσεί η δική μου θα πρέπει να βρω απο κάπου και εγώ να πέρνω κάποια χρήματα οπότε θα βαλω απο καμια διαφήμιση αλλά όχι ότι ναναι, κάποια Υγιές όπως λέει και ο Δημήτρης, λοιπόν παιδιά η σελίδα μου είναι η e-protasi.webnode.com είμαι ακόμα αρχάριος και δεν την έχω κάνει και πολύ καλή(το ίδιο και τα παιδιά που με βοηθάνε) αλλά ελπίζω να πάρω τον αέρα και να την συνηθίσω, θα μου άρεσε αν την ρίχνατε μια ματιά αλλά να θυμάστε ότι τώρα ξεκινάμε και είμαστε στην αρχή θα μου άρεσε αν ρίχνατε και μερικές ιδέες επίσης, περιμένω νέα σας παιδιά!

Πολύ ωραίο.

Καλή επιτυχία.

Quote30.08.2010 18:300 people like thisLike

Γραφτήκαμε και στην linkwise, τώρα μένει να βρούμε να συνδιάζουμε τα υπόλοιπα, για αρχή θα τα δίνουμε σαν άρθα με νέες ειδήσεις μετά θα δούμε, πάντως πρέπει να βρούμε χρήματα απο κάπου γιατί η σελίδα πέρνει τρελλό χρόνο και αφιέρωση σε όλα αυτά, και για να συνεχίσουμε χωρίς να χάσουμε τις δουλειες μας όλοι θα πρέπει να βγάλουμε κάτι και να βρούμε και συνεργάτες

Quote31.08.2010 20:530 people like thisLike

Ευχαριστώ πολύ Lianeri, ελπίζουμε αρέσει περισσότερο, με τον καιρό θα την αλλάζουμε την σελίδα σιγά σιγά και νομίζω θα την κάνουμε ακόμα καλύτερη! Σήμερα αλλάξαμε λίγο το interface, το κάναμε λίγο ποιο ανοιχτό μακάρι να έχει και περισσότερες επισκέψεις τώρα!!

Quote03.09.2010 12:190 people like thisLike

Γεια σας και πάλι παιδιά, εχθές δημιουργήσαμε μια νέα κατηγορία στην σελίδα μας και στην οποία είδαμε οτι ο κόσμος παρουσίασε τεράστιο ενδιαφέρον, επίσης σήμερα ήταν μια πολύ περίεργη αλλά καλή μέρα γιατί είμασταν εκεί που έπρεπε την στιγμή που έπρεπε, έχουμε πολύ αυξημένη κίνηση λόγο του οτι βάλαμε νωρίς νέες ειδήσεις και νέα θέματα, μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, βλέπουμε και την αγάπη και την υποστήριξη του κόσμου και μας αυτό μας κάνει ακόμα πιο χαρούμενους και μας δίνει και δύναμη να συνεχίσουμε τον δύσκολο αγώνα μας, μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, περιμένουμε την άποψη σας παιδιά,

Ευχαριστούμε

Quote03.09.2010 15:070 people like thisLike

Βλέπω παιδιά προχωράτε γρήγορα. Είδα βάλατε και τις πρώτες δηφιμησούλες σας...... Μπράβο, χαίρομαι για την πρόοδο σας

Απλά το "ενδιαφέρον και περιεργα" είναι λάθος. "Ενδιαφέροντα και περίεργα" θα ήταν το σωστό. Λέμε ενδιαφέροντα πράγματα και όχι ενδιαφέρον πράγματα. Το ενδιαφέρον είναι στον ενικό.

Quote03.09.2010 22:130 people like thisLike

Βασικά το σκεφτήκαμε πολύ Δημήτρη και η απόφαση για ενδιαφέρον είναι επειδή θα έχει κάτι ενδιαφέρον μέσα και όχι ενδιαφέροντα μιας και ενδιαφέροντα μπορείς να πεις και για τις ασχολείες σου αλλά ενδιαφέρον για γενικώς όταν κάτι είναι ενδιαφέρον, αυτήν ήταν η συμβουλή απο την συνεργάτη μας που σπουδάζει στην φιλοσοφική και την δεχτήκαμε με ψηφοφορία, ούτος ή άλλως ομάδα είμαστε και αποφασίζουμε όλοι μαζί, θα το αναφέρω όμως στην ομάδα και αν το ξανασκεφτούμε και αποφασίσουμε κάτι άλλο μπορεί και να το αλλάξουμε

Quote04.09.2010 02:070 people like thisLike

καταλαβαίνω πως είσαστε ομάδα και πως όλοι μαζί αποφασίζετε... Εγώ απλά σας γράφω πως φαίνεται

Επιμένω στην άποψη μου πως χτυπάει πολύ άσχημα. Το πρώτο που περνάει από το μυαλό είναι πως αυτός που το έγραψε δεν ξέρει από γραμματική...

Δεν θα σκεφτεί κανεις πως θέλατε να βάλετε ενικό, γιατί και πάλι δεν στέκει.

ένα ενδιαφέρον και πολλά περίεργα;   Πολύ συχνα βλέπεις να γράφουν "αυτή η γυναίκα είναι ενδιαφέρον". Είναι 100% λάθος γραμματικά. Θα πεις "αυτή η γυναίκα είναι ενδιαφέρουσα" . Στα ελληνικά τα επίθετα κλίνονται. Το "ενδιαφέροντα" έχει την έννοια των ασχολιών, αλλά  μπορεί να έχει και την έννοια που θέλετε εσείς. Η μόνη διαφορά μεταξύ "ενδιαφέρον" και "ενδιαφέροντα" είναι στον ενικό και τον πλυθηντικό. Εννοιολογικά δεν διαφέρει. Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να συμβουλευτείτε κάποιον φιλόλογο στην παρέα, γιατί εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος πως αυτό που έχετε γράψει δεν στέκει εννοιολογικά και γραμματικά...εσεις από ότι κατάλαβα εννοείτε "(τα) ενδιαφέρον και περίεργα (θέματα, πράγματα κτλ.)" Είναι λάθος. "Τα ενδιαφέρον" δεν υπάρχει στην ελληνική γλώσσα.

είτε θα πεις "ενδιαφέρον και περίεργο" ή αλλιώς "ενδιαφέροντα και περίεργα"

Η απόφαση πάντα είναι δική σας.

Quote04.09.2010 16:580 people like thisLike

Τελικά Δημήτρη σε ακούσαμε το συζητήσαμε και ρωτήσαμε την άποψη και ειδικού, το αρχικό όνομα δεν είναι ακριβώς λάθος μας είπε αλλα περισσότερο στέκει βάσει κοινής λογικής να το κάνουμε ενδιαφέροντα και περίεργα, οπότε το αλλάξαμε :), ευχαριστούμε για την συμβουλή και ελπίζουμε να δεχτούμε και άλλες ίσως και απο άλλα μέλοι! ΝΑ είστε καλα πάντως που μας στηρίζετε και βοηθάτε,

Quote06.09.2010 10:370 people like thisLike

τώρα είναι καλυτερα. Το adsense πως πάει;

Quote06.09.2010 11:010 people like thisLike

Τι να σου πω ρε Δημήτρη, δεν ξέρω, πάντως νομίζω είνα καλύτερα να βρεις σταθερούς διαφημιστές και εκεί να στηρίζεσαι, μέχρι τώρα απο εκεί που είχαμε περισσότερα κέρδη ήταν το pay per lead για το web pet όλα τα άλλα δεν έχουν και τρελλό κέρδος, αν και οι επισκέψεις μας έχουν ανέβει πολύ απο τότε που ξεκινήσαμε εννοώ πάρα πολύ τα κέρδη ακόμα τίποτα, δεν στηριζόμαστε όμως στα κέρδη, έχουμε ήδη άτομα που προσπαθούν να συνεισφέρουν στην προσπάθεια και αυτό έχει σημασία, τα κέρδη που θέλουμε είναι αυτά που θέλουμε για τα έξοδα της σελίδας, για εμάς ας μην μείνει τίποτα, αρκεί που βρήκαμε εθελοντές και άτομα να συμμετέχουν, αλλιώς ξεκινήσαμε αλλιώς συνεχίσαμε, αν έχω κάτι νεοτερο απο τις διαφημίσεις θα ενημερώσω

Quote07.09.2010 14:580 people like thisLike

Κοίτα, ο κανόνας λέει πως κάθε 1000 pageviews το adsense δίνει 2-3 ευρώ. Αν δηλαδή έχετε αρκετες επισκέψεις, μου φαίνεται απίθανο να μη μπορείτε να αναπληρώσετε τα έξοδά σας. Τώρα επειδή είναι αρχή το adsense μπορεί να μην έχει βελτιστοποιθεί ακόμα για να παράγει πιο ικανοποιητικά έσοδα. Ενα θέμα που τίθεται και έχω μιλήσει αρκετές φορές για αυτό, είναι πως ένα γενικόλογο site είναι δυσκολότερο να εμφανίζει υψηλά έσοδα ανα επισκέπτη. Το φαινόμενο εμφανίζεται τόσο στο adsense όσο και στο affiliate marketing. Ειδικά για το τελευταίο να αποφύγετε να τοποθετείτε σκέτα banners. Προσπαθήστε να εμφανίζετε προτάσεις με τη μορφή άρθρων. Αν υποτεθεί πως ένα χαρακτηριστικό του κοινού σας είναι πως πρόκειται για νέους ανθρώπους, εκεί πρέπει να ψαχθείτε. Προσωπικά, προτιμώ από το να βρω ανεξάρτητους διαφημιστες, να βρώ ένα καλό affiliate πρόγραμμα που να ξέρω πως θα πληρωθώ ανάλογα με τη δουλέια μου. Το άλλο είναι πιο δύσκολο και πιο φλου. Θα το έκανα μόνο αν δεν έβρισκα σε affiliate αυτο που θέλω.

Τέλος αυτό που κάνει το adsense με το εναλλάσει τις διαφημίσεις και να φροντίζει να μπαίνουν οι πιο κατάλληλες, δεν γίνεται να το κάνεις από μόνος σου. Θα μου πεις πως το adsense για όλο αυτο κρατά γερή προμήθεια, όμως και πάλι θεωρώ πως στην τελίκή τα κέρδη που παίρνεις από εκεί είναι πιο δυνατα.

Πάντως Θωμα, για να σου φτιάξω λίγο το ηθικό, με τον πειραματισμό όσό περνά ο καιρός θα βρίσκετε όλο και πιο αποδοτικούς τρόπους κέρδους. Το πιο δύσκολο κομμάτι που είναι αυτό της προσέλκυσης κίνησης, το πάτε πολύ καλά.

Quote07.09.2010 15:560 people like thisLike

Γεια σου και πάλι Δημήτρη, γιαυτό ακριβώς λέω οτι δεν ξέρω τι παίζει και προτιμώ τον σταθερό διαφημιστή, με τον καιρό και τα πειράματα έχεις δίκιο κάτι θα φανεί, όσο για την προσέλκυση έχουμε 3 GB bandwith και μάλλον θα χρειαστεί να αγοράσουμε και άλλα κάτι που δεν μας πολυάρεσε, μάλλον θα πρέπει να πάμε σε άλλον host γιατί τόσο που στοιχίζει το webnode και με την κίνηση που έχουμε δεν βλέπω να τα βγάζουμε πέρα, το 1 GB αυτού του μηνός το έχουμε ήδη καλύψει και ο μήνας έχει ήδη 7 αποκλείεται να μας φτάσει μέχρι το τέλος, μακάρι να πάμε καλά και να συνεχίσουμε να έχουμε κίνηση αλλά πρέπει να βρούμε καλύτερο host

Quote07.09.2010 19:520 people like thisLike

Κοίτα, ο κανόνας λέει πως κάθε 1000 pageviews το adsense δίνει 2-3 ευρώ. Αν δηλαδή έχετε αρκετες επισκέψεις, μου φαίνεται απίθανο να μη μπορείτε να αναπληρώσετε τα έξοδά σας. Τώρα επειδή είναι αρχή το adsense μπορεί να μην έχει βελτιστοποιθεί ακόμα για να παράγει πιο ικανοποιητικά έσοδα. Ενα θέμα που τίθεται και έχω μιλήσει αρκετές φορές για αυτό, είναι πως ένα γενικόλογο site είναι δυσκολότερο να εμφανίζει υψηλά έσοδα ανα επισκέπτη. Το φαινόμενο εμφανίζεται τόσο στο adsense όσο και στο affiliate marketing. Ειδικά για το τελευταίο να αποφύγετε να τοποθετείτε σκέτα banners. Προσπαθήστε να εμφανίζετε προτάσεις με τη μορφή άρθρων. Αν υποτεθεί πως ένα χαρακτηριστικό του κοινού σας είναι πως πρόκειται για νέους ανθρώπους, εκεί πρέπει να ψαχθείτε. Προσωπικά, προτιμώ από το να βρω ανεξάρτητους διαφημιστες, να βρώ ένα καλό affiliate πρόγραμμα που να ξέρω πως θα πληρωθώ ανάλογα με τη δουλέια μου. Το άλλο είναι πιο δύσκολο και πιο φλου. Θα το έκανα μόνο αν δεν έβρισκα σε affiliate αυτο που θέλω.

Τέλος αυτό που κάνει το adsense με το εναλλάσει τις διαφημίσεις και να φροντίζει να μπαίνουν οι πιο κατάλληλες, δεν γίνεται να το κάνεις από μόνος σου. Θα μου πεις πως το adsense για όλο αυτο κρατά γερή προμήθεια, όμως και πάλι θεωρώ πως στην τελίκή τα κέρδη που παίρνεις από εκεί είναι πιο δυνατα.

Πάντως Θωμα, για να σου φτιάξω λίγο το ηθικό, με τον πειραματισμό όσό περνά ο καιρός θα βρίσκετε όλο και πιο αποδοτικούς τρόπους κέρδους. Το πιο δύσκολο κομμάτι που είναι αυτό της προσέλκυσης κίνησης, το πάτε πολύ καλά.

χαχαχαχα δεν ισχυει εγω πχ σημερα εχω 3000εμφανισεις 0,67 cents :P

Quote07.09.2010 21:020 people like thisLike

@wormdes

τόσα πολλά; Μήπως τη ζημιά σας την κάνουν τα βίντεο; τα κάνετε upload στο webnode;

Παιδιά τα πιο φθηνό σκέτο hosting κοστίζει το μήνα οσα πληρώνετε και εσεις. Μου φαίνεται πραγματικά περίεργο να ξεπερνάτε την κίνηση και να μην βγάζετε ούτε τα έξοδά σας. Ίσως θα έπρεπε να ψάξετε καλυτερα το τι θα κάνετε με τις διαφημίσεις και να αφήσετε το adsense να δουλέψει για καιρο και να γινει περισσότερο αποδοτικό.

Από ότι ξέρω, αν θέλετε να ανεβείτε κατηγορία, πληρώνετε 9ε/μήνα και για την απεριόριστη κίνηση κοντά στα 25. Εγώ πληρώνω 5 στην arvixe και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την ταχυτητα. Το δικό σας site πάει σφαίρα. έτσι σκέφτομαι να πάρω την business έκδοση που βγαίνει στα 25.

Πείτε πως φεύγετε από το webnode. Πάλι με την κίνηση που έχετε πάνω κάτω τα ίδια χρήματα θα πληρώνετε και δεν ξέρετε που θα πέσετε. Θα πρέπει να επικεντρωθειτε στην συνέχιση της αυξησης της επισκεψιμότητας, και να βρείτε τρόπους να την εκμεταλευτείτε.

Ακόμα και στο affiliate marketing αναγνωρίζω περιθώρια. Π.χ άρθρα για συγκεκριμένα ταξίδια. 7% περίπου μπορείτε να παίρνετε από όσους κλείνουν από έσάς... Πάνω σε αυτό θέλω να το ψάξω και να σας κάνω 2-3 προτάσεις...

Με τόση κίνηση είναι κριμα να μην έχετε μεγάλα εσοδα. Έδώ έρχομαι σε αυτό που λέει ο cyber. 65 σεντς στις 1000 εμφανίσεις είναι ένα πολύ χαμηλό νουμερο. Τουλάχιστον εγώ παίζω σε τιμές μεγαλύτερες από το ΜΟ που αναφέρω για το adsense. Είναι αυτό που λέω, πως η γενικόλογη ύλη σηκώνει επισκέψεις αλλά σε δυσκολεύει στο κέρδος.

Η προσπάθει σας είναι κάτι που με απασχολεί, και νομίζω πώς θα την βρείτε την άκρη...

Quote07.09.2010 22:070 people like thisLike

Δημήτρη, τα βίντεο τα ανεβάζουμε στο zshare δεν έχουμε καθόλου χάσιμο απο εκεί μόνο κάτι kilobyte χάνουμε, εδώ στην βουλγαρία έχει hosting με 30 εβρό τον χρόνο και έχεις τζάμπα domain και απεριόριστο bandwith, επίσης έχεις απεριόριστο χώρο για αποθήκευση, δεν ξέρω πόσες επισκέψεις έχετε εσείς ρε παιδιά αλλά εμείς έχουμε φτάσει τις τουλάχιστον 500 την ημέρα και γιαυτό μας φέυγει το bandwith τουλάχιστον αυτές τις μέρες που είδα, Δημήτρη θα το σκεφτούμε και θα σου πούμε, και εγώ δεν θέλω να φύγω απο την webnode έχει πολύ εύχρηστο πρόγραμμα, πάει πολύ καλά, τα άλλα παιδιά που δεν πολυξέρουν απο υπολογιστή μπορούν να ανεβάσουν εύκολα υλικό, και εκτός αυτού έχει και καλή υποστήριξη, τώρα θα δούμε αν βρούμε κάποια άλλη λύση,

Ευχαριστώ για τις συμβουλές και την βοήθεια παιδιά!

Quote07.09.2010 22:550 people like thisLike

Θωμά, το θέμα είναι τι hosting θα σου προσφέρει. Αν οι ταχύτητες δεν είναι αποδεκτές; 

Νομίζω πως και με τη σημερινή επισκεψιμότητα μπορείτε να κερδίζετε 5 ευρώ την ημέρα. Αν χρειάζεται να πάτε στο πακέτο των 10 ευρώ, δεν είναι ούτε 30 σεντς την ημέρα. Να πάτε σε βουλγάρικο server για να πληρώνετε 10 σεντς και να μην κάνετε τη δουλειά σας δεν αξίζει. Καλύτερα να βρειτε τρόπους να αυξήσετε τα έσοδα σας.

Κάθε τόσο μια καλή πρόταση που να παραπέμπει σε affiliate πρόγραμμα.... 

ταξίδια, δώρα, βιβλία κτλ.

Quote08.09.2010 10:170 people like thisLike

Βασικά οι ταχύτητες απο Βουλγαρία δεν είναι χάλια, αν και θα το ψάξουμε πολύ πριν κάνουμε την αλλαγή αν την κάνουμε, τώρα για τις διαφημίσεις δεν ξέρω τι να σου πω, θα προσπαθήσουμε να βρούμε κάτι διαφορετικό αν γίνεται, όπως πχ σταθερό διαφημιστή ή τουλάχιστον προσφορές, ακόμα δεν έχουμε καταλήξει με αυτό που θέλαμε νακάνουμε με τα ραδιόφωνα ακόμα περιμένουμε να δούμε πως θα πάει ίσως απο εκεί με κάποια χορηγία ή με κάποιες προσφορές βγει κάτι, θα δούμε όμως σιγα σιγά γιατί η linkwise δεν προσφέρει και πολλά άρα θα πρέπει να ψάξουμε να βρούμε μόνοι μας άτομα,

Quote08.09.2010 10:230 people like thisLike

Στην αρχική σελίδα παιδια οι διαφημίσεις που έχετε τοποθετήσει είναι πολύ κάτω. Στην επικεφαλίδα σας θα πρέπει να φροντίσετε να μπει ένα μεγάλο banner. Άπο εκεί και πέρα, στις σελίδες των άρθρων που συνήθως είναι άδειες στο πλάι, πάλι θα έπρεπε να μπει κάτι.

Αν αυτές τις αλλαγές τις συνδυάσετε με affiliate marketing πιστεύω πως θα δείτε αποτέλεσμα. Αν πιστεύετε σε αυτό που κάνετε και θεωρείτε πως η επισκεψιμοτητα θα συνεχίσει να ανεβαίνει, πρέπει μπείτε στη διαδικασία να μετράτε περισσότερο τα πιθανά οφέλη από τα μικρά κόστη

Quote08.09.2010 10:310 people like thisLike

στη linkwise, υπάρχει ηλεκτρονικό μαγαζι με περίεργα δώρα(πτήσεις με  αεροπλάνο, οδήγηση ράλυ κτλ. - να μια πρόταση), εταιρείες με κλεισιμο εισητηρίων και ξενοδοχείων. Φαντάζομαι να διάβασες και αυτό για μια βίλα στη κεφαλονιά. Γράψτε π.χ κάτι για κεφαλονιά και μετά προτείνετε τόπο διαμονής...

αν έχετε άκρες ψάχτε και ανεξάρτητους διαφημιστές...

Quote08.09.2010 14:580 people like thisLike

Δημήτρη, είχαμε πει να μην βάλουμε παντού διαφημίσεις και ειδικά τέρμα πάνω, στην αρχική σελίδα της βάλαμε με το ζόρι και σε περίπτωση που κάποιος μπει, για να βάλουμε μπάννερ τέρμα πάνω θα πρέπει να βρούμε διαφημιστή που να πληρώσει αρκέτα καλά χρήματα γιατί θα χαλάσει όλο το σύνολο της σελίδας, όσο για τα άρθα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά να βάζουμε και εκεί διαφημίσεις, έχουμε μεγάλη ροή και δεν τα προλαβαίνουμε και όλα, θα προσπαθήσουμε πάντως, οτι πιστεύουμε σε αυτό που κάνουμε πιστεύουμε και αυτό πιστεύω φαίνεται απο την δουλειά που ρίχνουμε και απο τα θέματα που βάζουμε, φαντάσου οτι τον τελευταίο καιρό το παλεύω μόνος μου να βάζω όλα τα θέματα γιατί κανένας δεν προλαβαίνει, και είμαι και στην δουλειά και έιμαι και στο πανεπιστημίο έχω λιώσει και δεν τα προλαβαίνω και όλα, φαντάσου οτι για να βάλω μια ταινία και τις διαφημίσεις γύρω γύρω μου πέρνει περίπου 40 λεπτά γιατί έχω και αργό υπολογιστή, περνάω γύρω στις 6 ώρες την ημέρα στην σελίδα και έχει και μερικές μέρες σαββατοκύριακα που κάθομαι μέχρι και 10 ώρες, δεν είναι και εύκολο για ένα άτομο, μόλις πάρει μπρος καλά η ομάδα θα τα πάμε καλύτερα, απλώς τώρα εξεταστικές προβλήματα και άλλα μας κρατάν λίγο πίσω

Quote08.09.2010 17:200 people like thisLike

Το καταλαβαίνω. Και δεν είναι μόνο ο χρόνος σαν χρόνος, αλλά και η κούραση.

Θωμά δεν θέλω να γίνομαι ενοχλητικός, απλά σας λέω την άποψή μου. Οι περισσότερες, ακόμα και οι πιο γνωστές σελίδες βάζουν ένα μεγάλο banner πάνω. Δεν νομίζω πως πρόκειται για υπερφόρτωση με διαφημίσεις. Έχεις αντιληφθεί, για παράδειγμα οι διαφημίσεις εδώ να είναι επιθετικές; Ίσα ισα οι διαφημίσεις που μπαίνουν πάνω πάνω, δεν χαλάνε το περιεχομενο και δίνουν καλά κέρδη. Από την άλλη η εναλλαγή με βάση τα ενδιαφέροντα του επισκέπτη, με τις εικόνες και τα σχέδια δίνει μια πιο ωραία και ζωντανή εικόνα.

Μια μόνιμη διαφήμιση δεν είναι αποδοτική ούτε για σένα αλλά ούτε και για τον διαφημιστή. Αν κάποιος μπεί εκατό φορές στο site σας, στην ουσία μια φορά θα την έχει δει τη διαφήμιση. Μακάρι να το πετύχετε, αλλά νομίζω πως δύσκολα θα πάρετε από μόνοι σας τα κέρδη που μπορεί να παράγει μια μηχανή ad serving.

Σε κάθε περίπτωση ο πειραματισμός και η δοκιμή δεν βλάπτουν. Συγνώμη αν σας κουράζω με την επιμονή μου...

Quote08.09.2010 19:250 people like thisLike

Γεια σου και πάλι Δημήτρη, δεν γίνεσαι πιεστικός ίσα ίσα την γνώμη σου λες και αυτο΄μετράει πολύ γιατί κάτι παραπάνω θα ξέρεις και εσύ, θα δούμε τι θα κάνουμε μόλις οργανωθούμε λίγο και μπορέσουμε να το συζητήσουμε όλοι μαζί ως τότε θα δούμε τι δυνατότητες έχουμε! Σε ευχαριστούμε πάντως για τις συμβουλές στα περισσότερα έχεις δίκιο ούτος η άλλως και όπως είδες σε ακούμε!!!

Quote11.09.2010 00:140 people like thisLike

Θωμά έριξα μια ματιά στο site σας και είδα πως πλέον έχετε δώσει μεγαλυτερη σημασία στις διαφημίσεις. Μου αρέσει που κάνουν αισθητή την παρουσία τους χωρίς να καταστρέφουν το περιεχόμενο.

Με την πρώτη ευκαιρία να μας πεις πως πας. Απλά πρόσεχε να μην αναφέρεις δημόσια συγκεκριμένα νούμερα καθώς οι όροι του adsense απαγορεύουν κάτι τέτοιο.

Quote11.09.2010 10:360 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη, προσπαθούμε να τις κρατάμε σε όσο το δυνατόν καλύτερο σημείο γίνεται, το έχουμε παρακάνει βέβαια λίγο με τις ταινίες εκεί βάζουμε τις περισσότερες αλλά τώρα σκοπεύουμε να το αλλάξουμε αυτό, θα δούμε τι τραβάει περισσότερ το μάτι και τέτοιες θα βάλουμε, το adsence δεν έχει πάρει ακόμα μπρος, ακόμα δεν έχουμε φτάσει τον ημερίσιο στόχο που είχες αναφέρει περι του πόσα μπορούμε να βγάζουμε αλλά βλέπω οτι έχουμε μια πολύ μικρή αυξησούλα, βέβαια όσο ανεβαίνει η κίνηση πιστεύω οτι θα ανεβαίνει και αυτό, το προτιμώ να σου πω απο το linkwise, αν και στο linkwise μπορείς να βρεις ποιο ωραίες διαφημίσεις το ποσοστό ανταμοιβής είναι χαμηλό σχετικά με την κίνηση που έχουμε τώρα έτσι, γιατί αν ανέβουμε παραπάνω είμαι σίγουρος οτι κάτι θα αρχήσει να βγαίνει και απο εκει, τώρα σκέφτηκα κάτι και θέλω να μου πεις την γνώμη σου, είδα εδώ μέσα ωραία νέα θέματα ίσως και παλιά που να μην τα είχα προσέξει, θέλω να βάλω μερικά στην ιστοσελίδα μας, και ήθελα να σε ρωτήσω εσύ είσαι affiliate σε όλα εδώ μέσα ή απλά μερικά τα έχεις βάλει σαν ιδέες και γνώσεις που έχεις;

Quote11.09.2010 14:250 people like thisLike

Θωμά άλλες προτάσεις είναι με affiliate links και άλλες όχι. Αν θες μπορείς να πάρεις και να να αντιγράψεις όποιο άρθρο θες αντικαθιστόντας και βάζοντας τα δικά σου affiliate links. Απλά σε αυτή την περίπτωση θα ήθελα να κάνεις αναφορά πως πρόκειται για υλικό που προέρχεται από το getpaid.gr, και μαζί ένα λινκ για το getpaid.gr.

Αυτό μπορείς να το κάνεις για όποιο άρθρο ή νέο γράψω εδώ.

Quote11.09.2010 16:150 people like thisLike

Δημήτρη ευχαριστώ πολύ, δεν σκόπευα να γίνω σε όλα affiliate γιαυτό και ρώτησα, την πηγή εννοείται οτι θα την βάλουμε απο κάτω όπως κάνουμε και με όλα τα άλλα, θα το συζυτήσουμε περαιτέρω αν θέλεις αυτό όμως για να είμαστε σίγουροι και να δούμε και πως θα κινηθούμε :) , ήθελα να σε ρωτήσω κιόλας μπάννερ δικό σου έχεις θα μπορούσαμε αντί μόνο την πηγή να βάζαμε και το μπάννερ σου απο κάτω, θα μπορούσε επίσης αυτό να δουλέψει αμοιβαία, τέλος πάντων θα δούμε πως θα προχωρήσουμε μόλις συζυτήσουμε το όλο μοντέλο με τους υπόλοιπους, σε ευχαριστώ πάντως :)

Quote11.09.2010 17:330 people like thisLike

Σαν banner μπορείτε να πάρετε το logo πάνω αριστερά. Αν τώρα θέλετε μεγαλύτερες διαστάσεις, μπορώ να σας στείλω μεγαλύτερη εικόνα.

Κοιτα το να γίνεις και εσύ affiliate σε κάποια απο αυτά δεν είναι και δύσκολο. Αν τώρα νομίζεις πως δεν αξίζει ο κόπος κρατα τα δικά μου,

Εγω θα σου έλεγα να κερδίσεις εσύ. Έτσι είναι το δίκαιο αλλα αν είναι να πάει χαμένη η προμήθεια ας την πάρω εγώ χεχε!

Quote13.09.2010 08:580 people like thisLike

Είπα μήπως έχεις κάνει κάτι ξεχωριστό βρήκα ένα ωραίο πρόγραμμα και το δοκίμασα εγώ κάτι βγήκε αλλα δεν το έχω κάνει όπως θέλουμε ακόμα, στο μέλλον να η διευθύνση για τα μπάννερ http://www.bannersnack.com/ όσο για τα affiliate θα δούμε τι θα κάνουμε αφού όμως έχουμε την άδεια σου είμαστε καλά και ευχαριστούμε κιόλας :)

Quote13.09.2010 23:050 people like thisLike

θα ηθελα να κάνω μία ερώτηση για το webnode.

Υπαρχει τρόπος να βγάλουμε απο το ονομα της σελίδας που φτιάχνουμε το www.tositemou.webnode.com ?

Quote13.09.2010 23:150 people like thisLike

ωραία η σελιδούλα που προτείνεις...

Quote14.09.2010 09:020 people like thisLike

Ευχαριστώ Δημήτρη, υπάρχει Βασιλιάδη αλλά πρέπει να έχεις αγοράσει domain και να το χορηγήσεις εκεί, μπορείς να αγοράσεις domain απο αλλού δεν χρειάζεται απο το webnode

Quote14.09.2010 10:040 people like thisLike

εξήγησέ μας λίγο καλυτερα τι εννοείς...

Quote14.09.2010 13:310 people like thisLike

Αν αγοράσεις domain απο άλλη εταιρεία μπορείς να βάλεις αυτό που φτιάχνεις στο webnode δηλαδη πας εκεί που λέει assign your domain και γράφεις το domain αν έχεις ήδη αγορασμένο απο αλλού, βέβαια μπορείς να αγοράσεις domain και μέσω του webnode αλλά στοιχίζει νομίζω ακριβότερα, όλα αυτά για να φύγει εκείνο το webnode απο την διεύθυνση, όσο για την υποστήριξη, εγώ θυμάμαι οτι όταν ακόμα η σελίδα μας ήταν με webnode στην μέση και δεν είχαμε πληρώσει είχαμε στείλει μήνυμα στην υποστήριξη μας απάντησαν αμμέσως, μετά που κάναμε την σελίδα .com μόνο μας απαντούσαν μπορώ να πω πιο αργά την επόμενη μέρα το πρωί ή μετά απο 2 μέρες, αλλά αυτό ίσως για τις ερωτήσεις που κάναμε, πάντως εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι απο την webnode,

Quote15.09.2010 10:500 people like thisLike

Σήμερα το τρομακτικό, δημοσίευσε για πρώτη φορά το άρθρο του getpaid. Πάντως, είναι πολύ καλός τρόπος για να φέρετε κόσμο στις σελίδες σας να χρησιμοποιήσετε αυτα΄τα μπλογκ.

Quote15.09.2010 12:240 people like thisLike

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/09/mlm.html

Το βρηκα.! βεβαια η δημοσιευση μπηκε μαυρα μεσάνυχτα, πιστεύω πως αν ανεβαινε μια ποιο λογική ωρα θα ειχε ακόμη καλύτερα αποτελέσματα.

(συνήθως εγω οταν χαζευω το πρωι στο τρομακτικο δεν πάω τοσο πίσω τις σελίδες ετσι ωστε να δώ τις βραδινές δημοσιευσεις..)

Πάντα τέτοια!

Quote15.09.2010 13:060 people like thisLike

τώρα αυτή τη στιγμή γράφω άρθρο για το τρομακτικό. Το ανεβάζω σε λίγο...

Έχεις δίκιο δεν με έβαλαν σε ώρα αιχμής.... Καμιά εκατοστή άτομα ήρθαν μόνο από εδώ, αλλά πιστέυω θα το διάβασαν πάνω από 1000

Quote06.10.2010 17:400 people like thisLike

Γεια σας παιδιά, γύρισα πριν 2 μέρες απο Γερμανιά είχα πάει εκεί με το πανεπιστημίο, οποιος ενδιαφέρεται πως πέρασα μπορώ να πω τέλεια, οι ανθρώποι εκεί έχουν παιδεία εμείς δεν έχουμε τίποτα, δεν θα μπω σε λεπτομέρειες μην πιάνουμε τα πολιτικά, θα ήθελα μόνο να πω οτι μετά απο τόσες μέρες που έλειπα τα παιδιά μπόρεσαν και κράτησαν καλά την σελίδα και μόνοι τους αλλά όχι με πολύ συχνή ανανέωση, λόγο αυτού σκέφτηκα να ενσωματώσω μέσα το τρομακτικό το τρελό κουνέλι και το tvxs θα προσπαθήσω να βρω και άλλα καλα μπλογκ και να τα ενσωματώσω και εκείνα για να μην χρειάζεται να ψάχνουμε συνέχεια, εμείς τα μέλοι της σελίδας δηλαδή θα ασχοληθούμε περισσότερο με την νεολαία και τα άλλα θέματα εκει μέσα, θα σας παρακαλούσα να ρίξετε μια ματιά και να μου πείτε την άποψη σας αν γίνεται, μιας και τώρα γύρισα θα μπω να ρίξω μια ματιά τι έγινε τις τελευταίες μέρες που έλειπα κιόλας, χαιρετίζω και τα νέα μέλοι :)  Περιμένω νέα σας :)

Quote07.10.2010 10:310 people like thisLike

καλώς ήρθες από τα ξένα Θωμά. Θωμά η σελίδα σας εξακολουθεί να φαίνεται ενημερωμένη. Μου άρεσε πάρα πολύ η κίνησή σας να βάλετε τα στυλάτα widgetάκια με τις ροές από άλλα μλογκ. Προσθέτει περιεχόμενο και μάλιστα άκοπα, ενώ η σελίδα σας εξακολουθεί να έχει δικό της περιεχόμέο

Πως τα βλέπεις τα πράγματα με τη κίνηση; καθώς μπήκε και ο Οκτώβρης ο κόσμος όλο και μαζεύται μέσα.  Η κίνηση το ιντερνετ αυξάνει, φαντάζομαι πως καθώς η σελίδα γίνεται πιο γνωστή, να έχεις καλά νέα από αυτό το μέτωπο....

Quote07.10.2010 16:020 people like thisLike

Γεια σου Δημήτρη, την κίνηση με τα μπλογκ την σκεφτήκαμε γιατί είχαμε πολλές απαιτήσεις για περισσότερες ειδήσεις και με συνεχή ροή αν γίνεται, μάλλον όλοι πια προτιμούν τα μπλογκ και αυτό το είδος όποτε σκεφτήκαμε να τα ενσωματώσουμε στην σελίδα και να μην τρέχουμε εμείς όπως είπες μιας και δεν προλαβαίνουμε κιολας, για την κίνηση είχε πέσει λίγο τελευταία λόγο του οτι δεν ανανεώναμε αλλά τώρα θα αλλάξει το θέμα που γύρισα, θα ξαναρχίσουμε, σιγά σιγά μαζεύονται και περισσότερα άτομα, τώρα έχουμε πάλι νέο μέλος και αυτό μας χαροποιεί ιδιαίτερα, αυτό σημαίνει οτι όχι μόνο έχουμε κίνηση αλλά και ποιότητα και άτομα με όρεξη, το θέμα είναι οτι έχουμε πολλά άτομα να έρχονται απο άλλες σελίδες που μας στέλνουν και όχι πολλά άμμεσα, οι άμμεσοι που έχουμε και έρχονται με το λινκ απευθείας είναι γύρο στους 100 και κάτι, δλδ κάτω απο αυτό δεν παέφτουμε, τώρα θα δούμε σιγά σιγά πως θα πάει το θέμα μετά και την αλλάγη, πάντως η κίνηση για τα μπλογκ ήταν λίγο ρίσκο και μακάρι να πετύχει

Quote07.10.2010 19:250 people like thisLike

Κοίτα νομίζω, πως από τη στιγμή που συνεχίζετε και προσφέρετε παράλληλα το δικό σας περιεχόμενο, δεν θα σας βλάψει. Ένα μέρος μόνο της αρχικής σας σελίδας πιάνει και νομίζω πως την εμπλουτίζει...

Quote08.10.2010 18:050 people like thisLike

Ενοειται οτι θα το κρατησουμε το περιεχομενο μας, αλλωστε γιαυτό κάναμε και την σελίδα, τώρα προσπαθούμε να σταθούμε στα πόδια μας τις τελευταίες μέρες με εξεταστική και το ένα και το άλλο αλλά θα τα καταφέρουμε πιστεύω, πάντως είδαμε μια αύξηση στην κίνηση μας τις 2 αυτές μέρες το οποίο είναι κάτι καλό και μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, θα ήθελα να κάνω και μια αναφορά στο linkwise το οποίο λειτουργεί πολύ καλά, τις τελευταίες μέρες είδαμε αρκετά έσοδα αν και δεν τα ζητήσαμε ακόμα για πληρωμή αλλά μαζεύτηκαν κάποια χρήματα, μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, απο το ad sence δεν είναι όπως το λένε δεν είναι με προβολές αλλά με κλικ, δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος γιατί δεν έχουμε βγάλει και πάρα πολλά απο εκεί αν και είναι κάτι σίγουρο όμως δλδ κάθε μέρα έχει το κατι τις του

Quote08.10.2010 20:090 people like thisLike

Και που να γράφεις αραια και που τίποτα επιλογές και posts που να χρησιμοποιείς μέσα σε κειμενα affiliate links. Σε αυτή τη περίπτωση η Linkwise γίνεται χρυσωρυχείο.

Στο adsense έχεις επιλέξει να μη φτίαξεις μεγάλο banner πάνω πάνω και αυτό σίγουρα σου στοιχίζει σε έσοδα. Από εκεί και πέρα σίγουρα παίζει ρόλο πως πρόκειται για γενικόλογο site, αλλά από την άλλη όπως έχουμε πει η στρατηγική σας στοχεύει στη μεγάλη κίνηση και ας είναι λιγα τα έσοδα ανά επισκέπτη, ενώ παράλληλα από ότι έχω καταλάβει και καλά κάνετε δεν θέλετε να χαλάσετε την εικόνα της σελίδας για το κέρδος.