Λογαριασμός
Άρθρα Ειδήσεις Forums Blogs Σελίδες Εργαλεία Μέλη
  •  

Quote30.09.2010 16:080 people like thisLike

Θα ήθελα την γνώμη κάποιου που έχει χρησιμοποιήσει την trafficrevenue.net . Είναι αξιόπιστη?

Quote01.10.2010 00:090 people like thisLike

πρώτη φορά την ακούω. Πολύ ερασιτεχνικό φαίνεται από πρώτης άποψης μόνο και μόνο από την εμφάνίση... 'Εχεις κάποια σελίδα και θες να τη χρησιμοποιήσεις;

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote01.10.2010 16:060 people like thisLike

Γενικότερα έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές και το support τους είναι αρκετά καλό. Την έβαλα και εγώ εδώ και 2 μέρες και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος από το cpm rate τους. Έχει κάποια καλά options όπως κρυφό script που σου δίνει cpm σχετικά καλό, επίσης αν κάνεις reffer κάποιος εκδότες σου δίνει 10% επιπλέον στο δικό σου cpm. Θα την δοκιμάσω για λίγες μέρες ακομή και θα γράψω την γνώμη μου πάλι.

TrafficRevenue

Quote01.10.2010 17:570 people like thisLike

τη προηγούμενη φορά που το άνοιξα δεν είδα ούτε το faq. Δεν άνοιγε. Πολύ λιγα πράγματα ανέφερε. Μήπως ζητάει λεφτά για την εγγραφή;;

Γιατί πως αλλιώς βγαίνουν τα χρήματα; Από ότι κατάλαβα δεν εμφανίζει ξένες διαφημίσεις, αλλά πληρώνει χρήματα για τις εμφανίσεις μόνο της δικιάς του διαφήμισης. Αν ισχύει το τελευταίο πολύ περίεργα φαίνονται τα πράγαματα. Θα κάνω μια βόλτα στο νετ να ψάξω περισσότερες πληροφορίες....αν και η πρώτη εντυπωση μου βρωμάει. Μακάρι να μην είναι έτσι, και καλό είναι να το ψάξω λίγο πριν αρχίσω να λεω λόγια του αέρα...   Οπότε επιστρέφω συντομα...

Γίνεται να κερδίσεις χρήματα από το Internet, αλλά απαιτεί προσφορά, κόπο και χρόνο...
Quote01.10.2010 18:080 people like thisLike

δεν βρήκα ξεκάθαρα πράγματα στο νετ για το τι είναι.   Αυτό που έχω να πω στα μέλη είναι , πως αν η εγγραφή δεν είναι δωρεάν σε καμιά περίπτωση να μη δώσουν χρήματα..

Quote01.10.2010 19:170 people like thisLike

Οχι η εγγραφή είναι δωρεάν!Στο λέω σίγουρα γιατί έχω ανοίξει λογαριασμό, σήμερα είχαν κάποιο πρόβλημα με τον server τους για αυτό δεν μπορούσες να μπείς. Μίλησα με έναν από τους υπεύθυνους και μου εξήγησε πως λειτουργεί, τα ecpm rates που δίνουν δεν είναι για ελληνικό traffic, οπότε αξίζει να την χρησιμοποιήσεις μόνο αν έχεις ξενόγλωσσο site με επισκέπτες απο εξωτερικό. πληρώνουν καλύτερα για αμερική καναδά και αγγλία. Το καλύτερο option που είδα είναι το hidden script που έχουν, το έβαλα εδώ και λίγες ώρες σε κάποια ξενόγλωσα site μου και λειτουργεία μια χάρα.

Quote01.10.2010 20:510 people like thisLike

τι είναι το hidden script;

Πες μας λίγα πράγματα παραπάνω για το πως λειτουργεί. Τι διαφημίσεις παίζουν κτλ. Δεν πιστεύω να παίζουν διαφημίσεις μόνο που να διαφημίζουν την υπηρεσία. Φαντάζομαι πως θα είναι από τρίτα μέρη. Αλλα μου κάνει εντύπωση που δεν είδα πως μπορεί κάποιος να διαφημιστεί εκεί.   Αυτο το site δημιουργεί απορίες που δεν θα έπρεπε να δημιουργούνται από μια φυσιολογική υπηρεσία; Από που βγάζουν λεφτα αυτοι;

Αν είναι κάτι καθαρό, μου φαίνεται πως το έχουν στήσει σαν υπηρεσία πολύ άσχημα. Πες μας δυο λόγια παραπάνω....

Quote03.10.2010 20:050 people like thisLike

To hidden script είναι ενα script που το βάζεις στο site σου και ουσιαστικά δεν βγάζει κάτι, απλά τους δίνει backlinks, το έχω βάλει εδώ και 3 μέρες και πάει αρκετά καλα. Σου δίνει χαμηλότερο cpm αλλά είναι λογικό γιατι δεν βγάζει κάτι. Οι διαφημήσεις τους όπως είπες είναι απο 3 μέρη και ποικίλουν  , η εταιρία αυτή είναι η ίδια εταιρία που έχει φτιάξει και την www.popads.net που φαίνεται αρκετά σοβαρή. Γενικότερα μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος, θα μπορουσα να πώ περισσότερο και απο την smowtion!

Quote03.10.2010 21:210 people like thisLike

αυτό το hidden λίγο απατεωνίστικο μου ακόύγεται.

Όταν λες ότι οι διαφημίσεις είναι από 3 μέρη;

Quote04.10.2010 11:100 people like thisLike

Το να δίνεις backlinks σε μια ιστοσελίδα είναι αρκετά σημαντικό για να ανεβεί, οπότε και αυτοί κάπως έτσι το βλέπουν, όταν λέω 3 μέρη εννοώ το ίδιο που κάνουν και πολλές άλλες εταιρίες τέτοιο είδους τραβάνε τις διαφημίσεις τους από αλλού. Η συνολική άποψη μου εξακολουθεί να είναι ότι αυτή η εταιρία είναι καλή, δεν χάνετε τίποτα να το δοκιμάσετε, εξάλλου όπως προανέφερα είναι εντελώς δωρεάν η εγγραφή.

Quote04.10.2010 11:340 people like thisLike

δεν μπορώ να πω ότι βρήκα κάτι στο νετ για να θεωρήσω την υπηρεσία scam. Αλλά, δεν μου αρέσει αυτό με τα backlinks που στην ουσία είναι ψεύτικά. Δηλαδή κάποιος πληρώνει για να έχει ψεύτικα backlinks και να ανέβει.

Η όλη σελίδα δίνει ελάχιστες πληροφορίες και γενικά δε μου γέμισε το μάτι. Εγώ προσωπικά θα περιμένω να ακούσω νέα σου για την πρώτη σου πληρωμή και από εκέι και πέρα θα το εξετάσω.

Ελπίζω να πέφτω έξω που είμαι τόσο επιφυλακτικός.

Εν τω μεταξύ, αν δεν είναι απόρρητο, μπορείς να μας πεις σε ποιά σελίδα σου το χρησιμοποίησες;

Quote04.10.2010 12:360 people like thisLike

Καλά κάνεις και γίνεσαι επιφυλακτικός γιατί στο internet πολλά έχουμε δεί, το χρησιμοποιώ σε αρκετές ιστοσελίδες, σου αναφέρω μία χαρακτηριστικά την www.trytobet.com. To hidden script είναι για να το βάλεις συμπληρωματικά δεν το προτείνω για την βασική πηγή εσόδων.

Για την smowtion τι άποψη έχεις;

Quote04.10.2010 13:000 people like thisLike

Τελικά μου δίνει ποσά αντίστοιχα του Adsense. Δεν ξέρω αν διάβασες αυτό.

Όμως είναι πολύ ατσαλο. Τι μια μέρα δεν παίρνεις τίποτα και την άλλη σου δίνει λεφτά για 3 ημέρες. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως είναι έτσι φτιαγμένες οι διαφημισεις (παιχνιδάκια κτλ.) που δίνουν τρελό CTR. Αν τα λεφτα που πέρναμε κάθε κλικ ήταν περισσότερα θα το ξεπερνούσε σίγουρα το adsense.

Φαντάζομαι πως και εσύ αυτά θα έχεις διακρίνει..

Quote04.10.2010 15:090 people like thisLike

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με την smowtion, την έχω βάλει εδώ και μια εβδομάδα και έχω σύνολο 10000 impressions με 99 click και έχω βγάλει 0,7 λεπτα! Δεν έχω καταλάβει τι μετράει και τι όχι, θα κάνω λίγο υπομονή ακομή και θα της δώσω άλλη μια εβδομαδα. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο είναι το μήνυμα που έχει πάνω δεξιά :

" Remember, once you’ve pasted the tags, we’ll be able to learn about your site and its readers, which will optimize your eCPM after a couple of weeks."

Τι μέσο όρο κερδών έχεις με την smowtion? Την χρησιμοποιείς καιρό τώρα? Με την clicksor έχεις καθόλου εμπειρία?

Quote04.10.2010 15:580 people like thisLike

clicksor όχι, αλλα για smowtion θα σου πω

λοιπον στο 2 είναι το ecpm.  Εγώ την πρώτη φορά το έστειλα. Τη δεύτερη πάνω που ήμουν έτοιμος να το διώξω μια για πάντα μου έδωσε τα πρώτα κέρδη και εκτοτε το κράτησα. Στην αρχή ενθουσιάστηκα, αλλά στη πορεία κατάλαβα ότι είναι μια του ύψους και μια του  βάθους.

αυτα που μου αποδίδουν είναι τα μικρά μακρόστενα      κάτιΧ60

Τι να πω; κάνε λιγο υπομονή σε μένα δούλεψε.

Για πες τίποτα για clicksor, το έχεις δοκιμάσει; τι σου δίνει;

Quote04.10.2010 17:400 people like thisLike

Όπως σου είπα και πρίν θα κάνω λίγο υπομονή ακόμη και μετά έφυγε! Το clicksor μόλις σήμερα το έβαλα, δεν έχω γνώμη ακόμη. Γενικότερα το ψάχνω αρκετά. Έχω γύρω στα 30 site με αρκετά καλή επισκεψημότητα τον μήνα και προσπαθώ να βρώ την καλύτερη λύση! Τι θα έκανες στην θέση μου? Έχεις να μου προτείνεις κάτι?

Quote04.10.2010 17:490 people like thisLike

κοίτα αν και ξεφεύγουμε από το θέμα λιγάκι, δεν είναι μόνο το ad serving που μπορεί να δώσει χρήμα αλλά και το aff. marketing, απλά θέλει ειδικό χειρισμό. Αν θες μπορούμε συζητήσουμε πιο αναλυτικά για την προσπάθεια σου και τις ιστοσελίδες σου.

αν θες άνοιξε ένα θέμα στο         http://www.getpaid.gr/forum/?action=goto&index=1#forum/--2010-08-04-0.htm

αν και μου φαίνονται πάρα πολλές οι σελίδες σου για να τις υποστηρίξεις από΄μόνος σου σωστα. Έχουν περιεχόμενο κανονικά ή είναι στον αυτόματο πιλότο;

άνοιξε ξεχωριστό θέμα να τα πούμε αναλυτικά

Quote04.10.2010 17:590 people like thisLike

Τα site έχουν κανονικό περιεχόμενο, δεν τιθεται θέμα αυτόματου πιλότου, για την διαχείρηση έχω openx οπότε δεν είναι και τόσο δύσκολο. Απλά ψάχνω τον καλύτερο συνδυασμο

Quote04.10.2010 20:540 people like thisLike

δεν έχω ιδέα τι είναι το openx που λες...

Quote05.10.2010 01:560 people like thisLike

O openx είναι είναι ένας adserver που σε βοηθάει στην διανομή των διαφημίσεων σε πολλαπλές ιστοσελίδες

Quote05.10.2010 09:260 people like thisLike

O openx είναι είναι ένας adserver που σε βοηθάει στην διανομή των διαφημίσεων σε πολλαπλές ιστοσελίδες

εντάξει, το να πετάς διαφημίσεις είναι το πιο εύκολο πράγμα. Όχι βέβαια όταν  έχεις 10δες σελίδες...

Εγώ μιλάω για το περιεχόμενο;;;Με τι έχουν να κάνουν οι σελίδες σου; Σκέτο διαφήμιση είναι;

Quote05.10.2010 11:480 people like thisLike

Οχι δεν είναι μόνο διαφήμιση, είναι διαφορετικού περιεχομένου η κάθε μια, άλλες με παιχνιδια, άλλες με ιατρικούς οδηγόυς, οδηγούς αγοράς, gallery κ.α

Quote05.10.2010 13:110 people like thisLike

αν δεν σου κάνει κόπο και θες στο τομέα του φόρουμ που σου είπα, μπορείς να μας κάνεις μια παρουσίαση των σελίδων σου και αυτών που κάνεις...